خانه پذیرش بدون کنکور زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

زمان نام نویسی بدون کنکور پیام نور 1401
تاریخ ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های سراسری می باشد که به علت داشتن مزایا بسیاری مورد توجه داوطلبان قرار دارد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی و در زمان های مشخصی که به وسیله همین سایت اعلام می شود، انجام می گردد. کسانی که به هر دلیلی موفق به پذیرش در کنکور سراسری نشده اند می توانند در زمان اعلام شده جهت نام نویسی اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای کسانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند متفاوت از افرادی است که در کنکور 1401 نام نویسی نکرده اند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهرماه 1401

داوطلبانی که نسبت به ثبت نام کنکور 1401 اقدام نموده و پس از اعلام نتایج کنکور سراسری به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نکرده اند و یا افرادی که در آزمون سراسری شرکت نکرده اند، می توانند شانس خود را جهت ورود به رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور امتحان نموده و نسبت به ثبت نام در کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام کنند.

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، متقاضیانی که در کنکور سراسری سال جاری ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کرده یا نکرده اند، می توانند در تاریخ 17 تا 22 مرداد ماه 1401 بدون پرداخت هزینه، انتخاب رشته کنند. اما آن دسته از افرادی که در کنکور نام نویسی نکرده انده و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می خواهند وارد دانشگاه شوند می بایست از بین لیست رشته های بدون کنکور پیام نور برای نیمسال اول تحصیلی، در تاریخ  18 مرداد الی 23 مردادماه 1401 انتخاب رشته نمایند. همچنین افراد می توانند در تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401، ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهرماه 1401
داوطلبان مهلت تمدید مهلت
کسانی که در کنکور ثبت نام کرده اند 17 تا 22 مرداد 22 الی 24 مرداد ماه
کسانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند 18 تا 23 مرداد 23 مرداد الی 6 شهریور

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401

تاریخ نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری برای بهمن ماه سال جاری نیز هنوز به طور دقیق اعلام نشده است، اما از آن جایی که سال گذشته این روند در اواسط آذر ماه صورت گرفته بود پیش بینی می شود برای امسال هم در همین تاریخ باشد.

همچنین برای کسانی که نیمسال ورودی خود را بهمن ماه انتخاب کرده اند، ممکن است به دلایل زیادی زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 را از دست دهند که در صورتی می توانند مجددا برای این فرایند اقدام به ثبت نام کنند که فرصت دوباره ای در کار باشد. به محض انتشار اخبار جدید، مربوط به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در هر دو نوبت، در همین مقاله و در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

معمولا در دوره های پیشین، ثبت نام داوطلبان در رشته های بدون آزمون نیمسال تحصیلی اول به صورت اینترنتی و در نیمسال دوم به صورت حضوری صورت می گرفت که البته انتظار می رود که این فرآیند در سال تحصیلی جاری نیز همانند سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا اینترنتی انجام شود.

داوطلبان ثبت نام در این دانشگاه برای اینکه فرآیند ثبت کد رشته محل های بدون آزمون خود را از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به انجام رسانند می توانند مطابق مراحل زیر عمل کنند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و سپس از منوی رنگی موجود در سمت راست صفحه به بخش “سراسری” وارد شوید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این مرحله بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در صفحه ای که برای شما گشوده می گردد گزینه “خرید کارت” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در مرحله بعد، دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مشخص شده در صفحه پیش رو درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • کد پیگیری پرداختی که سایت صادر نموده را یادداشت کرده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 •  اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مربوطه درج کنید و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و پس از فعال نمودن عبارت موجود، در آخر کلید تایید را بفشارید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

کد رشته های انتخابی خود را مطابق اولویت های مدنظر در فرم انتخاب رشته قرار دهید. نهایتا از کد پیگیری 16 و شماره پرونده 7 رقمی صادر شده از سوی سامانه پرینت تهیه کرده و آن را نگه دارید.

به این نکته توجه نمایید داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده و اکنون خواهان شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور هستند می بایست مانند تصویر زیر “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1401” را از لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 انتخاب کنند و بدون پرداخت هیچ هزینه ای، فرایند انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 برای متقاضیانی که در این پذیرش شرکت نموده اند، در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. در این مرحله، داوطلبان از نتیجه قبولی یا عدم قبولی خود آگاه شده و سایر مراحل ثبت نام خود را با توجه به شیوه نامه دانشگاه پیام نور طی می نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 برای آن دسته از افرادی که در کنکور نام نویسی نکرده اند، چه زمانی انجام می شود؟

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان می توانند در تاریخ 18 مرداد الی 23 مردادماه 1401 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

2- آن دسته از افرادی که در کنکور سراسری نام نویسی کرده اند، چه زمانی می توانند نسبت به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در مهر ماه 1401 اقدام کنند؟

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان می توانند در تاریخ 17 مرداد الی 22 مردادماه 1401 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

3- داوطلبان در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 می بایست از چه طریقی اقدام کنند؟

نام نویسی بدون کنکور این دانشگاه برای هر دو نیمسال تحصیلی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ نظر

 1. سلام وقتتون بخیر من در حال تحصیل در دانشگاه شهید مدنی هستم و میخام هم زمان در پیام نور هم بخونم حتما باید انصراف بدم ؟!

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با سنوات گذشته، در صورت موافقت هر دو واحد دانشگاهی، منعی بابت تحصیل همزمان نخواهید داشت.

 2. سلام من توی کنکور ۱۴۰۰ یکی از رشته های پیام نور رو اوردم ولی اقدامی نکردم، الان با توجه به این شرایط میتونم بهمن برم این دانشگاه یا نه؟

  • با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی مراجعه کرده و وضعیت خود جهت ثبت نام را بررسی نمایید.

 3. سلام برای گذراندن کارشناسی ارشد رشته جغرافیا زمان ثبت نام فراگیر پیام نور از کجا باید اطلاع یابم لطفا راهنمایی بفرمایید

 4. سلام برای ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور تو رشته مدیریت ساخت چه باید کرد؟

 5. سلام
  برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور شما حتما باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.ضمن اینکه دانشگاه پیام نور در مقطع کاردانی پذیرش دانشجو ندارد و فقط در مقطع کارشناسی پیوسته از داوطلبان ثبت نام می کند.شما می توانید به آموزش و پرورش ناحیه خود مراجعه و نام مراکزی که می توانید در انجا مدرک پیش دانشگاهی بگیرید را تهیه نمایید و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

 6. سلام من دیپلم گرافیک دارم و میخوام در دانشگاه پیام نور رشته صنایع بخونم آیا کاردانی صنایع هست؟ بدون کنکور میتونم ثبت نام کنم؟ اگه نمیشه کجا و چطوری باید پیش دانشگاهی بخونم؟

  • سلام معمولا رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور حالت پیوسته دارد و شما باید برای وارد شدن به این دانشگاه، مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید و میتوانید آدرس مدارس بزرگسالان استان خود را از آموزش و پرورش استان دریافت کنید و مدرک پیش دانشگاهی را با شرکت کردن در مدارس بزرگسالان دریافت کنید.

دریافت مشاوره