تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99
انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری تخصصی (ph.D) و پژوهشی سال 98 ، کلیه داوطلبانی که در رشته های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی ، دارو سازی و دندان پزشکی در آزمون شرکت کرده و حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند ، می توانند در فرصت تعیین شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کد رشته های مورد نظر خود را در سامانه ثبت نمایند.

انجام انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت مستلزم آگاهی از شرایط و ضوابط رشته ها و دانشگاه ها ، میزان شهریه دوره های شهریه پرداز ، ظرفیت رشته ها ، زمان و نحوه انتخاب رشته و … می باشد که داوطلبان می بایست پیش از ثبت کد رشته های مورد نظر در سامانه مربوطه اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایند.

چنانچه داوطلب به هر دلیل در تاریخ مشخص شده ، اقدام به انتخاب رشته نکند، از فرآیند پذیرش حذف خواهد شد و سازمان سنجش آموزش پزشکی در قبال حذف او از فرآیند پذیرش ، مسئولیتی بر عهده نخواهد گرفت.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

بنا بر اطلاعیه اخیر مرکز سنجش آموزش پزشکی که با عنوان “برنامه زمان بندی اجرای آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال 98” منتشر شده است ، انتخاب رشته برای داوطلبان واجد شرایط ، از روز چهارشنبه 26 تیرماه آغاز و تا پایان روز یکشنبه 30 تیرماه ادامه دارد. البته این زمان مجددا تمدید شده و داوطلبان از تاریخ 1 مرداد ماه تا ساعت 14 ، روز 2 مرداد ماه فرصت خواهند داشت انتخاب رشته خود را انجام دهند.

با توجه به تقاضای مکرر داوطلبان ، مرکز سنجش آموزش پزشکی مجددا فرصت یک روزه ای را برای انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار داده است. به همین منظور داوطلبان می توانند در روز دوشنبه 7 مرداد ماه نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری  ، از آخرین اخبار و اطلاعیه ها پیرامون آزمون دکتری وزارت بهداشت در اسرع وقت با خبر شوید.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی برای دوره های روزانه ، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد منحصرا از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد. به دلیل اینکه گزینش نهایی داوطلبان بر اساس نمره کتبی ، سهمیه داوطلب و ترتیب اولویت های انتخابی وی انجام می گیرد داوطلبان باید اولویت های خود را بر اساس “علاقه” انتخاب کنند.

برای این کار داوطلبان باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت را دانلود و پس از مطالعه و آگاهی از شرایط برای ثبت کد رشته محل ها به روش زیر اقدام نمایند. لینک دریافت دفترچه در جدول زیر قرار داده شده است برای دریافت آن بر روی آن کلیک نمایید.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت
دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 98

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک نمایید.)

مراحل انتخاب رشته

مراجعه به سایت مرکز سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “دکتری تخصصی” از منوی سمت راست

مرحله اول - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

در این مرحله ، گزینه “انتخاب رشته – محل ، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

در این صفحه مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل ، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

با ورود به صفحه جدید کد ملی و شماره تلفن همراه خود (همان شماره ای که در زمان ثبت نام در فرم وارد نموده اید) را وارد کرده و بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید.

مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

در فرآیند انتخاب رشته چنان چه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید ، می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این عمل پیش از فشردن گزینه “ثبت نهایی” امکان پذیر است و بعد از کلیک بر روی این گزینه امکان جابجایی یا حذف وجود نخواهد داشت.

بعد از فشردن کلید “ثبت نهایی” و دریافت کد رهگیری 15 رقمی ، از فرم انتخاب رشته خود پرینت بگیرید و تا مراحل بعدی نزد خود نگه دارید.

درج سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل های دوره دکتری تخصصی و پژوهشی شده اند می بایست سوابق آموزشی ، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را وارد سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کرده تا توسط دانشگاه های پذیرنده برای اختصاص نمره مربوطه مورد استفاده قرار بگیرد.

راهنمای درج سوابق آموزشی و پژوهشی در سایت مربوطه

آن دسته از شرکت کنندگانی که توانسته اند حد نصاب نمره علمی لازم را کسب نمایند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند می بایست همزمان با انتخاب رشته وارد سامانه sanjeshp.ir شده و با وارد نمودن کد ملی و فعال شدن گزینه ارسال سوابق و انتخاب گزینه مربوطه ، کد رهگیری را درج کرده و وارد صفحه مربوط به دریافت سوابق آموزشی و پژوهشی شوند.

متقاضیان برای این کار ابتدا باید فرم درج سوابق را از سایت پرینت بگیرند و آن را تکمیل و امضا نمایند و بعد از ذخیره آن با فرمت pdf آن را به همراه سایر مستندات خود در سایت بارگذاری نمایند.

مدارک اظهار شده در فرم درج سوابق باید با مدارک بارگذاری شده کاملا تطبیق داشته باشند چرا که امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی فقط به مدارکی تعلق خواهد گرفت که در فرم درج سوابق مطرح شده باشند و مستندات مربوط به آن نیز بارگذاری شده باشند.

نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت هفته سوم مرداد ماه بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد و داوطلبانی که برای ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی به مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت دعوت شده اند باید با فراهم کردن مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت خود را برای حضور در مصاحبه آماده نمایند. از آنجایی که شرکت در این  مرحله مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت می باشد برای آگاهی از مقدار آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

سوالات رایج مخاطبان

1- چگونه سوابق آموزشی و پژوهشی خود را در زمان انتخاب رشته ثبت کنیم؟

متقاضیان برای این کار ابتدا باید فرم درج سوابق را از سایت سنجش آموزش پزشکی پرینت بگیرند و آن را تکمیل و امضا نمایند و بعد از ذخیره آن با فرمت pdf آن را به همراه سایر مستندات خود در سایت بارگذاری نمایند.

2- آیا مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت تمدید می شود؟

بله. با توجه به سال های گذشته ، این مهلت از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل تمدید می باشد.

3- چگونه از زمان دقیق انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 با خبر شویم؟

شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری مرکز ایران مشاوره ، از آخرین اخبار پیرامون آزمون دکتری 99 مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره