تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

زمان برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

زمان برگزاری آزمون دستیاری دندان پزشکی 1400
زمان برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور هر ساله از میان دارندگان مدرک دکتری عمومی دندانپزشکی یا دانشجویان سال آخر دندانپزشکی عمومی (به شرط فارغ التحصیلی در زمان مشخص شده)، از طریق برگزاری آزمون اقدام به پذیرش دستیار می نماید.

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی که این شروط به صورت تخصصی و عمومی در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی ذکر شده است، می بایست با اطلاع از جزئیات و زمان برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی، خود را برای رقابت با دیگر شرکت کنندگان آماده نمایند. به همین منظور شما می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی، از الزامات شرکت در آزمون می باشد و از ورود داوطلبانی که هر یک از این مدارک را به همراه نداشته باشند جلوگیری خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

علاقه مندان به پذیرش در آزمون دستیاری دندانپزشکی می بایست پس از ثبت نام به صورت اینترنتی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، با مطالعه منابع آزمون دستیاری پزشکی برای شرکت در این آزمون آمادگی لازم را کسب نمایند. توجه کنید که هر ساله تقویم آزمون های علوم پزشکی سال در سایت مذکور بیان می گردد. مطابق با این زمانبندی، سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال تحصیلی 1400 – 1401، در روز 29 مهر ماه 1400، به صورت همزمان برگزار می گردد. این آزمون در سال گذشته در 17 شهر برگزار شد اما هنوز اطلاعات دقیقی درباره سال 1400 موجود نیست. شما می توانید به منظور آگاهی از دیگر جزئیات در زمینه برگزاری آزمون در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

همان طور که پیش از این نیز متذکر شدیم، به همراه داشتن کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون ضروری می باشد لذا داوطلبان می بایست پیش از زمان برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی، از کارت خود پرینت تهیه نمایند.

زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی

عمدتا مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور چند روز پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری سی و پنجمین آزمون دستیاری دندانپزشکی، لینک دریافت کارت ورود به جلسه را از طریق سایت رسمی خود در اختیار داوطلبان قرار می دهد. پس از  انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی از کارت مربوطه پرینت تهیه کرده و به آن دسترسی داشته باشند. در حال حاضر زمان دقیقی برای انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری پزشکی در دسترس داوطلبان قرار داده نشده است اما به محض انتشار آن اخبار مربوطه در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره قرار داده خواهد شد.

نکته ای که داوطلبان هنگام دریافت کارت خود می بایست در نظر داشته باشند، عدم مغایرت اطلاعات مندرج بر روی آن با مشخصات شخص داوطلب می باشد. البته به دلیل کنترل دقیق اطلاعات امکان وجود خطا و اشتباه بر روی کارت ورود به جلسه آزمون بسیار کم است، اما در صورت وجود هر گونه مغایرت، متقاضیان می بایست نسبت به رفع نقص آن اقدام نمایند.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی

تمامی اطلاع رسانی های مربوط به آزمون هایی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور برگزار می گردند، در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس الکترونیکی Sanjeshp.ir انجام می گیرد. برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی می بایست مراحل زیر را طی نمایید.

  • ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir
  • به ترتیب انتخاب گزینه های “دندانپزشکی” و “دستیاری دندانپزشکی” از منوی سمت راست سایت
  • کلیک بر روی گزینه “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون”
  • وارد نمودن کد ملی و شماره تلفن همراه (شماره درج شده در فرم ثبت نام)
  • مشاهده و پرینت کارت شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی

تمامی داوطلبانی که در موعد مقرر در آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی ثبت نام نموده اند، می بایست با مطالعه منابع مربوطه خود را برای شرکت در آزمون مهر ماه آماده نمایند. لیست منابع آزمون دستیاری دندانپزشکی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که جهت اطلاع از اسامی آن ها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 در چه زمانی برگزار می شود؟

مطابق با تقویم آزمونی اعلام شده، این آزمون در روز 29 مهر ماه 1400 برگزار می گردد.

2- انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 در چه تاریخی خواهد بود؟

معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون فوق، کارت ورود به جلسه منتشر خواهد شد اما در حال حاضر زمان دقیقی در این باره معین نگشته است.

3- کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 در زمان مقرر به چه صورت قابل دریافت می باشد؟

این کارت به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری