خانه تیزهوشان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان زنجان 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان زنجان 1401 – 1402

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان استان زنجان
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان زنجان 1401 – 1402

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که وظیفه نظارت بر فعالیت مدارس تیزهوشان را بر عهده دارد، هر ساله جهت کشف استعدادهای برتر از میان دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون می نماید. چنانچه قصد ادامه تحصیل در مدارس سمپاد را دارید، می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان که به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به اطلاع داوطلبان می رسد، اقدامات لازم جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانید. در ادامه مقاله قصد داریم به شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و سایر جزئیات مربوط به آن، بپردازیم.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی در 16 الی 25 فروردین ماه 1401 می باشد.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان زنجان 1401 – 1402

آن دسته از متقاضیانی که از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 برخوردار می باشند، می بایست در بازه زمانی اعلام شده برای نام نویسی به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کنند. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام کرد که ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 در 16 الی 25 فروردین 1401 می باشد.

با توجه به سالیان قبل زمان ثبت نام تمدید خواهد شد که برای اطلاع از مهلت تمدید و سایر جزئیات این آزمون می توانید در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان زنجان 1401 – 1402

همان طور که گفته شد، فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در زمان مقرر به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام آزمون مذکور انجام می شود. دانش آموزان پایه شرکت کننده در آزمون ورودی پایه های هفتم، هشتم و نهم می توانند با ورود به سایت azmoon.medu.ir و انتخاب پایه مد نظر خود نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام کنید.

 • وارد سایت مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir شده و پایه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 • کد ملی و رمز ورود همگام شخصی خود را وارد کرده و گزینه “ورود” را کلیک نمایید.
 • نقش خود به عنوان دانش آموز را انتخاب نموده و نام محل تحصیل کنونی خود را در کادر مربوطه ثبت کنید.
 • بر روی گزینه “استعدادهای درخشان پایهه هفتم”  یا ” استعدادهای درخشان پایه دهم” کلیک نمایید.
 • ضوابط و نکات گفته شده را مطالعه نمایید و در صورت تایید، کلید “ذخیره و بعدی” را بفشارید.
 • در این مرحله می بایست اطلاعات شخصی خود را تکمیل نمایید. (اطلاعات قسمت 16 تا 20 به صورت خودکار نمایش داده می شود در این قسمت امکان ویرایش برای دانش آموزان وجود ندارد، با پر کردن بخش های 21 تا 24 بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک کنید.
 • نشانی دقیق منزل، پست الکترونیک و معدل سالانه را در این قسمت درج کنید. همچنین عکس پرسنلی خود را با توجه به نکات گفته شده در سامانه بارگذاری نمایید. (هرگونه بروز مشکل در آپلود عکس در روند نام نویسی می تواند اختلال بوجود آورد.) در صورت تایید اطلاعات گزینه “ذخیره و بعدی” را کلیک کنید.
 • مشخصات مربوط به مدارس استعدادهای درخشان مورد نظر را وارد نموده و گزینه “ذخیره و بعدی” را انتخاب نمایید.
 • در آخر رسید اولیه نام نویسی توسط سامانه دز اختیارتان قرار داده می شود.

لازم است بدانید که تا پیش از پرداخت هزینه، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد اما پس از واریز هزینه ثبت نام تیزهوشان و دریافت شماره پیگیری، داوطلبان نمی توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام کنند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان زنجان 1401 – 1402

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس تیز هوشان را دارند لازم است قبل از اقدام به نام نویسی در سایت مربوطه به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم و نهم بپردازند تا از تمامی شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 مطلع شوند.

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را دارند، می بایست قبل از اقدام به نام نویسی در سایت مربوطه به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم و نهم بپردازند تا از تمامی جزئیات مربوط به شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 مطلع شوند. مطابق با دفترچه مذکور، شرایط لازم جهت شرکت در این آزمون عبارت اند از:

شرایط ثبت نام ششم به هفتم

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیـلی 99 – 1400
 3. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 1400 – 1401

توجه: چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداقل در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” کسب نموده باشد، ثبت نام وی بدون مانع خواهد بود.

شرایط ثبت نام نهم به دهم

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 99 – 1400

نکته: دانش آموزان دوره اول متوسطه که هم اکنون در حال تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان می باشند، در صورتی که شرایط لازم برای تحصیل در دوره دوم متوسطه این مدارس را داشته باشند، نیازی به شرکت در آزمون ورودی مدارس یاد شده ندارند و انتخاب مدارس این دسته از دانش آموزان نیز بر عهده آموزش و پرورش خواهد بود.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس استان زنجان 1401 – 1402

دانش آمورانی که قصد نام نویسی در آزمون مدارس سمپاد را دارند، پیش از هر اقدامی لازم است که به مطالعه دفترچه ثبت نام این آزمون بپردازند تا اطلاعات لازم را در خصوص ضوابط و شرایط شرکت در آزمون ورودی مدارس مذکور را کسب نمایند. توجه داشته باشید که این دفترچه در قالب فایل pdf از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان منتشر می گردد. لینک دانلود دفترچه و دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 در جدول زیر قرارد داده شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402
دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

(جهت دانلود فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

(جهت دانلود فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

از آن جایی که تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود، مسئولیت اطلاعات وارد شده در تقاضانامه نام نویسی بر عهده دانش آموز است و چنانچه هر گونه تناقضی در اطلاعات وارد شده وجود داشته باشد، قبولی داوطلب لغو خواهد شد. همچنین در صورتی که دانش آموزی شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 در رشته تحصیلی مورد تقاضا را نداشته باشد، طبق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی وی باطل خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان استان زنجان 1401 - 1402 از چه زمانی آغاز می شود؟

انجام این فرآیند از تاریخ 16 الی 25 فروردین 1401 می باشد.

2- از چه طریقی می توان در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان استان زنجان ثبت نام کرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می پذیرد.

3- آیا در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی نیز وجود دارد؟

بله، داوطلبان در صورت نیاز می توانند در مهلت نام نویسی و تمدید زمان ثبت نام، به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تیزهوشان پیج کنکور