تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی 1400

حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی 1400

حذفیات امتحان نهایی دوازدهم تجربی 1400
حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی 1400

مطمئنا تمامی دانش آموزان پایه دوازدهم از تاثیر 30 درصدی معدل خود در کنکور بی خبر نیستند. بنابراین کسب اطلاعات در رابطه با حذفیات درسی در امتحانات نهایی و همچنین اطلاع از بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم تجربی می تواند تمامی داوطلبان را در مسیر کسب رتبه قبولی کنکور یاری نماید.

دانش آموزان پایه دوازدهم تجربی جهت آشنایی نحوه طراحی سوالات امتحانات نهایی و کسب آمادگی لازم برای حضور در جلسه آزمون می توانند از نمونه سوالات امتحان نهایی خرداد سال های گذشته کمک گرفته و با تکرار و تمرین به تسلط و درک درستی از امتحان درس مورد نظر خود دست پیدا کنند. اطلاع از حذفیات مباحث درسی به شما این امکان را می دهد که علاوه بر تدوین یک برنامه ریزی درسی اصولی، فرصت بیشتری را برای مطالعه باقی دروس داشته و عملکرد بهتری در آزمون نهایی و حتی کنکور سراسری داشته باشید.

وزارت آموزش و پرورش هر ساله قبل از برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم، فایلی را مبنی بر حذفیات دروس رشته های تحصیلی مختلف از طریق سایت اختصاصی خود منتشر می کند.

حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی 1400

در خرداد ماه سال 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا و شرایط حاکم بر جامعه علی رغم سال های گذشته مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی طی دو بازه زمانی حذفیات امتحانات نهایی را اعلام کرد. بنابراین از 80 درصد محتوای درسی که به صورت حضوری تدریس شده بود به میزان 16 نمره و همچین از 20 درصد محتوای تدریس شده به شکل غیر حضوری به میزان 4 نمره سوال طرح شد.

در رابطه با حذفیات آزمون نهایی سال 1400 هنوز اخباری از سوی سازمان مربوطه اعلام نشده و این امکان وجود دارد که حذفیات مطابق امتحانات سال گذشته باشد. به محض انتشار اطلاعیه از سوی وزارت آموزش و پرورش در رابطه با حذفیات پایه دوزادهم تجربی در سال 1400 محتوای جداول زیر را به روز رسانی خواهیم کرد. در ادامه جهت آشنایی شما با مباحث حذفی در هر درس در امتحانات سال 99 اطلاعات زیر را در جدول قرار داده ایم.

حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی
نوع درس صفحات تدریس شده در آموزش حضوری تا بهمن فصل / درس صفحات تدریس شده در آموزش غیرحضوری
فارسی صفحه 10 تا صفحه 128 / صفحه 165 تا صفحه 174 (واژه نامه) فصل 1 تا آخر فصل 7 صفحه 129 تا آخر کتاب / صفحه 174 تا آخر (واژه نامه)
دین و زندگی صفحه 2 تا آخر صفحه 106 درس 1 تا 8 صفحه 107 تا آخر کتاب
عربی صفحه 1 تا صفحه 48 درس 1 تا آخر درس 3 صفحه 49 تا آخر
زبان انگلیسی صفحه 15 تا صفحه 83 درس 1 تا پایان reading درس 3 صفحه 84 تا آخر کتاب
زیست شناسی صفحه 1 تا صفحه 90 فصل 1 تا آخر فصل 6 صفحه 91 تا آخر کتاب
شیمی صفحه 1 تا آخر صفحه 88 فصل 1 تا انتهای فصل 3 صفحه 98 تا آخر کتاب
ریاضی صفحه 1 تا صفحه 120 فصل 1 تا آخر فصل 5 صفحه 121 تا آخر کتاب
فیزیک صفحه 1 تا آخر صفحه 94 فصل 1 تا آخر فصل 3 صفحه 94 تا آخر کتاب
سلامت و بهداشت صفحه 1 تا آخر صفحه 137 درس 1 تا آخر درس 11 صفحه 138 تا آخر کتاب

با توجه به این که هر ساله وزارت آموزش و پرورش فایل مربوط به حذفیات مباحثی را در دروس عمومی و اختصاصی جهت برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته های مختلف از جمله تجربی را انتشار می دهد، ممکن است برخی داوطلبان کنکور با این سوال مواجه شوند که آیا این حذفیات در طراحی سوالات کنکور نیز اعمال می شود یا خیر؟

این دسته از داوطلبان باید بدانند که حذفیات اعلام شده به هیچ وجه در سوالات کنکور ترتیب اثر داده نخواهند شد و با خیالی آسوده می توانند با تمرکز بر مباحث مطالعاتی، خود را برای پاسخگویی به سوالات امتحان نهایی و همچنین کنکور آماده کنند. به یاد داشته باشید که در تمامی مراحل شما دانش آموزان به یک برنامه ریزی درسی مطابق با توانمندی های خود نیاز خواهید داشت که برای اطلاع از نحوه صحیح برنامه ریزی می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی سال 1400 در چه تاریخی اعلام می شود؟

هنوز اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده است اما طبق روند سال گذشته ممکن است، اخبار مربوطه در اردیبهشت ماه سال 1400 اعلام شود.

2- حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی سال 1400 برای چه درس هایی اعلام می شود؟

این حذفیات هر ساله برای همه دروس عمومی و اختصاصی عنوان می شود.

3- آیا از حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم تجربی 1400 در کنکور سوال طرح می شود؟

خیر، در کنکور از حذفیات سوالی طرح نمی شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد