تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 و اطلاعیه های مربوطه می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

شرکت در آزمون دکتری، هر ساله برای تمامی داوطلبانی که دارای شرایط ثبت نام آزمون دکتری می باشند، امکان پذیر است و در این آزمون متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری آزاد و سراسری، شرکت کرده و نتایج آن ها، هم زمان از سایت مرتبط منتشر می شود. اما از این پس مسیر این دو دسته شرکت کنندگان از هم جدا می شود، به این صورت که ابتدا انتخاب رشته دانشگاه های سراسری دکتری صورت گرفته و پس از آن، مهلت انتخاب رشته داوطلبین آزاد دکتری آغاز می گردد.

در سال 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا، زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد با تاخیر مواجه شده و در تاریخ 9 مرداد ماه 99 برگزار گشت. بنابراین تمام مراحل اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته، اعلام نتایج نهایی و… با تاخیر مواجه خواهد بود.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد دکتری 99 در تاریخ 18 شهریور ماه 99 اعلام شده و در سایت سنجش، آموزش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به صورت مجزا قرار داده شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه های آزاد 99

با اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 99 که در تاریخ 1 شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت، وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن داوطلبان جهت انتخاب رشته در دوره های روزانه، نوبت دوم، آزاد و همچنین سایر دوره ها مشخص شد. دانشگاه های آزاد به نسبت دانشگاه های سراسری ظرفیت بیشتری داشته و داوطلبان بیشتری را جذب می کنند. از این جهت سالانه متقاضیان زیادی خواستار تحصیل در دانشگاه های آزاد می باشند. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده بودند می بایست تا قبل از اتمام زمان انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد، یعنی از تاریخ 3 شهریور تا 11 شهریور ماه 99، و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد، به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در سایت انتخاب رشته دکتری آزاد، اقدام می نمودند. لازم به ذکر است که داوطلبان در این دوره می بایست نهایت تلاش خود را برای داشتن یک انتخاب رشته مناسب داشته باشند و به همین منظور شما می توانید از مطلب مشاوره انتخاب رشته دکتری بهره بگیرید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه های آزاد در تاریخ 18 شهریور ماه 99 انجام شد و مربوط به انتخاب رشته و پذیرش اولیه داوطلبان در دانشگاه های انتخابی می باشد، یعنی شما می توانید با توجه به نتیجه اعلام شده، از حضور و یا عدم حضور در مرحله مصاصبه دکتری نیز اطلاع پیدا کنید. شما می توانید به جهت آگاهی و کسب اطلاعات لازم در زمینه مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد، در کانال تلگرام دکتری مرکز ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

پذیرفته شدگان آزمون دکتری که در تاریخ مقرر به انتخاب رشته اقدام نموده اند، پس از اعلام زمان مشخص شدن نتایج انتخاب رشته، از سوی سایت سنجش،پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، می توانند به مشاهده نتایج انتخاب رشته خود بپردازند.

  • برای این امر می بایست پس از ورود به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir، بر روی لینک “اعلام نتیجه اولیه آزمون دکتری تخصصی سال 99” کلیک نمایید.مرحله اول مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99
  • در این بخش لازم است “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” یا “کد رهگیری اتباع غیر ایرانی” خود را در کادر های نشان داده شده وارد کنید. سپس گزینه “ورود” را انتخاب نمایید تا بتوانید به مشاهده نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازید.مرحله دوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

نکته: کد دسترسی هفت رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه دکتری درج شده است.

داوطلبان هنگام انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 80 کد رشته محل می باشند که با اعلام نتایج انتخاب رشته، وضعیت دعوت شدن آن ها به مصاحبه در هرکدام از انتخاب ها مشخص می شود. درصورتی که در هر یک از دانشگاه ها جهت مصاحبه دعوت شده باشند، می بایست در بازه زمانی مقرر که از سایت دانشگاه آزاد اعلام می شود به ثبت نام، جهت شرکت در جلسه مصاحبه اقدام کرده و هزینه مصاحبه دکتری آزاد 99 را نیز پرداخت نمایند تا به این وسیله سوابق علمی، پژوهشی آن ها بررسی شده و در صورت دارا بودن شرایط مورد نیاز دانشگاه مورد نظر، پذیرش آن ها قطعی گردد.

در واقع، صرفا دعوت شدن به مصاحبه دکتری 99، برای شرکت در آن کفایت نمی کند و شرکت کنندگان حتما باید آمادگی خود را از طریق ثبت نام، در سامانه اعلام نمایند و در زمان مصاحبه دکتری، در محل مقرر مصاحبه حضور به عمل آورند. عدم ثبت نام جهت اعلام آمادگی برای مصاحبه، به منزله انصراف داوطلب بوده و امکان شرکت در جلسه مصاحبه و پذیرش در دانشگاه از وی سلب خواهد شد.

 

سوالات متداول:

1- نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 چه زمانی اعلام شد؟

نتایج انتخاب رشته دانشگاه های آزاد در تاریخ 20 شهریور ماه 99 اعلام شد.

2- اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از چه طریقی اعلام می گردد؟

نتایج انتخاب رشته پس از مشخص شدن، بر روی سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir قرار می گیرد.

3- آیا پذیرش در مرحله اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری به معنای پذیرش نهایی داوطلب می باشد؟

خیر. پذیرفته شدن نهایی متقاضیان منوط به شرکت آن ها در جلسه مصاحبه و عبور موفقیت آمیز از تمامی مراحل آن می باشد.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج دکتری