یکشنبه , ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی

زمان برگزاری لیسانس به پزشکی 99 - 1400
زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شاید برایتان جالب باشد بدانید که اولین دوره آزمون لیسانس به پزشکی در سال 86 ، برای آن دسته از داوطلبانی که مدرک لیسانس خود را دریافت نموده و علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی هستند ، برگزار گردید. لازم است گفته شود که این آزمون هر ساله توسط معاونت آموزشی دانشگاه تهران انجام می شود.

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی از تاریخ یکم دی ماه آغاز و تا یکم بهمن ماه 98 نیز ادامه داشته است. داوطلبانی که تمایل به شرکت در این آزمون را دارند می بایست در تاریخ مذکور به سایت دانشگاه تهران به آدرس education.tums.ac.ir مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهند. یکی از نکات مهمی که در رابطه با زمان برگزاری لازم است گفته شود ، این است که داوطلبان بایستی چند روز قبل از شروع آزمون نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند ، چرا که در صورت همراه نداشتن کارت مذکور از داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

داوطلبان باید مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت نموده باشند ، و ارائه مدرک زبان انگلیسی جهت شرکت در مرحله دوم (مصاحبه وارزیابی) ضروری است در غیر این صورت داوطلب از شرکت در مرحله دوم محروم خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 99

آزمون لیسانس به پزشکی یکی از مهم ترین آزمون هایی است که هر ساله توسط دانشگاه تهران برگزار می شود و به دلیل ظرفیت کم پذیرش و داوطلبان بسیار زیاد در زمره آزمون های حساس قرار می گیرد.

داوطلبانی که در این آزمون نام نویسی کرده اند توجه داشته باشند که آزمون لیسانس به پزشکی که بنا بود در روز پنجشنبه 15 اسفند ماه 98 برگزار شود به تعویق افتاده است و زمان دقیق برگزاری آن نیز متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

پس از تعیین زمان برگزاری آزمون ، داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت دانشگاه تهران به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه نموده و با وارد نمودن سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

داوطلبان توجه داشته باشند که همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی (کارت ملی) داوطلب در روز آزمون الزامی می باشد و در صورت همراه نداشتن هر یک از کارت های مذکور ، مجاز به حضور در جلسه آزمون نخواهند بود. لازم به ذکر است که گزینش در آزمون لیسانس به پزشکی در دو مرحله انجام خواهد شد که این دو مرحله به شرح ذیل می باشد:

  • آزمون کتبی
  • مصاحبه و ارزیابی

در مرحله اول (آزمون کتبی) ، داوطلب بعد از کسب نمره قابل قبول باید در مصاحبه ارزیابی فراشناختی شرکت نماید و چنانچه حد نصاب نمره را در مصاحبه کسب کند می تواند تحصیلات خود را در رشته های پزشکی آغاز نماید. میزان تاثیر نمرات آزمون کتبی و مصاحبه در جدول نشان داده شده است.

آزمون کتبی لیسانس به پزشکی مصاحبه ارزیابی فراشناختی
50 درصد 50 درصد

ملاک پذیرش داوطلبان فقط کسب نمره قابل قبول در آزمون نمی باشد ، بلکه داوطلب باید پس از پذیرش در مرحله اول ، حدنصاب لازم را در مصاحبه ارزیابی فراشناختی به دست آورد. معمولا نتایج اولیه یک ماه بعد از زمان برگزاری اعلام می گردد و از این افراد برای انجام مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی دعوت به عمل می آورند. برای اطلاع از اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99