خانه دانشگاه آزاد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد نکا
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

هر ساله دانشگاه آزاد از طریق با کنکور و بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانشجو می پذیرد. پذیرش بدون کنکور در دو نیمسال مهر و بهمن ماه صورت می گیرد که برای هر کدام دفترچه جداگانه ای منتشر می گردد. بنابراین افراد واجد شرایط پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد باید در زمان مقرر به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و نام نویسی خود را انجام دهند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 در زمان مقرر از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.org انجام می شود. نام نویسی در دو نیمسال مهر و بهمن ماه در زمان های متفاوتی صورت می گیرد که در ادامه، ذکر شده اند.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد هستند، باید در زمان اعلام شده اقدامات لازم را به انجام برسانند. نام نویسی در نیمسال مهر ماه 1401 برای همه واحدهای دانشگاهی کل کشور از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و در یک زمان انجام می شود. در ادامه جدول زمانبندی ثبت نام در نیمسال اول تحصیلی 1401 را ذکر کرده ایم.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401
مقطع زمان ثبت نام اولیه تمدید مهلت ثبت نام مهلت مجدد
کاردانی پیوسته 5 الی 27 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه تا 8 شهریور ماه
کاردانی ناپیوسته 18 الی 28 مرداد ماه
کارشناسی پیوسته
کارشناسی ناپیوسته 25 تیر ماه الی 5 مرداد ماه

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

متقاضیان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه باید در تاریخی که توسط سایت این دانشگاه اعلام می شود، اقدام کنند. البته هنوز زمان نام نویسی و انتخاب رشته برای نیمسال دوم (بهمن ماه) 1401 در دسترس نیست اما در سال گذشته اواخر آذر ماه این امر صورت گرفت. ممکن است، امسال نیز در حوالی همین تاریخ ثبت نام آغاز شود که به محض اعلام زمان بندی از طرف سایت دانشگاه آزاد، اطلاعات لازم در کانال تلگرام بدون آزمون  ایران مشاوره انتشار می یابد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه راهنما و تهیه مدارک اقدامات لازم را به انجام برسانند. ثبت نام در پذیرش بدون آزمون این دانشگاه به صورت غیر حضوری و اینترنتی از طریق سایت azmoon.iau.ir انجام می شود که در ادامه مراحل آن ذکر شده است.

 • ابتدا به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org مراجعه کرده و لینک “ثبت نام و انتخاب رشته دوره بدون آزمون مقطع کارشناسی ناپیوسته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1401” در نیمسال مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آژاد

 • در این بخش کلید “خرید کارت” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • جهت آغاز خرید مراحل کارت اعتباری، دکمه “ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل شوید.

نکته: به محض فرا رسیدن زمان ثبت نام مقاطع مختلف، لینک نام نویسی آن ها نیز به این لیست اضافه خواهد شد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • سپس با فشردن کلید “بلی” تمایل خود را جهت ادامه مراحل اعلام نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • در این صفحه اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و در ادامه گزینه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • اکنون مجددا با فشردن کلید “بلی” صحت اطلاعات خود را تایید کنید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • در نهایت برای واریز هزینه مورد مشخص شده، در صفجه پیش رو، پس از درج اطلاعات کارت بانکی خود، بر روی کلید “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • پس دریافت شناسه پرداخت، مجددا به مرحله دوم بازگشته و لینک “ثبت نام” را انتخاب نمایید.

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • با درج اطلاعات خواسته شده از جمله شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده و همچنین کلیک بر روی کلید “ورود به ثبت نام” می توانید مراحل نام نویسی خود را آغاز نمایید.

مرحله دهم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

بعد از ورود به سیستم باید کد رشته محل های مورد نظر خود را وارد کنید که در ادامه مرحله به مرحله ذکر شده است.

 1. پس از استخراج کد رشته و واحد مورد نظر خود از دفترچه، باید آن را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس کلید “جستجو” را برای یافتن دانشگاه و رشته انتخابی بفشارید.
 2. در صورت مورد تایید بودن این رشته و دانشگاه باید بر روی دکمه“تایید” کلیک نمایید. (برای ثبت باقی رشته ها باید مثل همین مراحل را طی کنید.)
 3. پس از اتمام ثبت کد رشته محل ها و نهایی شدن ثبت نام، کد رهگیری دریافت می کنید که لازم است تا پایان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 آن را حفظ نمایید.
 4. اکنون “تایید نهایی” را لمس نموده تا اطلاعات ذخیره شوند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

تمامی افرادی که قصد ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد را دارند، باید از شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای آن برخوردار باشند. شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 از دو بخش عمومی و اختصاصی تشکیل شده که شرایط عمومی آن برای هر 4 مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته یکسان است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان نام برده در قانون اساسی کشور
 • نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته مورد نظر
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قانون و مقررات کشور
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی پذیرش برای 4 مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته با هم متفاوت است که در ادامه مطلب، تمامی آن ها توضیح داده شده اند.

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

 • داوطلبان باید مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا فارغ التحصیلی در یکی از رشته های مذکور تا پایان شهریور ماه 1401 و دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهار ساله (نظام قدیم) را داشته باشند.
 • متقاضیانی که مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم را دارند، فقط مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود هستند.
 • افردی که قصد نام نویسی در رشته تربیت بدنی دارند، از شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی معاف اند.

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

 • متقاضیانی که موفق به اخذ مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی/ واحدی یا ترمی/ واحدی که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 اخذ گردد.) شده اند، می توانند در این دوره شرکت کنند.
 • آن دسته از افراد دارای گواهی دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی اند، مجاز به ثبت نام نیستند.
 • داوطلبان فارغ التحصیل در دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی در صورت به اتمام رساندن طرح تعهد خدمت خود، می توانند در این مقطع انتخاب رشته کنند.
 • دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته که از لحاظ نظام وظیفه منعی ندارند، مجاز به ثبت نام هستند.
 • متقاضیانی که قصد انتخاب رشته های هنر های نمایشی – بازیگری و هنر های نمایشی – کارگردانی را دارند، باید شرط سلامت جسمانی، نداشتن بیماری های قلبی و تنفسی و همچنین معلولیت حاد که مانع از انجام فعالیت می شود، رعایت نمایند.

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

 • داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6) الزامیست.
 • دارندگان مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام قدیم نمی توانند ثبت نام کنند.
 • دانشجویان انصرافی و یا کسانی که اخراج شدند، چنانچه از لحاظ نظام وظیفه منعی ندارند، مجاز به انتخاب رشته هستند.
 • کسانی که مدرک کاردانی گروه پزشکی دارند، در صورتی که طرح تعهد خود را به اتمام رسانده اند، می توانند نام نویسی کنند. (ذکر این نکته ضروری است که در زمان ثبت نام حضوری باید مدرک پایان طرح خود را ارائه دهند.)
 • برای انتخاب رشته مهندسی دریا – دریانوردی رعایت شرط سلامت جسمانی بینایی و کور رنگی ضروری است.
 • مدارک حوزوی که معادل دیپلم اند، برای ثبت نام در این مقطع مورد قبول می باشند. به شرطی که این افراد علاوه بر نداشتن مشکل نظام وظیفه، قصد تحصیل همزمان در حوزه را نداشته باشند.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

 • برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد افراد باید مدرک کاردانی یکی از رشته های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش را داشته باشند.
 • شایان ذکر است که با مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم نیز می توان نام نویسی کرد.
 • دانشجویان انصرافی دارای مدرک کاردانی در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، مجاز به ثبت نام هستند. داوطلبانی که جزء این دسته اند، به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه موظف به گذراندن دروس جبرانی می باشند.
 • فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورت به اتمام رساندن طرح تعهد خدمت خود، حق نام نویسی دارند. این افراد زمانی که برای نام نویسی حضوری اقدام می کنند، باید مدرک پایان طرح خود را به دانشگاه محل قبولی تحویل دهند.
 • پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد برای دریافت مدرک خود باید دارای معدل کل 12 باشند. چنانچه این شرط را رعایت نکنند، تنها گواهی گذراندن دروس دوره تحصیلی به آن ها اعطا می گردد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

تمامی داوطلبان پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد برای ثبت نام باید مدارکی اعم از گواهی دیپلم، شناسنامه، کارت ملی، اسکن عکس و… را ارائه دهند. مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1401 در دفترچه راهنمای نام نویسی قرار دارد که برای دسترسی به آن ها باید به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمود. داوطلبان توجه داشته باشند که در زمان ثبت نام اینترنتی نیازی به بارگذاری فایل اسکن مدارک نیست اما در هنگام مراجعه به دانشگاه باید اصل آن ها را ارائه دهند.

 1. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 2. اصل دیپلم (درصورت نداشتن این مدرک ارائه گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی الزامی می باشد.)
 3. ارائه مدارک گواهی معافیت تحصیلی نظام وظیفه برای آقایان
 4. تکمیل فرم های دفترچه ثبت نام و درج اطلاعات خواسته شده
 5. داشتن تاییدیه تحصیلی
 6. ارائه شش فطعه عکس 4×3

شهریه دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

از آن جایی که برای تحصیل در دانشگاه آزاد باید مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت کرد، داوطلبان باید از طریق دفترچه ثبت نام و یا واحد دانشگاهی مورد نظر خود اطلاعات لازم را در این باره کسب کنند. شهریه دانشگاه آزاد از دو قسمت ثابت و متغیر تشکیل شده است که قسمت ثابت آن از بدو ورود دانشجو به دانشگاه تعیین شده و تا آخرین روز تحصیل وی تغییر نخواهد کرد. اما شهریه متغیر در هر ترم با تاثیر عواملی همچون نوع رشته، تعداد و نوع واحدهای اخذ شده (عملی، نظری، عمومی و…) دست خوش تغییر می شود. همچنین ذکر این نکته ضروری است که هر ساله با آغاز سال تحصیلی بین 10 تا 15 درصد شهریه این دانشگاه افزایش می یابد.

شهریه دانشگاه آزاد واحد نکا 1401
مقطع علوم انسانی فنی مهندسی علوم پایه هنر
کاردانی 2 میلیون و 640 هزار تا 3 میلیون و 800 هزار تومان 3 میلیون و 460 هزار تا 4 میلیون و 760 هزار تومان 3 میلیون و 150 هزار تا 3 میلیون و 700 هزار تومان 3 میلیون تا 3 میلیون و 860 هزار تومان
کارشناسی ناپیوسته 2 میلیون و 950 هزار تا 4 میلیون و 560 هزار تومان 3 میلیون و 870 هزار تا 4 میلیون و 900 هزار تومان 3 میلیون و 200 هزار تا 4 میلیون و 150 هزار تومان 3 میلیون و 500 هزار تا 4 میلیون و 860 هزار تومان
کارشناسی پیوسته 4 میلیون و 100 هزار تا 6 میلیون و 350 هزار تومان 4 میلیون و 200 هزار تا 6 میلیون و 500 هزار تومان 3 میلیون و 700 هزار تا 5 میلیون و350 هزار تومان 3 میلیون و 700 هزار تا 4 میلیون و 900 هزار تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401

برای دسترسی به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 و ظرفیت پذیرش آن ها باید دفترچه راهنمای نام نویسی را مطالعه نمود. رشته هایی که در ادامه مطلب ذکر شده اند، برای نیمسال مهر ماه 1401 پذیرش دانشجو داشته اند اما ممکن است در نیمسال بهمن ماه این لیست، دستخوش تغییراتی شود.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد نکا 1401
کاردانی پیوسته
تربیت کودک حسابداری امور اداری تربیت بدنی
الکترونیک عمومی الکتروتکنیک نقشه برداری جوشکاری
نقشه کشی صنعتی مکانیک خودرو تبرید حرارت مرکزی و تهویه مطبوع
عمران نرم افزار کامپیوتر طراحی لباس معماری
فتوگرافیک عکاسی
کاردانی ناپیوسته
آموزش زبان انگلیسی آموزش و پرورش ابتدایی کودکان استثنایی عقب مانده ذهنی علوم قضایی
حسابداری کاردانی حرفه ای امور کتابداری و اطلاع رسانی برق – قدرت کاردان فنی کارهای عمومی ساختمان
کاردان فنی الکترونیک نرم افزار کامپیوتر طراحی و ساخت طلا و جواهرات
کارشناسی پیوسته
فقه و حقوق اسلامی علوم تربیتی روان شناسی حسابداری
مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی کامپیوتر علوم تربیتی (پاره وقت)
روان شناسی (پاره وقت)
کارشناسی ناپیوسته
آموزش زبان انگلیسی آموزش و پرورش ابتدایی حقوق – حقوق ثبتی حسابداری
تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی آموزش ریاضی مهندسی حرفه ای برق قدرت مهندسی فناوری برق مترو
مهندسی حرفه ای معماری مهندسی حرفه ای کامپیوتر نرم افزار مهندسی حرفه ای الکترونیک کاربردی مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی
مهندسی فناوری کنترل – ابزار دقیق مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – مخابرات سیار مهندسی فناوری شبکه های توزیع برق مهندسی فناوری عمران – نقشه برداری
مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT – مخابرات نوری مهندسی اجرایی عمران

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره