خانه مشاوره تحصیلی اعلام نتایج آزمون وکالت 1401

اعلام نتایج آزمون وکالت 1401

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت 1401
اعلام نتایج آزمون وکالت 1401

آزمون وکالت به طور معمول هر سال در کشور برگزار می شود و شرکت کنندگان آن را فارغ التحصیلان رشته حقوق که قصد دارند پروانه وکالت دریافت کنند، تشکیل می دهند. رقابت در این آزمون هر ساله به دلیل ظرفیت پذیرش محدود تر، سخت تر می شود. این آزمون از طریق دو نهاد برگزار کننده به دو صورت مجزا تحت عناوین آزمون وکالت داگستری و آزمون وکالت قوه قضائیه برگزار می شود.

مدتی پس از زمان برگزاری آزمون وکالت 41، داوطلبان در انتظار اعلام نتایج آن به سر می برند تا در صورت کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی، برای مراحل بعدی آن آمادگی کسب نمایند. اگر می خواهید در رابطه با زمان و جزئیات انتشار نتایج مطلع شوید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لینک مستقیم مشاهده نتایج کارآموزی آزمون وکالت دادگستری

لینک مستقیم مشاهده منتایج آزمون کار آموزی وکالت دادگستری

نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و نتایج آزمون وکالت دادگستری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری 1401

داوطلبانی که قصد دارند برای حضور در دوره کارآموزی وکالت پذیرفته شده و پروانه وکالت دریافت کنند، می بایست از فیلتر آزمون کتبی و شفاهی عبور نمایند. کارنامه اولیه شرکت کنندگان مربوط به نمره تراز هر درس، رتبه داوطلب در سهمیه و تراز کلی در آزمون کتبی می باشد و وضعیت متقاضیان از نظر دعوت یا عدم دعوت به مصاحبه مشخص می نماید.

نتایج آزمون کار آموزی وکالت از طریق سایت ثبت نام آزمون وکالت به نشانی sanjesh.org در روز سه شنبه مورخ 29 شهریور ماه منتشر شد. از همین رو پذیرفته شدگان بایستی جهت اطلاع از مهلت ثبت نام به سایت کانون مر کز وکلا دادگستری مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

از آن جایی که آزمون وکالت قوه قضائیه دارای دو مرحله آزمون کتبی و شفاهی یا همان مصاحبه می باشد، در نتیجه نتایج هر یک از آن ها نیز در تاریخ متفاوتی اعلام می شود که در ادامه به تفکیک ذکر شده است.

 نتایج اولیه 

نتایج اولیه این آزمون روز دوشنبه 31 مرداد ماه 1401 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر شد که داوطلبان می بایست با مراجعه به این سامانه نتایج خود را مشاهده نمایند.

نتایج نهایی

چنانچه شرکت کنندگان در مرحله اول که همان آزمون کتبی می باشد پذیرفته شوند، از آن ها برای شرکت در گزینش دعوت می شود و نتایج نهایی و قطعی پذیرش آن ها مشروط به عبور موفقیت آمیز از مرحله مصاحبه می باشد. البته هنوز زمان دقیقی از زمان انتشار نتایج مصاحبه در دسترس نمی باشد ولی به محض اعلام جزئیات از طریق همین مقاله قابل بررسی خواهد بود.

نحوه مشاهده نتایج آزمون وکالت دادگستری 1401

با توجه به آن که مجری برگزاری آزمون وکالت دادگستری سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، نتایج از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد و داوطلبان برای مشاهده کارنامه خود باید مطابق مراحل زیر اقدام نمایند.

 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سایر آزمون های استخدامی” از منوی سمت راست

اولین مرحله مشاهده نتایج آزمون وکالت دادگستری

 

 •  کلیک بر روی لینک “اعلام نتایج آزمون وکالت1401”

دومین مرحله مشاهده نتایج نهایی آزمون وکالت دادگستری

 

 • دریافت نتایج به وسیله یکی از روش های زیر و فشردن گزینه “مشاهده نتیجه”
 1. با استفاده از اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی و شماره شناسنامه
 2. از طریق وارد کردن مشخصات ثبت نامی (شامل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد)

سومین مرحله مشاهده نتایج نهایی آزمون وکالت دادگستری

 

 • شماره داوطلبی بر روی کارت ورود به جلسه درج گردیده است ولی در صورت عدم دسترسی به آن می توان با استفاده از امکان ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، درخواستی مبنی بر دریافت شماره داوطلبی در سیستم پاسخگویی این سازمان (واقع در سمت چپ سایت) ارسال نمود.

نحوه مشاهده نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

نتایج این آزمون سال جاری از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر شده است که شرکت کنندگان آن می بایست برای مشاهده نتایج خود مطابق مراحل زیر عمل کنند.

 • در مرحله اول به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید و از منوی پایین صفحه، گزینه “مشاهده نتایج نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه” را انتخاب کنید.

اولین مرحله مشاهده نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه

 • با وارد شدن به این صفحه می توانید به روش زیر، اطلاعات ثبت نامی خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و پس از فشردن “ورود” به دریافت نتایج آزمون بپردازید.

دومین مرحله مشاهده آزمون وکالت قوه قضائیه

همچنین داوطلبان پس از گذراندن مرحله مصاحبه، می توانند نتایج نهایی خود را از طریق سایت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به نشانی www.23055.ir و همچنین سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org نیز دریافت نمایند.

اعتراض به نتایج آزمون وکالت داد گستری 1401

معمولا برخی افراد به نتایج به دست آمده در آزمون اعتراض داشته و یا در بعضی موارد ممکن است سوالاتی در این باره برای آن ها ایجاد شده باشد. به طور کلی کارنامه آزمون وکالت شامل نمره خام در هر یک از دروس، رتبه در کانون و سهمیه، نوع سهمیه و… می باشد و در صورتی که داوطلب پس از دریافت کارنامه خود نسبت به آن اعتراض داشته باشد، می تواند تا روز چهارشنبه مورخ 6 مهر ماه اعتراض خود را مطرح نماید. 

از آن جایی که سازمان سنجش آموزش کشور برگزار کننده آزمون مذکور می باشد، در نتیجه به طور معمول امکانی فراهم می کند تا متقاضیان بتوانند برای بررسی مجدد نتایج درخواست ثبت نمایند که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

 • مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و کلیک و بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” در سمت چپ سامانه

مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • در صورت نداشتن عضویت در سامانه، فشردن لینک “عضویت در سایت” (افرادی که دارای سابقه عضویت در سامانه می باشند، می بایست بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنند.)

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • درج اطلاعات خواسته شده و انتخاب گزینه “تایید” 

مرحله سوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • فشردن گزینه “درخواست جدید” جهت ورود به صفحه ارسال درخواست

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • انتخاب نوع آزمون و سال مربوط به آن وفشردن کلید “جستجو”

مرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • انتخاب نوع مشکل مربوطه و وارد نمودن درخواست و یا اعتراض مورد نظر و در نهایت برگزیدن کلید “تایید”

مرحله هفتم ثبت اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور

اعتراض به نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

این امکان برای داوطلبان آزمون وکالت قوه قضائیه نیز فراهم شده که این دسته از افراد می بایست بدین منظور از طریق زیر عمل نمایند.

 • مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت دانشگاه آزاد به نشانی ticket.azmoon.iau.ac.ir و فشردن کلید “ثبت نام” جهت نام نویسی در سامانه

مرحله اول اعتراض به نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه

 • درج اطلاعات خواسته شده و انتخاب گزینه “ثبت نام”

مرحله دوم اعتراض به نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه

 • پس از گذراندن مراحل مربوطه بازگشت مجدد به صفحه ابتدایی و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور مشخص شده در مرحله قبلی، در نهایت کلیک بر روی گزینه “ورود”

مرحله سوم اعتراض به نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه

 

سوالات متداول

1- کارنامه اولیه داوطلبانی که در آزمون وکالت دادگستری 1401 شرکت نموده اند، چه زمانی منتشر می شود؟

اعلام نتایج این آزمون در روز 2 شهریور ماه انجام شده است.

2- از چه طریقی می توان به دریافت نتایج آزمون وکالت دادگستری و قوه قضائیه 1401 اقدام کرد؟

نتایج آزمون وکالت دادگستری سال جاری از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و نتایج آزمون وکالت قوه قضائیه از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد قابل دریافت می باشد.

3- نتایج آزمون وکالت دادگستری چه زمانی منتشر می شود؟

نتایج این آزمون در روز سه شنبه مورخ 29 شهریور ماه منتشر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور