تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دکتری / توضیحات کارنامه دکتری

توضیحات کارنامه دکتری

نمونه کارنامه دکترا 99
توضیحات کارنامه دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مندرجات کارنامه دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

نتایج آزمون دکتری سراسری 98 در قالب کارنامه ای بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر می گردد. ولی متاسفانه برخی از داوطلبان اطلاعات چندانی در رابطه با مندرجات کارنامه ندارند و نگران هستند که به دلیل عدم آگاهی لازم از محتویات کارنامه در انتخاب رشته دکتری ناموفق عمل کنند.

با توجه به کثرت تعداد شرکت کنندگان در آزمون دکتری و ظرفیت محدود در پذیرش دانشجو برای این دوره ، کوچکترین اشتباه در انتخاب رشته می تواند آینده یک داوطلب را تغییر دهد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را تحت عنوان توضیحات کارنامه دکتری آماده کنیم و با ارائه یک نمونه کارنامه دکتری سراسری ، تمام اطلاعات لازم را در رابطه با مندرجات کارنامه که دانستن آن برای تمام شرکت کنندگان در آزمون دکتری سراسری 98 لازم و ضروری است ، توضیح دهیم.

کارنامه اولیه آزمون دکتری تخصصی 98 ، در هفته آخر فروردین ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

بررسی کارنامه آزمون دکتری 98

برای تمامی داوطلبانی که در سوم اسفند ماه 97 در جلسه آزمون دکتری تخصصی حضور داشته اند کارنامه علمی آزمون کتبی منتشر خواهد شد. این کارنامه شامل بخش های مختلفی از جمله مشخصات ثبت نامی ، اطلاعات رشته آزمونی ، وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور و سایر دوره ها ، وضعیت علمی داوطلب در مقایسه با سایر شرکت کنندگان در جلسه آزمون می باشد.

آگاهی درست از بخش های مختلف کارنامه برای داوطلبان آزمون دکتری ضروری می باشد که ما در ادامه به تحلیل هر بخش به طور جداگانه می پردازیم.

الف: مشخصات ثبت نامی

وقتی کارنامه خود را مشاهده کنید اولین بخش آن مشخصات ثبت نامی شماست. در قسمت مشخصات ثبت نامی دو جدول وجود دارد که در جدول اول به ترتیب شماره پرونده ، نام و نام خانوادگی ، جنس ، شماره شناسنامه ، سال تولد و سهمیه ثبت نامی درج شده است.

دقت کنید که اطلاعات مندرج در این قسمت نباید با اطلاعات شما تفاوتی داشته باشد. چنانچه مغایرتی در این قسمت با اطلاعات خود مشاهده کردید حتما درخواستی مبنی بر ویرایش اطلاعات به سازمان سنجش ارسال نمایید.

در جدول دوم این قسمت به ترتیب معدل کارشناسی ، معدل کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای ، ماه و سال اخذ مدرک کارشناسی ، ماه و سال اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای ، نام رشته کارشناسی ، نام رشته کارشناسی ارشد ، نام موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ، نام موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد و یا کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای درج گردیده است. در این قسمت نیز چنانچه با مغایرتی مواجه شدید حتما نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید چرا که معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد در مصاحبه دکتری موثر خواهد بود بنابراین بایستی نمره ی مندرج در این قسمت دقیق باشد.

ب: اطلاعات رشته آزمونی

این قسمت کارنامه نیز شامل دو جدول است که در جدول اول نمرات اکتسابی شما در آزمون دکتری درج شده است. نمرات شما برای مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد و نمراتی که در سوالات استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی کسب کرده اید نیز در این قسمت درج می شود.

در جدول دوم به ترتیب شماره داوطلبی ، گروه آزمایشی ، کد رشته امتحانی و نام رشته امتحانی شما درج شده است.

ج: وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در قسمت ” وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره “ یک جدول وجود دارد که در آن مشخص شده که آیا شما مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور شده اید یا خیر. چنانچه در کارنامه خود زیر عبارت مجاز روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور همچون تصویر زیر عبارت * می باشید * را مشاهده کردید یعنی مجاز به انتخاب رشته دکتری 98 برای رشته های روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور شناخته شده اید.

چنانچه در زیر عبارت ” مجاز سایر دوره ها ( دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) ” نیز عبارت * می باشید * را مشاهده کردید یعنی در صورتی که مایل باشید می توانید در این دانشگاه ها نیز انتخاب رشته کنید.

د: وضعیت علمی داوطلب در بین تمام افراد حاضر در جلسه آزمون در رشته امتحانی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در این قسمت نیز یک جدول وجود دارد که در آن به ترتیب سهمیه ، نمره کل ، رتبه در سهمیه ، آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور و همچنین آخرین رتبه مجاز سایر دوره ها ( دانشگاه آزاد اسلامی ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) مشخص شده است.

  • با توجه به این که در هنگام ثبت نام باید نوع سهمیه خود از جمله سهمیه آزاد ، شاهد ، ایثارگران ، رزمندگان و مربیان را مشخص نمایید بنابراین در این قسمت نوع سهمیه ای که به شما تعلق گرفته است درج می گردد.
  • نمره کل نیز وضعیت نمره کسب شده را نسبت به سایر داوطلبان در رشته امتحانی شما مشخص می کند. در واقع نمره کل ، حاصل میانگین وزنی از تراز داوطلب در همه دروس امتحانی می باشد.
  • رتبه در سهمیه نیز با توجه به سهمیه شما محاسبه می شود. به عنوان مثال داوطلبی که کارنامه وی را در این قسمت به عنوان نمونه درج کرده ایم فقط سهمیه آزاد به او تعلق گرفته و رتبه در سهمیه آزاد وی 546 می باشد. ممکن است به داوطلب دیگری علاوه بر سهمیه آزاد سهمیه رزمنده نیز تعلق بگیرد در این صورت هم رتبه در سهمیه آزاد و هم رتبه در سهمیه رزمنده وی در این جدول درج می شود. لازم به ذکر است که رتبه در سهمیه هر فرد با تمام افرادی که در آن سهمیه و رشته امتحانی شرکت کرده اند قیاس و درج می گردد.
  • در این کارنامه ، عددی که در زیر عبارت ” آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور ” درج شده نشان می دهد که آخرین رتبه ای که از میان 867 داوطلب حاضر در این رشته امتحانی مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور شده است رتبه 824 است در حالیکه رتبه سهمیه آزاد این داوطلب 546 می باشد.
  • عددی که در زیر عبارت ” آخرین رتبه مجاز سایر دوره ها (دانشگاه آزاد اسلامی ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) ” درج شده ، نشان می دهد که آخرین فردی که از میان 867 داوطلب حاضر در این رشته امتحانی مجاز به انتخاب رشته در سایر دوره ها ( دانشگاه آزاد اسلامی ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) شده است رتبه 824 می باشد.

تذکر: چنانچه داوطلبی حدنصاب نمره برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را کسب کرده باشد ، کد دسترسی به انتخاب رشته در سامانه دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه او درج می شود که توسط این کد 7 رقمی با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد می تواند نسبت به انتخاب رشته ای ارائه شده اقدام نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مندرجات کارنامه دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره