خانه دکتری زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

شرکت در آزمون دکتری هر ساله برای تمامی داوطلبانی که دارای شرایط ثبت نام آزمون دکتری می باشند، امکان پذیر است و روند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری دکتری و آزاد در سایت های متفاوت صورت می گیرد و ممکن است زمان اعلام نتایج نیز در آن ها متفاوت باشد.

پس از برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 1402 در 11 اسفند ماه سال 1401، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمودند. بدون شک متقاضیان پس گذراندن مرحله مذکور، به انتظار اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد هستند.

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

( در صورت انتشار نتایج، لینک فوق فعال خواهد شد.)

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

با اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1402 وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن داوطلبان جهت انتخاب رشته در دوره های روزانه، نوبت دوم، آزاد و همچنین سایر دوره ها مشخص می شود. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 شده اند، می بایست تا قبل از اتمام زمان انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1402، به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه، اقدام نمایند.

همان طور که گفته شد، نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد پس از اتمام مهلت این فرآیند از طریق سایت انتخاب رشته دکتری آزاد اعلام خواهد شد  که زمان دقیق این فرآیند برای سال 1402، هنوز مشخص نمی باشد. لذا در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص خبر از طریق این مقاله و کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

پذیرفته شدگان آزمون دکتری که در تاریخ مقرر اقدام به انتخاب رشته نموده اند، پس از اعلام نتایج انتخاب رشته از سوی  سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد می توانند به مشاهده نتیجه انتخاب رشته خود بپردازند.

  • پس از ورود به سایت مذکور به نشانی azmoon.iau.ac.ir، بر روی لینک “اعلام نتیجه اولیه/نهایی آزمون دکتری تخصصی سال 1402” کلیک نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

  • در این بخش لازم است “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” یا “کد رهگیری اتباع غیر ایرانی” خود را در کادر های نشان داده شده وارد کنید. سپس گزینه “ورود” را انتخاب نمایید تا بتوانید به مشاهده نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازید.

مرحله دوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

نکته: کد دسترسی هفت رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه دکتری درج شده است.

مرحله بعد از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان هنگام انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 80 کد رشته محل می باشند که با اعلام نتایج انتخاب رشته، وضعیت دعوت شدن آن ها به مصاحبه در هرکدام از انتخاب ها مشخص می شود. درصورتی که در هر یک از دانشگاه ها جهت مصاحبه دعوت شده باشند، می بایست در بازه زمانی مقرر که از سایت دانشگاه آزاد اعلام می شود به ثبت نام، جهت شرکت در جلسه مصاحبه اقدام کرده و هزینه مصاحبه دکتری آزاد 1402 را نیز پرداخت نمایند تا به این وسیله سوابق علمی، پژوهشی آن ها بررسی شده و در صورت دارا بودن شرایط مورد نیاز دانشگاه مورد نظر، پذیرش آن ها قطعی گردد.

اعتراض به نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1402

داوطلبانی که به نتایج انتخاب رشته خود معترض هستند، می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت اعلام نتایج این دانشگاه به نشانی azmoon.org به آن اعتراض نمایند همچنین توجه داشته باشید که باید اعتراض شما به صورت دقیق و همراه با منطق باشد.

  1. ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و از منوی سمت راست گزینه “ثبت درخواست الکترونیکی” را انتخاب کنید.
  2. در صورتی که قبلا در این سایت نام نویسی نکرده اید، بر روی کلید “ثبت نام” کلیک کنید.
  3. با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه، ثبت نام شما در سایت مذکور انجام خواهد شد.
  4. در این مرحله با بازگشت به صفحه پیشین و درج اطلاعات خواسته شده، سپس فشردن کلید ” ورود” می توانید به پنل ثبت درخواست وارد شده و اعتراض خود را ثبت نمایید.

در واقع، صرفا دعوت شدن به مصاحبه دکتری 1402برای شرکت در آن کفایت نمی کند و شرکت کنندگان حتما باید آمادگی خود را از طریق ثبت نام در سامانه اعلام نمایند و در زمان مصاحبه دکتری، در محل مقرر مصاحبه حضور به عمل آورند. عدم ثبت نام جهت اعلام آمادگی برای مصاحبه به منزله انصراف داوطلب بوده و امکان شرکت در جلسه مصاحبه و پذیرش در دانشگاه از وی سلب خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 از چه طریقی منتشر می شود؟

این زمان از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.

2- نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 از چه طریقی اعلام می گردد؟

نتایج انتخاب رشته پس از مشخص شدن، بر روی سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir قرار می گیرد.

3- آیا پذیرش در مرحله اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری به معنای پذیرش نهایی داوطلب می باشد؟

خیر. پذیرفته شدن نهایی متقاضیان منوط به شرکت آن ها در جلسه مصاحبه و عبور موفقیت آمیز از تمامی مراحل آن می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج کنکور