تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قزوین 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قزوین 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان قزوین 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قزوین 1400 – 1401

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که وظیفه نظارت بر فعالیت مدارس تیزهوشان را بر عهده دارد، هر ساله جهت کشف استعدادهای برتر از میان دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون می نماید. چنانچه قصد ادامه تحصیل در مدارس سمپاد را دارید، می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان که به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به اطلاع داوطلبان می رسد، اقدامات لازم جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانید. در ادامه مقاله قصد داریم به شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و سایر جزئیات مربوط به آن، بپردازیم.

دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان می توانند حداکثر 3 مدرسه بر اساس اولویت بندی خود انتخاب نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قزوین 1400 – 1401

از آن جایی که تحصیل در مدارس تیزهوشان ملزوم به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی آن می باشد؛ همچنین این مدارس در دو مقطع اول و دوم متوسطه، اقدام به برگزاری آزمون می نماید، زمان ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان در سال تحصیلی 1400-1401 از 11 الی 25 فروردین 1400 در یک بازه زمانی 15 روزه صورت می گیرد. همچنین این مهلت در دو نوبت که اولی تا روز سه شنبه مورخ 31 فروردین و دومی تا روز جمعه 3 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شده است.

برای دریافت اطلاعات در اسرع وقت از جزئیات مربوط به آن می توانید کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره را دنبال نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قزوین 1400 – 1401

دانش آموزان پایه ششم می توانند جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود با مراجعه به سامانه hoosh.medu.ir مستقیما اقدام به ثبت نام نمایند و یا این که مانند دانش آموزان پایه نهم به دهم با ورود به سایت azmoon.medu.ir پایه مد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نمایند.

  • در مرحله اول وارد سایت مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir شده و پایه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • در مرحله دوم کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد کنید.
  • سپس فرم تقاضانامه ثبت نام را تکمیل نمایید.
  • عکس دانش آموز را با فرمت jpg بارگذاری کنید.
  • در نهایت پس از تکمیل ثبت نام شماره پیگیری را دریافت نمایید. (توجه داشته باشید، عدم دریافت شماره پیگیری به منزله کامل نشدن فرآیند ثبت نام است.)

لازم است بدانید که تا پیش از پرداخت هزینه، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد اما پس از واریز هزینه ثبت نام تیزهوشان و دریافت شماره پیگیری، داوطلبان نمی توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام کنند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قزوین 1400 – 1401

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس تیز هوشان را دارند لازم است قبل از اقدام به نام نویسی در سایت مربوطه به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم و نهم بپردازند تا از تمامی شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 مطلع شوند.

شرایط لازم برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را دارند، می بایست قبل از اقدام به نام نویسی در سایت مربوطه به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم و نهم بپردازند تا از تمامی جزئیات مربوط به شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 مطلع شوند. مطابق با دفترچه مذکور، شرایط لازم جهت شرکت در این آزمون عبارت اند از:

شرایط ثبت نام ششم به هفتم

  1. داشتن تابعیت ایرانی
  2. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیـلی 98 – 99
  3. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 99 – 1400

توجه: چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداقل در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” کسب نموده باشد، ثبت نام وی بدون مانع خواهد بود.

شرایط ثبت نام نهم به دهم

  1. داشتن تابعیت ایرانی
  2. داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 98 – 99

نکته: دانش آموزان دوره اول متوسطه که هم اکنون در حال تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان می باشند، در صورتی که شرایط لازم برای تحصیل در دوره دوم متوسطه این مدارس را داشته باشند، نیازی به شرکت در آزمون ورودی مدارس یاد شده ندارند و انتخاب مدارس این دسته از دانش آموزان نیز بر عهده آموزش و پرورش خواهد بود.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قزوین 1400 – 1401

دانش آمورانی که قصد نام نویسی در آزمون مدارس سمپاد را دارند، پیش از هر اقدامی لازم است که به مطالعه دفترچه ثبت نام این آزمون بپردازند تا اطلاعات لازم را در خصوص ضوابط و شرایط شرکت در آزمون ورودی مدارس مذکور را کسب نمایند. توجه داشته باشید که این دفترچه در قالب فایل pdf از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان منتشر می گردد که شما می توانید آن را از طریق لینک موجود در جدول زیر نیز دریافت نمایید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دستورالعمل آزمون تیزهوشان 1401 – 1400

(برای دریافت آن، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

از آن جایی که تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود، مسئولیت اطلاعات وارد شده در تقاضانامه نام نویسی بر عهده دانش آموز است و چنانچه هر گونه تناقضی در اطلاعات وارد شده وجود داشته باشد، قبولی داوطلب لغو خواهد شد. همچنین در صورتی که دانش آموزی شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 در رشته تحصیلی مورد تقاضا را نداشته باشد، طبق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی وی باطل خواهد شد.

توجه داشته باشید که معمولا لینک پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان 15 روز قبل برگزاری آزمون فعال می شود. کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان معمولا 3 الی 4 روز قبل از برگزاری آزمون قابل دریافت می باشد. اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان دارید باید بدانید که سوالات آزمون ششم به هفتم بر پایه استعداد تحلیلی و سوالات هوش بوده و این در حالی است که سوالات آزمون نهم به دهم به دو بخش استعداد تحصیلی و تحصیلی تقسیم می شوند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 استان قزوین از چه زمانی آغاز می شود؟

تاربخ آن از 11 الی 25 فروردین 1400 می باشد. همچنین این مهلت تا روز سه شنبه مورخ 31 فروردین 1400 تمدید شده است.

2- از چه طریقی می توان در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 استان قزوین ثبت نام کرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می پذیرد.

3- برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 چه اطلاعاتی لازم می باشد؟

برای نام نویسی در آزمون ورودی این مدارس به کد ملی و رمز ورود همگام نیاز خواهید داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره