تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش | medu.ir

ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش | medu.ir

لینک مستقیم ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش
ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش در راستای تحقق دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف سازمانی خود، اقدام به ایجاد بستر الکترونیکی موسوم به سایت آموزش و پرورش به نشانی medu.ir نموده است. این وب سایت شامل اخبار و اطلاعات کاربردی و نیز تفکیک بندی مطالب بر اساس ادارات آموزش و پرورش استان های مختلف کشور می باشد. تمامی افرادی که با فرآیند آموزش و پرورش و نیز این وزارتخانه ارتباط دارند اعم از معلمان، دانش آموزان و کارمندان بخش های اداری و خدماتی می توانند اخبار مرتبط با آن را از طریق سایت مذکور پیگیری نمایند.

لینک مستقیم ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش

لینک مستقیم ورود به سایت اداره آموزش و پرورش هر یک از استان ها کشور با مراجعه به سایت اصلی وزارت آموزش و پرورش به نشانی medu.ir امکان پذیر می باشد.

معرفی سامانه وزارت آموزش و پرورش

سامانه آموزش و پرورش به نشانی medu.ir برای برقراری ارتباط مؤثر بین دانش آموزان، معلمان و کارکنان این وزارتخانه راه اندازی شده است. این بستر امکان اطلاع رسانی اخبار به تفکیک استان و شهرها، تعاملات فضای مجازی از قبیل شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)، پیگیری مکاتبات مندرج در زمینه بخش های اداری این سازمان، آگاهی از خدمات الکترونیکی و مجازی این نهاد و سازمان های وابسته، پیگیری ابلاغیه های سازمان آموزش و پرورش به ادارات ذیربط و نیز سامانه ثبت شکایات آموزش و پرورش می باشد.

این وب سایت برای ایجاد تعاملات سازنده بین اقشار مختلف درگیر در امر آموزش و پرورش طراحی شده و تمامی امور مربوط به مدارس کل کشور، سازمان های برنامه ریزی و هماهنگی آموزشی، معلمان، دانش آموزان و اولیای آن ها را به صورت اجماع، گرد هم آورده است.

خدمات اطلاع رسانی سامانه آموزش و پرورش

این سامانه خدمات گوناگون در زمینه های مختلفی ارائه می دهد که هر یک در امر بستر سازی مناسب تعاملات فضای مجازی، گامی موثر بر می دارند. خدمات مختلف این بخش عبارت اند از:

اطلاع رسانی اخبار استانی

این سامانه راه ارتباطی مؤثری بین ادارات آموزش و پروش استان های مختلف برقرار کرده است که در این بخش اخبار و اطلاعیه های هر استان، در قسمت مربوط به خود به صورت مجزا نمایش داده می شود اما سر خط مهم ترین اخبار استانی در صفحه اصلی سایت تحت عنوان “اخبار استانی” به اطلاع عموم می رسد.

اخبار ستادی

در این بخش خبرهای مربوط به ستادهای زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و نیز مهم ترین ابلاغیه های منتشره از سوی این نهاد برای کارکنان و دبیران موثر در امر توسعه آموزشی قرار داده می شود.

برگزیده ها

در این بخش اخبار منتخب و اطلاعیه های پربازدید صادره از سوی این وزارتخانه از جمله دیدارها و جلسات وزیر آموزش و پرورش و تصمیمات مهم اجرایی، به اطلاع عموم می رسد.

با رسانه ها

در این بخش مطالب منتشر شده در فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و روزنامه هایی که متن صریح نگارش شده آن ها به استحضار و تایید مراجع ذیربط این سازمان رسیده است، نمایش داده می شود. در این بخش امکان برقراری ارتباطات با خبرگزاری های مختلف در امور آموزشی نیز میسر شده است.

خدمات سازمانی سامانه آموزش و پرورش

این خدمات برای اطلاع رسانی و هماهنگی سازمان های مرتبط با وزارتخانه آموزش و پرورش و نحوه عملکرد اجرایی این نهادها برنامه ریزی شده است. نهادهای سازمانی مرتبط که اخبار منسوب به آن ها به تفصیل و تجمیع در این سامانه بیان می گردد، عبارت اند از:

 • سازمان پژوهش برنامه ریزی اموزشی
 • سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت مردمی
 • سازمان آموزش و پرورش استثنایی
 • سازمان نهضت سواد آموزی
 • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
 • سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس
 • سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان (سایت سمپاد مدارس تیزهوشان)

سازمان های مذکور موظف به ارائه عملکردهای خود در قالب اخبار و اطلاعیه ها هستند تا مخاطبان این سازمان ها اعم از مدارس و دبیران از نحوه اجرایی ابلاغیه های منسوب به این وزارت خانه، اطلاعات لازم را کسب نمایند.

خدمات ارتباطی سامانه آموزش و پرورش

این سامانه دارای بستری برای ارائه مطالب مرتبط با بخش های ارتباطی و مشارکت های نهادهای زیر نظر این وزارتخانه می باشد.

 • معونت آموزش ابتدایی
 • معاونت آموزش متوسطه (شامل متوسطه دوره اول و دوم)
 • معاونت پژوهشی و فرهنگی
 • معاونت تربیت بدنی و سلامت
 • معاونت حقوقی و امور مجلس
 • معاونت برنامه ریزی و توسعه مدارس
 • مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات
 • روابط عمومی و اطلاع رسانی

خدمات اداری سامانه آموزش و پرورش

خدمات اداری این سازمان موارد زیل را شامل می شود:

 • دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • دبیرخانه هیات مرکزی گزینش
 • اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات
 • اداره کل امور شاهد و ایثارگران
 • انجمن اولیا و مربیان

سامانه های ذیربط اداره کل آموزش و پرورش

 • پژوهشکده مطالعات وزارت آموزش وپرورش
 • نشریه تعلیم و تربیت
 • شبکه ملی رشد
 • ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش
 • انجمن اسلامی دانش آموزان
 • سامانه دانش آموزی
 • سامانه LTMS

مهم ترین سامانه های دانش آموزی سازمان آموزش و پرورش

از آنجایی که بیش از ۱۴ میلیون نفر در ارتباط با امر آموزش و پرورش مشغول به ایفای نقش خود در قالب دانش آموز، معلم، کارکنان اجرایی مدارس، کارکنان بخش اداری این سازمان و… هستند، لذا معرفی خدمات مهم ترین سامانه های زیربط که مخاطبان زیادی دارد مد نظر این بخش می باشد.

سامانه شاد آموزش و پرورش

سامانه شاد آموزش و پرورش در راستای اجرای ابلاغیه آموزش مجازی پایه ریزی شده است و بستری است که در آن تعاملات متقابل مدیران و معلمان و همچنین دانش آموزان در کنار اولیای آن ها ایجاد می گردد. اپلیکیشن شاد یکی از مهم ترین اقدامات آموزش و پرورش در راستای احقاق امر آموزش و برگزاری آزمون آنلاین است که در دوران همه گیری ویروس کرونا، نقش موثری در ارتباط با متوقف نشدن امر آموزش و تحصیل دانش آموزان داشته است.

لینک مستقیم ورود به سامانه شاد آموزش و پرورش

سامانه همگام

سامانه همگام در راستای برقراری عدالت آموزشی و ارتباط موثر گروه های تحصیلی ایجاد شده است که یکی از اصلی ترین اهداف آن، احراز ارتباط مفید دانش آموزان و کارکنان مدارس برای راهنمایی در امور تحصیلی در قالب سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان است. از جمله محورهای این امر ایجاد بستر مناسب جهت سنجش آنلاین استعدادها و توانایی های تحصیلی دانش آموزان به واسطه برگزاری آزمون مشاوره ای همگام است که گام مهمی در راستای انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم می باشد.

لینک مستقیم ورود به سامانه همگام

سایت سیدا دانش آموزی

سامانه دانش آموزی سیدا یکی از سامانه های اعلام نتایج تحصیلی دانش آموزان است که عملکرد دانش آموزان را به صورت کارنامه های دوره ای پیشرفت دانش آموزی و کارنامه پایان مقطع تحصیلی به آن ها ارائه می دهد. همچنین کارکنان ارشد مدارس نیز با دسترسی به این سامانه و ثبت نمرات دانش آموزان می توانند دستاوردهای آن ها را به صورت نمودارهای پیشرفت به نمایش بگذارند.

لینک مستقیم ورود به سامانه سیدا دانش آموزی

سامانه پادا آموزش و پرورش

سامانه پادا جهت ایجاد امکانات لازم برای دریافت کارنامه تحصیلی و پرونده الکترونیکی راه اندازی شد که البته امکان جدیدی تحت عنوان دریافت کارت ورود جلسه امتحانات نهایی و  ثبت نام مدارس شاهد به صورت اینترنتی نیز در این سامانه فراهم شده است.

لینک مستقیم ورود به سامانه پادا

سامانه سناد دانش آموزی

سامانه سناد دانش آموزی اولین سامانه جامع ثبت نام الکترونیکی مدارس کل کشور است. در این سامانه، مدیران مقاطع تحصیلی مختلف زیر نظر وزارت آموزش و پرورش اقدام به ثبت نام و درج اطلاعات دانش آموزان خود می نمایند. در واقع این سامانه بانک اطلاعاتی و پرونده الکترونیکی دانش آموزان سراسر کشور است که کارکنان و دست اندرکاران تمامی مدارس موظف اند اطلاعات تحصیلی دانش آموزان را در آدرس جدید سامانه سناد به ثبت برسانند.

لینک مستقیم ورود به سامانه سناد دانش آموزی

سامانه سمپاد دانش آموزی

متقاضیان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برای اطلاع از شرایط و همچنین زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می توانند از این سامانه بهره ببرند. توجه داشته باشید که این سامانه تنها سامانه رسمی آموزش و پرورش برای انتشار اطلاعیه های مرتبط با اخبار سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان می باشد.

لینک مستقیم ورود به سامانه سمپاد

خدمات مرتبط سایت آموزش و پرورش برای فرهنگیان

 

سوالات متداول

1- آدرس الکترونیکی سایت وزارت آموزش و پرورش چیست؟

جهت دسترسی به این سایت می توانید به نشانی الکترونیکی medu.ir مراجعه نمایید.

2- سایت وزارت آموزش و پرورش دارای چه امکاناتی می باشد؟

اطلاع رسانی در خصوص ثبت نام مدارس ارائه لینک مستقیم ورود به سامانه های تحت نظارت این وزارتخانه از جمله امکانات این سایت به شمار می روند که باقی خدمات آن به صورت کامل در متن مقاله ارائه شده است.

3- چطور می توان به سایت اداره آموزش و پرورش استان های مختلف کشور دست یافت؟

لیمنک مستقیم ورود به هر یک از این سامانه ها از طریق سایت وزارت آموزش و پرورش به آدرس medu.ir در اختیار کاربران قرار گرفته است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره