تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 و اطلاعیه های مربوطه می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

شرکت در آزمون دکتری هر ساله برای تمامی داوطلبانی که دارای شرایط ثبت نام آزمون دکتری می باشند، امکان پذیر است و روند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری دکتری و آزاد در سایت های متفاوت صورت می گیرد و ممکن است زمان اعلام نتایج نیز در آن ها متفاوت باشد.

پس از برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 1401 در تاریخ 6 اسفند ماه 1400، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمودند. بدون شک متقاضیان پس گذراندن مرحله مذکور، به انتظار اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد هستند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد.

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

با اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن داوطلبان جهت انتخاب رشته در دوره های روزانه، نوبت دوم، آزاد و همچنین سایر دوره ها مشخص می شود. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده اند، می بایست تا قبل از اتمام زمان انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد، به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در سایت انتخاب رشته دکتری آزاد، اقدام نمایند.

همان طور که گفته شد، نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد پس از اتمام مهلت این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه اعلام خواهد شد  که زمان دقیق این فرآیند برای سال 1401، روز پنجشنبه مورخ 29 اردیبهشت ماه می باشد. شما می توانید جهت اطلاع از هرگونه خبر در رابطه با این موضوع در  کانال تلگرام دکتری ایران مشاورهعضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

پذیرفته شدگان آزمون دکتری که در تاریخ مقرر اقدام به انتخاب رشته نموده اند، پس از اعلام نتایج انتخاب رشته از سوی سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد می توانند به مشاهده نتیجه انتخاب رشته خود بپردازند.

  • پس از ورود به سایت مذکور به نشانی azmoon.iau.ac.ir، بر روی لینک “اعلام نتیجه اولیه/نهایی آزمون دکتری تخصصی سال 1401” کلیک نمایید.
  • در این بخش لازم است “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” یا “کد رهگیری اتباع غیر ایرانی” خود را در کادر های نشان داده شده وارد کنید. سپس گزینه “ورود” را انتخاب نمایید تا بتوانید به مشاهده نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازید.

نکته: کد دسترسی هفت رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه دکتری درج شده است.

داوطلبان هنگام انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 80 کد رشته محل می باشند که با اعلام نتایج انتخاب رشته، وضعیت دعوت شدن آن ها به مصاحبه در هرکدام از انتخاب ها مشخص می شود. درصورتی که در هر یک از دانشگاه ها جهت مصاحبه دعوت شده باشند، می بایست در بازه زمانی مقرر که از سایت دانشگاه آزاد اعلام می شود به ثبت نام، جهت شرکت در جلسه مصاحبه اقدام کرده و هزینه مصاحبه دکتری آزاد 1401 را نیز پرداخت نمایند تا به این وسیله سوابق علمی، پژوهشی آن ها بررسی شده و در صورت دارا بودن شرایط مورد نیاز دانشگاه مورد نظر، پذیرش آن ها قطعی گردد.

در واقع، صرفا دعوت شدن به مصاحبه دکتری 1401برای شرکت در آن کفایت نمی کند و شرکت کنندگان حتما باید آمادگی خود را از طریق ثبت نام در سامانه اعلام نمایند و در زمان مصاحبه دکتری، در محل مقرر مصاحبه حضور به عمل آورند.عدم ثبت نام جهت اعلام آمادگی برای مصاحبه به منزله انصراف داوطلب بوده و امکان شرکت در جلسه مصاحبه و پذیرش در دانشگاه از وی سلب خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 از چه طریقی منتشر می شود؟

این زمان از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.

2- نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 از چه طریقی اعلام می گردد؟

نتایج انتخاب رشته پس از مشخص شدن، بر روی سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir قرار می گیرد.

3- آیا پذیرش در مرحله اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری به معنای پذیرش نهایی داوطلب می باشد؟

خیر. پذیرفته شدن نهایی متقاضیان منوط به شرکت آن ها در جلسه مصاحبه و عبور موفقیت آمیز از تمامی مراحل آن می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری