یکشنبه , ۵ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

دفترچه نام نویسی بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

طبق آیین نامه جامع مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به دو صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه می شوند تا آن دسته از داوطلبانی که بنا به هر دلیلی امکان شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد را ندارند، از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محروم نشوند.

پذیرش در دوره بدون کنکور مقطع ارشد به دو صورت با سوابق تحصیلی و استعداد درخشان انجام می گیرد؛ البته داوطلبان این نکته را در نظر داشته باشند که علی رغم آنکه برای رشته های بدون آزمون هیچ کنکوری برگزار نمی شود، اما جذب دانشجو دارای قوانین خاصی می باشد که این شرایط و قوانین در دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده است و در صورتی که متقاضیان واجد تمامی شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد 99 باشند، می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. بنابراین به همه ی داوطلبان توصیه می شود که برای اطلاع از این که دارای شرایط می باشند یا خیر، دفترچه راهنما ثبت نام را به دقت مطالعه نمایند.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی از طریق سایت سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

دانشگاه های آزاد علاوه بر جذب دانشجو از طریق آزمون کارشناسی ارشد، به پذیرش دانشجو بدون نیاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد اقدام می نمایند. در سال های گذشته این پذیرش تنها با داشتن شرایطی خاص امکان پذیر بود اما مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبانی که تمایل دارند تا به تحصیل در مقطع کارشاسی ارشد بپردازند، می توانند به صورت بدون آزمون و مطابق با سوابق تحصیلی (معدل مقطع کارشناسی) در رشته محل هایی که دارای ظرفیت خالی در دانشگاه های آزاد مقطع کارشناسی ارشد هستند، ثبت نام کنند. لازم به ذکر است، دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی بدون کنکور ارشد آزاد 99 در تاریخ 25 آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر شد و داوطلبان می بایست پس از مطالعه این دفترچه و تا لغایت 30 آذر ماه نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی
 دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 (استعداد درخشان)

لیست رشته های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد که به صورت بدون کنکور در همه واحد های دانشگاه آزاد ارائه می شود، در دفترچه راهنمای ثبت نام قرار داده شده است. علاوه بر آن داوطلبان جهت اطلاع از زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد، باید دفترچه راهنمای شرکت در آزمون را مطالعه نمایند. لازم به ذکر است که دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دفترچه انتخاب رشته مشترک می باشد. در دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد استعداد درخشان به شرایط ثبت نام و انتخاب رشته این دوره اشاره شده است که این دفترچه برای نیمسال اول در تاریخ 31 مرداد ماه 99 منتشر شد. در حال حاضر زمان دقیقی برای انتشار دفترچه ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه) 99 در دسترس نیست اما شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

سایت انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

همزمان با اولین روز ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر می شود. نام نویسی در دوره بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان، از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی انجام می گیرد و کلیه داوطلبان باید جهت دریافت دفترچه، به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان که به نشانی azmoon.org، مراجعه نمایند. به جهت تسهیل فرآیند دسترسی به دفترچه ثبت نام این دوره، به محض انتشار دفترچه نیمسال دوم، لینک دانلود آن در جدول زیر قرار داده می شود.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد استعداد درخشان

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد 99 (نیمسال اول)

(جهت دریافت دفترچه، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد 99  (نیمسال دوم)

(به محض انتشار دفترچه، لینک فعال می شود.)

داوطلبان واجد شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور توجه نمایند که قبل از انجام فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی و استعداد درخشان، با دقت دفترچه ثبت نام دوره های مذکور را مطالعه فرمایند تا در هنگام ثبت نام و دیگر مراحل دچار مشکل نشوند. به جهت کسب اطلاعات در زمینه جزئیات سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه از تاریخ 25 آذر ماه 99 در دسترس قرار گرفت.

2- دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی از چه سایتی منتشر می شود؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و همچنین مقاله فوق، دفترچه ثبت نام را دانلود کنید.

3- محتوای دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد، چیست؟

تمامی رشته های بدون کنکور و دانشگاه ها، سهمیه ها، شرایط ثبت نام و... در این دفترچه ذکر شده است.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. Avatar

    سلام
    خسته نباشید
    آیا دانشگاه آزاد نیز در پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی (نیمسال دوم بهمن ۹۹) دانشجو خواهد پذیرفت؟

دریافت مشاوره