تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور | sanjeshp.ir

ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور | sanjeshp.ir

سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور
سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور

هر ساله داوطلبان زیادی در کشور، با شرکت در آزمون مراکز آموزش عالی خواهان تعلیم و تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی هستند و قطعا برای رسیدگی به امور مربوطه از جمله ثبت نام، اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته، نتایج نهایی و… نیازمند به ارائه خدماتی می باشند.

از این جهت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با در نظر گرفتن سایت الکترونیکی تحت عنوان سامانه مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور، به جهت عرضه نمودن خدمات گزینش و پذیرش و همچنین، محیا کردن بستر مناسب برای برگزاری آزمون ها و ارائه تمامی شرایط و مراحل مورد نیاز برای شرکت و راهیابی به رشته های دانشگاه های علوم پزشکی، توانسته است اقدامات لازم را برای متقاضیان ارائه دهد.

لینک مستقیم ورود به سامانه سنجش و آموزش کشور

سامانه سنجش آموزش پزشکی کشور

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی که خواهان ثبت نام در آزمون ورودی مقاطع ارشد، دکتری، تخصص و فوق تخصص پزشکی می باشند، جهت انجام اقدامات لازم می بایست به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه فرمایند.

معرفی بخش های مختلف سامانه سنجش آموزش پزشکی کشور

سایت مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir به صورت اختصاصی برای دانشجویان مقاطع عالی گروه علوم پزشکی در نظر گرفته شده است و تمامی اخبار و اطلاعات لازم از رشته های تحصیلی زیر نظر وزارت بهداشت، در این سامانه قرار می گیرد. از جمله آزمون هایی که در سایت مذکور به ارائه دقیق اطلاعات، مراحل و شرایط ثبت نام درباره دوره مورد نظر پرداخته است، می توان به آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، آزمون MHLE، ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت، آزمون تخصصی و فوق تخصصی پزشکی و همچنین المپیاد پزشکی کشور اشاره نمود. همچنین این سامانه الکترونیکی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها خدمات و داده های مختلفی را در جهت تسهیل کارهای متقاضیان و دانشجویان از جمله ثبت نام در آزمون ها و همچنین دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون های علمی مختلف و انجام فرآیند آن، ارائه و عرضه نموده است.

در این بخش از مقاله به معرفی قسمت های مختلف سایت مذکور خواهیم پرداخت. در واقع سایت مرکز سنجش و آموزش از سه بخش کلی تشکیل شده است.

نوار خدمات بالای صفحه

پس از این که به سایت مذکور با نشانی sanjeshp.ir وارد شدید، در بالای صفحه نوار آبی رنگی به همراه چند گزینه تحت عناوینی که در ادامه ذکر شده اند را مشاهده می نمایید.

بخش اول سایت سنجش آموزش پزشکی کشور

 • تقویم آزمون: در این بخش “تقویم آزمون های علوم پزشکی (ویرایش شده)” و “تقویم آزمون های علوم پزشکی” وجود دارد که عناوین آزمون ها به همراه زمان برگزاری آن ها به طور جامع در این دو بخش ذکر شده است.
 • منابع آزمون ها: در این قسمت از سایت، تمامی منابع مورد نیاز، که به عنوان مرجع طرح سوالات آزمون هایی مانند کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ، دانشنامه دندانپزشکی، داروسازی
 • ، دانشنامه تخصصی پزشکی، دکتری تخصصی، صلاحیت حرفه ای پرستاران و… می باشد، ارائه داده شده است.
 • سیستم دانشگاه : در بخش سیستم دانشگاه، در صورت وجود شرایط خاصی در ارتباط با سیستم اجرایی بعضی از دانشگاه ها، اطلاعاتی ارائه شده است، که برای مشاهده اطلاعات و شرایط مربوطه می بایست، “نام کاربری” و “رمز عبور” خود را وارد نمایید.
 • قوانین آزمون ها: این گزینه، مربوط به آیین و ضوابط مورد نیاز جهت شرکت در آزمون ها می باشد که گزینه هایی به صورت “قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری”، “آیین نامه برنامه پزشک پژوهشگر” و “مقررات و آیین نامه دوره های آموزش تکمیلی تخصصی (فلوشیپ)” در آن ذکر شده است.
 • بایگانی: در این قسمت نتایج و اطلاعات آزمون های سال های گذشته و مربوط به دوره های دستیاری تخصصی، کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی phd و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی در دسترس دانش پژوهان قرار داده شده است.

بخش مرتبط به اخبار ویژه و اطلاعیه

در این قسمت از سامانه، مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاعات و اخبار مهم و قابل توجه در زمینه مراحل ثبت نام، اعلام نتایج، دریافت کارت ورود به جلسه و… را قرار می دهد که در تصویر زیر نشان داده شده است.

بخش دوم سایت سنجش آموزش پزشکی کشور

بخش مقاطع تحصیلی آموزش عالی و اخبار مربوط به آن ها

در این بخش از سایت به ارائه تمامی اطلاعیه ها و گزارشات در زمینه مقاطع و دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد، دندانپزشکی، داروسازی، تخصصی و فوق تخصصی پزشکی، پزشک پژوهشگر، دکتری تخصصی Ph.D، جامع پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی، زبان، آزمون ملی، ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، دانشگاه مجازی، المپیاد و صلاحیت حرفه ای پرستاران پرداخته شده است که خود به دو دسته تقسیم می شود.

 • در قسمت اول که با فلش سمت راست در تصویر زیر نشان داده شده است، شما می توانید همه اخبار مربوط به هر دوره و مقطع آموزش های عالی پزشکی سال های اخیر را مشاهده نمایید که برای این کار نیاز است روی کادر مختص به هر مقطع و دوره کلیک فرمایید.
 • در قسمت دوم که با فلش سمت چپ در تصویر زیر نشان داده شده است، جدیدترین و آخرین اخبار در رابطه با مقاطع و دوره های مختلف آموزش عالی رشته های علوم پزشکی قرار داده شده است.بخش سوم مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور

 

در صورتی که نیاز به مشاوره تحصیلی و راهنمایی های بیشتری در زمینه مقاطع آموزش عالی و یا شرایط ثبت نام آن ها دارید، می توانید با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

با نگاهی به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، متوجه بخش های از این سامانه خواهیم شد که با هدف ارتقاء کیفی و کمی پذیرش دانشجو و جذب آن ها، اقدام به ارائه خدمات در خصوص برگزاری و نام نویسی آزمون های مختلف نموده است. از جمله آزمون هایی که نام نویسی آن از طریق سامانه مذکرو انجام می گیرد، آزمون ملی می باشد که به منظور ارزیابی دانش و مهارت فارغ التحصیلان رشته پزشکی خارج از کشور برگزار می شود. همچنین شما می توانید جهت آشنایی با شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت یا شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، که از مهم ترین آزمون های موجود در این سامانه هستند، روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- زمان و اخبار مرتبط به ثبت نام و برگزاری آزمون های رشته های تحصیلی مقاطع آموزش عالی علوم پزشکی کشور در چه سامانه ای قرار می گیرد؟

تمامی اخبار و اطلاعیه ها اعم از زمان ثبت نام، انتخاب رشته، اعلام نتایج و... مربوط به آزمون مقاطع عالی علوم پزشکی در سایت sanjeshp.ir قرار می گیرد.

2- چه امکاناتی در سامانه سنجش آموزش پزشکی کشور در نظر گرفته شده است؟

این سایت به ارائه تسهیلات و خدمات در زمینه های ثبت نام، اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته، نتایج نهایی و... آزمون های پزشکی پرداخته است.

3- آیا ثبت نام و اعلام نتایج آزمون زبان MHLE در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می شود؟

بله، تمامی مراحل مربوط به ثبت نام، اعلام نتایج، صدور کارت ورود به جلسه و... در این سایت انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۴ نظر

 1. سلام از رشته بهداشت مواد غذایی با منشا دامی می‌توان در رشته بیوشیمی بالینی امتحان داد

 2. سلام نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت کی اعلام میشه

 3. با سلام.
  من نتونستم. برا ارشد بهداشت ثبت نام کنم.
  راهی. هست ک بتونم ثبت نام کنم.
  امکانش هست دوباره تمدید کنن ثبت نام

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های وزارت بهداشت، زمان ثبت نام ارشد به پایان رسیده است. لازم به ذکر است می توانید نسبت به ارسال در خواست در سایت سازمان سنجش و آموزش پزشکی اقدام نمایید.

 4. سلام
  من برای ارشد ثبت نام کردم اما الان متوجه شدم که جای علوم ازمایشگاهی یک برای من علوم ازمایشگاهی سه رو انتخاب کردن الان هیچ راهی نداره واسه تغییر اطلاعات؟

  • با سلام و درود، می توانید از قسمت سیستم پاسخگویی اینترنتی سایت سنجش آموزش پزشکی، نسبت به ارسال درخواست اقدام نمایید.

 5. سلام من هزینه ثبت نام ازمون ارشد وزارت بهداشت رو پرداخت کردم ولی نتونستم ثبت نام کنم. مجدد وقت ثبت نام تمدید نمیشه ؟؟؟

 6. باسلام لیسانس تربیت بدنی دارم ایا برای اشدمیتونم رشتهای بهداشت یا پرستاری یا فوریتهای پزشگی ثبت نام کنم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۳۹۹، برای شرکت در آزمون ارشد رشته ی پرستاری، شما می بایست مدرک کارشناسی مرتبط داشته باشید.

 7. باسلام لیسانس تربیت بدنی دارم ایا برای اشدمیتونم رشتهای بهداشت یا پرستاری یا فوریتهای پزشگی ثبت نام کنم

دریافت مشاوره