تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99
انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی می توانند نسبت به ثبت نام و شرکت در این آزمون اقدام کنند. پذیرفته شدگان نهایی آزمون دستیاری دندانپزشکی وارد دوره رزیدنتی شده و پس از فراگیری مهارت های لازم در حیطه تخصصی خود، می توانند به عنوان دندانپزشک متخصص مشغول به فعالیت شوند. پس از اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی، آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره شده باشند، لازم است در موعد مقرر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. با توجه به اهمیت ویژه مرحله انتخاب رشته در پذیرش داوطلبان، در این مقاله قصد داریم منحصرا به زمان و نحوه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی بپردازیم.

چنانچه داوطلبی در مدت زمان مقرر موفق به انتخاب رشته نشود، این امر به منزله انصراف او تلقی شده و از حضور در سایر مراحل پذیرش محروم می گردد.

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

کارنامه ای که هنگام اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی از طریق سایت sanjeshp.ir در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد شامل اطلاعاتی همچون مشخصات فردی، سهمیه های داوطلب، نمره خام دروس امتحانی به درصد، رتبه در سهمیه، نمره کل تراز به درصد و هم چنین رتبه کل متقاضی در بین شرکت کنندگان رشته تخصصی دندانپزشکی بدون اعمال سهمیه می باشد. پس از انتشار کارنامه اعلام نتیجه اولیه آزمون، داوطلبانی که حداقل 50 درصد نمره آزمون کتبی را کسب کرده باشند، مجاز به انتخاب رشته می باشند.

انتخاب رشته آزمون مذکور به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی انجام می شود. بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می توانستند از ساعت 16 روز دوشنبه 31 شهریور ماه لغایت ساعت 8 روز دوشنبه 7 مهر ماه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که این مهلت برای افرادی که موفق به انجام فرآیند مذکور در موعد مقرر نشده اند، برای بار اول تا 9 مهر ماه 99 و مجددا برای بار دوم تا ساعت 15 روز شنبه مورخ 12 مهر ماه سال جاری تمدید گشت. همچنین طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مهلت ارائه شده، برای سومین بار از ساعت 12 روز چهارشنبه 16 مهر لغایت ساغت 15 دوشنبه 21 مهر ماه تمدید شد و این فرصت برای انجام اقدامات لازم توسط داوطلبان، دیگر تمدید نخواهد شد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور کلیه شرایط و مقررات انتخاب رشته را به همراه کد رشته های مربوطه، در قالب یک دفترچه در اختیار داوطلبان قرار می دهد. از جمله مندرجات این دفترچه می توان به مواردی همچون جداول ظرفیت ها، توضیحات کارنامه علمی (نحوه محاسبه تراز، رتبه و…)، سهمیه ها، فرم انتخاب رشته و… اشاره کرد.

این دفترچه در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir منتشر شد که جهت سهولت دسترسی شما همراهان گرامی به دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی لینک دانلود آن را در جدول زیر قرار داده ایم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی
دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

راهنمای انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

فرآیند انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون کتبی دستیاری دندانپزشکی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی صورت می پذیرد. توجه داشته باشید هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کد رشته از میان کد رشته های مندرج در دفترچه انتخاب رشته می باشد. بنابراین توصیه می کنیم کد رشته های مورد نظر خود را بر اساس علاقه اولویت بندی کرده و یادداشت نمایید تا هنگام انتخاب رشته با مشکل مواجه نشوید.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir شوید و از منوی سمت راست گزینه “تخصصی و فوق تخصصی پزشکی – دستیاری تخصصی پزشکی” را انتخاب کنید.

مرجله اول انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 99

  • از میان لینک های موجود در صفحه، روی لینک فعال “انتخاب رشته – محل / ویرایش” کلیک نمایید.

مرجله دوم انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 99

  • در این مرحله لازم است مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل / ویرایش” را انتخاب کنید و با وارد کردن کد رهگیری خود که هنگام ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 99 دریافت نموده اید را در کادر ظاهر شده وارد کنید و در نهایت بر روی علامت ذره بین موجود در پایین صفحه کلیک نمایید.

مرجله سوم انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 99

حال می توانید کد رشته های انتخابی خود را به ترتیب اولویت در فرم مربوطه ثبت نمایید. فراموش نکنید که پس از درج تمامی کد رشته های خود، کلید “ثبت نهایی” را بفشارید و از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه نموده و تا پایان فرآیند آزمون نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید که در صورت تهیه پرینت پیش از انتخاب گزینه “ثبت نهایی”، انتخاب رشته شما فاقد اعتبار بوده و قابل پیگیری نیز نخواهد بود.

نکات مهم پیرامون انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

  • مسئولیت هر گونه اشتباه در تکمیل فرم انتخاب رشته بر عهده داوطلب می باشد. بنابراین هنگام درج کد رشته ها و انتخاب محل تحصیل مورد نظر خود، نهایت دقت را به کار ببرید.
  • تا زمانی که کلیه اولویت های انتخابی خود را وارد نکرده اید، از انتخاب گزینه “ثبت نهایی” خودداری کنید.
  • در صورتی که کد رشته مورد نظر خود را به اشتباه در سامانه وارد کرده اید، می توانید با استفاده از گزینه های موجود نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید.
  • عدم تکمیل فرم انتخاب رشته در مدت زمان در نظر گرفته شده، به منزله انصراف داوطلب می باشد و حق شرکت در سایر مراحل پذیرش از وی سلب می گردد.
  • برخی از رشته محل ها مربوط به سهمیه های بومی هستند و تنها داوطلبانی واجد شرایط بومی مجاز به انتخاب این رشته ها می باشند.
  • امکان ویرایش کد رشته های ثبت شده تا پیش از فشردن کلید “ثبت نهایی” امکان پذیر است و پس از آن، قادر به حذف یا جا به جایی کد رشته های انتخابی خود نخواهید بود.

ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری دندانپزشکی در قالب جداولی از طریق دفترچه انتخاب رشته این آزمون در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. لازم است بدانید که پذیرفته شدگان نهایی می بایست به میزان سه برابر طول مدت تحصیل خود تعهد خدمت ارائه نمایند که بنا بر صلاح دید دانشگاه علوم پزشکی محل تعهد، انجام تعهدات داوطلب ممکن است به صورت کادر آموزشی و یا درمانی باشد. شایان ذکر است در صورت عدم تکمیل ظرفیت توسط متقاضیان بومی، ظرفیت های خالی به سهمیه آزاد اختصاص می یابند.

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری دندان پزشکی چه زمانی می باشد؟

این مهلت از 31 شهریور ماه آغاز شد و پس از تمدید مجدد آن داوطلبان تا 12 مهر ماه 99 فرصت دارند اقدامات لازم را به عمل آورند.

2- از چه طریقی می توانم نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام نمایم؟

به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور این امر امکان پذیر می باشد.

3- آیا در سامانه مربوطه امکان اصلاح کدرشته های انتخابی وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند کدرشته های انتخابی خود را ویرایش و اصلاح نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه