تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سایت ثبت نام آزمون EPT

سایت ثبت نام آزمون EPT

سایت نام نویسی آزمون ept
سایت ثبت نام آزمون زبان ept

EPT یک آزمون معتبر برای سنجش و ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است که چند بار در سال توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. آزمون EPT یا English Proficiency Test، برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین ‌المللی با نمره‌ تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می ‌بایست نمره‌ قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری کسب نمایند. دانشگاه مذکور برای سهولت دسترسی داوطلبان واجد شرایط آزمون EPT ، سایتی جدا و مجزا برای آزمون زبان انگلیسی مربوطه در نظر گرفته است و تمام متقاضیانی که ضمن دارا بودن شرایط لازم، قصد شرکت در این آزمون را داشته باشند، بایستی با مراجعه به سامانه english.iau.ac.ir، نسبت به تکمیل فرم اینترنتی نام نویسی، دریافت اطلاعیه های مربوطه و همچنین مشاهده کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی EPT، اقدام کنند.

لینک مستقیم ورود به سامانه آزمون ept

لینک مستقیم ورود به سامانه آزمون ept

علاقه مندان ثبت نام در آزمون ept می بایست با مراجعه به سامانه نام نویسی به نشانی english.iau.ac.ir، به منظور شرکت در آزمون اقدام نمایند.

معرفی بخش های مختلف سایت ثبت نام آزمون EPT

معرفی بخش های مختلف سامانه آزمون ept

همانطور که در تصویر مشاهده می نماییدُ سامانه *آزمون ept  متشکل از قسمت های مختلفی است که در این بخش کاربری هر یک از آن ها را شرح می دهی.

الف) کارنامه آزمون

متقاضیانی که در آزمون ept شرکت نموده اندُ، در زمان اعلام نتایج آزمون EPT و با مراجعه به این قسمت سامانه، با وارد نمودن اطلاعاتی همچون شماره پرونده، کد ملی و شماره شناسنامه قادر به مشاهده کارنامه خود خواهند بود.

ب) راهنمای ثبت نام سامانه آزمون ept

در این بخش سایت یک فایل pdf بارگذاری شده است که داوطلبان می توانند با مطالعه آن از تمامی موارد مرتبط با مراحل گام به گام نام نویسی در آزمون مطلع شوید.

ج) مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی

از انجایی که آزمون ept  مختص به متقاضیان مقطع دکتری دانشگاه آزاد می باشد، جهت رفاه حال این دسته از افراد، لینک مستقیم ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در این بخش تعبیه شده است. علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت فوق، شما می توانید با مراجعه به سامانه آزمون ept به اطلاعاتی نظیر زمان ثبت نام آزمون EPT و چگونگی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی EPT دست یابید.

نحوه ثبت نام آزمون EPT

 نکته ای که در ثبت نام آزمون های زبان انگلیسی حائز اهمیت است، نوع کاربری و اعتبار آن ها در زمینه های مختلف می باشد. از این رو لازم است علاقه مندان تحصیل در دانشگاه‌ آزاد، در آزمون زبان مربوط به این دانشگاه یا به عبارتی همان آزمون زبان انگلیسی ای پی تی، شرکت نموده و خود را برای شرکت در آن آماده نمایند. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نمی باشد که در گام های ابتدایی ثبت نام آزمون زبان انگلیسی ept، لازم است که داوطلبان جهت ثبت و تکمیل مراحل نام نویسی خود، هزینه اعلام شده توسط سامانه ثبت نام را پرداخت نمایند.

  • به منظور شروع مراحل نام نام نویسی، ابتدا می بایست پس از مراجعه سامانه مربوطه به نشانی english.iau.ac.ir و انتخاب لینک “سامانه ثبت نام آزمون ept” وارد بخش ثبت ‌نام شوید.
  • اکنون می توانید مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایید. توجه داشته باشید که حتما اطلاعات مورد نیاز را به طور صحیح و با دقت در فرم مربوطه وارد نمایید.
  • پس از انجام ثبت‌ نام به بخش تایید اطلاعات وارد می شوید که شما در این مرحله ۳۰ دقیقه به منظور تایید اطلاعاتی که وارد نموده اید و پرداخت هزینه آزمون، فرصت دارید.
  • بعد از بررسی اطلاعات آزمون مورد نظر و همچنین اطلاعات کاربری وارد شده، بر روی دکمه “تایید و پرداخت هزینه آزمون” کلیک نمایید و هزینه شرکت در آزمون را پرداخت کنید.

توجه داشته باشید در صورتی که عملیات مذکور با موفقیت انجام شود، اطلاعات مربوط به فرآیند پرداخت نمایش داده می شود. به علاوه این که یک ایمیل که حاوی همین اطلاعات می باشد، به آدرس ایمیل مندرج در فرم ثبت نام شما ارسال می گردد.

شایان ذکر است که پس از تکمیل مراحل نام نویسی در سامانه ثبت نام، لازم است از بقیه موارد آزمون اطلاع یابید که بدین منظور در صورت ایجاد تغییرات در زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT و یا مواردی از قبیل  تمدید مهلت ثبت نام آزمون زبان انگلیسی EPT می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- نحوه نام نویسی در آزمون ept به چه صورتی می باشد؟

مراحل ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی، مطالق با راهنمای مذکور در متن مقاله و با مراجعه به سامانه english.iau.ac.ir، امکان پذیر است.

2- انجام چه اقداماتی در سامانه ثبت نام آزمون زبان انگلیسی ept ممکن می باشد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه مذکور به انجام اموری همچون نام نویسی، دریافت کارت آزمون و مشاهده نتایج بپردازند.

3- چگونه می توانم از اخبار مربوط به آزمون ept مطلع شوم؟

تمامی اطلاعیه های مهم همچون زمان برگزاری و یا زمان اعلام نتایج این آزمون، از طریق سامانه english.iau.ac.ir اعلام می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره