خانه نمونه دولتی اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورامین ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورامین ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ورامین 1401 - 1402
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در سال های گذشته به صورت استانی برگزار می شد و نتایج آن نیز با انتشار اطلاعیه اداره آموزش و پرورش هر استان به صورت مجزا اعلام می گردید. با تغییرات جدیدی که در روند برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ رخ داد، داوطلبان این مدارس در سراسر کشور به صورت همزمان در یک آزمون واحد شرکت کردند.

به همین دلیل برخلاف سال های گذشته اعلام نتایج نیز از طریق یک سامانه و به صورت همزمان برای ورامین و سایر نقاط کشور انجام می شود. داوطلبان می بایست با انتشار اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در یک تاریخ معین به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی که همان سایت مای مدیو می باشد، مراجعه کنند.

دانش آموزان ساکن ورامین برای مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، بایستی به پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورامین ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

پس از برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنندگان منتظر اعلام نتایج پذیرش خود هستند. این نتایج معمولا به فاصله حداکثر 5 الی 6 هفته بعد از زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی از طریق سایت اداره آموزش و پرورش هر استان منتشر می شد. در سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ با برگزاری هماهنگ کشوری آزمون، نتایج نیز به صورت همزمان در سراسر کشور منتشر خواهد شد.

هنوز تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 مشخص نشده اما پیش بینی می شود، جواب پذیرش داوطلبان ساکن ورامین همانند سایر استان های کشور در نیمه اول مرداد ماه در دسترس قرار گیرد. برای اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی می توانید در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره عضو شوید تا به محض انتشار نتایج، از آن با خبر باشید

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورامین 1402 – 1403

همان طور که پیش تر عنوان شد، داوطلبان همه استان های کشور از جمله استان تهران و ورامین می توانند نتایج خود را به صورت همزمان و از یک سامانه واحد دریافت نمایند. با تغییرات اعمال شده در نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403، تمامی مراحل اینترنتی پذیرش از ثبت نام تا اعلام نتایج از طریق سایت رسمی پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش انجام می شود.

داوطلبان استان ورامین می بایست در زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم برای مشاهده نتیجه قبولی خود به سایت یاد شده مراجعه نمایند. اطلاعاتی که برای ورود به سایت اعلام نتایج مورد نیاز است شامل موارد زیر است:

 • کدملی
 • سریال شناسنامه

مشاهده کارنامه نتایج به روش زیر امکان پذیر می باشد.

 • ورود به سایت خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس اینترنتی my.medu.ir و سپس انتخاب گزینه “دانش آموز” به عنوان نقش و پس از آن درج کد ملی و سریال شناسنامه داوطلب و فشردن گزینه “ورود”

مرحله اول دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

 • کلیک روی لینک “آزمون نمونه دولتی” و پس از آن انتظار برای ورود به صفحه اعلام نتایج آزمون

مرحله دوم دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورامین ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ممکن است بعد از مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تعدادی از داوطلبان اعتراضی به آن داشته باشند. این اعتراض می تواند به نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش و یا جزئیات رتبه و تراز ثبت شده باشد. با وجود آن که احتمال بروز خطا در اعلام نتایج بسیار ضعیف است اما وزارت آموزش و پرورش این امکان را برای تمامی شرکت کنندگان فراهم نموده تا اگر اعتراضی به نتیجه آزمون دارند، درخواست بازبینی خود را ثبت نمایند.

ثبت درخواست بازبینی نتایج آزمون نمونه دولتی پس از انتشار نتایج و در بازه چند روزه ای موسوم به بازه اعتراض به نتایج و پس از انتشار اطلاعیه مربوطه توسط آموزش و پرورش امکان پذیر است. شرکت کنندگان ساکن ورامین می بایست همزمان با سایر داوطلبان از طریق سامانه اعلام نتایج اعتراض خود را به ثبت رسانند.

ثبت درخواست بازبینی با ورود به پروفایل کاربری دانش آموز در سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir و مراجعه به بخش آزمون مدارس نمونه دولتی انجام می شود.

داوطلبان می تواند نتیجه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی خود را حدود دو هفته پس از ثبت درخواست بازبینی دریافت کنند. برای مشاهده نتیجه اعتراض، داوطلبان همه استان های کشور می بایست از طریق سایت اعلام نتایج یعنی سایت واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش اقدام نمایند. پس از اعلام نتیجه درخواست بازبینی داوطلبان، دیگر هیچگونه اعتراضی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

نکات اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورامین 1402 – 1403

با فرارسیدن زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی، داوطلبان پس از مراجعه به سایت مای مدیو و ورود به پروفایل کاربری، دارای یکی از دو وضعیت قبولی یا عدم قبولی هستند.

پذیرفته شدگان پایه دهم می بایست با پیگیری اخبار و اطلاعیه های آموزش و پرورش در موعد مقرر و پیش از اتمام بازه ثبت نام حضوری، با مدارک خود جهت ثبت نام حضوری به مدرسه محل پذیرش خود مراجعه نمایند. از جمله این مدارک می توان به پرونده تحصیلی و مدارک هویتی داوطلب اشاره کرد.

توجه به نکات زیر در هنگام مشاهده نتایج و در نظر داشتن آن ها برای اقدامات بعدی داوطلبان ضروری است.

 • برای داوطلبانی که موفق به کسب وضعیت قبولی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نشده باشند، کارنامه ای حاوی اطلاعات زیر منتشر می شود.
 •  تعداد پاسخ های صحیح و غلط
 • نمره کسب شده در هر درس
 •  تراز دانش آموز
 • تراز آخرین فرد قبول شده
 • در صورت قبولی صرفا مدرسه محل پذیرش دانش آموز اطلاع رسانی می گردد و به وی مدت محدودی زمان جهت مراجعه و ثبت نام حضوری داده می شود. عدم حضور دانش آموز برای تکمیل فرم ثبت نام و ارائه مدارک لازم به منزله انصراف وی تلقی شده و پذیرش وی لغو می شود.
 • برخی از داوطلبان با اعلام نتایج در لیست انتظار خواهند داشت. این دسته از افراد در صورت عدم تکمیل ظرفیت مدرسه محل قبولی جهت ثبت نام فراخوانده خواهند شد. تکمیل نشدن ظرفیت به دلایل گوناگون از جمله عدم مراجعه فرد پذیرفته شده به مدرسه جهت قطعی کردن ثبت نام و یا انصراف وی روی می دهد.
 • امکان تغییر یا انتقال مدرسه نمونه دولتی محل پذیرش به طور کلی وجود ندارد اما احتمال آن که با درخواست داوطلبان عشایر در خصوص نقل و انتقالات موافقت شود، وجود دارد.
 • شرط پذیرش دانش آموزان دوقلو یا همزاد، کسب حداقل 80 درصد نمره قبولی می باشد.

اطلاعیه های مرتبط با شهریه مدارس نمونه دولتی به صورت سالانه منتشر می گردند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک داده شده، مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

1- برای دریافت نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورامین ۱۴۰۲ - ۱۴۰۴ باید در چه زمانی اقدام کرد؟

هنوز اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده اما نتایج در نیمه اول مرداد ماه و به صورت همزمان در سراسر کشور منتشر خواهد شد.

2- به چه روشی می توان نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ را مشاهده کرد؟

نتیجه این آزمون‌ به صورت اینترنتی از طریق سایت my.medu.ir منتشر می گردد.

3- چگونه از جواب اعتراض به کارنامه نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ورامین مطلع شویم؟

نتیجه اعتراض حدود دو هفته بعد از ثبت درخواست از طریق سایت مای مدیو my.medu.ir قابل پیگیری است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد