خانه دانشگاه آزاد ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد | vadamap.iauec.ac.ir

ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد | vadamap.iauec.ac.ir

راهنمای ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد
ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

با توجه به تغییر برنامه های آموزشی کشور در نتیجه شیوع بیماری کرونا و ارائه آموزش های تحصیلی به صورت الکترونیکی، پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است و دانشگاه های مختلف اقدام به راه اندازی سامانه هایی با اهداف مورد نظر خود نموده اند. دانشگاه آزاد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در راستای هماهنگ سازی و بهبود کیفیت آموزش های غیرحضوری، سامانه وادانا (واحد الکترونیکی یکپارچه دانشگاه آزاد) را ایجاد کرده است.

دانشجویان با مراجعه این سایت می توانند کلاس های درسی خود را به صورت آنلاین بگذرانند. برای ورود به سامانه و بهره بردن از امکانات آن، می بایست از تمامی نکات و خدمات ارائه شده آشنا باشید که در ادامه این مقاله به بررسی این موارد پرداخته ایم.

لینک مستقیم ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

لینک مستقیم ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

دانشجویان برخی از واحدهای دانشگاه آزاد به منظور شرکت در کلاس های مجازی خود باید به سامانه وادانا به نشانی vadamap.iauec.ac.ir مراجعه نمایند.

معرفی سامانه وادانا دانشگاه آزاد

پایگاه الکترونیکی آموزش مجازی دانشگاه آزاد به آدرس vadamap.iauec.ac.ir با هدف برگزاری کلاس ها و ارائه خدمات تحصیلی به صورت مجازی به دانشجویان این دانشگاه، فعال شده است تا دانشجویان بتوانند از راه دور و به صورت غیر حضوری آموزش دریافت نمایند. لازم به ذکر است که پیش از استفاده از این سامانه باید انتخاب واحد صورت بگیرد که به همین منظور دانشجویان می باست ابتدا با مراجعه به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir نسبت به پرداخت شهریه دانشگاه آزاد و انتخاب واحد اقدام کرده تا بتوانند به کلاس های درسی خود در سامانه وادانا دسترسی پیدا کنند.

معرفی سایت وادانا

شماره 1) در این قسمت، دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند با انتخاب استان محل تحصیل خود از روی نقشه، به لیست واحدهای دانشگاهی که آموزش مجازی کلاس های درسی آن ها از طریق سامانه وادانا می باشد دسترسی پیدا نموده و دانشگاه خود را انتخاب کنند.

شماره 2) این بخش نیز شامل دو لینک می شود.

 • اطلاعات تماس با پشتیبان فنی مستقر در واحدها: با کلیک بر روی این قسمت، لیست شماره های پشتیبانی فنی مستقر در واحدهای دانشگاه های آزاد به تفکیک استان نمایش داده می شود.
 • دانلود فایل راهنما: لینک مربوطه از بخش های متنوعی تشکیل شده است که از جمله آن ها می توان به ارائه راهنمای بارگذاری سوالات و ایجاد قالب ویژه اساتید، آیکون های معاونت ها، دانشکده ها، آموش های کوتاه مدت، لینک مستقیم سایت های مرتبط (مانند آموزشیار، پژوهشیار، سامانه خدمات الکترونیکی و…) اشاره نمود که داوطلبان می توانند متناسب با نیاز خود، از قسمت های مربوطه در این سایت استفاده نمایند.

راهنمای ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

همان طور که پیش تر گفتیم، دانشجویان پس از انجام اقدامات مربوط به حضور در کلاس های مجازی سامانه وادانا از قبیل انتخاب واحد، آموزش های درسی خود را به صورت تصویری دریافت می نمایند. علاوه بر تلاش هایی که دانشگاه آزاد در زمینه رفع مشکلات و بهبود کیفیت این سامانه انجام داده است، دانشجویان نیز موظف اند شرایط را برای شرکت در کلاس های آنلاین خود هموار کنند و سپس مطابق راهنمای زیر به حساب کاربری خود در سامانه مذکور دسترسی پیدا کنند.

 • ابتدا به سایت وادانا دانشگاه آزاد به نشانی vadamap.iauec.ac.ir مراجعه نموده و از روی نقشه، استان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله اول ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

 • پنجره ای گشوده می شود که واحدهای دانشگاهی موجود در استان انتخابی شما را نمایش می دهد که لازم است دانشگاه محل تحصیل خود را از این لیست برگزینید.

مرحله دوم ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

 • اطلاعات خواسته شده شامل نام کاربری و رمز عبور را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.

نکته 1: نحوه ورود اساتید:     نام کاربری = edu@کد ملی     /     رمز عبور = کد ملی

نکته 2: نحوه ورود دانشجویان:      نام کاربری = شماره دانشجویی     /     رمز عبور = شماره دانشجویی

نکته 3: دانشجویان ورودی قبل از سال 99 می بایست ابتدای شماره دانشجویی، کد سه رقمی واحد دانشگاهی خود را وارد کنند.

مرحله سوم ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

 • در این مرحله، از قسمتی که با عنوان “درس های من” مشخص شده است، بر روی لینک اتصال به کلاس درس مورد نظر خود کلیک کنید.نام کاربری و رمز عبور برای وارد شدن به سامانه مذکور به یکی از سه حالت زیر می تواند تعیین شود.
  1. نام کاربری: شماره دانشجویی / رمز عبور: کد ملی
  2. نام کاربری: کد ملی / رمز عبور: کد ملی
  3. نام کاربری: کد ملی / رمز عبور: شماره موبایل

مرحله چهارم ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

 • اکنون می بایست بر روی آیکون مربوط به نرم افزار کلاس آنلاین کلیک نمایید.

مرحله پنجم ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد

برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکل در اتصال به کلاس درسی و یا قطع ارتباط، استفاده از اینترنت پر سرعت و مناسب را توصیه می کنیم. دانشگاه آزاد اخیرا با ایجاد سامانه وادانا، خود را با اهداف آموزشی کشور همسو ساخته و بهره گیری از خدمات آموزش مجازی را برای متقاضیان تسهیل نموده است. پس از راه اندازی سامانه دیگری تحت عنوان دان، تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد این سیستم را برای برگزاری کلاس های درسی و امتحانات خود انتخاب کردند.

از جمله مزایای دان دانشگاه آزاد که دارای برتری هایی نسبت به وادانا می باشد، می توان به عدم نیاز به نصب نرم افزار های کمکی، ثبت حضور دانشجویان و همچنین ذخیره کلاس های برگزار شده اشاره نمود. برای دریافت راهنمایی جهت ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد می توانید بر روی همین لینک کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- سامانه وادانا دانشگاه آزاد به چه منظوری طراحی شده است؟

این سامانه به آدرس vadamap.iauec.ac.ir اخیرا با هدف برگزاری کلاس های آنلاین راه اندازی شده است.

2- ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد نیاز به چه اطلاعاتی دارد؟

این امر نیازمند ارائه نام کاربری و رمز عبور می باشد که جزئیات آن در متن مقاله ارائه شده است.

3- آیا تمام امور دانشجویی دانشگاه آزاد از طریق سامانه وادانا صورت می گیرد؟

خیر، دانشجویان این دانشگاه می بایست به منظور انجام امور دانشجویی خود از جمله انتخاب واحد، اطلاع از برنامه ارائه دروس و پرداخت شهریه به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر

 1. سلام من هربار امتحان می کنم همش میگه ورود نامعتبر
  …. باید چیکارکنم. توروخدایه راهنمایی و راه حل دیگه بگید.

  • با سلام و وقت بخیر، جهت بررسی و رفع مشکل، میتوانید با بخش پشتیبانی سامانه وادانا واحد دانشگاهی خود، ارتباط برقرار کنید.

 2. امیر احسان رادان

  سلام نمیتونم وارد سامانه وادانا بشم

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر سامانه وادانا برای برخی از واحدهای دانشگاه آزاد به مشکل خورده است؛ در ساعات بعدی مجددا وارد شوید.

 3. باسلام من نمیتونم وارد سایت بشم نام کاربری و رمز عبور که همون شماره دانشجویی هست رو میزنم میگه نامعتبره

  • با سلام و درود، در صورت برطرف نشدن مشکل تا ساعاتی دیگر، می توانید با بخش پشتیبانی سامانه وادانا تماس برقرار کنید.

 4. سلام چرا واردنمیشم داخل سامانه وادانا من کارشناسی دانشگاه ازادشهرقدس هستم

  • با سلام و درود، در حال حاضر دسترسی به سایت وادانا دچار اختلال شده است؛ در ساعات آتی مجددا تلاش نمایید.

 5. سلام چرا سایت واحد علوم تحقیقات رو نداره ؟؟؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر، کلاس های مجازی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در سامانه دان برگزار می شود.

دریافت مشاوره