تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / راهنمای دریافت امریه شرکت نفت 1400

راهنمای دریافت امریه شرکت نفت 1400

نحوه دریافت امریه شرکت نفت 1400
راهنمای دریافت امریه شرکت نفت 1400

تمامی مردان بالای 18 سال ایرانی به جز افراد دارای شرایط معافیت موظف هستند به خدمت سربازی بروند و آموزش های لازم را در مناطق عملیاتی و نظامی فرا گیرند. پس از گذراندن دوره های آموزشی، افراد واجد شرایطی که در مقاطع تحصیلی و رشته های مورد نیاز ارگان های دولتی تحصیل کرده باشند، می توانند با دریافت امریه سربازی دوره خدمت ضرورت خود را با فعالیت در این سازمان ها سپری نمایند. یکی از این مراکز، وزارت نفت می باشد که با هدف تامین نیروی انسانی شرکت های تابع صنعت نفت در مناطق محروم عملیاتی و بد آب و هوا علاقه مندان به دریافت امریه را به کار می گیرد. برای اطلاع از جزئیات این پذیرش با ما همراه باشید.

متقاضیان دریافت امریه شرکت نفت می بایست 6 ماه قبل از تاریخ اعزام جهت انجام ثبت نام از طریق سایت معاونت منابع انسانی این وزارتخانه اقدام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام در طرح امریه سربازی شرکت نفت 1400

امریه شرکت نفت که با نام طرح نظام نیز از آن یاد می شود، یک شیوه پذیرش است که طی آن برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی واجد شرایطی که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت، در این دستگاه جذب شده و دوره سربازی خود را می گذرانند. متقاضیان این دوره می توانند مطابق با تقویم زمانی زیر پس از فارغ التحصیلی و  6 ماه قبل از تاریخ اعزام در سایت معاونت منابع انسانی وزارت نفت به نشانی pmhr.mop.ir نام نویسی خود را به انجام برسانند.

جدول زمانبندی فرآیند طرح نظام صنعت نفت
تاریخ اعزام / تاریخ ثبت نام تاریخ اعلام نتیجه / زمان مراجعه جهت تشکیل پرونده گزینش و تعیین محل خدمت تحویل مدارک از شرکت های اصلی به ستاد / ارسال نامه از ستاد به فرماندهی کل قوا
1 اردیبهشت / 1 الی 10 آبان ماه 99 15 الی 20 آبان ماه / 15 الی 25 آبان ماه

 25 آبان تا 25 بهمن ماه

 1 اسفند / 10 اسفند ماه
1 تیر / 1 الی 10 دی ماه 99 15 الی 20 دی ماه / 15 الی 25 دی ماه  25 دی تا 25 فروردین ماه  1 اردیبهشت / 10 اردیبهشت ماه
1 شهریور / 1 الی 10 اسفند ماه 99 15 الی 20 اسفند ماه / 15 الی 25 اسفند ماه  25 اسفند تا 25 خرداد ماه  1 تیر / 10 تیر ماه
1 آبان / 1 الی 10 اردیبهشت ماه 1400 15 الی 20 اردیبهشت ماه / 15 الی 25 اردیبهشت ماه  25 اردیبهشت تا 25 مرداد ماه  1 شهریور / 10 شهریور ماه
1 دی / 1 الی 10 تیر ماه 1400 15 الی 20 تیر ماه / 15 الی 25 تیر ماه  25 تیر تا 25 مهر ماه  1 آبان / 10 آبان ماه
1 اسفند / 1 الی 10 شهریور ماه 1400 15 الی 20 شهریور ماه / 15 الی 25 شهریور ماه  25 شهریور تا 25 آذر ماه  1 دی / 10 دی ماه

شرایط پذیرش امریه سربازی در شرکت نفت 1400

داوطلبان مشمولی که تمایل به گذراندن خدمت در طرح نظام را دارند، پس از فارغ التحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت دارا بودن شرایط اعلام شده از سوی این وزارتخانه می توانند نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. شرایط لازم بر اساس اولویت بندی های موجود را می توانید در جدول های زیر ملاحظه نمایید.

اولویت بندی پذیرش داوطلبان امریه سربازی در صنعت نفت
نوع دانشگاه مقطع تحصیلی معدل
دانشگاه صنعت نفت – صنعتی شریف تهران – تربیت مدرس – صنعتی امیرکبیر – شیراز – صنعتی اصفهان – شهید بهشتی – علم و صنعت ایران – تبریز و فردوسی مشهد کارشناسی

کارشناسی ارشد و بالاتر

15

15

سایر دانشگاه های دولتی (روزانه و شبانه، غیرانتفاعی و پیام نور) و آزاد کارشناسی

کارشناسی ارشد و بالاتر

16

16

رشته های تحصیلی مورد پذیرش امریه سربازی در صنعت نفت
مهندسـی بالادستی نفت (کلیه گرایش ها) مهندسی شیمی (گرایش های مهندسی مخزن / فرآیند)
زمین شـناسی (گرایش زمین شـناسی نفت) ایمنی صنعتی
مهندسی شیمی (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش های مهندسی مخزن و فرآیند، صنایع غذایی، داروسازی، مهندسی هسته ای و مهندسی مهمات و تسلیحات) مهندسی صنایع (کلیه گرایش ها)
مهندسی برق (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش مهندسی پزشکی) مهندسی مکانیک (کلیه گرایش ها)
مهندسی عمران (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش سازه های هیدرولیکی و مهندسی رودخانه) مهندسی عمران (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش سازه های هیدرولیکی و مهندسی رودخانه)
مهندسی متالورژی و مواد (کلیـه گرایش ها به اسـتثنای گرایش سـرامیک و اسـتخراج فلزات) مهندسـی کامپیوتر (کلیه گرایش ها به استثنای گرایش هوش مصنوعی)
مهندسی معدن زمین شناسی (زمین شناسی اقتصادی و زمین شناسی مهندسی، زمین شناسی نفت، چینه شناسی، فسیل شناسی و رسوب شناسی)
کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) و مدیریت صنعتی با گرایش های تولید و عملیات و تحقیق در عملیات اقتصاد (گرایش اقتصاد انرژی)
حسابداری شیمی (صرفاً دکتری در پژوهشگاه صنعت نفت)
دریانوردی مهندسی مواد (گرایش های خوردگی و حفاظت از مواد)
مهندسی فناوری اطلاعات (کلیه گرایش ها به جز تجارت الکترونیک) مهندسی فناوری اطلاعات (کلیه گرایش ها به جز تجارت الکترونیک)
مدیریت تکنولوژی (گرایش انتقال تکنولوژی) مهندسی سیستم های انرژی
ژئوفیزیک (گرایش های لرزه شناسی، ژئوفیزیک، مغناطیس) حقوق (کلیه گرایش ها)

شرایط پذیرش در پژوهشگاه صنعت نفت

مشمولینی که علاقه مند به گذراندن امریه خود در پژوهشگاه صنعت نفت هستند، علاوه بر این که می بایست در رشته های تحصیلی مورد نیاز و دانشگاه های مورد تایید تحصیل کرده و معدل تعیین شده در مقاطع نام برده را دارا باشند، باید حداقل دارای یکی از شرایط مورد تائید دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا به شرح موارد زیر باشند.

 1. متقاضی می بایست از شرایطی شامل تاهل، معاف از رزم، تحت پوشش کمیته امداد، تحت پوشش بهزیستی و خانواده ایثارگر برخوردار باشد.
 2. صرفا فارغ التحصیلان دانشگاه های ردیف 1 در جدول فوق که در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری دانش آموخته شده باشند، در این پژوهشگاه پذیرفته می شوند.
 3. داوطلبان رشته های تحصیلی فنی می بایست حداقل معدل 17 و رشته های غیر فنی معدل 18 و بالاتر داشته باشند.

نکات مهم در رابطه با ثبت نام امریه شرکت نفت 1400

پیش از آن که اقدام به ثبت اطلاعات خود در سایت مربوطه نمایید، لازم است به یک سری از نکات مربوط به پذیرش که در موارد زیر عنوان شده اند توجه کنید.

 1. انجام نام نویسی در سایت مربوطه الزاما به معنای پذیرش متقاضی به منظور بهره‌مندی از طرح امریه نیست.
 2. 5 الی 10 پس از پایان دوره ثبت نام، داوطلب می تواند با مراجعه به سایت معاونت منابع انسانی نتیجه را از طریق کد رهگیری خود مشاهده نموده و در صورت پذیرفته شدن به نشانی تعیین شده مراجعه نماید.
 3. پذیرش در امریه این ارگان صرفا به منظور گذراندن طرح خدمت نظام محسوب شده و بیانگر هیچگونه تعهدی در رابطه با استخدام افراد نمی‌باشد.
 4. متقاضی نباید در هیچ یک از سازمان های دولتی آموزش نظامی دیده و یا کسری خدمت داشته باشد. همچنین داشتن غیبت سربازی نیز مانع از پذیرش خواهد بود.
 5. میزان حقوق مشمولین متقاضی امریه شرکت نفت با سایر نظامیان هم رتبه، هم تراز می باشد.
 6. در این طرح، مشمولان صرفا در مناطق عملیاتی محروم و بد آب و هوای کشور خدمت خواهند کرد.
 7. در صورت ناقص بودن مدارک ( تاییدیه گزینش، تعیین محل خدمت، مدرک تحصیلی، و تصاویر شناسنامه و کارت ملی و  برگه اعزام به خدمت) متقاضی در لیست اعزام قرار نمی گیرد.

از آن جایی که مطابق با اعلام سازمان وظیفه عمومی تاریخ اعزام مشمولان تمدید نخواهد شد، داوطلبان می بایست در اسرع وقت نسبت به تهیه برگه اعزام آن دوره اقدام نمایند. یکی از روش هایی که می توان طی آن مدت زمان خدمت سربازی را کاهش داد، دریافت پروژه کسری خدمت سربازی می باشد. چنانچه مایل به کسب اطلاعات در خصوص شرایط و نحوه دریافت این پروژه را دارید، می توانید بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ نظر

 1. سلام وقت بخیر سال دیگه امریه وزارت نفت میگیره ؟

 2. سلام اگه من آخر شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل بشم می تونم ۱ شهریور یعنی قبل از دریافت مدرک ثبت نام کنم یا باید حتما فارغ التحصیل شد بعد اقدام کرد؟و اینکه بسیج چه تاثیری در گرفتن امریه داره؟

 3. من ثبت نام کردم رشته مکانیک دانشگاه دولتی اما مردود شدم .همش پارتی بازی هست

 4. سلام.
  قبل از ثبت نام در سایت وزارت نفت برای دریافت امریه باید از طریق دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ دفترچه پست کنیم یا بعدش؟

 5. سلام.
  میخواستم بدونم این زمان اعزام منظور زمان اعزام به محل امریه هست یا زمان اعزام به سربازی؟

 6. با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجوی. اخر ترم. ارشدعمران. مهندسی سازه های سواحل بنادر هستم. و. تا قبل از. ۳۰ فروردین. ارشد. بنده به اتمام می رسد
  میخواستم بدانم ایا. میتوانم. در.امریه وزارت. نفت. شرکت کنم.
  لطفا پاسخ دهید. با تشکر.

 7. با سلام دوستانی که برای امریه وزارت نفت ثبت نام کردند نتیجه رو چجوری پیگیری کردن چون هرچی میرم تو سایت چک میکنم پیام مدارک در حال بررسی می باشد نمایش داده میشه لطفا دوستانی که ماه های قبل ثبت نام کردند بی زحمت راهنمایی کن برای بررسی نتیجه ممنون

 8. سلام
  ببخشید من مدرک فوق دیپلم دارم معدلمم ۱۵ ست تو دانشگاه دولتی روزانه درس میخوم
  نمیتونیم تو استخدام وزارت نفت شرکت کنیم؟؟؟
  یا باید مدرک لیسانسمو بگیرم؟؟

 9. ببخشید معدل های کمتر هم میتونن شرکت کنند ؟ مثلا معدل کمتر از ۱۷ در دانشگاه ازاد ؟؟؟؟؟؟؟

 10. سلام. وقتتون بخیر. در سایت امریه وزارت نفت برای آبان ماه اعزامی های اسفند و اردیبهشت ثبت نام کردند. آیا برای دی اردیبهشت و تیر میشود؟

 11. با سلام منم همین مشگل اقای پژمان رو دارم تو رو خدا کمکم کنید و راهنمایم کنید بگید چی باید کنم از صبح تا الان صد بار رفتم تو سایت اما هیچ خبری نشده

  • با سلام
   باید تا زمان بررسی نهایی مدارک توسط ارگان مربوطه صبر کنید. و در صورت عدم پاسخگویی به موقع از طریق تماس تلفنی با شماره های مربوط به کارگزینی این سازمان تماس بگیرید .

 12. با سلام من تو سایت ثبت نام کردم الان ۲۰ ام اما هنوز جوابش نیومده تو سایتم که میرم میزنه مدارک در حال بررسی باید چی کنم

  • با سلام باید تا زمان بررسی نهایی مدارک توسط ارگان مربوطه صبر کنید و در صورت عدم پاسخگویی به موقع از طریق تماس تلفنی با شماره های مربوط به کارگزینی این سازمان تماس بگیرید .

 13. با سلام
  سایر سهمیه ها از جمله بومی و فرزند کارمند شاغل و … در این دوره جدید وجود دارند یا حذف شده اند؟

  • با سلام
   در این دوره از ثبت نام امریه شرکت نفت اشاره‎ای به سهمیه نشده است و شما باید حداقل یکی از شرایط پنج گانه جذب امریه را داشته باشید.

 14. با عرض سلام و خسته نباشید
  بحث ثبت نام امریه شرکت نفت ۹۷

  بنده شرایط ثبت نام آبان ماه رو ندارم
  دی ماه ثبت نام خواهند داشت ؟!

  کلا چه ماه هایی ثبت نام دارن ؟!

  • با سلام
   برای سال ۹۶ ابان،دی و اسفند ماه ثبت نام امریه ی شرکت نفت برگزار شده بود و برای سال ۹۷ در صورت برگزاری ثبت نام در دی یا اسفند ماه میتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

 15. ایا از داشنگاهای ازاد اگه کسی معدلش از ۱۷ پایین تا باشه امریه سربازی بهش تعلق نمیگیره ؟؟

 16. با سلامو خسته نباشید
  سایت امریه چرا باز نمیشه؟
  قرار نیست شرکت نفت سال ۹۷ هم امریه بپذیره؟
  جریانش چیه؟
  ممنون

  • با سلام گرفتن امریه بستگی به اعلام نیازمندی ارگان های امریه پذیر دارد و در صورت اعلام نیازمندی میتوانید اعلام درخواست برای گرفتن امریه کنید.

دریافت مشاوره