تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401
انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری تخصصی (ph.D) و پژوهشی، کلیه داوطلبانی که در رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دارو سازی و دندان پزشکی در آزمون شرکت کرده و حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در فرصت تعیین شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کد رشته های مورد نظر خود را در سامانه ثبت نمایند.

انجام انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت مستلزم آگاهی از شرایط و ضوابط رشته ها و دانشگاه ها، میزان شهریه دوره های شهریه پرداز، ظرفیت رشته ها، زمان و نحوه انتخاب رشته و… می باشد که داوطلبان می بایست پیش از ثبت کد رشته های مورد نظر در سامانه مربوطه اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایند.

لینک مستقیم انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

چنانچه داوطلب در بازه زمانی تعیین شده نسبت به انتخاب رشته اقدام نکند، از فرآیند پذیرش حذف خواهد شد.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

معمولا انتخاب رشته در بازه زمانی خاصی بعد از انتشار کارنامه اولیه متقاضیان آغاز می گردد. همچنین زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 نیز پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 مشخص می شود و داوطلبان باید در این زمان با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

با توجه به اعلام سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401از ساعت 13 روز دوشنبه مورخ 10 مرداد ماه لغایت ساعت 13 روز چهارشنبه مورخ 12 مرداد ماه در نظر گرفته شده بود ولی با توجه به اتمام بازه زمانی تعیین شده متقاضیان می توانند در مهلت مجددی که جهت انتخاب رشته تا 8 صبح روز شنبه مورخ 15 مرداد ماه سال جاری تعیین شده است، برای ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام کنند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی برای دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد منحصرا از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد. 

همچنین قبل از اقدام به انتخاب رشته، داوطلبان باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت را دانلود کنند و پس از مطالعه شرایط مورد نیاز و آگاهی از میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، برای ثبت کد رشته محل ها به روشی که در ادامه مقاله آمده است، اقدام نمایند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401
دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

همان طور که اشاره شد، انتخاب رشته در بازه زمانی خاصی از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت صورت می گیرد که جهت انجام این فرآیند، می توانید طبق مراحل زیر عمل نمایید.

مرحله اول انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • در این مرحله، گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

  • در این صفحه بایستی مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

  • با ورود به صفحه جدید، کد ملی و شماره تلفن همراه خود (همان شماره ای که در زمان ثبت نام در فرم وارد نموده اید) را وارد کرده و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید.

مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

  • بعد از انتخاب رشته های مورد نظر خود، کلید “ثبت نهایی” را بفشارید. در این هنگام سایت یک کد رهگیری 15 رقمی در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است این کد را نزد خود نگه دارید و از فرم انتخاب رشته خود برای مراحل بعدی پرینت بگیرید.

توجه کنید در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید، می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید.

درج سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل های دوره دکتری تخصصی و پژوهشی شده اند، می بایست سوابق آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را به صورت ذیل، وارد سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کرده تا توسط دانشگاه های پذیرنده برای اختصاص نمره مربوطه مورد استفاده قرار بگیرد.

  • آن دسته از شرکت کنندگانی که توانسته اند حد نصاب نمره علمی لازم را کسب نمایند، ابتدا باید فرم درج سوابق را از سایت پرینت بگیرند.
  • سپس می بایست آن را تکمیل و امضا نموده و ذخیره نمایند.
  • در این مرحله با فرمت pdf آن را به همراه سایر مستندات خود در سایت بارگذاری نمایند.
  • پس از آن متقاضیان باید همزمان با انتخاب رشته وارد سامانه سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir شده و با وارد نمودن کد ملی و فعال شدن گزینه ارسال سوابق، گزینه مربوطه را انتخاب نمایند.
  • در این قسمت باید کد رهگیری خود را درج کرده و وارد صفحه مربوط به دریافت سوابق آموزشی و پژوهشی شوند.
  • لازم به ذکر است که، مدارک اظهار شده در فرم درج سوابق باید با مدارک بارگذاری شده کاملا تطبیق داشته باشند، چرا که امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی فقط به مدارکی تعلق خواهد گرفت که در فرم درج سوابق مطرح شده و مستندات مربوط به آن نیز بارگذاری شده باشند.

مشاوره مربوط به انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

توجه داشته باشید که، گزینش نهایی متقاضیان بر اساس نمره کتبی، سهمیه داوطلب و ترتیب اولویت های انتخابی وی انجام می گیرد، پس ضروری است که داوطلبان اولویت های خود را بر اساس علاقه انتخاب کنند.

پیشنهاد می شود قبل از اقدام بدین منظور و برای جلوگیری از اشتباه در فرآیند انتخاب رشته، شرکت کنندگان اولویت های انتخابی خود را بر روی کاغذ نوشته و با توجه به مواردی همچون علاقه، محل زندگی، بازار کار و… آن ها را مرتب نمایند.

متقاضیان توجه نمایند که باید با توجه به رتبه و ترازی که در کارنامه آزمون درج شده است، می توانند در دوره های روزانه یا شهریه پرداز اقدام به ثبت کد رشته های مورد نظر خود کنند.

نکته مهم: داوطلبان زمانی مجاز به انتخاب رشته خواهند بود که 30 درصد از نمره کل آزمون و 50 درصد از نمره کل متقاضیان را تشکیل داده باشند.

همچنین آن دسته از داوطلبانی که این مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند، می بایست خود را برای مصاحبه دکتری وزارت بهداشت آماده نمایند.

نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار می گیرد و داوطلبانی که برای ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی به مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت دعوت شده اند، باید با فراهم کردن مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401 خود را برای حضور در مصاحبه آماده نمایند. در ضمن باید خاطر نشان کرد که، شرکت در این مرحله مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401  می باشد.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 چه زمانی انجام می شود؟

داوطلبان از ساعت 13 روز دوشنبه مورخ 10 مرداد ماه لغایت ساعت 13 روز چهارشنبه مورخ 12 مرداد ماه می توانند فرآیند انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

2- آیا مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 تمدید می شود؟

بله با توجه به اتمام بازه زمانی تعیین شده مهلت مجددی جهت انتخاب رشته تا 8 صبح روز شنبه مورخ 15 مرداد ماه تمدید شده است.

3- چگونه سوابق آموزشی و پژوهشی خود را در زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 ثبت کنیم؟

ارسال تمامی اطلاعات و رزومه تحصیلی متقاضیان از طریق سامانه sanjesh.p به صورتی که در متن مقاله ذکر شد، انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری