تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400
انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری تخصصی (ph.D) و پژوهشی، کلیه داوطلبانی که در رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دارو سازی و دندان پزشکی در آزمون شرکت کرده و حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در فرصت تعیین شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کد رشته های مورد نظر خود را در سامانه ثبت نمایند.

انجام انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت مستلزم آگاهی از شرایط و ضوابط رشته ها و دانشگاه ها، میزان شهریه دوره های شهریه پرداز، ظرفیت رشته ها، زمان و نحوه انتخاب رشته و… می باشد که داوطلبان می بایست پیش از ثبت کد رشته های مورد نظر در سامانه مربوطه اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایند.

چنانچه داوطلب در بازه زمانی تعیین شده نسبت به انتخاب رشته اقدام نکند، از فرآیند پذیرش حذف خواهد شد.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

معمولا انتخاب رشته در بازه زمانی خاصی بعد از انتشار کارنامه اولیه متقاضیان آغاز می گردد. زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 مشخص می شود. بر اساس مندرجات این دفترچه، داوطلبان از روز دوشنبه 18 لغایت چهارشنبه 20 مرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

در آخرین اخباری که از طریق سایت مذکور منتشر شد، از تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 خبر داده شد. بر این اساس، داوطلبانی که قصد ثبت کد رشته محل و ارسال مدارک خود را دارند، تا ساعت 24 روز شنبه 23 مرداد ماه می توانند اقدامات لازم را به انجام رسانند.

همچنین فرصت مجددی جهت انجام انتخاب رشته این آزمون برای داوطلبانی که در مهلت های پیشین موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، از ساعت 8 صبح روز سه شنبه 2 شهریور ماه تا ساعت 24 همان روز فراهم گردید.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی برای دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد منحصرا از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد. همچنین توجه نمایید گزینش نهایی داوطلبان بر اساس نمره کتبی، سهمیه داوطلب و ترتیب اولویت های انتخابی وی انجام می گیرد، پس ضروری است که داوطلبان اولویت های خود را بر اساس علاقه انتخاب کنند.

برای این کار داوطلبان باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت را دانلود کنند و پس از مطالعه شرایط مورد نیاز و آگاهی از میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، برای ثبت کد رشته محل ها به روشی که در ادامه مقاله آمده است، اقدام نمایند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400
دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

همان طور که اشاره شد، انتخاب رشته در بازه زمانی خاصی از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت صورت می گیرد که جهت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت، می توانید طبق مراحل زیر عمل نمایید.

  •  به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir وارد شوید و گزینه “دکتری تخصصی” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مرحله اول انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • در این مرحله، گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

  • در این صفحه بایستی مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

  • با ورود به صفحه جدید، کد ملی و شماره تلفن همراه خود (همان شماره ای که در زمان ثبت نام در فرم وارد نموده اید) را وارد کرده و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید.

مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

  • بعد از انتخاب رشته های مورد نظر خود، کلید “ثبت نهایی” را بفشارید. در این هنگام سایت یک کد رهگیری 15 رقمی در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است این کد را نزد خود نگه دارید و از فرم انتخاب رشته خود برای مراحل بعدی پرینت بگیرید.

توجه کنید در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید، می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید.

درج سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل های دوره دکتری تخصصی و پژوهشی شده اند، می بایست سوابق آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را وارد سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کرده تا توسط دانشگاه های پذیرنده برای اختصاص نمره مربوطه مورد استفاده قرار بگیرد. آن دسته از شرکت کنندگانی که توانسته اند حد نصاب نمره علمی لازم را کسب نمایند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده اند، ابتدا باید فرم درج سوابق را از سایت پرینت بگیرند و آن را تکمیل و امضا نمایند و بعد از ذخیره آن، با فرمت pdf آن را به همراه سایر مستندات خود در سایت بارگذاری نمایند. پس از آن متقاضیان می بایست همزمان با انتخاب رشته وارد سامانه سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir شده و با وارد نمودن کد ملی و فعال شدن گزینه ارسال سوابق، گزینه مربوطه را انتخاب نمایند.

سپس کد رهگیری را درج کنند و وارد صفحه مربوط به دریافت سوابق آموزشی و پژوهشی شوند. مدارک اظهار شده در فرم درج سوابق باید با مدارک بارگذاری شده کاملا تطبیق داشته باشند چرا که امتیاز سوابق آموزشی و پژوهشی فقط به مدارکی تعلق خواهد گرفت که در فرم درج سوابق مطرح شده و مستندات مربوط به آن نیز بارگذاری شده باشند.

نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار می گیرد و داوطلبانی که برای ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی به مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت دعوت شده اند، باید با فراهم کردن مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1400 خود را برای حضور در مصاحبه آماده نمایند. از آنجایی که شرکت در این مرحله مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1400  می باشد، برای آگاهی از مقدار آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در روز 18 الی 20 مرداد ماه صورت می پذیرد.

2- آیا مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 تمدید می شود؟

بله فرصت انتخاب رشته این آزمون تا روز 23 مرداد ماه تمدید شد. همچنین مهلت مجددی در روز 2 شهریور ماه جهت انجام این فرآیند فراهم گردید.

3- چگونه سوابق آموزشی و پژوهشی خود را در زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 ثبت کنیم؟

ارسال تمامی اطلاعات و رزومه تحصیلی متقاضیان از طریق سامانه sanjesh.p انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری