تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400
زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

در سال های اخیر، کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با هم ادغام شده و داوطلبان پس از انتخاب رشته در کنکور سراسری می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند. ولی زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری با دانشگاه آزاد متفاوت است و به تبع از آن، زمان انتخاب رشته دانشگاه های سراسری با دانشگاه آزاد نیز متفاوت خواهد بود.

داوطلبانی که قصد دارند رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد را انتخاب نمایند، می توانند در مهلتی که جهت این کار اعلام می شود، به سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 مراجعه نمایند و نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا پس از انتخاب رشته دانشگاه سراسری آغاز می شود که داوطلبان می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir، فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

همانطور که گفته شد با ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، اعلام نتایج کنکور در قالب یک کارنامه منتشر می شود. معمولا هم زمان با اعلام نتایج اولیه آزمون، دفترچه انتخاب رشته کنکور نیز منتشر می شود که متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته محل های دانشگاه آزاد، می بایست با دریافت دفترچه نسبت به انتخاب و اولویت بندی کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

قابل ذکر است که داوطلبان می توانند از روز جمعه مورخ 4 مهر ماه 99 لغایت روز جمعه 11 مهر ماه 99 نسبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدامات لازم را انجام دهند. توجه کنید که فرآیند انتخاب رشته ‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد برای سال 99 از طریق تکمیل فرم انتخاب رشته در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری امکان پذیر می باشد.

دانشگاه آزاد در آخرین اطلاعیه ای که منتشر کرده است، تاریخ انتخاب رشته را تا روز چهارشنبه 16 مهر تمدید نمود.  

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته که تمایل به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 دارند می توانند در مهلت انتخاب رشته آزاد 99 به سایت مربوطه مراجعه کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. شما عزیزان برای دریافت جدیدترین اطلاعیه ها و اخبار در رابطه با زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور آزاد 99، می توانید در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

در سال های گذشته، انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مرتبط به خود انجام می شدند، اما طی تغییری که در سال 99 به وجود آمده است، انتخاب کد رشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

پس از مشخص شدن زمان معین برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99، داوطلبان می بایست چینش کد رشته های مورد نظر خود را آغاز نمایند و پس از الویت بندی آن ها، مطابق روند زیر فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند:

 • ابتدا به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کرده و بر روی لینک ثبت نام آن با عنوان “سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1399” کلیک نمایید.

مرحله اول راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

 • کد ملی (یا کد رهگیری اتباع خارجی) و همچنین کد دسترسی 7 رقمی دانشگاه آزاد را در قسمت های مشخص شده وارد نمایید و گزینه “ورود” را انتخاب کنید تا بتوانید وارد پنل شخصی خود شوید. توجه داشته باشید که کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، در انتهای کارنامه اولیه داوطلب درج شده است.

مرحله دوم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

 • حال نوبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته آزاد 99 به مبلغ 51 هزار تومان می رسد. با ورود به این صفحه، با کلیک بر روی گزینه “پرداخت” می بایست از طریق یکی از درگاه های اینترنتی موجود در صفحه، نسبت به تکمیل فرآیند پرداخت هزینه اقدام نمایید. پس از پرداخت هزینه، صفحه مربوط به انتخاب رشته برای شما نمایان خواهد شد که داوطلبان می بایست دراین صفحه بر اساس فاکتورهای انتخابی خود به چینش کد رشته ها بپردازند.

مرحله سوم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

با توجه به این مسئله که انتخاب رشته، از مهم ترین و حساس ترین مراحل آزمون سراسری به شمار می آید بهتر است که داوطلبان پیش از انجام این مرحله از نکات و جزئیات انتخاب رشته آگاه شوند تا انتخاب رشته ای ایده آل داشته باشند. داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 100 کد رشته می باشند که در انجام این امر شما می بایست دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 را به طور دقیق مطالعه کرده و کد رشته های مورد نظر خود را از آن استخراج کنید. سپس توصیه می شود:

 •  کد رشته های خود را به سه دسته خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم کنید.
 • حدود 30 انتخاب اول خود را به کد رشته هایی اختصاص دهید که به آن ها علاقه مند هستید ولی احتمال پذیرش شما در آن ها بسیار کم است. (خوش بینانه)
 • 40 انتخاب بعدی خود را به کد رشته هایی اختصاص دهید که با توجه به رتبه شما انتخاب منطقی محسوب می شود. (واقع بینانه)
 • 30 کد رشته آخر خود را طوری قرار دهید که احتمال پذیرش شما در آن ها بسیار بالا است ولی علاقه مندی شما به تحصیل در کد رشته ها کمتر می باشد. (انتخاب های بدبینانه)

از آن جا که انتخاب رشته امری بسیار مهم و حساس می باشد، انجام یک اشتباه در انتخاب رشته ممکن است سرنوشت داوطلب را تغییر دهد. بنابراین داوطلبان می بایست از طریق مشورت با مشاوران خبره نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

یکی از متداول ترین و بهترین راه ها جهت داشتن یک انتخاب رشته خوب استفاده از نرم افزار انتخاب رشته آزاد می باشد که شما را تا حد زیادی در چینش انتخاب هایتان راهنمایی خواهد کرد. همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص تخمین رتبه و شانس قبولی و هم چنین مشاوره انتخاب رشته کنکور، می توانید با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

پس از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 داوطلبان منتظر دریافت نتایج می باشند. با اعلام نتایج انتخاب رشته آزاد 99 رشته و دانشگاه محل تحصیل داوطلب مشخص خواهد شد. معمولا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور آزاد 99 بعد از نتایج کنکور سراسری بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد. در دوره اخیر با توجه به شرایط به وجود آمده درخصوص تعویق برگزاری آزمون، طبیعتا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری و به دنبال آن کنکور آزاد نیز به تاخیر خواهد افتاد.

 

سوالات متداول

1- آیا زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد همزمان با انتخاب رشته سراسری می باشد؟

خیر، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا کمی پس از دانشگاه سراسری می باشد.

2- انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی انجام می شود؟

انتخاب رشته داشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir انجام می شود.

3- کد دسترسی به انتخاب رشته داشگاه آزاد را چگونه می توان تهیه کرد؟

کد دسترسی به انتخاب رشته داشگاه آزاد در انتهای کارنامه اولیه داوطلب قابل مشاهده می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۳ نظر

 1. Avatar

  جواب قبولی در۴رشته ی پزشکی، دارو، و… دردانشگاه ازاد، ایاهمراه کارنامه ی انتخاب رشته سراسری داده میشه یا برای دیدن قبولی دراین رشته هاباید به سایت دانشگاه ازادمراجعه کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای مشاهده ی نتایج رشته های پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی و دام پزشکی، باید از طریق سایت سنجش اقدام نمایید.

 2. Avatar

  سلام چجوری میتونم از رشته تجربی برای رشته هایی که مربوط به رشته ریاضی یا انسانیه دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنم چون وقتی وارد سایت میشم و مشخصاتمو میزنم صفحه مربوط به خودم باز میشه فقط رشته های مربوط به تجربیو میتونم انتخاب کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. در صورت انتخاب کد رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، می بایست کارت مربوط به گروه آموزشی ریاضی و یا انسانی را تهیه نمایید.

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید
  انتخاب رشته دانشگاه آزاد با اومدن نتایج اولیه شروع میشه؟؟چون من شنیدم موقعی که نتایج اولیه بیاد انتخاب رشته آزاد شروع میشه(با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بر اساس تراز دانشجو انتخاب میکنه)

  • ایران مشاوره

   با سلام. طبق سنوات گذشته بعد از اعلام نتایج اولیه دفترچه انتخاب رشته سراسری و آزاد منتشر می شود و داوطبان مجاز به انتخاب رشته در این دو مجموعه می باشند.

 4. Avatar

  سلام من با تراز ۷۳۷۰ مامایی ازاد زاهدان چقدر شانس قبولی دارم

 5. Avatar

  سلام من ترازم۷۳۷۹ هستش احتمال قبولی مامایی و پرستاری ازاد زاهدان چقدره.؟؟

 6. Avatar

  سلام برای قبولی آزاد پرستاری تراز بالاتری میخواد یا اتاق عمل؟

 7. Avatar

  سلام
  برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کنکور، بعد از واریز هزینه، نیاز به آپلودکردن عکس می باشد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , خیر در مراحل انتخاب رشته مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی دوره های با آزمون نیازی به آپلود عکس و وارد کردن اطلاعات شخصی نمی باشد .

 8. Avatar

  سلام با ۱۲۰۰۰ منطقه ۲ دولتی شهرکرد رشته های مهندسی چی میارم

 9. Avatar

  سلام من معلم ابتدایی هستم ورودی سال ۹۲ دانشگاه فرهنگیان.
  امسال رتبه ارشد من تو تکنولوژی آموزشی ۲۰شد.
  الان من با این رتبه امکان اینکه روزانه بخونم رو بخاطر تداخل با زمان مدرسه ندارم.
  بین پیام نور و آزاد و مجازی کدوم رو پیشنهاد میدید؟
  همین تکنولوژی آموزشی…
  ادامه تحصیل تو دکتری برام مهمه…
  ممنون

 10. Avatar

  سلام خسته نباشید من بعد از تهران مرکزی و تهران جنوب یادگار اما شهر ری و بعد هم اسلامشهر و کرج رو انتخاب کردم با توجه به رشته م حالا که مهلت ویرایش انتخاب رشته تمدید شده می خواستم بپرسم اگه بخوام بر اساس سطح علمی این سه دانشگاه اولویت های سوم تا پنجمم رو ویرایش کنم بعد از مرکزی و جنوب اولویت های سوم تا پنجمم به چه صورت باشه؟

 11. Avatar

  سلام با رتبه ٣١٠۴ منطقه ١ و تراز ٩٣۵۶ امکان قبولی در داروسازی آزاد یاظرفیت مازاد تهران را دارم؟

 12. Avatar

  سلام
  مگه مبنای انتخاب رشته سوابق تحصیلی فقط نمره دیپلم نیست؟ یعنی بین کسی که روز اول انتخاب رشته کرده با کسی که روز آخر انتخاب رشته میکنه نباید فرقی باشه…اما من چند روز پیش در قسمت انتخاب رشته سوابق تحصیلی رشته ریاضی فیزیک، فیزیک علوم تخقیقات رو مطمینم دیدم و در دفترچه هم هست … اما الان فیزیک علوم تحقیقات حذف شده بود از لیست.. این یعنی چی؟

  • Avatar

   با سلام این امکان وجود دارد که برخی از کد رشته های دفترچه در زمان انتخاب رشته در لیست ارائه شده حذف شود ولی این موضوع ربطی به تکمیل ظرفیت دانشگاه ها ندارد .

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید
  ۱)در انتخاب رشته با آزمون آزاد که کد مخصوص انتخاب رشته آزاد را در کارنامه سراسری دریافت کردم تنها در گروه آزمایشی امتحانی میتوان انتخاب رشته کرد؟ یعنی در آزمون سراسری در گروه تجربی شرکت کرده باشم انتخاب رشته ریاضی نمیتونم داشته باشم؟
  ۲)در انتخاب رشته سوابق تحصیلی کارت ریاضی را خریداری کردم ولی هنوز انتخاب رشته نکردم . تا انتخاب رشته نکنم قادر به خرید کارت گروه انسانی نیستم؟
  ۳)انتخاب رشته سوابق تحصیلی آزاد تا چه زمانی هست؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   ۱.شما با کد رشته دانشگاه آزاد در کارنامه خود فقط در گروه آزمایشی میتوانید انتخاب رشته کنید که در آزمون آن گروه آزمایشی شرکت کرده باشید،یعنی برای لیست رشته های با آزمون نمیتوانید برای گروه ریاضی فیزیک انتخاب رشته کنید.
   ۲. در حال حاضر میتوانید برای گروه ریاضی فیزیک در سایت دانشگاه آزاد قسمت سوابق تحصیلی یا بدون آزمون انتخاب رشته کنید. یا اگر علاوه بر کارت ثبت نام ریاضی فیزیک تمایل به شرکت در گروه علوم انسانی دارید میتوانید در حال حاضر که لینک ویرایش فعال است ثبت نام خودرادر دو گروه رشته انجام دهید.
   ۳. اطلاعیه در خصوص تاریخ اخرین مهلت ثبت نام دانشگاه ازاد در سایت دانشگاه ارائه نمیشود پیشنهاد میشود در اسرع وقت ثبت نام خودرا انجام دهید، تا دچار مشکل نشوید.

 14. Avatar
  امیرحسین عشایرپور

  سلام ببخشید تا کی میتونیم انتخاب رشته آزاد داشته باشیم

  • ایران مشاوره

   باسلام.آخرین مهلت انتخاب رشته سراسری و ویرایش در سایت دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۹۷/۵/۳۱ آغاز شده و تا تاریخ ۹۷/۶/۲ هم ادامه دارد.

 15. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک عید قربان
  من انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه ازاد رو انجام دادم ولی میخام جای اولویت اول رو با دوم عوض کنم میخاستم ببینم ویرایش داره !!?

  • ایران مشاوره

   با سلام. در حال حاضر امکان ویرایش برای گروه آزمایشی و یا اضافه کردن گروه آزمایشی جدید امکانپذیر است.جهت ویرایش اطلاعات در حال حاضر سایت دانشگاه آزاد این امکان رو ایجاد نکرده است .پیشنهاد میشود شما پیگیری خودرا در این زمینه داشته باشید، درصورت گذاشته شدن ویرایش مربوطه وارد پنل ثبت نام خود شده و این ویرایش را انجام دهید.

 16. Avatar

  ببخشید دانشگاه آزاد فقط تهران داروسازی داره؟

 17. Avatar

  سلام ببخشید من توی مراحل ثبت نام دانشگاه ازاد گروه ازمایشی رو اشتباه وارد کردم. امکان ویرایش وجود داره؟ چیکار باید بکنم؟

  • Avatar

   با سلام . بله مشکلی از این بابت وجود ندارد ندارد و شما میتوانید بعد از پایان انتخاب رشته ی دانشگاه های آزاد اسلامی و از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور برای ویرایش خود اقدام نمایید .

 18. Avatar

  ببخشید ایا در انتخاب رشته دانشگاه ازاد ترتیب انتخاب در شانس قبولی تاثیر داره یا نه؟

  • Avatar

   با سلام . درجواب سوال شما باید عرض نمایم که بله و شما باید با توجه به تراز مورد نظر خود اولویت های خود و شانس پذیرش خود را در دفترچه انتخاب رشته خود به دقت بیشتری وارد نمایید و استان ها و رشته هایی را بالاتر انتخاب کنید که شانس قبولی شما در آن استان ها و رشته ها بیشتر میباشد .

 19. Avatar

  سلام.من فارغ التحصیل رشته انسانی هستم دانشگاه باتوجه به داشتن کارت پایان خدمت ازادبدون کنکورمیتونم رشته کامپیوترزیرشاخه ریاضی ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   باسلام.بله شما می توانید در زمان ثبت نام مجموعه ی آزمایشی خود را گروه ریاضی انتخاب کنید و دقت کنید که فقط یک مجموعه را می توانید ثبت نام کنید مگر اینکه در زمان ویرایش اجازه ثبت نام برای گروه آزمایشی دوم داده شود.

 20. Avatar

  سلام رتبه ۱۰۰هزار منطقه ۲ و ترازم۵۲۰۰امکان داره پرستاری ازاد یا پردیس قبول شم و شهریه پردیس چقدر؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   احتمال قبولی شما در رشته پرستاری دانشگاه های ازاد و پردیس ضعیف میباشد .
   شهریه دانشگاه پردیس برای رشته های علوم پزشکی حدود ۸.۰۰۰.۰۰۰ الی ۹.۰۰۰.۰۰۰ تومان میباشد

دریافت مشاوره پیج کنکور