تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / اعلام نتایج آزمون وکالت

اعلام نتایج آزمون وکالت

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت 99
اعلام نتایج آزمون وکالت 99

آزمون وکالت به طور معمول هر سال در کشور برگزار می شود و شرکت کنندگان آن را فارغ التحصیلان رشته حقوق که قصد دارند پروانه وکالت دریافت کنند، تشکیل می دهند. رقابت در این آزمون هر ساله به دلیل ظرفیت پذیرش محدود تر، سخت تر می شود. مدتی پس از زمان برگزاری آزمون وکالت 99، داوطلبان در انتظار اعلام نتایج آن به سر می برند تا در صورت کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی، برای شرکت در آزمون شفاهی آمادگی کسب نمایند. اگر می خواهید در رابطه با زمان و جزئیات انتشار نتایج مطلع شوید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کارنامه علمی آزمون وکالت در روز 2 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت 99

داوطلبانی که قصد دارند برای حضور در دوره کارآموزی وکالت پذیرفته شده و پروانه وکالت دریافت کنند، می بایست از فیلتر آزمون کتبی و شفاهی عبور نمایند. کارنامه اولیه شرکت کنندگان مربوط به نمره تراز هر درس، رتبه داوطلب در سهمیه و تراز کلی در آزمون کتبی می باشد و وضعیت متقاضیان از نظر دعوت یا عدم دعوت به مصاحبه مشخص می نماید. نتایج اولیه آزمون وکالت سال گذشته، در روز سه شنبه 2 شهریور ماه از طریق سایت ثبت نام آزمون وکالت به نشانی sanjesh.org منتشر می شود.

چنانچه شرکت کنندگان در مرحله اول که همان آزمون کتبی می باشد پذیرفته شوند، از آن ها برای شرکت در گزینش دعوت می شود و نتایج نهایی و قطعی پذیرش آن ها مشروط به عبور موفقیت آمیز از مرحله مصاحبه می باشد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از جدیدترین اخبار مربوط به دعوت به مصاحبه مطلع شوید.

نحوه دریافت کارنامه آزمون وکالت 99

با توجه به آن که مجری برگزاری آزمون وکالت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، نتایج از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد و داوطلبان برای مشاهده کارنامه خود باید پس از وارد شدن به صفحه اصلی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی لینک «اعلام نتایج آزمون وکالت»، از طریق یکی از روش های زیر آن را دریافت نمایند.

  1. با استفاده از اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی و شماره شناسنامه
  2. از طریق وارد کردن مشخصات ثبت نامی (شامل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد)

  • شماره داوطلبی بر روی کارت ورود به جلسه درج گردیده است ولی در صورت عدم دسترسی به آن می توان با استفاده از امکان ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، درخواستی مبنی بر دریافت شماره داوطلبی در سیستم پاسخگویی این سازمان (واقع در سمت چپ سایت) ارسال نمود.

سازمان سنجش آموزش کشور به طور معمول امکانی فراهم می کند تا متقاضیان بتوانند برای بررسی مجدد نتایج درخواست ثبت نمایند. کارنامه آزمون وکالت شامل نمره خام در هر یک از دروس، رتبه در کانون و سهمیه، نوع سهمیه و… می باشد و در صورتی که داوطلب پس از دریافت کارنامه خود نسبت به آن اعتراض داشته باشد، می تواند در مهلت تعیین شده اعتراض خود را مطرح نماید. مدتی پس از انتشار کارنامه آزمون، شرکت کنندگان جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان می بایست به سایت کانون وکلای مربوطه مراجعه نمایند. برای کسب اطلاعات تکمیلی بر روی لینک های موجود در این مقاله کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- کارنامه اولیه داوطلبانی که در آزمون وکالت 99 شرکت نموده اند، چه زمانی منتشر می شود؟

اعلام نتایج این آزمون در روز 2 شهریور ماه انجام می گیرد.

2- از چه طریقی می توان به دریافت نتایج آزمون وکالت اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توان کارنامه اولیه را مشاهده و دریافت نمود.

3- برای وارد شدن به صفحه کاربری در سایت سازمان سنجش و اطلاع از نتایج، چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

با استفاده از اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی و شماره شناسنامه و یا با درج مشخصات ثبت نامی می توان به نتایج دسترسی پیدا کرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره