تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط استخدام بانک ملت 1401

شرایط استخدام بانک ملت 1401

شرایط ثبت نام در استخدام بانک ملت 1401
شرایط استخدام بانک ملت 1401

یکی از بانک های پرطرفدار برای متاقضیان شغل بانکداری، بانک ملت می باشد که تنها راه جذب و استخدام در آن، شرکت در فراخوان جذب نیرو و در نهایت موفقیت در مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت می باشد. متقاضیان بایستی علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی، برای موفقیت در پروسه استخدامی این بانک به دانش و مهارت های لازم جهت انجام مسئولیت های محوله نیاز دارند.

علاقه مندان به استخدام بانک ملت 1401 شرکت کنند ابتدا می بایست از احراز کلیه شرایط شرکت در این دوره جذب نیرو اطمینان حاصل نموده، سپس در زمان استخدام بانک ملت نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

بانک ملت در آخرین دوره استخدام از بین افراد واجد شرایط مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مورد نیاز خود، به جذب نیرو در رده شغلی بانکدار اقدام می کند.

شرایط عمومی استخدام بانک ملت 1401

داوطلبانی که علاقه دارند در فراخوان استخدامی شرکت کنند، می بایست حتما واجد کلیه شرایط مطرح شده باشند. لازم به ذکر است که نادیده گرفتن قوانین شرکت در آزمون و حتی عدم احراز تنها یکی از شرایط وضع شده، منجر به حذف داوطلب از ادامه فرآیند استخدام شده و حتی ممکن است با داوطلب خاطی مطابق قانون برخورد شود. طبق آخرین اطلاعیه این دوره استخدامی بانک ملت، جذب نیرو تنها در رده شغلی بانکدار، از داوطلبان بومی شهرستان های استان بوشهر یعنی بندر کنگان، بندر عسلویه، بندر دیر و جم در نظر گرفته شده است. شرایط عمومی ذکر شده در ادامه مقاله،  مطابق با این دوره از استخدام می باشد.

 • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
 • تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی کشور
 • تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا دارا بودن کارت معافیت دائم قانونی برای رده های شغلی بانکدار
 • عدم اشتغال (رسمی یا پیمانی) و عدم تعهد خدمت به سازمان ها، دستگاه ها و یا سایر موسسات دولتی و غیردولتی
 • سلامتی و توانایی کامل جسمی-روانی برای انجام شغل محوله، بر اساس تایید پزشک معتمد بانک
 • موفقیت در آزمون آمادگی جسمانی بانک صرفا برای رده شغلی متصدی حفاظت
 • عدم محکومیت به فساد اخلاقی، نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه کیفری با تایید مراجع ذیصلاح، که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد.
 • نداشتن هر گونه اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان

شرایط اختصاصی استخدام بانک ملت 1401

در هر دوره استخدام بانک ملت با توجه به نیاز آن، در رده های شغلی گوناگونی جذب نیرو صورت می گیرد که هر یک از این رده های شغلی، مستلزم دارا بودن مدرک تحصیلی در یک مقطع مشخص می باشد.

 • حداقل معدل مجاز، 15 برای آخرین مقطع تحصیلی می باشد.
 • حداکثر سن مجاز برای شرکت در فراخوان مذکور 30 سال تمام برای دارندگان مدرک کارشناسی و 32 سال تمام برای کارشناسی ارشد بوده است (داوطلبان مقاطع تحصیلی بالاتر مجاز به ثبت نام نمی باشند.).
 • تاریخ ترخیص از خدمت نظام وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی و همچنین فراغت از تحصیل داوطلبان باید قبل از تاریخ فرآیند جذب نیرو باشد (در صورت برگزاری آزمون، تاریخ فراغت از تحصیل و خدمت باید قبل از زمان برگزاری آزمون باشد و اگر از طریق بررسی رزومه مدارک انجام گیرد، باید تایخ مذکور پیش از تاریخ تحویل مدارک باشد.).
 • ارائه گواهینامه مهارت های هفتگانه رایانه (ICDL) از سوی پذیرفته شدگان رده شغلی بانکدار الزامی است.
 • قبولی در فرآیند مراحل استخدامی آزمون روانشناختی، مصاحبه استخدامی و روانشناختی، تست آمادگی  جسمانی (فقط برای متقاضیان رده شغلی متصدی حفاظت)، گزینش و معاینات پزشکی، مطابق دستورالعمل ها و ضوابط بانک می باشد.
 • از پذیرفته شدگان مراحل استخدامی فوق، قبل از به کارگیری در بانک، ضمانت نامه بانکی به مبلغ 5 میلیون تومان (صرفا صادره از بانک ملت) اخذ می گردد.
 • متقاضیان بایستی ساکن و بومی شهر مورد تقاضا باشند که شرایط بومی بودن به صورت زیر است. داشتن یکی از موارد مندرج در جدول زیر باعث می شود که متقاضی استخدام در بانک ملت، بومی محسوب شود:
موارد احراز شرط بومی گزینی بانک ملت 1401
متولد شهر مورد تقاضا باشند.
حداقل 2 سال در آن شهر در مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان تحصیل کرده باشند.
حداقل یکسال بصورت پیوسته یا 2 سال بصورت متناوب سابقه پرداخت حق بیمه بابت کار در محل معین، در شهر مذکور را داشته باشند.
در 2 سال منتهی به تاریخ استخدام، بصورت پیوسته در شهر مورد تقاضا سکونت داشته باشند (با ارائه سند مالکیت یا اجاره نامه دارای کد رهگیری بنام خود یا پدر یا مادر)
در صورتی که متقاضیان واجد شرایط فوق باشند می توانند در زمان مقرر به سایت استخدام بانک ملت مراجعه کرده و اقدام به نام نویسی برای فرآیند مذکور کنند. برای آگاهی از تمام نکات لازم و نحوه ثبت نام می توانید مطلب استخدام بانک ملت 1401 را مطالعه کرده و مطابق با راهنمایی های گفته شده، تمام مراحل ثبت  نام را با موفقیت طی کنید.

رشته ها و مدارک تحصیلی مجاز به شرکت در استخدامی بانک ملت 1401

بدیهی است که برای شرکت در هر آزمون استخدامی بایستی به رشته ها و مدارک تحصیلی مورد نیاز ارگان مدنظر توجه داشت. از آنجایی که در سال جاری فراخوان جذب نیرو از سوی بانک ملت منتشر نشده، در اینجا به رشته ها و مدارک تحصیلی اعلام شده برای رده شغلی بانکدار در آخرین استخدامی این بانک اشاره می شود:
رشته ها و مدارک تحصیلی مجاز به شرکت در استخدامی بانک ملت 1401
رشته تحصیلی مورد نیاز مدرک کارشناسی مدرک کارشناسی ارشد
علوم اقتصادی / اقتصاد بازرگانی، نظری، صنعتی، پول و بانکداری، کشاورزی، اقتصاد اسلامی کلیه گرایش های رشته های تحصیلی ذکر شده در مقطع کارشناسی
آمار آمار و کاربردها
ریاضی ریاضیات و کاربردها(ریاضی کاربردی)
بانکداری امور بانکی، بانکداری، بانکداری اسلامی، امور شعب بانک
مدیریت بازرگانی، مالی، صنعتی، دولتی، بیمه، امور بانکی، امور بیمه، بازاریابی
حسابداری حسابداری، صنعتی، مالی، مالیاتی، دولتی، بانکی، بازرگانی، مدیریت، حسابرسی
مهندسی صنایع مهندسی صنایع

پس از شرکت در فراخوان جذب نیروی بانک ملت، افراد در انتظار اعلام نتایج استخدام بانک ملت می باشند اما باید توجه داشت که صرفا قبولی در مرحله اول به معنای استخدام نهایی نخواهد بود. در واقع آن دسته از شرکت کنندگان که موفق به کسب حد نصاب علمی لازم در مرحله اول شده اند، بایستی در جلسه مصاحبه شرکت کرده و در این مرحله نیز نمره لازم برای شاغل شدن در این بانک را به دست بیاورند.

شرایط محیط شغلی در بانک ملت 1401

شغل بانکداری به دلیل استرس بالا و احتمال خطا در انجام وظایف توسط متصدی، جز شغل های حساس محسوب می شود. با اینکه بانک ملت برای کارکنان خود مزایای بسیاری مانند اعطای وام و تسهیلات با حداقل نرخ بهره، حقوق مناسب و  یک محیط کاری مناسب را ایجاد می کند، اما نباید فراموش کرد که شغل بانکدار مناسب کسانی است که دارای روحیه قوی و شخصیت منعطفی هستند.

محیط شغلی بانکدار دارای یکنواختی،کم تحرکی و کار طولانی مدت با رایانه است که موجب مشکلات زیادی در فیزیک و سلامت جسمانی افراد می شود. از طرفی کسانی که به عنوان ارباب رجوع به بانک مراجعه می کنند بعضا تحت تاثیر مسائل مختلفی قرار گرفته اند و ممکن است درخواست خود را با ادبیات نامناسب و تحریک کننده مطرح کنند که ممکن است موجب بر هم خوردن تمرکز و اعصاب کارکنان شود. بنابراین باید توجه داشت که محیط و شرایط کاری در بانک حساسیت خاص خود را دارد که افراد بایستی پیش از ورود به این شغل، از این موارد آگاهی داشته باشند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شروط استخدام بانک ملت 1401 می توانید عضو  کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره شده و سپس اقدامات لازم را برای تکمیل روند ثبت نام خود به انجام برسانید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان از شرایط استخدام بانک ملت 1401 آگاه شد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی این بانک یا مقاله فوق از شرایط عمومی و اختصاصی استخدام مطلع شوید.

2- برای استخدام بانک ملت در سال نیازمند به داشتن چه معدلی می باشیم؟

برای سال جاری فراخوان استخدام از سوی این بانک منتشر نشده اما شرط معدل برای آخرین دوره جذب نیرو، حداقل 15 بوده است.

3- آیا استخدام در بانک ملت دارای شرایط سنی می باشد؟

بله، در آخرین فراخوان استخدامی، دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد می بایست به ترتیب دارای حداکثر سن 30 و 32 تمام بودند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۰ نظر

 1. با سلام
  باید فارغ التحصیل چه رشته باشه.

  • با سلام، رشته های مورد پذیرش با توجه به عناوین شغلی مورد نیاز، متفاوت می باشد و در اطلاعیه هایی که منتشر می شود، قابل مشاهده خواهند بود.

 2. آیا مهمه که مدرک از دانشگاه سراسری یا آزاد باشه؟

  • با سلام و درود، مطابق با شرایط ذکر شده جهت استخدام در بانک ملت، نوع دانشگاه شما ملاک قبولی قرار نخواهد گرفت.

 3. جواد صمدی افشار

  با سلام
  شرایط سنی برای ارشد ۳۲ سال می باشد آیا سابقه بیمه نیز از شرایط سنی کسر می شود یا نه

 4. سلام ووقت بخیر
  این معدل۱۵،،معدل کتبی هست؟یا معدل کل دیپلم؟یا معدل کارشناسی ؟ و…؟

 5. آیاشرایط سنی مهم است. حتماباید۳۰سال تمام باشه

  • با سلام، بله داشتن حداکثر سن ۳۰ سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی بانک ملت، از شرایط اختصاصی برای ثبت نام می باشد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی