سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور سراسری هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری هنر
انتخاب رشته کنکور سراسری هنر

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری هنر با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

داوطلبان کنکور هنر، اکنون پس از پشت سر گذاشتن کنکور سراسری منتظر اعلام نتایج کنکور هستند و از طرفی به دنبال تحقیق در مورد رشته های مختلف گروه آزمایشی هنر هستند تا با کسب اطلاعات کافی بهترین انتخاب رشته را انجام دهند و آن هایی که تا قبل از برگزاری کنکور هدف مشخصی نداشتند الان استرس بیشتری دارند چرا که احساس می کنند زمان کمی برای تحقیق و جست و جو درمورد رشته های مختلف و همچنین نحوه صحیح انتخاب رشته دارند. از طرفی اکثر داوطلبان کنکور به دنبال قبولی در چند رشته خاص و پرطرفدار گروه آزمایشی خود هستند و در بازه زمانی اعلام نتایج کنکور تا انتخاب رشته، به دنبال این هستند که آیا با رتبه ای که کسب کرده اند می توانند در رشته مورد نظرشان قبول شوند یا خیر؟ به دلیل همین اهمیت، حساسیت و سرنوشت ساز بودن موضوع انتخاب رشته، تصمیم گرفتیم این مقاله را به ” انتخاب رشته کنکور هنر” اختصاص دهیم و در آن به پر تکرارترین سوالات داوطلبان که در سال های اخیر طی تماس های تلفنی از مشاوران بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره در رابطه با انتخاب رشته کنکور هنر پرسیده اند، پاسخ دهیم. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

برای انتخاب رشته کنکور هنر ، بایستی به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

زمان انتخاب رشته کنکور هنر 97

نیمه دوم مرداد ماه اعلام نتایج کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد و همزمان با آن نیز دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 97 بر روی سایت قرار می گیرد و چند روز پس از انتشار دفترچه، امکان انتخاب رشته برای داوطلبان تمامی گروه های آزمایشی از جمله گروه آزمایشی هنر فراهم می شود. بنابراین به احتمال زیاد انتخاب رشته کنکور سراسری 97 نیمه دوم مرداد ماه آغاز خواهد شد. در حال حاضر زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 97 مشخص نیست ولی به محض اطلاع از طریق سایت و کانال تلگرام انتخاب رشته اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد.

مشاوره انتخاب رشته کنکور هنر 97

یکی از مهمترین گام ها برای یک انتخاب رشته درست و مطلوب، تحلیل صحیح کارنامه است. یعنی داوطلب یا مشاوری که انتخاب رشته انجام می دهد باید به معانی اطلاعات مندرج در کارنامه مسلط باشد در غیر این صورت با یک اشتباه در انتخاب رشته ممکن است آینده تحصیلی و شغلی داوطلب کاملا دگرگون شده و در نتیجه مسیر زندگی فرد تغییر کند. به دلیل اهمیت بسیار زیاد تحلیل و تفسیر کارنامه در انتخاب رشته ابتدا توضیح مختصری در رابطه با کارنامه خواهیم داد و سپس به سراغ نحوه انتخاب رشته خواهیم رفت.

اطلاعات مندرج در کارنامه کنکور

در ابتدا لازم است بگوییم که اگر شما نیز جزو داوطلبانی هستید که علاوه بر کنکور هنر، در یکی از سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی یا انسانی نیز شرکت کرده اید لازم است بدانید که نتیجه هر دو آزمون در یک کارنامه و در جداول جداگانه منتشر خواهد شد. کارنامه کنکور به دو قسمت تقسیم می شود. قسمت اول شامل اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی ( نوع سهمیه و استان بومی ) شما و قسمت دوم کارنامه شامل اطلاعات آزمونی شما ( رتبه در سهمیه و تراز ) می باشد. مهمترین قسمت کارنامه برای انتخاب رشته، همان رتبه در سهمیه و تراز شما و رتبه شما در زیر گروه های مختلف می باشد. توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اطلاعات مندرج در کارنامه، حتما مقاله ای را که تیم ایران مشاوره تحت عنوان توضیحات کارنامه کنکور آماده کرده است، مطالعه کنید.

نحوه انتخاب رشته کنکور هنر 97

یک نکته مهم که لازم است در این قسمت متذکر شویم در رابطه با مطالعه کامل و دقیق ذفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری قبل از اقدام به انتخاب رشته است، به محض انتشار دفترچه، اول دفترچه را مطالعه کنید و پس از آگاهی از رشته ها و نکات مندرج در دفترچه، یک کاغذ بردارید و از میان کد رشته محل های با آزمون و در صورت تمایل بدون آزمون، 150 کد رشته محل را انتخاب کنید. مهمترین قسمت ترتیب چینش کد رشته محل ها است که برای این کار پیشنهاد می کنیم پس از انتخاب 150 کد رشته، یک کاغذ بردارید و حدود 50 رشته اول را به رشته های خوشبینانه اختصاص دهید. رشته های خوشبینانه یعنی رشته هایی که علاقه بسیاری برای ادامه تحصیل در آن رشته ها دارید ولی با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید احتمال قبولی شما در آن خیلی زیاد نیست. سپس حدود 70 رشته بعدی را به کد رشته محل های واقع بینانه اختصاص دهید. انتخاب واقع بینانه رشته هایی هستند که با توجه به رتبه و ترازی که کسب کرده اید و با توجه به درصد ها و رشته های زیر گروه های مختلف انتخاب می کنید. و حدود 30 انتخاب آخر را نیز به رشته های بدبینانه اختصاص دهید. انتخاب های بدبینانه هم رشته هایی هستند که احتمال قبولی شما در آن ها بسیار بالاست و شما فقط در صورت پذیرفته نشدن در انتخاب های خوشبینانه و بدبینانه حاضر به ادامه تحصیل در آن رشته ها هستید. ضمنا توجه داشته باشید که اگر شما علاوه بر گروه آزمایشی هنر در کنکور گروه آزمایشی دیگری نیز شرکت کرده اید برای هر دو گروه آزمایشی مجموعه 150 انتخاب خواهید داشت و کد رشته محل های هر دو گروه آزمایشی را می بایست در یک فرم انتخاب رشته وارد کنید و با توجه به علاقه ای که برای ادامه تحصیل در هر کدام از کد رشته محل ها دارید، اقدام به چینش 150 کد رشته محل نماید. در صورت تمایل جهت مشاوره انتخاب رشته کنکور می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

رشته های زیر گروه های گروه آزمایشی هنر

مجموعه رشته های زیر گروه 1 هنر که دروس امتحانی آن ها دارای ضرایب یکسانی هستند، عبارتنداز :

صنایع دستی، عکاسی، نقاشی، مجسمه سازی، هنرهای صناعی، هنرهای تجسمی، کتابت و نگارگری، طراحی لباس، طراحی پارچه، چاپ، ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای سنتی، کاردانی علمی کاربردی عکاسی خبری، کاردانی هنرهای تجسمی، کاردانی آموزش هنرهای تجسمی، کاردانی علمی کاربردی گرافیک، کاردانی علمی کاربردی فرش دستباف، کارشناسی فرش

مجموعه رشته های زیر گروه 2 هنر که دروس امتحانی آن ها دارای ضرایب یکسانی هستند، عبارتنداز :

باستان شناسی، مدیریت فرهنگی هنری، طراحی صنعتی، علوم اجتماعی ( گرایش امنیت ملی )، علوم سیاسی ( گرایش امنیت ملی و گرایش مطالعات امنیتی )،کاردانی علمی کاربردی طراحی صنعتی، کاردانی صنایع دستی، مرمت و احیای بناهای تاریخی، هنر اسلامی

مجموعه رشته های زیر گروه 3 هنر که دروس امتحانی آن ها دارای ضرایب یکسانی هستند، عبارتنداز :

مرمت آثار تاریخی، موزه داری، مردم شناسی، کاردانی راهنمای موزه ها و بناهای تاریخی، کاردانی موزه داری، کاردانی باستان شناسی، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی، کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی

مجموعه رشته های زیر گروه 4 هنر که دروس امتحانی آن ها دارای ضرایب یکسانی هستند، عبارتنداز :

تولید سیما، نمایش، تلویزیون و هنرهای دیجیتالی، کارگردانی تلویزیون، سینما، کاردانی هنرهای نمایشی

مجموعه رشته های زیر گروه 5 هنر که دروس امتحانی آن ها دارای ضرایب یکسانی هستند، عبارتنداز :

نوازندگی موسیقی ایرانی، نوازندگی موسیقی جهانی، موسیقی نظامی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری هنر با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

 1. ببخشید معماری جزو کدوم زیر گروه میشه؟

  • باسلام، رشته ی مهندسی معماری و معماری داخلی زیرگروه رشته ی ریاضی می باشد.

   • پس یعنی نمیشه از طریق کنکور هنر تو دانشگاه معماری یا طراحی داخلی خوند؟

    • باسلام
     برای ثبت نام د دانشگاه ازاد با سوابق تحصیلی و برای پذیرش شدن در رشته مهندسی معماری و معماری داخلی شما باید مجموعه گروه اموزشی را ریاضی و فیزیک انتخاب کنید و برای پذیرش شدن در دانشگاه های سراسری از قبیل روزانه و نوبت دوم و غیرانتفاعی و پیام نور باید رشته های مذکور در دفترچه ای که در کنکور شرکت کرده اید باید ارایه شود.

 2. دخترم علاقه زیادی به طراحی لباس داره و ترجیح میده تو همین رشته حتی اگر شده دانشگاه غیر انتفاعی ادامه تحصیل بده آیا انتخاب رشته ی طراحی لباس دانشگاه غیر انتفاعی بعد از رشته طراحی لباس دانشگاههای تهران و قبل از سایر رشته های زیر گروه یک هنر مثل گرافیک و صنایع دستی درسته یا اول تمام رشته های دانشگاههای روزانه هنر تهران رو بهتره تو اولویت قرار بدیم و بعد بریم سراغ دانشگاههای غیر انتفاعی؟؟
  اگر فردی دانشگاه سراسری قبول بشه ولی رشته مورد علاقش نباشه میتونه در رشته مورد علاقش در دانشگاه غیر انتفاعی و یا پیام نور و یا آزاد ادامه تحصیل بده یا نه حتما باید رشته ای که روزانه قبول شده رو بره؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید