تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد 99
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

طبق آیین نامه جامع مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ، رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به دو صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه می شوند تا آن دسته از داوطلبانی که بنا به هر دلیلی امکان شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد را ندارند ، از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محروم نشوند.

البته داوطلبان این نکته را در نظر داشته باشند که علی رغم آنکه برای رشته های بدون آزمون هیچ کنکوری برگزار نمی شود ، اما جذب دانشجو دارای قوانین خاصی می باشد که این شرایط و قوانین در دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده است و در صورتی که متقاضیان واجد تمامی شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد 99 باشند ، می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. بنابراین به همه ی داوطلبان توصیه می شود که برای اطلاع از این که دارای شرایط می باشند یا خیر ، دفترچه راهنما ثبت نام را به دقت مطالعه نمایند.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، 26 تیرماه از طریق سایت دانشگاه آزاد منتشر می شود.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

لیست رشته های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد که به صورت بدون کنکور در همه واحد های دانشگاه آزاد ارائه می شود ، در دفترچه راهنمای ثبت نام قرار داده شده است علاوه بر آن داوطلبان جهت اطلاع از زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد 99 ، باید دفترچه راهنمای شرکت در آزمون را مطالعه نمایند. لازم به ذکر است که دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دفترچه انتخاب رشته مشترک می باشد. در دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد به شرایط ثبت نام و انتخاب رشته هر دو دوره تحصیلی بدون آزمون و با آزمون اشاره شده است.

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

(جهت دریافت دفترچه ، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

(به محض انتشار دفترچه ، لینک فعال می شود.)

زمان و سایت انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

 ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد در اواخر تیرماه آغاز می گردد و همزمان با اولین روز ثبت نام ، دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر می شود. نام نویسی در دوره بدون کنکور کارشناسی ارشد ،از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی انجام می گیرد و کلیه داوطلبان باید جهت دریافت دفترچه ، به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان که به نشانی azmoon.org ، مراجعه نمایند. به همه ی داوطلبان توصیه می شود که دفترچه را حتما از طریق این سایت دریافت نمایید زیرا فقط لیست رشته های ارائه شده در این سایت معتبر می باشد.

چه کسانی می توانند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد آزاد را انجام دهند؟

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مختص به داوطلبانی می باشد که دارای سهمیه استعداد درخشان هستند. در رابطه با سهمیه استعداد درخشان ارشد  به طور کامل در دفترچه راهنمای ثبت نام توضیحاتی ارائه شده است ، اما در ادامه مطلب به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • دانش آموختگان رشته های علوم انسانی باید حداقل معدل کل مدرک کارشناسی 17 را دارا باشند تا مجاز به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد شوند.
  • فارغ التحصیلان رشته های غیر علوم انسانی (علوم پایه ، فنی مهندسی و …) بایستی حداقل معدل کل 16 را در مقطع کارشناسی کسب کرده باشند.
  • داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود در طول دوره ای بیش از 8 ترم اخذ کرده اند ، مجاز به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد نمی باشند.(البته رشته هایی که براساس سر فصل مصوب طول دوره تحصیلی بیش از 8 ترم دارند ، شامل این قانون نمی شود)
  • داوطلبانی که دارای دروس معادل سازی شده می باشند ، مجاز به ثبت نام بدون آزمون ارشد آزاد نیستند.

علاوه بر دانشگاه آزاد ، دانشگاه پیام نور نیز به صورت بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب می کند. پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق شرکت در آزمون جامعی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود ، میسر می باشد .

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد ، چه زمانی منتشر می شود؟

معمولا از اوایل فصل تابستان ، این دفترچه قابل دسترسی است.

2- دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از چه سایتی منتشر می شود؟

سایت رسمی خود دانشگاه آزاد.

3- محتوای دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد ، چیست؟

تمامی رشته های بدون کنکور و دانشگاه ها ، سهمیه ها ، شرایط ثبت نام و ... .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره