تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج رشته‌ های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1400

اعلام نتایج رشته‌ های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1400

زمان اعلام نتایج رشته‌ های دارای شرایط خاص کنکور ارشد 1400
اعلام نتایج رشته‌ های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1400

متقاضیان بعد از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 و شرکت در آزمون، می توانند نتایج اولیه خود را در موعد مقرر دریافت کنند. پس از مشخص شدن رتبه افراد نیز امکان انتخاب رشته های دارای شرایط خاص (رشته های نیمه متمرکز) با توجه به مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 1400 برای کسانی که حدنصاب لازم را کسب کرده باشند، وجود دارد.

لازم به ذکر است که برای قبولی در این رشته ها تنها کسب رتبه قابل قبول در مرحله کتبی کافی نیست، بلکه پذیرش دانشجویان ملزم به سپری نمودن مرحله مصاحبه نیز می باشد. با این تفاسیر می توان دریافت که نتایج پذیرش داوطلبان تحصیل در این رشته ها، طی دو مرحله اعلام می گردد که جزئیات آن در ادامه مقاله ارائه شده است.

نتایج اولیه و نهایی رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده می باشد.

زمان اعلام نتایج رشته‌ های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1400

همان گونه که می دانید، نتایج رشته های دارای شرایط خاص این آزمون در دو مرحله اعلام خواهد شد. بنابراین نتایج اولیه همزمان با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری  و نتایج نهایی پس از برگزاری فرآیند مصاحبه حضوری و انجام سایر گزینش های مورد نیاز منتشر می گردد.

زمان اعلام نتایج اولیه

مطابق با سال های قبل، معمولا نتایج اولیه یک ماه پس از برگزاری آزمون یعنی در اواخر شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد که داوطلبان در صورت مجاز شدن می توانند اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد نمایند. پس از انجام فرآیند انتخاب رشته نیز چند برابر ظرفیت متقاضیان پذیرفته شده مرحله اول به مصاحبه دعوت می شوند.

شایان ذکر است که تاکنون تاریخ دقیق انتشار این نتایج برای سال 1400 مشخص نیست اما به محض اعلام آن، اطلاعات تکمیلی از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اسرع وقت در اختیار شما داوطلبان قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج نهایی

افراد دعوت شده به مصاحبه در زمان های مقرر که از طریق سایت های دانشگاه های مورد نظر اعلام می گردد بایستی برای انجام فرآیند مصاحبه در محل اعلام شده حضور به عمل آورند و پس از مشاهده نتایج نهایی و در صورت قبولی در این مرحله و سایر مراحل گزینش، نسبت به ثبت نام نهایی خود در دانشگاه محل قبولی اقدام نمایند.

بنابراین زمان اعلام نتایج نهایی بستگی به هر یک از واحدهای دانشگاهی و روند برگزاری مصاحبه ها دارد اما به طور کل، هر ساله اطلاعیه مرتبط با تاریخ مصاحبه دانشگاه های مختلف از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس افراد قرار می گیرد که به محض انتشار آن، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرامی ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

نحوه مشاهده نتایج رشته‌ های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1400

همان طور که اشاره شد، دریافت نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری به صورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر است که در ادامه مراحل آن به صورت گام به گام ذکر شده است.

  • در مرحله نخست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست، گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.

اعلام نتایج رشته دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد مرحله اول

  • سپس بر روی فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (اعلام نتیجه اولیه – پاسخنامه و کلید و انتخاب رشته)” کیلک کنید.

اعلام نتایج رشته دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد مرحله دوم

  • گزینه “ورود به سیستم” را مطابق با تصویر زیر از سمت راست سایت انتخاب نمایید.

اعلام نتایج رشته دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد مرحله سوم

  • از طریق یکی از دو روش زیر، اطلاعات خود را در کادرهای مربوطه درج نموده و در نهایت کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.
  1. شماره پرونده و اطلاعات فردی
  2.  شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

اعلام نتایج رشته دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد مرحله چهارم

در آخر فراموش نکنید که برای مشاهده نتایج نهایی خود نیز بایستی در زمان اعلام شده توسط هر واحد به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. لازم به ذکر است داوطلبان در صورتی که اطلاعات ثبت نامی خود را نداشته باشند، می توانند از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دریافت کنند.

سوالات متداول

1- نتایج اولیه رشته‌ های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1400 از طریق چه سایتی اعلام می گردد؟

این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود.

2- برای مشاهده اعلام نتایج اولیه رشته‌های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1400 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

با استفاده از برخی از اطلاعات ثبت نامی و هویتی خود که جزئیات آن در متن مقاله ارائه شده است می توانید به نتایج آزمون دسترسی پیدا کنید.

3- چه زمانی نتایج نهایی رشته‌ های دارای شرایط خاص کارشناسی ارشد 1400 اعلام می شود؟

نتایج نهایی پس از مصاحبه از طریق سایت اختصاصی هر یک از واحدهای دانشگاهی به اطلاع داوطلبان می رسد اما زمان آن هنوز اعلام نشده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد