جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98
ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دوره کارشناسی ارشد یکی از پر طرفدارترین مقاطع تحصیلی در ایران به شمار می آید و داوطلبان با شرکت در آزمون ورودی این دوره و کسب موفقیت ، می توانند تحصیلات خود را در دانشگاه های سراسری یا آزاد در مقطع کارشناسی ارشد آغاز نمایند. اما استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز این امکان را دارند تا بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و با احراز شرایط مربوطه ، در این مقطع به تحصیل بپردازند. دانشگاه آزاد هر ساله و در یک نوبت امکان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد را برای داوطلبان فراهم می کند که ما در ادامه به زمان و نحوه و شرایط ثبت نام این دوره پرداخته ایم.

 

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، فقط مختص فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد است و فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها نمی توانند در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

امسال نیز همچون سال گذشته ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 همزمان با آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ( نیمه دوم خرداد ماه ) آغاز خواهد شد. چنانچه قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 را دارید می بایست در بازه زمانی مقرر به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه و اقدامات لازم جهت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهید. از جمله ی این اقدامات خرید کارت اعتباری ، تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب حداکثر 100 رشته محل می باشد.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

دانشگاه آزاد بین داوطلبان از محبوبیت بسیاری برخوردار است. ثبت نام کارشناسی ارشد در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد همچون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی دارای شرایطی است که داوطلبان در صورت دارا بودن این شرایط می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند. البته این شرایط با شرایط مقاطع کاردانی و کارشناسی متفاوت است و داوطلبان استعدادهای درخشان مجاز به ثبت نام در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند.

 •  رتبه کارشناسی داوطلبان ، جزو ملاک اصلی جهت ثبت نام نمی باشد.
 • داوطلبان رشته های علوم انسانی حداقل می بایست دارای معدل 17 و داوطلبان سایر رشته ها حداقل دارای معدل 16 باشند که هر کدام طبق ظرفیت 10 درصدی هر یک از رشته محل های انتخابی گزینش خواهند شد.
 • رشته محل های انتخابی داوطلب می بایست همنام و متناسب با رشته تحصیلی کارشناسی داوطلبان باشد.
 • تعداد نیمسال های تحصیلی کارشناسی پیوسته بیشتر از 8 سال نباشد.
 • تعداد نیمسال های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته بیشتر از 4 سال نباشد.
 • دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایل غیر اختیاری (بیماری ، ازدواج ، طلاق ، ماموریت والدین یا همسر و زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیشتر از حد مجاز آن شود ، در صورت تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه ، امکان استفاده از این تسهیلات را دارا می باشند.
 • دانشجویان کارشناسی ناپیوسته که طبق سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آن ها 5 ترم تعریف شده باشند می توانند از سهمیه استعداد درخشان استفاده نمایند.
 • دانشجویانی که دروس معادل سازی شده دارند مجاز به شرکت در این دوره نمی باشند.
 • تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می باشد.
 • داوطلبان کارشناسی ارشد ناپیوسته مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل می باشند.
 • داوطلبان آقا که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستند باید دارای شرایط مندرج در دفترچه انتخاب رشته باشند.

چه کسانی استعداد درخشان محسوب می شوند؟

همانطور که پیشتر اشاره کردیم ، فقط داوطلبان ممتاز و استعداد درخشان می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند. ممکن است این سوال در ذهن متقاضیان به وجود آید که چه کسانی مشمول سهمیه استعداد درخشان می شوند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که داوطلبانی که دارای شرایط زیر باشند استعداد درخشان محسوب می شوند:

 • دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی
 • دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود از نظر میانگین کل محسوب می شوند.
 • دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.
 • دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر همچون جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره