پنجشنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99
انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی می توانند نسبت به ثبت نام و شرکت در این آزمون اقدام کنند. پذیرفته شدگان نهایی آزمون دستیاری دندانپزشکی وارد دوره رزیدنتی شده و پس از فراگیری مهارت های لازم در حیطه تخصصی خود ، می توانند به عنوان دندانپزشک متخصص مشغول به فعالیت شوند. پس از اعلام نتایج این آزمون ، آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره شده باشند ، لازم است در موعد مقرر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. با توجه به اهمیت ویژه مرحله انتخاب رشته در پذیرش داوطلبان ، در این مقاله قصد داریم منحصرا به زمان و نحوه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی بپردازیم.

چنانچه داوطلبی در مدت زمان مقرر موفق به انتخاب رشته نشود ، این امر به منزله انصراف او تلقی شده و از حضور در سایر مراحل پذیرش محروم می گردد.

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

کارنامه ای که هنگام اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی از طریق سایت sanjeshp.ir در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد شامل اطلاعاتی همچون مشخصات فردی ، سهمیه های داوطلب ، نمره خام دروس امتحانی به درصد ، رتبه در سهمیه ، نمره کل تراز به درصد و هم چنین رتبه کل متقاضی در بین شرکت کنندگان رشته تخصصی دندانپزشکی بدون اعمال سهمیه می باشد. پس از انتشار کارنامه اعلام نتیجه اولیه آزمون ، داوطلبانی که حداقل 50 درصد نمره آزمون کتبی را کسب کرده باشند ، مجاز به انتخاب رشته می باشند.

انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام این آزمون انجام می شود. تا به این لحظه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور زمان دقیق انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی را اعلام نکرده است و به همین دلیل نمی توان در مورد زمان دقیق آن اطلاعاتی را ارائه نمود. اما با توجه به انتخاب رشته این آزمون در سال 98 که از روز یکشنبه مورخ 30 تیر ماه آغاز شد و تا 2 مرداد ماه ادامه داشت ، انتظار داریم در سال 99 نیز شاهد آغاز فرآیند انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی در بازه زمانی مشابه باشیم. به محض اعلام زمان دقیق انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی ، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی می گردد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور کلیه شرایط و مقررات انتخاب رشته را به همراه کد رشته های مربوطه ، در قالب یک دفترچه در اختیار داوطلبان قرار می دهد. از جمله مندرجات این دفترچه می توان به مواردی همچون جداول ظرفیت ها ، توضیحات کارنامه علمی (نحوه محاسبه تراز ، رتبه و…) ، سهمیه ها ، فرم انتخاب رشته و… اشاره کرد.

این دفترچه در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir منتشر می شود که جهت سهولت دسترسی شما همراهان گرامی به این دفترچه ، لینک دانلود آن را در جدول زیر قرار داده ایم. با توجه به این که هنوز دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 99 منتشر نشده است ، به منظور آشنایی شما با شرایط انتخاب رشته ، لینک دانلود دفترچه سال 98 را قرار داده ایم و به محض انتشار دفترچه سال 99 ، لینک دانلود آن نیز فعال خواهد شد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی
دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 98

(جهت دریافت فایل ، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

(به محض انتشار ، این لینک فعال خواهد شد.)

راهنمای انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

فرآیند انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون کتبی دستیاری دندانپزشکی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی صورت می پذیرد. توجه داشته باشید هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کد رشته از میان کد رشته های مندرج در دفترچه انتخاب رشته می باشد. بنابراین توصیه می کنیم کد رشته های مورد نظر خود را بر اساس علاقه اولویت بندی کرده و یادداشت نمایید تا هنگام انتخاب رشته با مشکل مواجه نشوید.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir شوید و از منوی سمت راست گزینه “تخصصی و فوق تخصصی پزشکی – دستیاری تخصصی پزشکی” را انتخاب کنید.
 • از میان لینک های موجود در صفحه ، روی لینک فعال “انتخاب رشته – محل / ویرایش” کلیک نمایید.
 • در این مرحله لازم است مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل / ویرایش” را انتخاب کنید.
 • کد ملی و شماره تلفن همراه خود که هنگام ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 99 اعلام نموده اید را به منظور آغاز فرآیند انتخاب رشته در کادرهای ظاهر شده وارد کنید.
 • حال می توانید کد رشته های انتخابی خود را به ترتیب اولویت در فرم مربوطه ثبت نمایید.

فراموش نکنید که پس از درج تمامی کد رشته های خود ، کلید “ثبت نهایی” را بفشارید و از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه نموده و تا پایان فرآیند آزمون نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید که در صورت تهیه پرینت پیش از انتخاب گزینه “ثبت نهایی” ، انتخاب رشته شما فاقد اعتبار بوده و قابل پیگیری نیز نخواهد بود.

نکات مهم پیرامون انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی 99

 • مسئولیت هر گونه اشتباه در تکمیل فرم انتخاب رشته بر عهده داوطلب می باشد. بنابراین هنگام درج کد رشته ها و انتخاب محل تحصیل مورد نظر خود ، نهایت دقت را به کار ببرید.
 • تا زمانی که کلیه اولویت های انتخابی خود را وارد نکرده اید ، از انتخاب گزینه “ثبت نهایی” خودداری کنید.
 • در صورتی که کد رشته مورد نظر خود را به اشتباه در سامانه وارد کرده اید ، می توانید با استفاده از گزینه های موجود نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید.
 • عدم تکمیل فرم انتخاب رشته در مدت زمان در نظر گرفته شده ، به منزله انصراف داوطلب می باشد و حق شرکت در سایر مراحل پذیرش از وی سلب می گردد.
 • برخی از رشته محل ها مربوط به سهمیه های بومی هستند و تنها داوطلبانی واجد شرایط بومی مجاز به انتخاب این رشته ها می باشند.
 • امکان ویرایش کد رشته های ثبت شده تا پیش از فشردن کلید “ثبت نهایی” امکان پذیر است و پس از آن ، قادر به حذف یا جا به جایی کد رشته های انتخابی خود نخواهید بود.

ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری دندانپزشکی در قالب جداولی از طریق دفترچه انتخاب رشته این آزمون در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. لازم است بدانید که پذیرفته شدگان نهایی می بایست به میزان سه برابر طول مدت تحصیل خود تعهد خدمت ارائه نمایند که بنا بر صلاح دید دانشگاه علوم پزشکی محل تعهد ، انجام تعهدات داوطلب ممکن است به صورت کادر آموزشی و یا درمانی باشد. شایان ذکر است در صورت عدم تکمیل ظرفیت توسط متقاضیان بومی ، ظرفیت های خالی به سهمیه آزاد اختصاص می یابند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99