سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

کد دسترسی یا شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ادغام آزمون سراسری و آزاد با یکدیگر باعث شده که ارزشیابی داوطلبان کنکوری در قالب یک آزمون صورت بگیرد.بنابراین با توجه به اقدام کنکور دانشگاه سراسری و آزاد ملاک قبولی داوطلبان در دانشگاه آزاد،شرکت در آزمون سراسری می باشد.اما یکسان بودن آزمون های این دو دوره دلیل بر یکسان بودن انتخاب رشته نخواهد بود و انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد به صورت مجزا انجام می شود.بنابراین علاوه بر متفاوت بودن تاریخ انجام انتخاب رشته این دو دوره،تعداد کد رشته محل های این دو دوره نیز کاملا متفاوت می باشد.به طوری که داوطلبان در انتخاب رشته کنکور سراسری امکان انتخاب 150 رشته محل و در انتخاب رشته کنکور آزاد امکان انتخاب 20 رشته محل را خواهند داشت.اما نکته اینجاست که داوطلبان برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازمند یک کد 7 رقمی می باشند که این کد در انتهای کارنامه آزمون سراسری درج شده است و نام دیگر آن شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

مراحل انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد (کد هفت رقمی) در انتهای کارنامه آزمون سراسری درج شده است که دریافت این کد برای انجام انتخاب رشته کنکور آزاد ضروری است.در قسمت زیر مراحل انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد را شرح داده ایم:

1-برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد ابتدا داوطلبان باید به سایت Azmoon.org سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند.

2-در قسمت دوم داوطلبان باید به سامانه انتخاب رشته با آزمون کنکور سراسری 96 وارد شوند.

3-در مرحله بعد نوع دوره، رشته تحصیلی، شناسه انتخاب رشته، شماره شناسنامه و سال تولد باید وارد شود.

4-در نهایت داوطلبان با ورود به سیستم انتخاب رشته (با توجه به اولویت هایتان) باید تعداد 20 کد رشته محل و کد دانشگاه را ثبت نمایند.

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

با توجه به بازه زمانی کوتاهی که به زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد باقی مانده است، در رابطه با زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد لازم است بدانید که نحوه انجام انتخاب رشته به صورت کاملا اینترنتی انجام خواهد شد و زمان انتخاب رشته آزاد از اواخر مرداد ماه آغاز و تا اواسط شهریور ماه 96 ادامه خواهد داشت. بنابراین داوطلبان باید با استفاده شناسه‌ ای که از طریق سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده‌ اند برای انجام انتخاب رشته خود اقدام نمایند.ضمن اینکه با عضویت در کانال انتخاب رشته می توانید از تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96 مطلع شوید.برای عضویت در کانال انتخاب رشته کلیک کنید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

داوطلبان در انتخاب رشته کنکور سراسری امکان انتخاب 150 رشته محل را خواهند داشت در صورتی که در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند فقط 20 رشته محل را انتخاب نمایند.بنابراین با توجه به اینکه تعداد انتخاب رشته محل ها در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بسیار کمتر از دانشگاه سراسری می باشد، آمار قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد نسبت به داوطلبان دانشگاه سراسری کمتر خواهد بود.به همین دلیل در انتخاب رشته کنکور آزاد ترتیبی درست تر است که بر اساس علاقه داوطلبان باشد نه بر اساس میزان شانس قبولی در آن رشته.بنابراین به نکاتی که در ادامه مطلب توضیح داده ایم با دقت توجه کنید:

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند 20 رشته محل را انتخاب کنند که با توجه به این تعداد، پیشنهاد می کنیم انتخاب ها را در سه گروه انتخاب های خوشبینانه ، انتخاب های منطقی و انتخاب های بدبینانه قرار دهند.نکته مثبت این گروه بندی در این است که با این روش می توان 20 رشته محل را به شیوه ای صحیح و با توجه به میزان علاقه و ترازتان انتخاب کرد.

بهتر است در گروه انتخاب های خوشبینانه، رشته محل هایی را انتخاب کنید که تمایل زیادی به قبولی در آنها دارید ولی با رتبه و ترازتان همخوانی ندارد.در گروه انتخاب های منطقی رشته هایی را که بیشترین همخوانی را با توجه به رتبه و تراز تان دارند را بچینید و رشته هایی را که اهمیت کمتری نسبت به دیگر رشته ها دارند را در گروه انتخاب های بدبینانه قرار دهید.

میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

آگاهی از میزان تاثیر سهمیه در قبولی داوطلبان در انتخاب رشته کنکور آزاد هم از دیگر مواردی است که داوطلبان را با پرسش های زیادی مواجه می کند.در این خصوص لازم است بدانید که به داوطلبان دانشگاه آزاد سهمیه بومی گزینی و مناطق تعلق نمی گیرد بنابراین این سهمیه ها هیچگونه تاثیری در انتخاب رشته آنها ندارد. در واقع ملاک اصلی برای قبولی داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز (نمره کل)  کسب شده در کنکور می باشد که شانس قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد را افزایش می دهد و در قبولی آنها در انتخاب رشته تاثیرمستقیمی خواهد داشت.بنابراین در صورتی که تراز کسب شده داوطلبی در کنکور بیشتر باشد امکان افزایش شانس قبولی نیز در تمامی رشته محل ها بیشتر خواهد بود.برای کسب اطلاع از تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد و میزان شهریه دانشگاه آزاد کلیک کنید.

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

در اواخر شهریور ماه اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بر روی سایت قرار خواهد گرفت.پس از مشخص شدن نتایج داوطلبانی که در انتخاب رشته خود پذیرفته شده اند باید در زمان مشخص شده به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند و ثبت نام نهایی خود را تکمیل کنند.اما داوطلبانی که در انتخاب رشته قبول نشده اند می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنند و شانس خود را برای قبولی در  رشته مورد علاقه خود البته در صورت وجود ظرفیت در رشته و دانشگاه مورد نظرشان امتحان نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۱ نظر

 1. سلام خسته نباشید من یه کارت اعتباری ثبت نام گرفتم و متوجه شدم اشتباه گرفتم اون کارت رو،چیکار کنم این کارت رو عودت بدم؟

 2. سلام خیلی کلافه شدم اخه برگه های کنکورم گم شده و شناسه دانشگاه آزاد رو هم ندارم شماره داوطلبی و شماره پروندم همه گم شده باید چیکار کنم لطفا بگین

  • باسلام، شما می توانید با سازمان سنجش ارتباط برقرارکنید و اطلاعات خود را از سازمان سنجش بگیرید.

 3. سلام خسته نباشین
  من میخوام لیست انتخاب رشته ی ارشد ازاد رو که انجام دادم ببینم ولی به جز انتخاب قبولی چیز دیگه ای نزده لطفا راهنایی کنین

  • باسلام گذینه ای به نام ( مشاهده انتخاب رشته ) در میزکار شما قرار دارد میتوانید با انتخاب ان لیست خود را مشاهده فرمایید

 4. سلام آیا امسال دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت دارد؟

  • با سلام با توجه به اطلاعیه های سازمان تکمیل ظرفیتی برای هیچ کدام از دوره ها امسال انجام نمی شود ولی با توجه به درخواست های دانشگاه به سازمان احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت برای اواخر مهر ماه وجود دارد .

 5. سلام من با وارد کردن کد دسترسی و کد ملی و رمز تصویر مدام با پیام رمز تصویر اشتباه است روبرو میشم
  شناسه دانشگاه ازاد همان کد دسترسی انتخاب رشته است درسته؟؟

 6. سلام ببخشید کد دسترسی به انتخاب رشته آزاد رو من گم کردم چطور میتونم دوباره باز یابی کنم رفتم شایت سنجش ولی چیزی پیدا نکردم و این که بدون این کد میشه نتایج رو دید

  • با سلام.
   شما باید کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد داشته باشید. تا بتوانید وارد پنل خود شوید و نتایج را مشاهده کنید. شما میتوانید این کد را از طریق کارنامه اولیه سازمان سنجش دریافت نمایید.

 7. تورو خدا جواب بدین من کد پیگیری انتخاب رشته ازادم رو فراموش کردم راهی هست بدون نیاز به کد پیگیری نتیجه انتخاب رشته رو ببینم

  • با سلام با داشتن کد ملی و شناسه دسترسی دانشگاه ازاد میتوانید نتایج دانشگاه ازاد را ملاحظه کنید. در صورت فراموشی کدپیگری و شماره داوطلبی و پرونده سراسری میتوان این کدها را مجددا استعلام کرد

 8. سلام.زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه آزاد کی هستش؟

 9. سلام.آیا با داشتن کد انتخاب رشته و کد ملی میشه به کارنامه اصلی دست پیدا کرد. یعنی اگه این دوتا کد رو در اختیار کسی قرار بدم میتونه کارنامه اصلی رو چک کنه؟ لطفا هر چه زودتر جواب بدین ممنون میشم

 10. سلام توروخدا پاسخ بدید گیر کردم.رفتم برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد تو سایتش وارد پنل خودم هم شدم قسمت ثبت رشته هم زدم ۳۸ تومن هم پرداخت کردم اما باز هم جایی برام باز نمیشه که بتونم کد هامو وارد کنم .قسمت ثبت رشته رو که میزنم بازم همون صفحه پرداخت وجه میاد.من باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • با سلام. احتمالا اینترنت شما ضعیف بوده پرداخت نکردید ، شما مجدد پرداخت کنید اگر حساب قبلی هم کسر شده باشه به حساب شما برگردانده خواهد شد، مجدد امتحان کنید.

 11. سلام ببخشید کارنامه ازمون سراسریو برداشتن من نمیتونم کد شناسرو بگیرم لطفا کمک کنید

  • باسلام.هنوز لینک دریافت کارنامه اولیه از روی سایت سازمان سنجش برداشته نشده است و شما با وارد کردن اطلاعات شخصی خود به راحتی می توانید کارنامه خود را دریافت کنید.

 12. سلام تورو خدا بگین شناسه رو از کجا باید پیدا کنیم من هرچی گشتم از جوابایی که بقیه داده بودین پیدا نکردم

 13. سلام

  شناسه دانشگاه آزاد رو نمیتونم از سایت سنجش پیدا کنم، چون بخش مربوط به اعلام نتایج و کارنامه ارشد غیر فعال شده
  آخه این چه مسخره بازیه؟ چرا کارنامه رو برداشتن؟
  حالا ما که شناسه نداریم چیکار باید کنیم؟؟؟

  • با سلام . لینک دریافت شناسه از طریق کارنامه در حال حاضر فعال میباشد . میتونید دوباره وارد شوید و اطلاعات رو دریافت کنید .

 14. سلام بنده دسترسی به کارنامه سراسری را ندارم در سایت سنجش هم کارنامه برداشته شده است چه باید کرد ؟
  درآیکون دوم هم که فرمودید وجود ندارد . کلا سامانه اعلام نتایج ارشد ۹۷ رو برداشتن از تو سایت … لطفا راهنمایی کنید

 15. سلام بنده دسترسی به کارنامه سراسری را ندارم در سایت سنجش هم کارنامه برداشته شده است چه باید کرد ؟

  • سلام درحال حاضر سامانه اعلام نتایج بر روی سایت sanjesh.org در آیکون دوم توضیحات کارشناسی ارشد موجود میباشد.

 16. برای دریافت شناسه انتخاب رشته چیکار کنم؟ تلفن ثابت ندارم

  • با سلام کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد در کارنامه نتایج اولیه دانشگاه سراسری در قسمت پایین وجود دارد

 17. سلام من رتبه۸۹۲۱آوردم چه زیرگروهی از رشته تجربی هستم؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید