تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 1401

انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 1401

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 1401
انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 1401

داوطلبان کنکور هنر پس از شرکت در آزمون کتبی این گروه آزمایشی، به دنبال کسب اطلاعات کافی، برای انجام بهترین انتخاب رشته ممکن می باشند. این دسته از افراد در صورت مجاز به انتخاب رشته می بایست در زمان تعیین شده که توسط سازمان سنجش مشخص می شود به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و فرم اینترنتی انتخاب رشته کنکور هنر را تکمیل کنند.

انتخاب رشته کنکور سراسری هنر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور از 17 مرداد ماه 1401 شروع شد.

زمان انتخاب رشته کنکور هنر 1401

آگاه بودن از زمان انتخاب رشته کنکور در هر گروه آزمایشی چه برای کسانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند و چه افرادی که می خواهند در دانشگاه آزاد به ادامه تحصیل بپردازند از اهمیت بالایی برخوردار است.

زمان انتخاب رشته دانشگاه سراسری

پس از اعلام نتایج کنکور هنر در تاریخ مقرر توسط سازمان سنجش داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه اولیه خود، مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور می توانند نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود در سایت سازمان سنجش به صورت اینترنتی اقدام نمایند. همچنین کسانی که در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از فرایند انتخاب رشته باز مانده اند می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور نسبت به تکمیل و یا ویرایش انتخاب رشته کنکور خود بپردازند. در جدول زیر به هر دو زمان پرداخته شده است.

زمان انتخاب رشته کنکور هنر 1401
عنوان زمان
زمان اولیه 17 الی 22 مردادماه 1401
تمدید مهلت 22 الی 24 مرداد ماه 1401
مهلت مجدد 15 الی 17 شهریور ماه 1401

نکته: در زمان در نظر گرفته شده تحت عنوان مهلت مجدد تنها آن دسته داوطلبانی که با مشاهده کارنامه اولیه خود از مجاز بودن جهت انتخاب رشته اطمینان حاصل نموده اما تاکنون اقدامی مبنی بر انتخاب رشته در سایت سنجش آموزش کشور انجام نداده اند، می توانند فرم مربوطه را تکمیل نمایند و امکان ویرایش در این تاریخ وجود نخواهد داشت.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

آن دسته از داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد را داشته و در کنکور سراسری شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند پس از دریافت کارنامه و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد در تاریخ 18 الی 23 مرداد سال جاری در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.iau.ac.ir به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود بپردازند که البته این تاریخ تا 8 شهریور ماه نیز تمدید شد.

اما متقاضیانی که از فرایند انتخاب رشته جا مانده اند می توانند در فرصت مجددی که به آنان داده می شود، اقدام به انتخاب رشته نمایند اما تاکنون اخباری درباره مهلت مجدد نام نویسی دانشگاه آزاد منتشر نشده است. در صورت انتشار، این مقاله بروزرسانی شده و از طریق کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره اطلاع رسانی می گردد.

نحوه انتخاب رشته کنکور هنر 1401

با توجه به امکان اشتباه در انتخاب رشته کنکور و احتمال خطای بالا در انجام این فرآیند، پیشنهاد می شود ابتدا لیستی از رشته های مورد علاقه خود بر اساس اولویت بندی مورد نظر تهیه نموده و پس از کسب اطمینان از چینش صحیح آن ها مراحل زیر را طی نمایید.

مراحل انتخاب رشته دانشگاه سراسری

 • در ابتدا باید وارد سایت انتخاب رشته کنکور به نشانی sanjesh.org شوید و از سمت راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • اکنون بر روی لینک “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1401” کلیک کنید.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • با انتخاب گزینه “خرید کارت” در قسمت بالا سمت راست، هزینه لازم برای تهیه کارت اعلام علاقه مندی به پذیرش در رشته های دانشگاه فرهنگیان، غیر انتفاعی و پیام نور را بپردازید.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • دکمه عبارت مورد نظر خود را را فشرده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید. (درصورتی که هنگام ثبت نام کارت اعتباری تهیه نموده اید، به پرداخت هزینه نیازی نخواهید داشت.)

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • در این مرحله اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک را در کادرهای مرتبط درج کرده و بعد از انتخاب نوع درگاه پرداخت، کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • سپس تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و اگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال نموده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

مرحله ششم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • اطلاعات کارت بانکی خود را در جایگاه های مشخص ثبت نموده و سپس دکمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • به صفحه ابتدایی نام نویسی بازگشته و بعد از کلیک بر روی گزینه مربوط به جمله “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 را مطالعه نموده ام”، عبارت “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده به یکی از سه روش زیر، بر روی دکمه “ورورد به سیستم” کلیک نمایید.

مرحله نهم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

توجه کنید که در هنگام تکمیل فرم انتخاب رشته دقت کافی را داشته باشید و کد رشته های مورد علاقه را با دقت درج نمایید. در پایان تکمیل فرم انتخاب رشته خود نیز با کلیک بر روی گزینه “تایید نهایی”، از کدپیگیری ارائه شده توسط سامانه پرینت تهیه کنید.

مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد

دانشجویانی که قصد انتخاب دانشگاه آزاد را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند، می بایست در زمان مقرر به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و پس از وارد نمودن کد ملی، شناسه دانشگاه آزاد و پرداخت الکترونیکی هزینه مربوطه، کد رشته های مورد نظر خود را ثبت نمایند.

 •  به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir  مراجعه نموده و بر روی لینک “انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 (دانشگاه آزاد اسلامی)”کلیک نمایید.

مرحله اول انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

مرحله دوم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

 • برای پرداخت هزینه انتخاب رشته ابتدا بر روی لوگوی بانک درگاه پرداخت مورد نظر خود کلیک کنید و سپس گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

 • با ورود به صفحه بعدی می بایست با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب، کلید “پرداخت” را فشرده و سپس کد رهگیری آن را دریافت کنید.

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

پس از پرداخت مبلغ مورد نظر، حال می توانید کد رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت در فرم اینترنتی انتخاب رشته درج کنید. در آخر با کسب اطمینان از صحت رشته های انتخابی، بر روی گزینه تایید نهایی کلیک نموده و کد پیگیری فرآیند انتخاب رشته خود را جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد یادداشت نمایید.

نکات مهم 

 • برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 100 کدرشته محل و برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری مجاز به انتخاب 150 کد رشته محل می باشید.
 • دانشگاه های سراسری شامل دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان می شود. بنابراین انتخاب رشته همه دانشگاه های مذکور به صورت مشترک انجام می گیرد و فقط انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجزا می باشد.
 • انتخاب رشته های اصلی و شناور (زبان خارجه و هنر) در قالب یک فرم مشترک انجام می گیرد.

انتخاب رشته در رشته های دارای آزمون عملی کنکور هنر 1401

در کنکور سراسری هنر، پذیرش در 13 رشته امتحانی (که به شرح جدول زیر است)، از طریق شرکت در آزمون عملی انجام می شود. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در این رشته ها هستند، می بایست ابتدا در آزمون عملی شرکت نمایند و اگر نمره لازم را در این آزمون بدست آورند، پذیرش آن ها انجام خواهد شد.

سازمان سنجش آموزش کشور قبل از برگزاری کنکور سراسری، لینک ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 1401 را در سامانه قرار می دهد و داوطلبان بایستی با مراجعه به این سامانه، نام نویسی خود را انجام دهند. پس از شرکت در کنکور و اعلام نتایج اولیه، کسانی که ثبت نام آزمون عملی را انجام داده اند، می توانند رشته های دارای این آزمون را نیز در فرم انتخاب رشته خود قرار دهند.

لازم به ذکر است متقاضیانی که در زمان مقرر برای ثبت نام آزمون عملی علاقه مندی خود را اعلام نکرده و یا پس از ثبت نام، در این آزمون شرکت نکرده اند، حق انتخاب این رشته ها را در زمان انتخاب رشته نخواهند داشت و در صورت درج این کدرشته محل ها، انتخاب آن ها حذف خواهد شد.

رشته های دارای آزمون عملی کنکور هنر 1401
ردیف عنوان رشته
1 موسیقی نظامی
2 نقاشی (ارتباط تصویری)، آموزش ارتباط تصویری – هنرهای تجسمی – طراحی پارچه و لباس
3 طراحی صنعتی
4 ادبیات نمایشی
5 مجسمه سازی
6 موسیقی ایرانی
7 موسیقی جهانی
8 کتابت و نگارگری
9 آهنگسازی
10 بازیگری – کارگردانی
11 طراحی صحنه
12 نمایش عروسکی
13 عکاسی

مشاوره انتخاب رشته کنکور هنر 1401

راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر 1401
مشاوره انتخاب رشته کنکور هنر 1401

یکی از مهمترین گام ها برای یک انتخاب رشته درست و مطلوب، تحلیل صحیح کارنامه است. یعنی داوطلب باید با معانی اطلاعات مندرج در کارنامه آشنا باشد. در غیر این صورت با یک اشتباه در انتخاب رشته کنکور ممکن است آینده تحصیلی و شغلی داوطلب کاملا دگرگون شده و در نتیجه مسیر زندگی فرد تغییر کند.

اطلاعات مندرج در کارنامه کنکور هنر

در ابتدا لازم است بگوییم که اگر شما نیز جزء داوطلبانی هستید که علاوه بر کنکور هنر، در یکی از سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی یا انسانی شرکت کرده اید، باید بدانید که نتیجه هر دو آزمون در قالب یک کارنامه و در جداول جداگانه منتشر خواهد شد. در واقع کارنامه کنکور به دو قسمت تقسیم می شود؛

 1. قسمت اول شامل اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی (نوع سهمیه و استان بومی)
 2. قسمت دوم کارنامه شامل اطلاعات آزمونی (رتبه در سهمیه و تراز) می باشد.

مهمترین قسمت کارنامه کنکور 1401 برای انتخاب رشته نیز همان رتبه در سهمیه و تراز و رتبه شما در زیر گروه های مختلف است.

نحوه چینش کد رشته های کنکور هنر

ترتیب قرار دادن کدرشته محل ها در فرم انتخاب رشته در افزایش شانس قبولی شما بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل توصیه می شود که برای انجام این کار، بسیار هوشمندانه عمل کنید.

اگر اولویت شما پذیرش در رشته های دارای آزمون عملی است، حتما این رشته ها را در انتخاب های اول فرم انتخاب رشته قرار دهید تا اگر رتبه لازم را داشتید، گزینش شما انجام گیرد. زیرا انتخاب های شما به ترتیب و از همان ابتدا بررسی می شود و اگر در رشته ای حدنصاب نمره لازم را کسب کرده باشید، در همان رشته نیز پذیرش می شوید.

در زمان انتخاب رشته، علاقه خود را نیز ملاک قرار دهید و از انتخاب رشته هایی که علاقه مند به تحصیل در آن ها نیستید، خودداری کنید. زیرا اگر در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرش شوید ولی به هر دلیلی در دانشگاه ثبت نام نکنید، یک سال از تحصیل در دوره روزانه محروم خواهید شد. در صورت تمایل جهت مشاوره انتخاب رشته کنکور می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

الگوهای مختلف چینش انتخاب رشته کنکور هنر 1401

رشته های کنکور گروه آزمایشی هنر 1401

تمام رشته هایی که در دفترچه انتخاب رشته گروه آزمایشی هنر وجود دارد، بر اساس ضریب درس ها به 5 زیر گروه تقسیم بندی می شود که در جدول زیر مشاهده می کنید.

رشته های زیر گروه های گروه آزمایشی هنر 1401
رشته های زیر گروه 1
صنایع دستی نقاشی کاردانی هنرهای سنتی
عکاسی هنرهای تجسمی کارشناسی فرش
کاردانی آموزش هنرهای تجسمی کاردانی علمی کاربردی فرش دستباف کاردانی هنرهای تجسمی
مجسمه سازی طراحی پارچه طراحی لباس
ارتباط تصویری کاردانی علمی کاربردی عکاسی خبری کاردانی علمی کاربردی گرافیک
چاپ کتابت و نگارگری هنرهای صناعی
رشته های زیر گروه 2
باستان شناسی مدیریت فرهنگی هنری طراحی صنعتی
علوم اجتماعی (گرایش امنیت ملی) علوم سیاسی (گرایش امنیت ملی و گرایش مطالعات امنیتی) کاردانی علمی کاربردی طراحی صنعتی
کاردانی صنایع دستی هنر اسلامی مرمت و احیای بناهای تاریخی
رشته های زیر گروه 3
مرمت آثار تاریخی موزه داری مردم شناسی
کاردانی راهنمای موزه ها و بناهای تاریخی کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی
کاردانی موزه داری کاردانی باستان شناسی
رشته های زیر گروه 4
تولید سیما کاردانی هنرهای نمایشی تلویزیون و هنرهای دیجیتالی
کارگردانی تلویزیون،سینما نمایش
رشته های زیر گروه 5
نوازندگی موسیقی ایرانی نوازندگی موسیقی جهانی موسیقی نظامی

ظرفیت و رتبه قبولی کنکور هنر 1401

آن دسته از داوطلبانی که در کنکور هنر 1401 شرکت کرده و اکنون این پرسش برای آنان پیش آمده است که ظرفیت و رتبه قبولی کنکور هنر به چه صورت است لازم است که از آخرین قبولی های کنکور سال قبل با رتبه و تراز مشابه خود مطلع شوند زیرا این کار باعث می شود که شخص انتخاب درست تری داشته باشد. این ظرفیت ها در دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1401 به صورت کامل مشخص می شود اما رتبه قبولی بستگی به سهمیه، سطح دانشگاه، ظرفیت آن رشته و …دارد.

سهمیه های انتخاب رشته کنکور هنر 1401

سهمیه یکی از عومل بسیار تاثیر گذار در انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. بنابراین افرادی که دارای سهمیه هایی چون:سهمیه جانبازان، سهمیه ایثارگران، سهمیه خانواده شهدا و … هستند شانس قبولی بیشتری نسبت به سایرین خواهند داشت. لازم به ذکر است که  داوطلبان کنکور سراسری اکثرا جزء مشمولان سهمیه مناطق می شوند به جز آن افرادی که در بالا ذکر کردیم.

نکته 1: شرکت کنندگانی که متقاضی سهمیه مناطق هستند با توجه به ملاک های زیر جزو یکی از سهمیه های مناطق 2،1 و 3 محسوب می شوند.

نکته 2: افراد شرکت کننده ای که درگیر بلایای طبیعی هستند حدود 5 در صد از ظرفیت دانشگاه های روزانه را به صورت ظرفیت مازاد به خود اختصاص می دهند.

نکته 3: حدود 40 درصد از ظرفیت کد رشته های محل ناحیه، قطبی و کشوری دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به استان های ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان و هرمزگان به متقاضیان بومی این استان ها اختصاص می یابد.

نکته 4: 25 درصد از ظرفیت دوره های روزانه به داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد ایثارگران و جانبازان تعلق خواهد گرفت.

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1401

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه سراسری

برای اطلاع از تمام جزئیات انتخاب رشته کنکور هنر، باید ابتدا دفترچه راهنمای مربوطه را دانلود و بررسی نمایید. جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه سراسری می بایست از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اقدام نمایید. جهت دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1401 می توانید بر روی لینک های موجود در جدول زیر کلیک کنید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 1401
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 (بخش پیوست)
(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)
دانلود اصلاحیه شماره 1 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه شماره 2 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه شماره 3 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

فایل مربوط به دفترچه دانشگاه آزاد نیز بر روی سایت مرکز سنجش این دانشگاه به نشانی azmoon.org منتشر می گردد. همچنین دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های آزاد به صورت جداگانه از دانشگاه های سراسری و از طریق سامانه دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir منتشر خواهد شد و این دفترچه نیز حاوی توضیحات و ذکر نکاتی در زمینه انتخاب رشته می باشد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر دانشگاه آزاد 1401
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

(جهت دریافت فایل کلیک نمایید.)

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، برای داشتن انتخاب رشته ای موفق می بایست با در نظر داشتن تراز و رتبه خود در بازه زمانی مشخص شده، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام کنید. همچنین متقاضیان می توانند از نرم افزار تخمین رتبه ایران مشاوره نیز در این امر کمک بگیرند.

یکی دیگر از عوامل موثر در این راستا استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور می باشد. چرا که انتخاب رشته نیز مانند هر امر دیگری مستلزم دارا بودن اطلاعات و دانش کافی در این زمینه است تا با کمترین میزان خطا بتوان به انتخابی صحیح و اصولی دست زد و شانس قبولی را بالا برد.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری هنر 1401 اقدام نمود؟

این فرآیند در بازه زمانی 17 الی 22 مرداد ماه صورت می پذیرد.

2- انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری هنر از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت sanjesh.org و دانشگاه آزاد از طریق سامانه azmoon.iau.ac.ir به انجام می رسد.

3- برای انتخاب رشته در گروه آزمایشی هنر امکان انتخاب چند کد رشته آزاد و سراسری وجود دارد؟

حداکثر 150 کد رشته برای انتخاب رشته سراسری و 100 کد رشته برای دانشگاه آزاد در فرم انتخاب رشته در نظر گرفته شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۱۰ نظر

 1. ببخشید میشه هم‌زمان برای دوتا رشته یعنی تجربی و هنر انتخاب رشته کرد؟

  • با سلام و وقت بخیر، بله، می توانید همزمان برای یک رشته اصلی و یک رشته شناور انتخاب رشته انجام دهید.

 2. سلام
  من کاردانی هنر های تجسمی دارم میشه برای کارشناسی انیمیشن کنکور داد؟؟

 3. ببخشید
  کسایی که کنکور ریاضی یا تجربی دادن نمی تونن از هنر انتخاب رشته کنن؟

 4. ببخشید معماری جزو کدوم زیر گروه میشه؟

  • باسلام، رشته ی مهندسی معماری و معماری داخلی زیرگروه رشته ی ریاضی می باشد.

   • پس یعنی نمیشه از طریق کنکور هنر تو دانشگاه معماری یا طراحی داخلی خوند؟

    • باسلام
     برای ثبت نام د دانشگاه ازاد با سوابق تحصیلی و برای پذیرش شدن در رشته مهندسی معماری و معماری داخلی شما باید مجموعه گروه اموزشی را ریاضی و فیزیک انتخاب کنید و برای پذیرش شدن در دانشگاه های سراسری از قبیل روزانه و نوبت دوم و غیرانتفاعی و پیام نور باید رشته های مذکور در دفترچه ای که در کنکور شرکت کرده اید باید ارایه شود.

 5. دخترم علاقه زیادی به طراحی لباس داره و ترجیح میده تو همین رشته حتی اگر شده دانشگاه غیر انتفاعی ادامه تحصیل بده آیا انتخاب رشته ی طراحی لباس دانشگاه غیر انتفاعی بعد از رشته طراحی لباس دانشگاههای تهران و قبل از سایر رشته های زیر گروه یک هنر مثل گرافیک و صنایع دستی درسته یا اول تمام رشته های دانشگاههای روزانه هنر تهران رو بهتره تو اولویت قرار بدیم و بعد بریم سراغ دانشگاههای غیر انتفاعی؟؟
  اگر فردی دانشگاه سراسری قبول بشه ولی رشته مورد علاقش نباشه میتونه در رشته مورد علاقش در دانشگاه غیر انتفاعی و یا پیام نور و یا آزاد ادامه تحصیل بده یا نه حتما باید رشته ای که روزانه قبول شده رو بره؟

دریافت مشاوره پیج کنکور