خانه دکتری زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

زمان انتشار دفترچه آزمون دکتری سراسری 1402
زمان انتشار دفترچه آزمون دکتری سراسری 1402

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر و همزمان با فرا رسیدن زمان ثبت نام آزمون دکتری، دفترچه ای را تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون دکتری منتشر می کند. این دفترچه شامل تمامی شرایط ثبت نام آزمون دکتری تعیین شده، مقررات وظیفه عمومی، سهمیه ها، تسهیلات و… است. متقاضیان شرکت در این آزمون، جهت کسب اطلاعات در خصوص تمامی موارد مذکور و همچنین جزئیات ثبت نام می بایست نسبت به دریافت دفترچه نام برده و مطالعه آن اقدام نمایند. در ادامه مقاله شما را از زمان انتشار و نحوه دسترسی به دفترچه آزمون دکتری سال 1402 مطلع می کنیم.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه ثبت نام ازمون دکتری 1402، در 22 آبان ماه سال جاری منتشر شده است.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402

متقاضیانی که قصد دارند در آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد شرکت نمایند، می بایست از یک فایل راهنمای مشترک استفاده نموده و به کسب اطلاعات لازم بپردازند. این راهنمای مشترک به طور معمول همزمان با آغاز مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402 منتشر شده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

با توجه به این که زمان ثبت نام آزمون دکتری 1402، از اواخر آبان ماه آغاز می گردد، دفترچه مربوطه همزمان با شروع فرآیند نام نویسی در 22 آبان ماه منتشر شد. لذا داوطلبان می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت مذکور برای انجام این فرآیند مطابق با دفترچه راهنما اقدام نمایند.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402

همان طور که پیش از این اشاره شد، داوطلبان می بایست جهت دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون لازم است از طریق سازمان مجری عمل نموده و به سایت ثبت نام آزمون دکتری به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. همچنین شما می توانید از طریق جدول زیر، دسترسی آسان تر و سریع تری به فایل pdf دفترچه این آزمون داشته باشید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

اصلاحات دفترچه

مجموعه امتحانی “2206 زمین‌شناسی زیست‌محیطی” مانند دوره گذشته به مجموعه‌های امتحانی و دارای پذیرش سال 1402 اضافه شد. همچنین فارغ التحصیلان تمامی رشته­ های مرتبط می ­توانند در این مجموعه امتحانی شرکت کنند.

اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402
عناوین دروس امتحانیرشتهگرایش
مجموعه دروس تخصصی در مقطع کارشناسی شامل: زمین­ شناسی ایران _زمین‌شناسی زیست‌محیطی و کارشناسی ارشد شامل: زمین‌شیمی زیست‌محیطی – زمین­ شناسی پزشکیعلوم زمینزمین­ شناسی زیست‌محیطی
استعداد تحصیلی
زبان انگلیسی

محتویات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دارای محتویاتی است که مطالعه آن برای همه افراد واجد شرایط ثبت نام این آزمون ضروری و مهم می باشد. لذا به همین علت این قسمت از مقاله به شرح متحویات داخل دفترچه اختصاص پیدا کرده است.

  • زمانبندی فرایند ها از جمله انتخاب رشته، دریافت کارت ورود به جلسه، زمان برگزاری، اعلام نتایج اولیه
  • شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون
  • نحوه شرکت دانشجویان
  • هزینه ثبت نام و نحوه پرداخت آن
  • مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت نام نویسی
  • شرایط استفاده از سهمیه ها
  • فرم مخصوص معدل و فرم پیش نویس

متقاضیانی که پس از دریافت و مطالعه این دفترچه، خود را واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری یافتند، می بایست در زمان مقرر نسبت به فرآیند نام نویسی خود اقدام نموده و با شناسایی منابع آزمون دکتری، اقدام به برنامه ریزی آزمون دکتری نمایند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر، بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع فرآیند ثبت نام یعنی در 22 آبان ماه 1401 منتشر شد.

2- دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین لینک موجود در این مقاله قابل دریافت می باشد.

3- دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402 شامل چه اطلاعاتی است؟

دفترچه مذکور حاوی تمامی نکات پیرامون این آزمون از جمله شرایط و هزینه ثبت نام، زمان و نحوه نام نویسی، سهمیه ها، مدارک مورد نیاز و... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره پیج دکتری