تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام استعدادهای درخوشان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99
ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دوره کارشناسی ارشد یکی از پر طرفدارترین مقاطع تحصیلی در ایران به شمار می آید. یکی از راه های ورود به این مقطع، شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و کسب پذیرش در آن است؛ داوطلبان با شرکت در این آزمون می توانند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری یا دانشگاه آزاد آغاز نمایند. اما امکان تحصیل بدون آزمون در این مقطع نیز وجود دارد؛ در واقع استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز، این امکان را دارند تا بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و با احراز شرایط مربوطه، در این مقطع به تحصیل بپردازند. دانشگاه آزاد هر ساله و در یک نوبت امکان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد را برای داوطلبان فراهم می کند که ما در ادامه به زمان و نحوه و شرایط ثبت نام این دوره پرداخته ایم.

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، مختص فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد است و فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها نمی توانند در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

رشته های غیر علوم پزشکی

معمولا دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، همزمان با آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 99 منتشر می شود. چنانچه قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 را دارید می بایست در زمان اعلام شده به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه و اقدامات لازم جهت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهید. از جمله این اقدامات خرید کارت اعتباری، تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب حداکثر 100 رشته محل می باشد.

معمولا ثبت نام رشته های بدون آزمون غیر پزشکی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، به منظور شروع تحصیل از مهر ماه، حدودا دو ماه پیش از شروع این ترم تحصیلی انجام می شود. فرآیند ثبت نام آخرین دوره ای که دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرفت، از اوایل مرداد ماه اجرا شد. پیش بینی می شود در سال پیش رو نیز بازه ثبت نامی پذیرش بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد رشته های غیر پزشکی دانشگاه آزاد به همین صورت باشد.

رشته های علوم پزشکی

ثبت نام آن دسته از داوطلبان استعداد درخشان که قصد دارند در رشته های بدون کنکور گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند، معمولا از اواخر شهریور ماه آغاز می شود.

داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند ابتدا باید دفترچه های راهنمای آن را به دقت مطالعه نمایند تا از تمام شرایط لازم مطلع شوند و سپس در زمان مقرر، با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

جهت سهولت دسترسی تمام داوطلبان به دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد رشته های علوم پزشکی و غیر پزشکی، لینک دانلود آن ها را در جدول زیر قرار داده ایم. با توجه به این که هنوز دفترچه های ثبت نامی سال 99 منتشر نشده، دفترچه های ثبت نام بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد سال 98 را قرار داده ایم و به محض انتشار دفترچه های سال 99، جدول زیر به روز رسانی خواهد شد.

دفترچه ثبت نام بدون آزمون رشته های گروه علوم پزشکی کارشناسی ارشد آزاد 98

(جهت دانلود فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید)

دفترچه ثبت نام بدون آزمون رشته های غیر پزشکی کارشناسی ارشد آزاد 98

(جهت دانلود فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید)

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

دانشگاه آزاد بین داوطلبان از محبوبیت بسیاری برخوردار است. ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور این دانشگاه همچون ثبت نام بدون کنکور آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی دارای شرایطی است که داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد 99 می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند. البته شرایط این مقطع با مقاطع کاردانی و کارشناسی متفاوت است که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

 •  رتبه کارشناسی داوطلبان ، جزو ملاک اصلی جهت ثبت نام نمی باشد.
 • داوطلبان رشته های علوم انسانی حداقل می بایست دارای معدل 17 و داوطلبان سایر رشته ها باید حداقل دارای معدل 16 باشند تا بتوانند طبق ظرفیت 10 درصدی هر یک از رشته محل های انتخابی گزینش شوند.
 • رشته محل های انتخابی می بایست هم نام و متناسب با رشته تحصیلی داوطلبان در مقطع کارشناسی باشد.
 • تعداد نیمسال های تحصیلی کارشناسی پیوسته بیشتر از 8 نیمسال نباشد.
 • تعداد نیمسال های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته بیشتر از 4 نیمسال نباشد.
 • دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایل غیر اختیاری (بیماری، ازدواج، طلاق، ماموریت والدین یا همسر و زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیشتر از حد مجاز آن شود، در صورت تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه، امکان استفاده از این تسهیلات را دارا می باشند.
 • دانشجویان کارشناسی ناپیوسته که طبق سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آن ها 5 ترم تعریف شده باشد، می توانند از سهمیه استعداد درخشان استفاده نمایند.
 • دانشجویانی که دروس معادل سازی شده دارند مجاز به شرکت در این دوره نمی باشند.
 • تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می باشد.
 • داوطلبان کارشناسی ارشد ناپیوسته مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل می باشند.
 • داوطلبان آقا که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستند باید دارای شرایط مندرج در دفترچه انتخاب رشته باشند.

چه کسانی استعداد درخشان محسوب می شوند؟

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، تنها داوطلبان ممتاز و استعداد درخشان می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند. ممکن است این سوال در ذهن متقاضیان به وجود آید که چه کسانی مشمول سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد 98 می شوند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم داوطلبانی با شرایط زیر، استعداد درخشان محسوب می شوند:

 • دانشجویان برگزیده در المپیادهای علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی
 • دانشجویان برگزیده اول تا سوم در جشنواره های علمی معتبر همچون جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و …
 • دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود
 • دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و از نظر معدل کل، جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود محسوب می شوند.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان بدون شرکت در آزمون سراسری، وارد مقطع ارشد دانشگاه آزاد شد؟

تنها دانشجویانی می توانند بدون شرکت کنکور، وارد مقطع ارشد دانشگاه آزاد شوند که جزو استعدادهای درخشان باشند.

2- ثبت نام بدون کنکور مقطع ارشد دانشگاه آزاد چه زمانی صورت می گیرد؟

معمولا برای رشته های علوم پزشکی اواخر شهریور ماه و برای رشته های غیر پزشکی، همزمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، انجام می شود.

3- ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد از چه سایتی انجام می شود؟

از سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام من دوره کارشناسی رو در ۹ ترم و با ۶ واحد معرفی به استاد تمام کردم مهر ۹۳ تاریخ ورود و بهمن ۹۷ فارغ التحصیل شدم و بعد ۶ واحد تبصره کردم این برای استفاده از استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد مشکلی به وجود نمیاره ؟در ضمن از این ۹ ترم یک ترم حذف ترم داشتم

دریافت مشاوره