تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سایت ثبت نام آزمون EPT

سایت ثبت نام آزمون EPT

سایت نام نویسی آزمون ept
سایت ثبت نام آزمون زبان ept

EPT یک آزمون معتبر برای سنجش و ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است که چند بار در سال توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. آزمون EPT یا English Proficiency Test، برای آن دسته از متقاضیانی است که مدرک بین ‌المللی با نمره‌ تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته و می ‌بایست نمره‌ قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره جهت ورود به دوره دکتری کسب نمایند.

از سال 98، دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد که تنها دانشجویان دوره دکتری حق شرکت در این آزمون را دارند و علاقه مندان تحصیل این مقطع که واجد شرایط آزمون EPT هستند، می بایست جهت شرکت در آزمون مربوطه، به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام آزمون EPT به نشانی english.iau.ac.ir و پس از پرداخت هزینه نام نویسی، اقدامات لازم را برای تکمیل مراحل ثبت نام خود به عمل آورند.

علاقه مندان ثبت نام در آزمون ept می بایست با مراجعه به سامانه نام نویسی به نشانی english.iau.ac.ir، به منظور شرکت در آزمون اقدام نمایند.

معرفی سایت ثبت نام آزمون EPT

نکته ای که در ثبت نام آزمون های زبان انگلیسی حائز اهمیت است، نوع کاربری و اعتبار آن ها در زمینه های مختلف می باشد. از این رو لازم است علاقه مندان تحصیل در دانشگاه‌ آزاد، در آزمون زبان مربوط به این دانشگاه یا به عبارتی همان آزمون زبان انگلیسی ای پی تی، شرکت نموده و خود را برای شرکت در آن آماده نمایند.

دانشگاه مذکور برای سهولت دسترسی داوطلبان، سایتی جدا و مجزا برای آزمون زبان انگلیسی مربوطه در نظر گرفته است و تمام متقاضیانی که ضمن دارا بودن شرایط لازم، قصد شرکت در این آزمون را داشته باشند، بایستی با مراجعه به سامانه english.iau.ac.ir، نسبت به تکمیل فرم اینترنتی نام نویسی، دریافت اطلاعیه های مربوطه و همچنین مشاهده کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی EPT، اقدام کنند.

لازم به ذکر است که پس از اعلام زمان ثبت نام آزمون EPT هر دوره، کلیه متقاضیان می بایست نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام خود و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه مذکور اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون EPT

در گام های ابتدایی ثبت نام آزمون زبان انگلیسی ept، لازم است که داوطلبان جهت ثبت و تکمیل مراحل نام نویسی خود، هزینه اعلام شده توسط سامانه ثبت نام را پرداخت نمایند.

  • به منظور شروع مراحل نام نام نویسی، ابتدا می بایست پس از مراجعه سامانه مربوطه به نشانی english.iau.ac.ir و انتخاب لینک “سامانه ثبت نام آزمون ept” وارد بخش ثبت ‌نام شوید. (توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات، ضوابط و راهنمایی های لازم، در فایل پی دی اف موجود در سامانه تحت عنوان “راهنمای ثبت نام”، موجود می باشد که باید آن را با نهایت دقت مطالعه نمایید.)
  • اکنون می توانید مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایید. توجه داشته باشید که حتما اطلاعات مورد نیاز را به طور صحیح و با دقت در فرم مربوطه وارد نمایید.
  • پس از انجام ثبت‌ نام به بخش تایید اطلاعات وارد می شوید که شما در این مرحله ۳۰ دقیقه به منظور تایید اطلاعاتی که وارد نموده اید و پرداخت هزینه آزمون، فرصت دارید.
  • بعد از بررسی اطلاعات آزمون مورد نظر و همچنین اطلاعات کاربری وارد شده، بر روی دکمه “تایید و پرداخت هزینه آزمون” کلیک نمایید و هزینه شرکت در آزمون را پرداخت کنید.

توجه داشته باشید در صورتی که عملیات مذکور با موفقیت انجام شود، اطلاعات مربوط به فرآیند پرداخت نمایش داده می شود. به علاوه این که یک ایمیل که حاوی همین اطلاعات می باشد، به آدرس ایمیل مندرج در فرم ثبت نام شما ارسال می گردد.

شایان ذکر است که پس از تکمیل مراحل نام نویسی در سامانه ثبت نام، لازم است از بقیه موارد آزمون اطلاع یابید که بدین منظور در صورت ایجاد تغییرات در زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT و یا مواردی از قبیل تمدید مهلت ثبت نام آزمون زبان انگلیسی EPT می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- از چه طریقی باید برای ثبت نام در آزمون ept اقدام نمایم؟

به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه english.iau.ac.ir، این امر امکان پذیر است.

2- انجام چه اقداماتی در سامانه ثبت نام آزمون زبان انگلیسی ept ممکن می باشد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه مذکور به انجام اموری همچون نام نویسی، دریافت کارت آزمون و مشاهده نتایج بپردازند.

3- چگونه می توانم از اخبار مربوط به آزمون ept مطلع شوم؟

تمامی اطلاعیه های مهم همچون زمان برگزاری و یا زمان اعلام نتایج این آزمون، از طریق سامانه english.iau.ac.ir اعلام می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره