تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی 1400
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

دانشگاه های غیرانتفاعی سراسر کشور از طریق کنکور سراسری به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های هر یک از گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی می پردازند. همچنین با توجه به این که اکثر رشته های این دانشگاه به صورت بدون کنکور نیز ارائه می شوند، داوطلبانی که موفق به کسب نمره کافی در آزمون نشده و یا از رشته تحصیلی و یا دانشگاه محل قبولی خود رضایت کافی ندارند، می توانند در زمان مقرر به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی اقدام نمایند که طبق روال هر ساله، مهلت نام نویسی داوطلبان در یک یا چند نوبت تمدید می گردد.

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و کد رشته های انتخابی در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی وجود دارد.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 1400

این دانشگاه در دو ترم مهر و بهمن، فرصتی را جهت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی علاقه مندان تحصیل در رشته های بدون کنکور تعیین می نماید. لذا داوطلبان می توانند در دو نوبت متفاوت که زمان آن توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که فرآیند نام نویسی مهر ماه سال جاری داوطلبان در دانشگاه های سراسری از جمله موسسات و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی در دو زمان جداگانه به شرح زیر صورت گرفت،

تمدید مهلت ثبت نام نیمسال اول

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سال جاری که پیش از این در کنکور ثبت نام کرده بوند، می توانستند از روز 14 الی 18 مرداد ماه با تهیه سریال اعتباری علاقه مندی به انتخاب رشته در دوره غیرانتفاعی، نام نویسی خود را انجام دهند. البته افرادی که قبلا هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را پرداخت نموده و این سریال را تهیه کرده بودند، نیاز به پرداخت وجه جداگانه نداشتند.

داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت نام نکرده بودند نیز از روز 14 تا 20 مرداد فرصت داشتند بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی و آگاهی از تمامی اطلاعات و جزئیات مربوطه، فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند. سازمان سنجش مهلت های مذکور را برای هر دو گروه شرکت کنندگان یک بار تا 5 شهریور ماه و مجددا تا روز 15 شهریور ماه تمدید نمود تا در صورتی که از این فرآیند جا مانده یا نیاز به ویرایش اطلاعات خود داشته باشند، بتوانند اقدامات مورد نظر را به انجام برسانند.

تمدید مهلت ثبت نام نیمسال دوم

علاقه مندان به شرکت در پذیرش رشته های بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه غیرانتفاعی می توانند در موعد مقرر به سایت sanjesh.org مراجعه نموده و ثبت نام نمایند. سازمان سنجش به طور معمول فرصت مجددی در اختیار داوطلبان ورودی بهمن ماه نیز قرار می دهد تا افرادی که در بازه زمانی اولیه موفق به انجام این فرآیند نشده اند، امکان این عمل را داشته باشند. تاکنون از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400 و تمدید مهلت آن اطلاعی در دست نیست.

اما با توجه این که در سال گذشته پذیرش بهمن ماه متقاضیان در اواخر آذر و اوایل دی ماه صورت گرفت، پیش بینی می کنیم شاهد تکرار روال سال گذشته باشیم. شما می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره همراه ما باشید و از تاریخ دقیق ثبت نام و انتخاب رشته نیمسال دوم سال جاری و همچنین مهلت های مجدد تعیین شده به این منظور، مطلع شوید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

همان طور که گفته شد، داوطلبانی که در کنکور سال جاری ثبت نام نکرده بودند، جهت نام نویسی بدون کنکور این دانشگاه می بایست با خرید کارت اعتباری نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های مورد نظر، مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله عمل می کردند. 

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست صفحه
 • کلیک روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه سال 1400”
 • پرداخت هزینه نام نویسی
 • بازگشت به صفحه اول و انتخاب گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” پس از مطالعه نکات قید شده
 • درج شماره سریال اعتباری در کادر مربوطه و تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های انتخابی

همچنین متقاضیانی که نام نویسی در آزمون سراسری را انجام داده بودند، می بایست از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری  و طی کردن مراحل فوق، اقدام به ثبت کد رشته های بدون آزمون مورد علاقه خود در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری می نمودند.

نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در هر نیمسال به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی منتشر می گردد. لذا افرادی که در این پذیرش شرکت نموده اند، می بایست با مراجعه به سایت مذکور در مهلت مقرر به مشاهده نتایج نهایی بپردازند. چنانچه در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده بودید، می توانید شانس خود را از طریق تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مجددا امتحان نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، بر روی لینک فوق کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای ورودی مهر ماه 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در نیمسال اول از روز 14 الی 20 مرداد ماه انجام شد و این فرصت یک بار تا 5 شهریور و نوبتی دیگر تا 15 شهریور ماه ادامه داشت که جهت اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 از چه طریقی انجام می شود؟

مراحل نام نویسی و انتخاب رشته داوطلبان به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد.

3- مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400 از چه زمانی آغاز می گردد؟

فرصت نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه در نیمسال دوم هنوز مشخص نیست اما احتمالا در اوایل دی ماه انجام شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام من رشته حقوق غیر انتفاعی قبول شدم باید چکارکنم که دانشگاه ثبت نام بشم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، برای ثبت نام شما باید از تاریخ ۹۹/۱۰/۲۲ به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنید.

دریافت مشاوره