تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1400

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1400

تاریخ برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1400
زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1400

شاید برایتان جالب باشد بدانید که اولین دوره آزمون لیسانس به پزشکی در سال 86، برای آن دسته از داوطلبانی که مدرک لیسانس خود را دریافت نموده و علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی هستند، برگزار گردید. لازم است گفته شود که این آزمون هر ساله توسط معاونت آموزشی دانشگاه تهران انجام می شود.

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400 از تاریخ 6 دی ماه آغاز و تا 6 بهمن ماه 99 نیز ادامه داشته است. داوطلبانی که تمایل به شرکت در این آزمون را دارند می بایست در تاریخ مذکور به سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهند. یکی از نکات مهمی که در رابطه با زمان برگزاری لازم است گفته شود، این است که داوطلبان بایستی چند روز قبل از شروع آزمون نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند، چرا که در صورت همراه نداشتن کارت مذکور از داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

داوطلبان باید مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت نموده باشند و ارائه مدرک زبان انگلیسی جهت شرکت در مرحله دوم (مصاحبه و ارزیابی) ضروری است در غیر این صورت داوطلب از شرکت در مرحله دوم محروم خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1400

آزمون لیسانس به پزشکی یکی از مهم ترین آزمون هایی است که هر ساله توسط دانشگاه تهران برگزار می شود و به دلیل ظرفیت کم پذیرش و داوطلبان بسیار زیاد در زمره آزمون های حساس قرار می گیرد.

داوطلبان می بایست چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت دانشگاه تهران به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه نموده و با وارد نمودن سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. مطابق با جدیدترین اطلاعیه منتشر شده، زمان برگزاری چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در روز 10 تیر ماه 1400 خواهد بود که محل برگزاری آزمون مذکور، دانشکده پزشکی دانشگاه تهران در نظر گرفته شده است. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

لازم به ذکر است که همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی (کارت ملی) داوطلب در روز آزمون الزامی می باشد و در صورت همراه نداشتن هر یک از کارت های مذکور، مجاز به حضور در جلسه آزمون نخواهند بود. همچنین گزینش در آزمون لیسانس به پزشکی در دو مرحله انجام خواهد شد که این دو مرحله به شرح ذیل می باشد.

  • آزمون کتبی
  • مصاحبه و ارزیابی

در مرحله اول (آزمون کتبی)، داوطلب بعد از کسب نمره قابل قبول باید در مصاحبه ارزیابی فراشناختی شرکت نماید و چنانچه حدنصاب نمره را در مصاحبه کسب کند، می تواند تحصیلات خود را در رشته های پزشکی آغاز نماید. میزان تاثیر نمرات آزمون کتبی و مصاحبه در جدول نشان داده شده است.

آزمون کتبی لیسانس به پزشکی مصاحبه ارزیابی فراشناختی
50 درصد 50 درصد

ملاک پذیرش داوطلبان فقط کسب نمره قابل قبول در آزمون نمی باشد، بلکه داوطلب باید پس از پذیرش در مرحله اول، حدنصاب لازم را در مصاحبه ارزیابی فراشناختی به دست آورد. معمولا نتایج اولیه، یک ماه بعد از زمان برگزاری اعلام می گردد و از این افراد برای انجام مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی دعوت به عمل می آورند. برای اطلاع از اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1400 کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1400 در چه زمانی است؟

مطابق با جدیدترین اخبار منتشر شده، این آزمون در تاریخ 10 تیر ماه 1400 برگزار خواهد شد

2- چگونه می توان کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی را دریافت نمود؟

شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه تهران به نشانی education.tums.ac.ir و با وارد نمودن سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

3- آیا کسب نمره قبولی در آزمون کتبی لیسانس به پزشکی به معنای پذیرش نهایی داوطلبان می باشد؟

خیر، پس از کسب نمره قبولی در این مرحله، شرکت کنندگان می بایست برای شرکت در مصاحبه حضوری آماده شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. سلام لیسانس چه رشته هایی میتوانند در این آزمون شرکت کنند؟

    • با سلام و وقت بخیر، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته یکی از رشته ای علوم تجربی و یا ریاضی، در صورت دارا بودن سایر شرایط، مجاز به ثبت نام در آزمون خواهند بود.

دریافت مشاوره