تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

زمان نام نویسی بدون کنکور پیام نور 1401
تاریخ ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های سراسری می باشد که به علت داشتن مزایا بسیاری مورد توجه بسیاری از داوطلبان قرار دارد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی و در زمان های مشخصی که به وسیله همین سایت اعلام می شود، انجام می گردد. داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به پذیرش در کنکور سراسری نشده اند می توانند در زمان اعلام شده جهت نام نویسی اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای کسانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند متفاوت از افرادی است که در کنکور 1401 نام نویسی نکرده اند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهرماه 1401

داوطلبانی که نسبت به ثبت نام کنکور 1401 اقدام نموده و پس از اعلام نتایج کنکور سراسری به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نکرده اند و یا افرادی که در آزمون سراسری شرکت نکرده اند، می توانند شانس خود را جهت ورود به رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور امتحان نموده و نسبت به ثبت نام در کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام کنند.

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، متقاضیانی که در کنکور سراسری سال جاری ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کرده یا نکرده اند، می توانند در تاریخ 17 تا 22 مرداد ماه 1401 بدون پرداخت هزینه، انتخاب رشته کنند. اما آن دسته از افرادی که در کنکور نام نویسی نکرده انده و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می خواهند وارد دانشگاه شوند می بایست از بین لیست رشته های بدون کنکور پیام نور برای نیمسال اول تحصیلی، در تاریخ  18 مرداد الی 23 مردادماه 1401 انتخاب رشته نمایند.

 تمدید مهلت ثبت نام مهرماه

تمامی کسانی که نتوانستد در بازه زمانی مقرر نسبت به نام نویسی خویش در دانشگاه پیام نور در سال 1401 اقدام نمایند، می توانند در صورت داشتن تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401، ثبت نام خود را انجام دهند. این فرصت زمان مناسب برای افرادی است که به هر دلیل از روند ثبت نام جا مانده اند. لازم به ذکر است تاکنون برای زمان مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای سال جاری اطلاعیه ای منتشر نشده است اما به محض انتشار، به اطلاع شما خواهد رسید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهرماه 1401
نیمسال ورودی تاریخ آغاز مهلت ثبت نام تاریخ اتمام مهلت ثبت نام تمدید مهلت
مهر

(کسانی که در کنکور ثبت نام کرده اند)

17 مرداد

22 مرداد اعلام نشده است
(کسانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند)

18 مرداد

23 مرداد اعلام نشده است

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401

تاریخ نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری برای بهمن ماه سال جاری نیز هنوز به طور دقیق اعلام نشده است، اما از آن جایی که سال گذشته این روند در اواسط آذر ماه صورت گرفته بود پیش بینی می شود برای امسال هم در همین تاریخ باشد.

 تمدید مهلت ثبت نام بهمن ماه

برای کسانی که نیمسال ورودی خود را بهمن ماه انتخاب کرده اند، ممکن است به دلایل زیادی زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 را از دست دهند که در صورتی می توانند مجددا برای این فرایند اقدام به ثبت نام کنند که فرصت دوباره ای در کار باشد. با توجه به آن که هم اکنون در نیم سال مهرماه هستیم برای این روند مذکور اطلاعیه ای مربوط به مهلت مجدد منتشر نشده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401
نیمسال ورودی تاریخ آغاز مهلت ثبت نام تاریخ اتمام مهلت ثبت نام تمدید مهلت
بهمن اعلام نشده است اعلام نشده است اعلام نشده است

نکته: به محض انتشار اخبار جدید، مربوط به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در هر دو نوبت، در همین مقاله و در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

معمولا در دوره های پیشین، ثبت نام داوطلبان در رشته های بدون آزمون نیمسال تحصیلی اول به صورت اینترنتی و در نیمسال دوم به صورت حضوری صورت می گرفت که البته انتظار می رود که این فرآیند در سال تحصیلی جاری نیز همانند سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا اینترنتی انجام شود.

داوطلبان ثبت نام در این دانشگاه برای اینکه فرآیند ثبت کد رشته محل های بدون آزمون خود را از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به انجام رسانند می توانند مطابق مراحل زیر عمل کنند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و سپس از منوی رنگی موجود در سمت راست صفحه به بخش “سراسری” وارد شوید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور

 • پس از مشاهده لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر / بهمن ماه 1401” بر روی آن کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور

 • در صفحه ای که برای شما گشوده می گردد گزینه “خرید کارت” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور

 • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را فعال نموده سپس گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور

 • شماره کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مشخص شده وارد کرده سپس کلمه “پرداخت” را کلیک نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور

 • درج سریال ثبت نامی خریداری شده را در بخش مشخص شده و انتخاب گزینه “تایید”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور

 • به صفحه اول سامانه برگشته و دکمه “ثبت نام جدید” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پیام نور

 • در این بخش به ثبت شماره سریال خریداری شده بپردازید و بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

ثبت نام مرحله نهم بدون کنکور دانشگاه پیام نوز

کد رشته های انتخابی خود را مطابق اولویت های مدنظر در فرم انتخاب رشته قرار دهید. نهایتا از کد پیگیری 16 و شماره پرونده 7 رقمی صادر شده از سوی سامانه پرینت تهیه کرده و آن را نگه دارید.

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 برای متقاضیانی که در این پذیرش شرکت نموده اند، در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. در این مرحله، داوطلبان از نتیجه قبولی یا عدم قبولی خود آگاه شده و سایر مراحل ثبت نام خود را با توجه به شیوه نامه دانشگاه پیام نور طی می نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 برای آن دسته از افرادی که در کنکور نام نویسی نکرده اند، چه زمانی انجام می شود؟

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان می توانند در تاریخ 18 مرداد الی 23 مردادماه 1401 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

2- آن دسته از افرادی که در کنکور سراسری نام نویسی کرده اند، چه زمانی می توانند نسبت به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در مهر ماه 1401 اقدام کنند؟

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان می توانند در تاریخ 17 مرداد الی 22 مردادماه 1401 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

3- داوطلبان در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 می بایست از چه طریقی اقدام کنند؟

نام نویسی بدون کنکور این دانشگاه برای هر دو نیمسال تحصیلی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۱ نظر

 1. سلام وقتتون بخیر من در حال تحصیل در دانشگاه شهید مدنی هستم و میخام هم زمان در پیام نور هم بخونم حتما باید انصراف بدم ؟!

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با سنوات گذشته، در صورت موافقت هر دو واحد دانشگاهی، منعی بابت تحصیل همزمان نخواهید داشت.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره