دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / توضیحات کارنامه دکتری

توضیحات کارنامه دکتری

توضیحات کارنامه دکتری
توضیحات کارنامه دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره توضیحات کارنامه دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

نتایج آزمون دکتری سراسری 97 در قالب کارنامه ای بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر می گردد. ولی متاسفانه برخی از داوطلبان اطلاعات چندانی در رابطه با مندرجات کارنامه ندارند و از آن جا که نگران هستند که به دلیل عدم آگاهی لازم در رابطه با مندرجات کارنامه در انتخاب رشته دکتری ناموفق عمل کنند برای تحلیل کارنامه با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند. چرا که در آزمون دکتری امسال، 136 هزار و 665 نفر در گروه علوم انسانی، 43 هزار و 659 نفر در گروه فنی و مهندسی، 21 هزار و 403 نفر در گروه علوم پایه،  12 هزار و 724 نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی،  2 هزار و 287 نفر در گروه دامپزشکی،  12 هزار و 623 نفر در گروه هنر و 5 هزار و 345 نفر در گروه زبان ثبت نام کرده بودند که از این تعداد  187 هزار و 821 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند بنابراین به دلیل شرکت تعداد داوطلبان بسیار در این آزمون، کوچکترین اشتباه در انتخاب رشته می تواند آینده یک داوطلب را تغییر دهد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را تحت عنوان توضیحات کارنامه دکتری آماده کنیم و با ارائه یک نمونه کارنامه دکتری سراسری، تمام اطلاعات لازم در رابطه با مندرجات کارنامه را که دانستن آن برای تمام شرکت کنندگان در آزمون دکتری سراسری 97 لازم و ضروری است را توضیح دهیم.

جهت مشاهده کارنامه اولیه آزمون دکتری 97، می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه فرمایید.

کارنامه آزمون دکتری 97

نتایج آزمون دکتری سراسری 97 در تاریخ 27 فروردین 97 بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار گرفت. این کارنامه حاوی اطلاعاتی همچون مشخصات ثبت نامی داوطلب، اطلاعات رشته امتحانی، وضعیت مجاز به انتخاب رشته داوطلب در تمامی دوره ها و وضعیت علمی وی از میان تمامی داوطلبان حاضر در آزمون رشته امتحانی می باشد. در ادامه مطلب به بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت.

الف ) مشخصات ثبت نامی

وقتی کارنامه خود را مشاهده کنید اولین بخش آن مشخصات ثبت نامی شماست. در قسمت مشخصات ثبت نامی دو جدول وجود دارد که در جدول اول به ترتیب شماره پرونده، نام و نام خانوادگی، جنس، شماره شناسنامه، سال تولد و سهمیه ثبت نامی درج شده است.

دقت کنید که اطلاعات مندرج در این قسمت نباید با اطلاعات شما تفاوتی داشته باشد. چنانچه مغایرتی در این قسمت با اطلاعات خود مشاهده کردید حتما درخواستی مبنی بر ویرایش اطلاعات به سازمان سنجش ارسال نمایید.

در جدول دوم این قسمت به ترتیب معدل کارشناسی، معدل کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای، ماه و سال اخذ مدرک کارشناسی، ماه و سال اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای، نام رشته کارشناسی، نام رشته کارشناسی ارشد، نام موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی، نام موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد و فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد پیوسته یا دکتری حرفه ای درج گردیده است. در این قسمت نیز چنانچه با مغایرتی مواجه شدید حتما سازمان سنجش را مطلع کنید چرا که معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد در مصاحبه دکتری سراسری 97 موثر خواهد بود بنابراین بایستی نمره ی مندرج در این قسمت دقیق باشد. 

ب ) اطلاعات رشته آزمونی

این قسمت کارنامه نیز شامل دو جدول است که در جدول اول نمرات اکتسابی شما در آزمون دکتری درج شده است. نمرات شما برای مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد و نمراتی که در سوالات استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی کسب کرده اید نیز در این قسمت درج می شود.

در جدول دوم به ترتیب شماره داوطلبی، گروه آزمایشی، کد رشته امتحانی و نام رشته امتحانی شما درج شده است. 

ج ) وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در قسمت ” وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره ” یک جدول وجود دارد که در آن مشخص شده که آیا شما مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور شده اید یا خیر. چنانچه در کارنامه خود زیر عبارت مجاز روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور همچون تصویر زیر عبارت  * می باشد * را مشاهده کردید یعنی مجاز به انتخاب رشته دکتری 97 برای رشته های روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور شناخته شده اید. چنانچه در زیر عبارت ” مجاز سایر دوره ها ( دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) ” نیز عبارت * می باشید * را مشاهده کردید یعنی چنانچه مایل باشید می توانید در این دانشگاه ها نیز انتخاب رشته کنید. 

د ) وضعیت علمی داوطلب در بین تمام افراد حاضر در جلسه آزمون در رشته امتحانی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در این قسمت نیز یک جدول وجود دارد که در آن به ترتیب سهمیه، نمره کل، رتبه در سهمیه، آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور و همچنین آخرین رتبه مجاز سایر دوره ها ( دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) مشخص شده است.

  • همانطور که می دانید هنگام ثبت نام مشخص می شود که کدام یک از سهمیه های آزاد، شاهد، ایثارگران، رزمندگان و مربیان تعلق می گیرد. بنابراین در این قسمت نوع سهمیه ای که به شما تعلق گرفته است درج می گردد.
  • نمره کل نیز وضعیت نمره شما نسبت به سایر داوطلبان در رشته امتحانی شما را مشخص می کند. در واقع نمره کل، حاصل میانگین وزنی از تراز داوطلب در همه دروس امتحانی می باشد.
  • رتبه در سهمیه نیز با توجه به سهمیه شما محاسبه می شود. به عنوان مثال داوطلبی که کارنامه وی را در این قسمت به عنوان نمونه درج کرده ایم فقط سهمیه آزاد به او تعلق گرفته و رتبه در سهمیه آزاد وی 824 می باشد. ممکن است به داوطلب دیگری علاوه بر سهمیه آزاد سهمیه رزمنده نیز تعلق بگیرد در این صورت هم رتبه در سهمیه آزاد و هم رتبه در سهمیه رزمنده وی در این جدول درج می شود. لازم به ذکر است که رتبه در سهمیه هر فرد با تمام افرادی که در ان سهمیه و در آن رشته امتحانی شرکت کرده اند قیاس و درج می گردد.
  • در این کارنامه عددی که در زیر عبارت ” آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور ” درج شده نشان می دهد که آخرین رتبه ای که از میان 867 داوطلب حاضر در این رشته امتحانی مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور شده است رتبه 824 است در حالیکه رتبه سهمیه آزاد این داوطلب 546 می باشد.
  • عددی که در زیر عبارت ” آخرین رتبه مجاز سایر دوره ه ا( دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) ” درج شده نشان می دهد که آخرین فردی که از میان 867 داوطلب حاضر در این رشته امتحانی مجاز به انتخاب رشته در سایر دوره ها ( دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) گردیده است رتبه 824 می باشد.

” چنانچه مجاز به  انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 شده باشید در کادر قرمز رنگی که در انتهای کارنامه قرار دارد کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد که کدی 7 رقمی می باشد درج شده است که شما می توانید با استفاده از این کد در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شرکت کنید. “

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره توضیحات کارنامه دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تا 45 درصد تخفیف ویژه مشاوره