تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / شرایط استخدام بانک ملت

شرایط استخدام بانک ملت

شرایط استخدام بانک ملت 99
شرایط استخدام بانک ملت 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام بانک ملت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

امروزه یکی از مشاغلی که مورد توجه کارجویان قرار دارد شغل کارمند بانک است. در کشور ما تنها راه جذب و استخدام در نظام بانکی ، شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی می باشد که افراد برای شرکت در این آزمون ها می بایست واجد کلیه شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده توسط بانک مربوطه باشند.

علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی ، متقاضیان استخدام بانک ها می بایست از دانش و مهارت های لازم نیز جهت اشتغال در این سمت برخوردار باشند. از جمله این مهارت ها می توان به مهارت های ارتباطی خوب ، دقت و تمرکز ، آگاهی از قوانین مالی و بانکی ، مهارت ریاضیات و محاسبه ، همکاری و هماهنگی با سایر کارکنان و مهارت کار با کامپیوتر و فناوری اطلاعات را نام برد.

آن دسته از افراد که علاقه مندند در آزمون استخدام بانک ملت شرکت کنند ابتدا می بایست از احراز کلیه شرایط شرکت در آزمون اطمینان حاصل نموده ، سپس در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. اگر به دنبال آگاهی از شرایط لازم برای شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت هستید با ما همراه باشید.

به طور کلی بانک ها و موسسات مالی کشور از بین فارغ التحصیلان رشته های مدیریت امور بانکی ، مدیریت (معمولا تمامی گرایش ها به جز هتلداری و جهانگردی) ، حسابداری ، علوم اقتصادی ، آمار ، ریاضی ، مهندسی صنایع ، مهندسی کامپیوتر ، زبان انگلیسی (برای شعب ارزی) اقدام به جذب نیرو می کنند.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت

داوطلبانی که علاقه دارند در آزمون های استخدامی شرکت کنند می بایست حتما واجد کلیه شرایط مطرح شده برای آن آزمون مورد نظر باشند. لازم به ذکر است که نادیده گرفتن قوانین شرکت در آزمون و حتی عدم احراز تنها یکی از شرایط وضع شده ، منجر به حذف داوطلب از ادامه فرآیند استخدام شده و حتی ممکن است با داوطلب خاطی مطابق قانون برخورد شود.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی ارگان ها و سازمان هایی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور یا در برخی مواقع توسط جهاد دانشگاهی برگزار می شوند ، در  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی  به طور کامل و جامع ارائه می شوند. اما بانک های خصوصی مانند بانک ملت ، که خود بانک ها مجری برگزاری آزمون هستند ، شرایط لازم برای شرکت در آزمون را از طریق اطلاعیه و آگهی منتشر شده در سایت رسمی بانک به اطلاع عموم می رسانند.

معمولا در اکثر آزمون هایی که در کشور برگزار می گردند ، شرایط عمومی آن ها مشابه می باشند. اما همه سازمان ها و ارگان ها برای جذب نیرو علاوه بر شرایط عمومی ، شرایط اختصاصی و ویژه ای را در نظر می گیرند که بانک ملت نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در این قسمت برای آگاهی و آشنایی کلی متقاضیان با شرایط آزمون بانک ملت ، ما بر اساس آخرین دوره آزمون (سال 97) به ارائه شرایط عمومی و اختصاصی پرداخته ایم که قطعا در صورت تغییر این شرایط برای دوره جدید ، این قسمت به روز رسانی خواهد شد.

شرایط عمومی آزمون استخدام بانک ملت

 • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
 • تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی کشور
 • تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا دارا بودن کارت معافیت دائم قانونی (صرفا برای رده های شغلی بانکدار و متصدی امور اداری)
 • داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا داشتن کارت معافیت دائم قانونی غیر پزشکی (جهت رده شغلی متصدی حفاظت)
 • عدم اشتغال (رسمی یا پیمانی) و عدم تعهد خدمت به سازمان ها ، دستگاه ها و یا سایر موسسات دولتی و غیردولتی
 • سلامتی و توانایی کامل جسمی-روانی برای انجام شغل محوله ، بر اساس تایید پزشک معتمد بانک
 • موفقیت در آزمون آمادگی جسمانی بانک صرفا برای رده شغلی متصدی حفاظت
 • عدم محکومیت به فساد اخلاقی ، نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه کیفری با تایید مراجع ذیصلاح ، که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد.
 • نداشتن هر گونه اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان

شرایط اختصاصی آزمون استخدام بانک ملت

همانطور که قبلا هم ذکر کردیم با توجه به این که آخرین دوره برگزاری آزمون استخدامی بانک ملت در سال 97 بوده است ، شرایطی که در این قسمت نیز مطرح می کنیم بر اساس همان دوره ذکر شده اند و با انتشار فراخوان جدید استخدام بانک ملت به روز خواهند شد.

در هر دوره با توجه به نیاز بانک ، در رده های شغلی گوناگونی جذب نیرو صورت می گیرد که هر یک از این رده های شغلی ، مستلزم دارا بودن مدرک تحصیلی در یک مقطع مشخص می باشد. در آزمون استخدامی دوره گذشته بانک ملت ، برای سه رده شغلی با عناوین بانکدار ، متصدی امور اداری (بخش حقوقی و حوزه فناوری اطلاعات) و متصدی حفاظت اعلام نیاز شده بود که جدول زیر آن را نشان می دهد.

مقاطع تحصیلی مجاز به شرکت در آزمون استخدامی 97
رده شغلی مقطع تحصیلی
بانکدار لیسانس
متصدی امور اداری (بخش حقوقی) لیسانس و فوق لیسانس
متصدی امور اداری (حوزه فناوری اطلاعات) لیسانس و فوق لیسانس
متصدی حفاظت دیپلم
 • دارا بودن حداقل معدل 14 برای مدارک تحصیلی مذکور
 • داشتن حداکثر سن 30 سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی (متولدین 67/11/18‏ به بعد) برای رده های شغلی بانکدار و متصدی امور اداری
 • داشتن حداکثر سن 25 سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی (متولدین 72/11/18 به بعد) برای رده شغلی متصدی حفاظت
 • فرآیند استخدام در این آزمون به صورت قانون بومی گزینی صورت می گیرد.
 • ارائه گواهینامه مهارت های هفتگانه رایانه (ICDL) از سوی پذیرفته شدگان آزمون کتبی رده های شغلی بانکدار و متصدی امور اداری (صرفا بخش حقوقی) الزامی می باشد.
 • قبولی در فرآیند آزمون – مراحل استخدامی شامل آزمون کتبی ، آزمون روانشناختی ، مصاحبه استخدامی و روانشناختی ، تست آمادگی  جسمانی (فقط برای متقاضیان رده شغلی متصدی حفاظت) ، گزینش و معاینات پزشکی ، مطابق دستورالعمل ها و ضوابط بانک می باشد.
 • از پذیرفته شدگان مراحل استخدامی فوق ، قبل از به کارگیری در بانک ، ضمانت نامه بانکی به مبلغ 50.000.000 ریال (صرفا صادره از بانک ملت) اخذ می گردد.

کدام رشته های تحصیلی می توانند در آزمون استخدامی بانک ملت شرکت کنند؟

با توجه به نیازسنجی های مربوطه در بانک ملت ، جذب و استخدام افراد در هر دوره از آزمون برای پست ها و سمت های گوناگون انجام می پذیرد. به دلیل اهمیت و تخصصی بودن کار در بانک ، هر شغل و سمت نیازمند نیروی متخصص و کاردان در همان رشته می باشد به همین خاطر است که برای هر عنوان شغل در آزمون های استخدامی بانک ها صرفا از یکسری رشته های خاص ، نیرو جذب می شود که این رشته ها و گرایش ها نیز در هر دوره با دیگری متفاوت است.

برای مثال در یک دوره ممکن است بانک از یک رشته درتمام گرایش های آن جذب نیرو داشته باشد اما در دوره بعدی آن رشته جزو گزینه های بانک برای پذیرش کارمند محسوب نشود. در عناوین شغلی ای که در جدول زیر مشاهده می کنید ، در آخرین دوره آزمون استخدام بانک ملت تنها از رشته های تحصیلی ذکر شده مورد پذیرش قرار گرفتند.

رشته های تحصیلی مجاز جهت شرکت در آزمون استخدامی در سال 97
شغل مورد نظر رشته تحصیلی مورد نیاز مقطع تحصیلی و گرایش ها 
کارشناسی کارشناسی ارشد
بانکدار مدیریت بازرگانی – مالی – صنعتی – دولتی – بیمه – امور بانکی – امور بیمه بازاریابی
علوم اقتصادی / اقتصاد بازرگانی – نظری – صنعتی – پول و بانکداری – کشاورزی – اقتصاد اسلامی
آمار آمار و کاربردها
ریاضی ریاضیات و کاربردها
بانکداری امور بانکداری – بانکداری – بانکداری اسلامی – امور شعب بانک
حسابداری حسابداری – صنعتی – مالی – مالیاتی – دولتی – بانکی – بازرگانی – مدیریت – حسابداری
مهندسی صنایع مهندسی صنایع
متصدی امور اداری حقوق حقوق قضایی حقوق خصوصی – حقوق جزا و جرم شناسی – حقوق بین الملل – حقوق عمومی – حقوق ثبت اسناد و املاک – حقوق تجارت الکترونیکی – حقوق تجارت بین الملل
مهندسی کامپیوتر سخت افزار – نرم افزار – هوش مصنوعی سخت افزار – نرم افزار – هوش مصنوعی – رایانش امن – معماری سیستم های کامپیوتری – شبکه های کامپیوتری – الگوریتم و محاسبات
مهندسی فناوری اطلاعات تجارت الکترونیکی – مدیریت سیستم های اطلاعاتی – امنیت اطلاعات – سیستم های چند رسانه ای – سامانه های شبکه ای – معماری سازمانی – سیستم های تکنولوژی اطلاعات – شبکه های ارتباطی و کامپیوتری
مدیریت فناوری اطلاعات مدیریت منابع اطلاعاتی – سیستم های اطلاعاتی پیشرفته – کسب و کار الکترونیک – مدیریت دانش – هوشمندی کسب و کار
علوم کامپیوتری الگوریتم و نظریه محاسبات – محاسبات علمی – محاسبات نرم و هوش مصنوعی – نظریه سیستم ها
متصدی حفاظت دیپلم کلیه رشته ها (مورد تایید وزارت آموزش و پرورش)

همانطور که پیش از این همه متذکر شدیم داوطلبان می بایست پیش از اقدام به نام نویسی در آزمون استخدام بانک ملت ، با مطالعه فراخوان آزمون ، کلیه شرایط عمومی و اختصاصی آن را مورد بررسی قرار داده و در صورت احراز کلیه شرایط نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

نکته ای که علاقه مندان به شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت باید در نظر داشته باشند این است که اگر بعد از موفقیت داوطلبان در آزمون کتبی و بررسی و تطبیق مدارک استخدامی آن ها با شرایط ذکر شده برای آزمون یا در هر مرحله از بررسی های بعدی از طرف بانک معلوم گردد که داوطلب واجد شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده نمی باشد ، حتی در صورت موفقیت در آزمون کتبی و هر یک از مراحل استخدامی و یا بعد از اشتغال به کار در بانک ، ادامه رسیدگی به وضعیت استخدامی و ادامه خدمت او در بانک منتفی خواهد شد و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی بابت این موضوع نخواهد داشت.

اگر علاقه دارید که علاوه بر آزمون بانک ملت ، از زمان و نحوه استخدام بانک ملی یا از شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی مطلع گردید می توانید با کلیک بر روی لینک های مربوطه اطلاعات لازم را به دست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام بانک ملت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره