چهارشنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99
انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری تخصصی (ph.D) و پژوهشی، کلیه داوطلبانی که در رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دارو سازی و دندان پزشکی در آزمون شرکت کرده و حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در فرصت تعیین شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کد رشته های مورد نظر خود را در سامانه ثبت نمایند.

انجام انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت مستلزم آگاهی از شرایط و ضوابط رشته ها و دانشگاه ها، میزان شهریه دوره های شهریه پرداز، ظرفیت رشته ها، زمان و نحوه انتخاب رشته و… می باشد که داوطلبان می بایست پیش از ثبت کد رشته های مورد نظر در سامانه مربوطه اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایند.

چنانچه داوطلب به هر دلیلی در بازه زمانی تعیین شده نسبت به انتخاب رشته اقدام نکند، از فرآیند پذیرش حذف خواهد شد و سازمان سنجش آموزش پزشکی، مسئولیتی بر عهده نخواهد گرفت.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

معمولا انتخاب رشته در بازه زمانی خاصی بعد از انتشار کارنامه اولیه متقاضیان آغاز می گردد. زمان دقیق انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت برای سال 99، از 18 تا 22 شهریور ماه می باشد که داوطلبان می توانند در این مدت نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

توجه کنید بعد از اعلام زمان انتخاب رشته، مرکز سنجش آموزش پزشکی معمولا فرصت چند روزه ای را در اختیار کسانی که موفق به انتخاب رشته در بازه زمانی مذکور نشده اند، قرار میدهد که برای امسال تا روز دوشنبه 24 شهریور ماه 99 مهلت انتخاب رشته تمدید شده است. قابل ذکر است که مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت برای بار دیگر تمدید شده است، بنابراین متقاضیان از روز پنجشنبه مورخ 3 مهرماه 99 تا ساعت 24 روز جمعه مورخ 4 مهرماه 99، می توانند نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

توجه کنید که داوطلبان می توانند در این بازه زمانی نسبت به ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین قابل ذکر است که نتایج انتخاب رشته پیش از فرارسیدن زمان مصاحبه منتشر شود، به این صورت که پس از انتخاب رشته در بازه زمانی مربوطه و طبق اطلاعات مندرج در دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت که توسط سایت وزارت بهداشت منتشر خواهد شد، مصاحبه دکتری وزارت بهداشت آغاز میگردد. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری، از آخرین اخبار و اطلاعیه ها پیرامون آزمون دکتری وزارت بهداشت در اسرع وقت با خبر شوید.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی برای دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد منحصرا از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد. همچنین توجه نمایید گزینش نهایی داوطلبان بر اساس نمره کتبی، سهمیه داوطلب و ترتیب اولویت های انتخابی وی انجام می گیرد، پس ضروری است که داوطلبان اولویت های خود را بر اساس “علاقه” انتخاب کنند.

برای این کار داوطلبان باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت برای سال 99 را دانلود کنند و پس از مطالعه شرایط مورد نیاز و آگاهی از میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، برای ثبت کد رشته محل ها به روشی که در ادامه مقاله آمده است، اقدام نمایند. لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت برای سال های 98 و 99 در جدول زیر برای شما عزیزان قرار داده شده است.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت
دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

(برای دانلود دفترچه، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 98

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک نمایید.)

مراحل انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت

همان طور که اشاره شد انتخاب رشته در بازه زمانی خاصی از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت صورت می گیرد که جهت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت، می توانید طبق مراحل زیر عمل نمایید.

  •  به سایت مرکز سنجش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir وارد شوید و گزینه “دکتری تخصصی” از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مرحله اول - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • در این مرحله، گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • در این صفحه بایستی مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم - انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • با ورود به صفحه جدید، کد ملی و شماره تلفن همراه خود (همان شماره ای که در زمان ثبت نام در فرم وارد نموده اید) را وارد کرده و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید.

مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • بعد از انتخاب رشته های مورد نظر خود، کلید “ثبت نهایی” را بفشارید. در این هنگام سایت یک کد رهگیری 15 رقمی در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است این کد را نزد خود نگه دارید و از فرم انتخاب رشته خود برای مراحل بعدی پرینت بگیرید.

توجه کنید در فرآیند انتخاب رشته چنان چه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید، می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید. قابل ذکر است که این عمل پیش از فشردن گزینه“ثبت نهایی” امکان پذیر است و بعد از کلیک بر روی این گزینه، امکان جابجایی یا حذف وجود نخواهد داشت.

درج سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل های دوره دکتری تخصصی و پژوهشی شده اند، می بایست سوابق آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را وارد سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کرده تا توسط دانشگاه های پذیرنده برای اختصاص نمره مربوطه مورد استفاده قرار بگیرد.

راهنمای درج سوابق آموزشی و پژوهشی در سایت سنجش پزشکی

آن دسته از شرکت کنندگانی که توانسته اند حد نصاب نمره علمی لازم را کسب نمایند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند، ابتدا باید فرم درج سوابق را از سایت پرینت بگیرند و آن را تکمیل و امضا نمایند و بعد از ذخیره آن، با فرمت pdf آن را به همراه سایر مستندات خود در سایت بارگذاری نمایند. پس از آن متقاضیان می بایست همزمان با انتخاب رشته وارد سامانه سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir شده و با وارد نمودن کد ملی و فعال شدن گزینه ارسال سوابق، گزینه مربوطه را انتخاب نمایند.

سپس کد رهگیری را درج کنند و وارد صفحه مربوط به دریافت سوابق آموزشی و پژوهشی شوند. مدارک اظهار شده در فرم درج سوابق باید با مدارک بارگذاری شده کاملا تطبیق داشته باشند چرا که امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی فقط به مدارکی تعلق خواهد گرفت که در فرم درج سوابق مطرح شده باشند و مستندات مربوط به آن نیز بارگذاری شده باشند.

نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد و داوطلبانی که برای ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی به مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت دعوت شده اند، باید با فراهم کردن مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت خود را برای حضور در مصاحبه آماده نمایند. از آنجایی که شرکت در این مرحله مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت می باشد برای آگاهی از مقدار آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول 

1- چگونه سوابق آموزشی و پژوهشی خود را در زمان انتخاب رشته ثبت کنیم؟

متقاضیان برای این کار ابتدا باید فرم درج سوابق را از سایت سنجش آموزش پزشکی پرینت بگیرند و آن را تکمیل و امضا نمایند و بعد از ذخیره آن با فرمت pdf آن را به همراه سایر مستندات خود در سایت بارگذاری نمایند.

2- آیا مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت تمدید می شود؟

بله. با توجه به سال های گذشته، این مهلت از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل تمدید می باشد.

3- چگونه از زمان دقیق انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 با خبر شویم؟

شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری مرکز ایران مشاوره، از آخرین اخبار پیرامون آزمون دکتری 99 مطلع شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره