تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تیزهوشان استان لرستان 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 – 1401

 آزمون مدارس تیزهوشان تحت نظارت سمپاد (سازمان معاونت پرورش استعداد‌‌های درخشان)، هر ساله در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار شده که بدین ترتیب دانش آموزان برخودار از بهره هوشی بالا در این مدارس اقدام به تحصیل می نمایند. دانش آموزانی که قصد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را دارند، می بایست پس از جمع آوردی اطلاعات کافی در این خصوص، اقدامات لازم در راستای نام نویسی خود را به انجام برسانند. در این مقاله قصد داریم جزئیاتی در خصوص ثبت نام آزمون این مدارس از جمله نحوه نام نویسی و شرایط آن را در اختیار شما قرار دهیم.

دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان می توانند حداکثر 3 مدرسه بر اساس اولویت بندی خود انتخاب نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 – 1401

مدارس تیزهوشان برای جذب دانش آموزان بااستعداد و باهوش در دو مقطع اول و دوم متوسطه، اقدام به برگزاری آزمون می نماید. زمان ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان در سال تحصیلی 1400 – 1401 از 11 الی 25 فروردین 1400 در یک بازه زمانی 15 روزه صورت می گیرد. همچنین این مهلت در دو نوبت که اولی تا روز سه شنبه مورخ 31 فروردین و دومی تا روز جمعه 3 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شده است. داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نیز در این بازه زمانی اقدام نمایند.

برای دریافت اطلاعات در اسرع وقت از جزئیات مربوط به آن می توانید کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره را دنبال نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 – 1401

پس از مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام آزمون مدارس سمپاد، تمامی علاقه مندان واجد شرایط اعم از متقاضیان ورود به پایه هفتم و دهم می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir روند نام نویسی خود را تکمیل نمایند. البته دانش آموزان جهت ثبت نام در دوره متوسطه اول می توانند از طریق آدرس اینترنتی hoosh.medu.ir نیز اقدامات لازم را به انجام برسانند.

داوطلبان توجه داشته باشند که برای نام نویسی در آزمون ورودی مستلزم آشنایی با نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون تیزهوشان و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می باشند که از همین رو، در ادامه مقاله به روند تکمیل مرحل نام نویسی می پردازیم.

 • ابتدا به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنید و پایه تحصیلی مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
 • کد ملی و رمز ورود همگام خود را در جایگاه های مربوطه وارد کنید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.
 • پس از ورود به صفحه جدید، تعهدنامه ای نمایان خواهد شد که می بایست به مطالعه شرایط و ضوابط عنوان شده بپردازید و چنانچه مورد تایید واقع شد، تیک عبارت درج شده در پایین صفحه را فعال کنید و در نهایت روی عبارت “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.
 • بخش بعدی مربوطه تکمیل اطلاعات عمومی می باشد که می بایست آن ها را در کادر های مربوطه درج نموده و عکس خود را بارگذاری نمایید و سپس گزینه “ذخیره و بعدی” را انتخای کنید تا وارد گام بعدی شوید.
 • در این قسمت باید اقدامات لازم جهت تکمیل اطلاعات مدرسه استعداد درخشان را به انجام رسانده و مجددا کلید “ذخیره و بعدی” را بفشارید.
 • پس از “تأیید صحت اطلاعات” و دریافت کد پیگیری، آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگه دارید.

به این نکته توجه داشته باشید که مدرسه انتخابی باید نزدیک محل سکونت بوده و دانش آموز تنها مجاز به انتخاب حداکثر 3 مدرسه بر اساس الویت بندی خود می باشد. همچنین توجه داشته باشید که دانش آموزان می بایست جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 در موعد مقرر هزینه نام نویسی را با مراجعه به سامانه مذکور از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 – 1401

اگر قصد تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان را دارید باید از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مطلع بوده و سپس با به همراه داشتن مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان، نسبت به نام نویسی خود و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام نمایید.

 • شرایط ثبت نام ششم به هفتم

  1. داشتن تابعیت ایرانی
  2. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیـلی 98 – 99
  3. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 99 – 1400

  توجه: چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداقل در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” کسب نموده باشد، ثبت نام وی بدون مانع خواهد بود.

  شرایط ثبت نام نهم به دهم

  1. داشتن تابعیت ایرانی
  2. داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 98 – 99

  نکته: دانش آموزان دوره اول متوسطه مدارس استعدادهای درخشان در صورت احراز شرایط لازم در پایه نهم، نیازی به شرکت مجدد در آزمون ورودی ندارند. همچنین انتخاب مدرسه این دسته از داوطلبان بر عهده آموزش و پرورش می باشد.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 – 1401

 علاقه مندان شرکت در آزمون تیزهوشان می بایست برای اطلاع از تمامی نکات قابل توجه جهت انجام فرآیند نام نویسی و شرکت در آزمون به دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه نمایند و تمامی مندرجات آن را با دقت مطالعه کنند تا در صورت واجد شرایط بودن نسبت به این امر اقدامات لازم را به انجام برسانند. لازم به ذکر است که این دفترچه همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که به محض اتشار آن، لینک موجود در جدول زیر نیز فعال می گردد.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دستورالعمل آزمون تیزهوشان 1401 – 1400

(برای دریافت آن، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

پس از گذر از تمام مراحل ذکر شده در مقاله می بایست در مهلت تعیین شده که حدودا 3 الی 4 روز پیش از زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان می باشد، مجددا به سایت مربوطه مراجعه نموده و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان اقدام نمایید. لازم به ذکر است که سوالات آزمون تیزهوشان به دو دسته استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تقسیم می شوند که برای دوره اول متوسطه تنها شامل سوالات تحلیلی بوده و برای دوره متوسطه دوم شامل هر دو نوع سوال می باشد. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، روی لینک های منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 - 1401از چه تاریخی آغاز می شود؟

زمان ثبت نام این آزمون 11 الی 25 فروردین 1400 می باشد. همچنین این مهلت تا روز سه شنبه مورخ 31 فروردین 1400 تمدید شده است.

2- سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان لرستان 1400 - 1401 چیست؟

تمامی داوطلبان می توانند از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir اقدامات لازم را در این راستا به انجام برسانند.

3- دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان استان هرمزگان حق انتخاب چند مدرسه را دارند؟

داوطلبان می توانند حداکثر 3 مدرسه را بر اساس الویت بندی خود به ثبت برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره