تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط استخدام بانک ملت 1400

شرایط استخدام بانک ملت 1400

شرایط استخدام بانک ملت 1400
شرایط استخدام بانک ملت 1400

امروزه یکی از مشاغلی که مورد توجه کارجویان قرار دارد شغل کارمند بانک است. در کشور ما تنها راه جذب و استخدام در نظام بانکی، شرکت در آزمون ها و مصاحبه های استخدامی می باشد که افراد برای شرکت در این آزمون ها می بایست واجد کلیه شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده توسط بانک مربوطه باشند.

علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی، متقاضیان استخدام بانک ها می بایست از دانش و مهارت های لازم نیز جهت اشتغال در این سمت برخوردار باشند. از جمله این مهارت ها می توان به مهارت های ارتباطی خوب، دقت و تمرکز، آگاهی از قوانین مالی و بانکی، مهارت ریاضیات و محاسبه، همکاری و هماهنگی با سایر کارکنان و مهارت کار با کامپیوتر و فناوری اطلاعات را نام برد.

آن دسته از افراد که علاقه مندند در آزمون استخدام بانک ملت شرکت کنند ابتدا می بایست از احراز کلیه شرایط شرکت در آزمون اطمینان حاصل نموده، سپس در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. اگر به دنبال آگاهی از شرایط لازم برای شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت هستید با ما همراه باشید.

بانک ملت در دوره استخدام 1400 از بین افراد واجد شرایط مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مورد نیاز خود، به جذب نیرو در رده شغلی بانکدار اقدام می کند.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت 1400

داوطلبانی که علاقه دارند در آزمون های استخدامی شرکت کنند، می بایست حتما واجد کلیه شرایط مطرح شده برای آن آزمون مورد نظر باشند. لازم به ذکر است که نادیده گرفتن قوانین شرکت در آزمون و حتی عدم احراز تنها یکی از شرایط وضع شده، منجر به حذف داوطلب از ادامه فرآیند استخدام شده و حتی ممکن است با داوطلب خاطی مطابق قانون برخورد شود.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی ارگان ها و سازمان هایی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور یا در برخی مواقع توسط جهاد دانشگاهی برگزار می شوند، در  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی  به طور کامل و جامع ارائه می شوند. اما بانک های خصوصی مانند بانک ملت، که خود بانک ها مجری برگزاری آزمون هستند، شرایط لازم برای شرکت در آزمون را از طریق اطلاعیه و آگهی منتشر شده در سایت رسمی بانک به اطلاع عموم می رسانند.

معمولا در اکثر آزمون هایی که در کشور برگزار می گردند، شرایط عمومی آن ها مشابه می باشند. اما همه سازمان ها و ارگان ها برای جذب نیرو علاوه بر شرایط عمومی، شرایط اختصاصی و ویژه ای را در نظر می گیرند که بانک ملت نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در این قسمت برای آگاهی و آشنایی کلی متقاضیان با شرایط آزمون بانک ملت، شرایط عمومی و تخصصی را به طور کلی ذکر نموده ایم.

 • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
 • تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی کشور
 • تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا دارا بودن کارت معافیت دائم قانونی (صرفا برای رده های شغلی بانکدار و متصدی امور اداری)
 • داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا داشتن کارت معافیت دائم قانونی غیر پزشکی (جهت رده شغلی متصدی حفاظت)
 • عدم اشتغال (رسمی یا پیمانی) و عدم تعهد خدمت به سازمان ها، دستگاه ها و یا سایر موسسات دولتی و غیردولتی
 • سلامتی و توانایی کامل جسمی-روانی برای انجام شغل محوله، بر اساس تایید پزشک معتمد بانک
 • موفقیت در آزمون آمادگی جسمانی بانک صرفا برای رده شغلی متصدی حفاظت
 • عدم محکومیت به فساد اخلاقی، نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه کیفری با تایید مراجع ذیصلاح، که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد.
 • نداشتن هر گونه اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان

شرایط اختصاصی آزمون استخدام بانک ملت

در هر دوره استخدام بانک ملت با توجه به نیاز آن، در رده های شغلی گوناگونی جذب نیرو صورت می گیرد که هر یک از این رده های شغلی، مستلزم دارا بودن مدرک تحصیلی در یک مقطع مشخص می باشد. در آزمون استخدامی دوره 1400 بانک ملت، تنها در رده شغلی بانکدار و برای داوطلبان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعلام نیاز شده است که شرایط اختصاصی آن نیز به شرح زیر می باشد.

 • دارا بودن حداقل معدل 15 برای مدارک تحصیلی مذکور
 • داشتن حداکثر سن 30 سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی (متولدین 70/01/19‏ به بعد) برای مقطع  تحصیلی کارشناسی
 • داشتن حداکثر سن 32 سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی (متولدین 68/01/19 به بعد) برای مقطع  تحصیلی کارشناسی ارشد
 • داوطلبان مقاطع تحصیلی بالاتر مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 • تاریخ ترخیص از خدمت نظام وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی و همچنین فراغت از تحصیل داوطلبان باید قبل از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی (3 تیر ماه 1400) باشد.
 • ارائه گواهینامه مهارت های هفتگانه رایانه (ICDL) از سوی پذیرفته شدگان آزمون کتبی رده های شغلی بانکدار و متصدی امور اداری (صرفا بخش حقوقی) الزامی است.
 • متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد بخش حقوقی صرفاً در صورت دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق قضائی و داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد بخش مهندسی ساختمان تنها در صورت دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی عمران مجاز به شرکت در آزمون هستند.
 • قبولی در فرآیند آزمون – مراحل استخدامی شامل آزمون کتبی، آزمون روانشناختی، مصاحبه استخدامی و روانشناختی، تست آمادگی  جسمانی (فقط برای متقاضیان رده شغلی متصدی حفاظت)، گزینش و معاینات پزشکی، مطابق دستورالعمل ها و ضوابط بانک می باشد.
 • از پذیرفته شدگان مراحل استخدامی فوق، قبل از به کارگیری در بانک، ضمانت نامه بانکی به مبلغ 5 میلیون تومان (صرفا صادره از بانک ملت) اخذ می گردد.
 • متقاضیان بایستی ساکن و بومی شهر مورد تقاضا باشند که شرایط بومی بودن به صورت زیر است و می بایست یکی از شروط ذکر شده وجود داشته باشد.
 1. متولد شهر مورد تقاضا باشند.
 2. حداقل 2 سال در آن شهر در مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان تحصیل کرده باشند.
 3. حداقل یکسال بصورت پیوسته یا 2 سال بصورت متناوب سابقه پرداخت حق بیمه بابت کار در محل معین، در شهر مذکور را داشته باشند.
 4. در 2 سال منتهی به تاریخ برگزاری آزمون، بصورت پیوسته در شهر مورد تقاضا سکونت داشته باشند( با ارائه سند مالکیت یا اجاره نامه دارای کد رهگیری بنام خود یا پدر یا مادر )

نکته ای که علاقه مندان به شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت باید در نظر داشته باشند، این است که اگر بعد از موفقیت داوطلبان در آزمون کتبی و بررسی و تطبیق مدارک استخدامی آن ها با شرایط ذکر شده برای آزمون یا در هر مرحله از بررسی های بعدی از طرف بانک معلوم گردد که داوطلب واجد شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده نمی باشد، حتی در صورت موفقیت در آزمون کتبی و هر یک از مراحل استخدامی و یا بعد از اشتغال به کار در بانک، ادامه رسیدگی به وضعیت استخدامی و ادامه خدمت او در بانک منتفی خواهد شد و متقاضی حق هیچگونه اعتراضی بابت این موضوع نخواهد داشت. اگر علاقه دارید که علاوه بر آزمون بانک ملت، از زمان و نحوه استخدام بانک ملی یا از شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی مطلع گردید می توانید با کلیک بر روی لینک های مربوطه اطلاعات لازم را به دست آورید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان از شرایط استخدام بانک ملت 1400 آگاه شد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی این بانک یا مقاله فوق از شرایط عمومی و اختصاصی استخدام مطلع شوید.

2- برای استخدام بانک ملت در سال 1400 نیازمند به داشتن چه معدلی می باشیم؟

دارا بودن حداقل معدل 15 برای مدارک تحصیلی مذکور الزامی می باشد.

3- آیا استخدام در بانک ملت سال 1400 دارای شرایط سنی می باشد؟

بله، علاقه مندان به ثبت نام در این دوره با مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می بایست به ترتیب دارای حداکثر سن 30 و 32 تمام باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. آیا مهمه که مدرک از دانشگاه سراسری یا آزاد باشه؟

  • با سلام و درود، مطابق با شرایط ذکر شده جهت استخدام در بانک ملت، نوع دانشگاه شما ملاک قبولی قرار نخواهد گرفت.

 2. جواد صمدی افشار

  با سلام
  شرایط سنی برای ارشد ۳۲ سال می باشد آیا سابقه بیمه نیز از شرایط سنی کسر می شود یا نه

 3. سلام ووقت بخیر
  این معدل۱۵،،معدل کتبی هست؟یا معدل کل دیپلم؟یا معدل کارشناسی ؟ و…؟

 4. آیاشرایط سنی مهم است. حتماباید۳۰سال تمام باشه

  • با سلام، بله داشتن حداکثر سن ۳۰ سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی بانک ملت، از شرایط اختصاصی برای ثبت نام می باشد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی