خانه مشاوره تحصیلی راهنمای دریافت امریه شرکت نفت 1401

راهنمای دریافت امریه شرکت نفت 1401

نحوه دریافت امریه شرکت نفت 1401
راهنمای دریافت امریه شرکت نفت 1401

تمامی مردان بالای 18 سال ایرانی به جز افراد دارای شرایط معافیت موظف هستند به خدمت سربازی بروند و آموزش های لازم را در مناطق عملیاتی و نظامی فرا گیرند. پس از گذراندن دوره های آموزشی، افراد واجد شرایطی که در مقاطع تحصیلی و رشته های مورد نیاز ارگان های دولتی تحصیل کرده باشند، می توانند با دریافت امریه سربازی دوره خدمت ضرورت خود را با فعالیت در این سازمان ها سپری نمایند.

یکی از این مراکز، وزارت نفت می باشد که با هدف تامین نیروی انسانی شرکت های تابع صنعت نفت در مناطق محروم عملیاتی و بد آب و هوا علاقه مندان به دریافت امریه را به کار می گیرد. برای اطلاع از جزئیات این پذیرش با ما همراه باشید.

متقاضیان دریافت امریه شرکت نفت می بایست 6 ماه قبل از تاریخ اعزام جهت انجام ثبت نام از طریق سایت معاونت منابع انسانی این وزارتخانه اقدام نمایند.

طرح امریه سربازی شرکت نفت چیست ؟

طرح امریه سربازی، برای افرادی در نظر گرفته شده است که تمایلی به گذراندن خدمت سربازی در پادگان های نظامی ندارند و می توانند این دوره را در نهاد های دولتی بدون نیاز به پوشش مخصوص سربازی، سپری کنند. این طرح مشمول یک سری شرایط مخصوص به خود می باشد که پیش از دریافت امریه باید آن ها را در نظر بگیرید.

 • در صورت اخذ امریه، خدمت سربازی به مدت 24 ماه خواهد بود.
 • پذیرش در امریه این ارگان صرفا به منظور گذراندن طرح خدمت نظام محسوب شده و بیانگر هیچگونه تعهدی در رابطه با استخدام افراد نمی‌باشد.
 • در این طرح، مشمولان صرفا در مناطق عملیاتی محروم و بد آب و هوای کشور خدمت خواهند کرد.

زمانبندی طرح امریه سربازی شرکت نفت 1401

امریه شرکت نفت که با نام طرح نظام نیز از آن یاد می شود، یک شیوه پذیرش است که طی آن برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی واجد شرایطی که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت، در این دستگاه جذب شده و دوره سربازی خود را می گذرانند. متقاضیان این دوره می توانند مطابق با تقویم زمانی زیر پس از فارغ التحصیلی و  6 ماه قبل از تاریخ اعزام در سایت معاونت منابع انسانی وزارت نفت به نشانی pmhr.mop.ir نام نویسی خود را به انجام برسانند.

 زمانبندی ثبت نام و اعلام نتایج فرآیند طرح امریه سربازی شرکت نفت 1401
تاریخ اعزام تاریخ ثبت نامتاریخ اعلام نتیجه
1 اردیبهشت1 الی 10 آبان 140015 الی 20 آبان
1 تیر1 الی 10 دی 140015 الی 20 دی
1 شهریور1 الی 10 اسفند 140015 الی 20 اسفند
1 آبان1 الی 10 اردیبهشت  140115 الی 20 اردیبهشت
1 دی1 الی 10 تیر 140115 الی 20 تیر
1 اسفند1 الی 10 شهریور  141015 الی 20 شهریور

در جدول زیر نیز زمانبندی فرآیند هایی که پس از اعلام نتایج این طرح انجام خواهد شد به ترتیب تاریخ اعزام موجود در جدول فوق قرار گرفته است.

زمانبندی فرآیندهای مربوط به پس از اعلام نتایج طرح امریه سربازی شرکت نفت 1401
زمان مراجعه جهت تشکیل پروندهگزینش و تعیین محل خدمتتحویل مدارک از شرکت های اصلی به ستادارسال نامه از ستاد به فرماندهی کل قوا
15 الی 25 آبان 25 آبان تا 25 بهمن  1 اسفند10 اسفند 
15 الی 25 دی 25 دی تا 25 فروردین  1 اردیبهشت10 اردیبهشت 
15 الی 25 اسفند 25 اسفند تا 25 خرداد  1 تیر 10 تیر 
15 الی 25 اردیبهشت25 اردیبهشت تا 25 مرداد  1 شهریور 10 شهریور
15 الی 25 تیر25 تیر تا 25 مهر  1 آبان 10 آبان 
 15 الی 25 شهریور 25 شهریور تا 25 آذر 1 دی10 دی 

نحوه ثبت نام و دریافت امریه سربازی شرکت نفت 1401

متقاضیان دریافت امریه شرکت نفت می بایست پس از اطلاع از جدول زمانی با آگاهی از نحوه دریافت امریه شرکت نفت مراحل مربوطه را طی نمایند.

 • مشمولان در ابتدا باید دفترچه اعزام خود را پست کرده تا تاریخ اعزام آن ها مشخص شود.
 • سپس به سایت معاونت منابع انسانی وزارت نفت  pmhr.mop.ir مراجعه نموده و در سامانه طرح نظام ثبت نام نمایید. (انجام نام نویسی در سایت مربوطه الزاما به معنای پذیرش متقاضی به منظور بهره‌مندی از طرح امریه نیست )
 • 5 الی 10 روز پس از پایان دوره ثبت نام، داوطلب می تواند با مراجعه به سایت معاونت منابع انسانی نتیجه را از طریق کد رهگیری خود مشاهده نموده و در صورت پذیرفته شدن به نشانی تعیین شده مراجعه نماید.
 • بعد از اینکه پذیرش اولیه را دریافت نمودید به شرکت های زیر مجموعه شرکت نفت مراجعه کرده و درخواست جایابی نمایید. (جایابی یعنی در میان لیست اسامی متقاضیان شرکت نفت به دنبال جای خالی باشید)

شرایط و مدارک اخذ امریه سربازی در شرکت نفت 1401

داوطلبان مشمولی که تمایل به گذراندن خدمت در طرح نظام را دارند، پس از فارغ التحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت دارا بودن شرایط اعلام شده از سوی این وزارتخانه می توانند نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. شرایط لازم بر اساس اولویت بندی های موجود را می توانید در جدول های زیر ملاحظه نمایید.

شرایط اختصاصی پذیرش در پژوهشگاه صنعت نفت

اولویت بندی پذیرش داوطلبان امریه سربازی در صنعت نفت
نوع دانشگاهمقطع تحصیلیمعدل
دانشگاه صنعت نفت – صنعتی شریف تهران – تربیت مدرس – صنعتی امیرکبیر – شیراز – صنعتی اصفهان – شهید بهشتی – علم و صنعت ایران – تبریز و فردوسی مشهدکارشناسی

کارشناسی ارشد و بالاتر

15

15

سایر دانشگاه های دولتی (روزانه و شبانه، غیرانتفاعی و پیام نور) و آزادکارشناسی

کارشناسی ارشد و بالاتر

16

16

شرایط عمومی پذیرش در پژوهشگاه صنعت نفت

مشمولینی که علاقه مند به گذراندن امریه خود در پژوهشگاه صنعت نفت هستند، علاوه بر این که می بایست در رشته های تحصیلی مورد نیاز و دانشگاه های مورد تایید تحصیل کرده و معدل تعیین شده در مقاطع نام برده را دارا باشند، باید حداقل دارای یکی از شرایط مورد تائید دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا به شرح موارد زیر باشند.

 1. متقاضی می بایست از شرایطی شامل تاهل، معاف از رزم، تحت پوشش کمیته امداد، تحت پوشش بهزیستی و خانواده ایثارگر برخوردار باشد.
 2. صرفا فارغ التحصیلان دانشگاه های ردیف 1 در جدول فوق که در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری دانش آموخته شده باشند، در این پژوهشگاه پذیرفته می شوند.
 3. داوطلبان رشته های تحصیلی فنی می بایست حداقل معدل 17 و رشته های غیر فنی معدل 18 و بالاتر داشته باشند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت امریه شرکت نفت

 • تاییدیه گزینش
 • تعیین محل خدمت
 • مدرک تحصیلی
 •  تصاویر شناسنامه و کارت ملی
 • برگه اعزام به خدمت

رشته های تحصیلی مورد پذیرش امریه سربازی در شرکت نفت 1401

رشته های تحصیلی مورد پذیرش امریه سربازی در صنعت نفت
مهندسـی بالادستی نفت (کلیه گرایش ها)مهندسی شیمی (گرایش های مهندسی مخزن / فرآیند)
زمین شـناسی (گرایش زمین شـناسی نفت)ایمنی صنعتی
مهندسی شیمی (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش های مهندسی مخزن و فرآیند، صنایع غذایی، داروسازی، مهندسی هسته ای و مهندسی مهمات و تسلیحات)مهندسی صنایع (کلیه گرایش ها)
مهندسی برق (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش مهندسی پزشکی)مهندسی مکانیک (کلیه گرایش ها)
مهندسی عمران (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش سازه های هیدرولیکی و مهندسی رودخانه)مهندسی عمران (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش سازه های هیدرولیکی و مهندسی رودخانه)
مهندسی متالورژی و مواد (کلیـه گرایش ها به اسـتثنای گرایش سـرامیک و اسـتخراج فلزات)مهندسـی کامپیوتر (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش هوش مصنوعی)
مهندسی معدنزمین شناسی (زمین شناسی اقتصادی و زمین شناسی مهندسی، زمین شناسی نفت، چینه شناسی، فسیل شناسی و رسوب شناسی)
کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) و مدیریت صنعتی با گرایش های تولید و عملیات و تحقیق در عملیاتاقتصاد (گرایش اقتصاد انرژی)
حسابداریشیمی (صرفاً دکتری در پژوهشگاه صنعت نفت)
دریانوردیمهندسی مواد (گرایش های خوردگی و حفاظت از مواد)
مهندسی فناوری اطلاعات (کلیه گرایش ها به جز تجارت الکترونیک)مهندسی فناوری اطلاعات (کلیه گرایش ها به جز تجارت الکترونیک)
مدیریت تکنولوژی (گرایش انتقال تکنولوژی)مهندسی سیستم های انرژی
ژئوفیزیک (گرایش های لرزه شناسی، ژئوفیزیک، مغناطیس)حقوق (کلیه گرایش ها)

از آن جایی که مطابق با اعلام سازمان وظیفه عمومی تاریخ اعزام مشمولان تمدید نخواهد شد، داوطلبان می بایست در اسرع وقت نسبت به تهیه برگه اعزام آن دوره اقدام نمایند. یکی از روش هایی که می توان طی آن مدت زمان خدمت سربازی را کاهش داد، دریافت پروژه کسری خدمت سربازی می باشد. چنانچه مایل به کسب اطلاعات در خصوص شرایط و نحوه دریافت این پروژه را دارید، می توانید بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول 

1- زمان ثبت نام در طرح امریه سربازی شرکت نفت 1401 در چه تاریخی می باشد؟

متقاضیان این دوره می توانند مطابق با تقویم زمانی زیر پس از فارغ التحصیلی و  6 ماه قبل از تاریخ اعزام اقدام به ثبت نام نمایند.

2- نحوه ثبت نام در طرح امریه سربازی شرکت نفت 1401 به چه صورت می باشد؟

متقاضیان می بایست با مراجعه به سایت معاونت منابع انسانی وزارت نفت به نشانی pmhr.mop.ir نام نویسی خود را به انجام برسانند.

3- شرایط پذیرش در پژوهشگاه صنعت نفت به چه صورت می باشد؟

داوطلبان رشته های تحصیلی فنی می بایست حداقل معدل 17 و رشته های غیر فنی معدل 18 و بالاتر داشته باشند. به سایر موارد در متن مقاله اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۲ نظر
 1. باسلام. آیا کسری خدمت در امریه شرکت نفت لحاظ میشود؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی، افرادی که از قانون امریه استفاده می کنند، مجاز به اخذ کسری خدمت نمی باشند.

 2. سلام وقت بخیر سال دیگه امریه وزارت نفت میگیره ؟

 3. سلام اگه من آخر شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل بشم می تونم ۱ شهریور یعنی قبل از دریافت مدرک ثبت نام کنم یا باید حتما فارغ التحصیل شد بعد اقدام کرد؟و اینکه بسیج چه تاثیری در گرفتن امریه داره؟

 4. من ثبت نام کردم رشته مکانیک دانشگاه دولتی اما مردود شدم .همش پارتی بازی هست

 5. سلام.
  قبل از ثبت نام در سایت وزارت نفت برای دریافت امریه باید از طریق دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ دفترچه پست کنیم یا بعدش؟

 6. سلام.
  میخواستم بدونم این زمان اعزام منظور زمان اعزام به محل امریه هست یا زمان اعزام به سربازی؟

 7. با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجوی. اخر ترم. ارشدعمران. مهندسی سازه های سواحل بنادر هستم. و. تا قبل از. ۳۰ فروردین. ارشد. بنده به اتمام می رسد
  میخواستم بدانم ایا. میتوانم. در.امریه وزارت. نفت. شرکت کنم.
  لطفا پاسخ دهید. با تشکر.

 8. با سلام دوستانی که برای امریه وزارت نفت ثبت نام کردند نتیجه رو چجوری پیگیری کردن چون هرچی میرم تو سایت چک میکنم پیام مدارک در حال بررسی می باشد نمایش داده میشه لطفا دوستانی که ماه های قبل ثبت نام کردند بی زحمت راهنمایی کن برای بررسی نتیجه ممنون

 9. سلام
  ببخشید من مدرک فوق دیپلم دارم معدلمم ۱۵ ست تو دانشگاه دولتی روزانه درس میخوم
  نمیتونیم تو استخدام وزارت نفت شرکت کنیم؟؟؟
  یا باید مدرک لیسانسمو بگیرم؟؟

 10. ببخشید معدل های کمتر هم میتونن شرکت کنند ؟ مثلا معدل کمتر از ۱۷ در دانشگاه ازاد ؟؟؟؟؟؟؟

 11. سلام. وقتتون بخیر. در سایت امریه وزارت نفت برای آبان ماه اعزامی های اسفند و اردیبهشت ثبت نام کردند. آیا برای دی اردیبهشت و تیر میشود؟

 12. با سلام منم همین مشگل اقای پژمان رو دارم تو رو خدا کمکم کنید و راهنمایم کنید بگید چی باید کنم از صبح تا الان صد بار رفتم تو سایت اما هیچ خبری نشده

  • با سلام
   باید تا زمان بررسی نهایی مدارک توسط ارگان مربوطه صبر کنید. و در صورت عدم پاسخگویی به موقع از طریق تماس تلفنی با شماره های مربوط به کارگزینی این سازمان تماس بگیرید .

 13. با سلام من تو سایت ثبت نام کردم الان ۲۰ ام اما هنوز جوابش نیومده تو سایتم که میرم میزنه مدارک در حال بررسی باید چی کنم

  • با سلام باید تا زمان بررسی نهایی مدارک توسط ارگان مربوطه صبر کنید و در صورت عدم پاسخگویی به موقع از طریق تماس تلفنی با شماره های مربوط به کارگزینی این سازمان تماس بگیرید .

 14. با سلام
  سایر سهمیه ها از جمله بومی و فرزند کارمند شاغل و … در این دوره جدید وجود دارند یا حذف شده اند؟

  • با سلام
   در این دوره از ثبت نام امریه شرکت نفت اشاره‎ای به سهمیه نشده است و شما باید حداقل یکی از شرایط پنج گانه جذب امریه را داشته باشید.

 15. با عرض سلام و خسته نباشید
  بحث ثبت نام امریه شرکت نفت ۹۷

  بنده شرایط ثبت نام آبان ماه رو ندارم
  دی ماه ثبت نام خواهند داشت ؟!

  کلا چه ماه هایی ثبت نام دارن ؟!

  • با سلام
   برای سال ۹۶ ابان،دی و اسفند ماه ثبت نام امریه ی شرکت نفت برگزار شده بود و برای سال ۹۷ در صورت برگزاری ثبت نام در دی یا اسفند ماه میتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

 16. ایا از داشنگاهای ازاد اگه کسی معدلش از ۱۷ پایین تا باشه امریه سربازی بهش تعلق نمیگیره ؟؟

 17. با سلامو خسته نباشید
  سایت امریه چرا باز نمیشه؟
  قرار نیست شرکت نفت سال ۹۷ هم امریه بپذیره؟
  جریانش چیه؟
  ممنون

  • با سلام گرفتن امریه بستگی به اعلام نیازمندی ارگان های امریه پذیر دارد و در صورت اعلام نیازمندی میتوانید اعلام درخواست برای گرفتن امریه کنید.

دریافت مشاوره پیج کنکور