تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 و اطلاعیه های مربوطه می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

شرکت در آزمون دکتری هر ساله برای تمامی داوطلبانی که دارای شرایط ثبت نام آزمون دکتری می باشند، امکان پذیر است و در این آزمون متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری آزاد و سراسری شرکت کرده و نتایج آن ها هم زمان از سایت مرتبط منتشر می شود. اما از این پس، مسیر این دو دسته شرکت کنندگان از هم جدا می شود، به این صورت که روند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری دکتری سراسری و آزاد در سایت های متفاوت صورت می گیرد و ممکن است زمان اعلام نتایج نیز در آن ها متفاوت باشد. در سال 1400 زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد در تاریخ 15 اسفند ماه 1400 برگزار گشت و پس از آن داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمودند. بدون شک متقاضیان پس گذراندن مرحله مذکور، به انتظار اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد هستند. شما می توانید به منظور اطلاع از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد دکتری 1400 به صورت اینترنتی در اواخر اردیبهشت ماه 1400 اعلام شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه های آزاد 1400

با اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400 که در زمان مقرر بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت، وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن داوطلبان جهت انتخاب رشته در دوره های روزانه، نوبت دوم، آزاد و همچنین سایر دوره ها مشخص شد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده بودند، می بایست تا قبل از اتمام زمان انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد، به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در سایت انتخاب رشته دکتری آزاد، اقدام می نمودند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه های آزاد در تاریخ 28 فروردین ماه 1400 انجام شد و مربوط به انتخاب رشته و پذیرش اولیه داوطلبان در دانشگاه های انتخابی می باشد، یعنی شما می توانید با توجه به نتیجه اعلام شده، از حضور و یا عدم حضور در مرحله مصاصبه دکتری نیز اطلاع پیدا کنید. شما می توانید به جهت آگاهی و کسب اطلاعات لازم در زمینه مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد، در کانال تلگرام دکتری مرکز ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

پذیرفته شدگان آزمون دکتری که در تاریخ مقرر به انتخاب رشته اقدام نموده اند، پس از اعلام نتایج انتخاب رشته از سوی سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد می توانند به مشاهده نتیجه انتخاب رشته خود بپردازند.

  • برای این امر می بایست پس از ورود به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir، بر روی لینک “اعلام نتیجه اولیه آزمون دکتری تخصصی سال 1400” کلیک نمایید.مرحله اول مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
  • در این بخش لازم است “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” یا “کد رهگیری اتباع غیر ایرانی” خود را در کادر های نشان داده شده وارد کنید. سپس گزینه “ورود” را انتخاب نمایید تا بتوانید به مشاهده نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازید.مرحله دوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

نکته: کد دسترسی هفت رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه دکتری درج شده است.

داوطلبان هنگام انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 80 کد رشته محل می باشند که با اعلام نتایج انتخاب رشته، وضعیت دعوت شدن آن ها به مصاحبه در هرکدام از انتخاب ها مشخص می شود. درصورتی که در هر یک از دانشگاه ها جهت مصاحبه دعوت شده باشند، می بایست در بازه زمانی مقرر که از سایت دانشگاه آزاد اعلام می شود به ثبت نام، جهت شرکت در جلسه مصاحبه اقدام کرده و هزینه مصاحبه دکتری آزاد 1400 را نیز پرداخت نمایند تا به این وسیله سوابق علمی، پژوهشی آن ها بررسی شده و در صورت دارا بودن شرایط مورد نیاز دانشگاه مورد نظر، پذیرش آن ها قطعی گردد.

در واقع، صرفا دعوت شدن به مصاحبه دکتری 1400 برای شرکت در آن کفایت نمی کند و شرکت کنندگان حتما باید آمادگی خود را از طریق ثبت نام در سامانه اعلام نمایند و در زمان مصاحبه دکتری، در محل مقرر مصاحبه حضور به عمل آورند. عدم ثبت نام جهت اعلام آمادگی برای مصاحبه به منزله انصراف داوطلب بوده و امکان شرکت در جلسه مصاحبه و پذیرش در دانشگاه از وی سلب خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی اعلام شد؟

نتایج انتخاب رشته دانشگاه های آزاد در تاریخ 28 اردیبهشت ماه 1400 اعلام شد.

2- اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 از چه طریقی اعلام می گردد؟

نتایج انتخاب رشته پس از مشخص شدن، بر روی سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir قرار می گیرد.

3- آیا پذیرش در مرحله اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری به معنای پذیرش نهایی داوطلب می باشد؟

خیر. پذیرفته شدن نهایی متقاضیان منوط به شرکت آن ها در جلسه مصاحبه و عبور موفقیت آمیز از تمامی مراحل آن می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری