تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

راهنمای ثبت نام ارشد بدون آزمون آزاد 99
ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دوره کارشناسی ارشد یکی از پر طرفدارترین مقاطع تحصیلی در ایران به شمار می آید و داوطلبان با شرکت در آزمون ورودی این دوره و کسب موفقیت ، می توانند تحصیلات خود را در دانشگاه های سراسری یا آزاد در مقطع کارشناسی ارشد آغاز نمایند. اما استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز این امکان را دارند تا بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و با احراز شرایط مربوطه ، در این مقطع به تحصیل بپردازند. دانشگاه آزاد هر ساله و در یک نوبت امکان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد را برای داوطلبان فراهم می کند که ما در ادامه به زمان و نحوه و شرایط ثبت نام این دوره پرداخته ایم.

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، فقط مختص فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد است و فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها نمی توانند در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

رشته های غیر علوم پزشکی

امسال نیز همچون سال گذشته دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 همزمان با آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 98 منتشر شده است. چنانچه قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 را دارید می بایست در زمان اعلام شده به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه و اقدامات لازم جهت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهید. از جمله ی این اقدامات خرید کارت اعتباری ، تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب حداکثر 100 رشته محل می باشد.

رشته های علوم پزشکی

داوطلبان استعداد درخشان که قصد دارند در رشته های گروه پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند می بایست از 25 شهریور لغایت 31 شهریور ماه بعد از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام ، با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام می توانید به جدول زیر مراجعه نمایید.

دفترچه ثبت نام بدون آزمون رشته های گروه علوم پزشکی کارشناسی ارشد آزاد 98

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

دانشگاه آزاد بین داوطلبان از محبوبیت بسیاری برخوردار است.  ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد 98 هم چون ثبت نام بدون کنکور آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی دارای شرایطی است که داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد 98 می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند. البته این شرایط با شرایط مقاطع کاردانی و کارشناسی متفاوت است و داوطلبان استعدادهای درخشان مجاز به ثبت نام در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند.

 •  رتبه کارشناسی داوطلبان ، جزو ملاک اصلی جهت ثبت نام نمی باشد.
 • داوطلبان رشته های علوم انسانی حداقل می بایست دارای معدل 17 و داوطلبان سایر رشته ها حداقل دارای معدل 16 باشند که هر کدام طبق ظرفیت 10 درصدی هر یک از رشته محل های انتخابی گزینش خواهند شد.
 • رشته محل های انتخابی داوطلب می بایست همنام و متناسب با رشته تحصیلی کارشناسی داوطلبان باشد.
 • تعداد نیمسال های تحصیلی کارشناسی پیوسته بیشتر از 8 سال نباشد.
 • تعداد نیمسال های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته بیشتر از 4 سال نباشد.
 • دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایل غیر اختیاری (بیماری ، ازدواج ، طلاق ، ماموریت والدین یا همسر و زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیشتر از حد مجاز آن شود ، در صورت تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه ، امکان استفاده از این تسهیلات را دارا می باشند.
 • دانشجویان کارشناسی ناپیوسته که طبق سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آن ها 5 ترم تعریف شده باشند می توانند از سهمیه استعداد درخشان استفاده نمایند.
 • دانشجویانی که دروس معادل سازی شده دارند مجاز به شرکت در این دوره نمی باشند.
 • تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می باشد.
 • داوطلبان کارشناسی ارشد ناپیوسته مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل می باشند.
 • داوطلبان آقا که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستند باید دارای شرایط مندرج در دفترچه انتخاب رشته باشند.

چه کسانی استعداد درخشان محسوب می شوند؟

همانطور که پیشتر اشاره کردیم ، فقط داوطلبان ممتاز و استعداد درخشان می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند. ممکن است این سوال در ذهن متقاضیان به وجود آید که چه کسانی مشمول سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد 98 می شوند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داوطلبانی که دارای شرایط زیر باشند استعداد درخشان محسوب می شوند:

 • دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی
 • دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود از نظر میانگین کل محسوب می شوند.
 • دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.
 • دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر همچون جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان بدون شرکت در آزمون سراسری ، وارد مقطع ارشد دانشگاه آزاد شد؟

تنها دانشجویانی می توانند بدون شرکت کنکور ، وارد مقطع ارشد دانشگاه آزاد شوند که جزو استعدادهای درخشان باشند.

2- ثبت نام بدون کنکور مقطع ارشد دانشگاه آزاد چه زمانی صورت می گیرد؟

برای رشته های علوم پزشکی اواخر شهریور ماه و برای رشته های غیر پزشکی ، همزمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته های با آزمون دانشگاه آزاد ، انجام می شود.

3- ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد از چه سایتی انجام می شود؟

از سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام من دوره کارشناسی رو در ۹ ترم و با ۶ واحد معرفی به استاد تمام کردم مهر ۹۳ تاریخ ورود و بهمن ۹۷ فارغ التحصیل شدم و بعد ۶ واحد تبصره کردم این برای استفاده از استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد مشکلی به وجود نمیاره ؟در ضمن از این ۹ ترم یک ترم حذف ترم داشتم

دریافت مشاوره