خانه مشاوره تحصیلی زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1401 – 1402

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1401 – 1402

تاریخ برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1401 - 1402
زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1401 – 1402

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی هر ساله توسط معاونت آموزشی دانشگاه تهران انجام می شود. همچنین داوطلبانی که تمایل به شرکت در این آزمون را دارند، می بایست در تاریخ مذکور پس از مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران و انجام اقدامات لازم،  چند روز قبل از شروع آزمون نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند، چرا که در صورت همراه نداشتن کارت مذکور از داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1401 – 1402 روز پنج شنبه مورخ 6 مرداد ماه 1401 می باشد.

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1401 – 1402

آزمون لیسانس به پزشکی یکی از مهم ترین آزمون هایی است که هر ساله توسط دانشگاه تهران برگزار می شود و به دلیل ظرفیت کم پذیرش و داوطلبان بسیار زیاد در زمره آزمون های حساس قرار می گیرد.

داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت دانشگاه تهران به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه کرده و با وارد نمودن سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. همچنین باید توجه داشته باشید که این آزمون روز پنج شنبه 6 مرداد ماه 1401 برگزار خواهد شد.

 زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی 1401

کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی معمولا 3 تا 4 روز پیش از برگزاری آزمون منتشر خواهد شد که داوطلبان می توانند باتوجه به مراحل زیر، کارت ورود به جلسه خود را مشاهده نموده و نسبت به تهیه پرینت از آن اقدام نمایند.

 • مراجعه به سایت exam.tums.ac.ir
 • وارد نمودن کد رهگیری ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی به جای نام کاربری و کد ملی به جای رمز عبور
 • انتخاب گزینه “چاپ کارت ورود به جلسه” و دریافت کارت پس از ورود به پنل مدیریتی داوطلب
 • تهیه پرینت کارت برای روز آزمون

البته با توجه به مشخص نبودن زمان دقیق دریافت کارت، شما می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شوید تا در اسرع وقت از کلیه اخبار در این زمینه اطلاع یابید. بدیهی است همراه داشتن این کارت در آزمون ضروری بوده و متقاضیان برای اطلاع از مواردی همچون محل آزمون و… به آن نیازمند خواهند بود در نتیجه توصیه می شود حتما در روز های اولیه انتشار آن را دریافت نمایید.

ملاک پذیرش داوطلبان فقط کسب نمره قابل قبول در آزمون نمی باشد، بلکه داوطلب باید پس از پذیرش در مرحله اول، حدنصاب لازم را در مصاحبه ارزیابی فراشناختی به دست آورد. معمولا نتایج اولیه، یک ماه بعد از زمان برگزاری اعلام می گردد و از این افراد برای انجام مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی دعوت به عمل می آورند. برای اطلاع از اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1401 – 1402 کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1401 در چه زمانی است؟

این آزمون روز پنج شنبه مورخ 6 مرداد ماه 1401 برگزار خواهد شد.

2- چگونه می توان کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی را دریافت نمود؟

شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه تهران به نشانی education.tums.ac.ir و با وارد نمودن سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

3- آیا کسب نمره قبولی در آزمون کتبی لیسانس به پزشکی به معنای پذیرش نهایی داوطلبان می باشد؟

خیر، پس از کسب نمره قبولی در این مرحله، شرکت کنندگان می بایست برای شرکت در مصاحبه حضوری آماده شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر
 1. ببخشید من متولد ۸ آذر ۱۳۷۷ هستم ، میتونم برای آزمون لیسانس به پزشکی سال بعد شرکت کنم؟

 2. سلام وقت تون بخیر. ببخشید من دانشجوی ترم هفت کارشناسی هستم. میخواستم بدونم میتونم الان برای این امتحان ثبت نام کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با آیین نامه ثبت نام، صرفا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته های علوم تجربی و علوم ریاضی، مجاز به شرکت در آزمون می باشند.

 3. سلام لیسانس چه رشته هایی میتوانند در این آزمون شرکت کنند؟

  • با سلام و وقت بخیر، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته یکی از رشته ای علوم تجربی و یا ریاضی، در صورت دارا بودن سایر شرایط، مجاز به ثبت نام در آزمون خواهند بود.

دریافت مشاوره