تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

کد دسترسی یا شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99
شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ادغام آزمون سراسری و آزاد با یکدیگر باعث شده که ارزشیابی داوطلبان کنکوری در قالب یک آزمون صورت بگیرد.بنابراین با توجه به اقدام کنکور دانشگاه سراسری و آزاد ملاک قبولی داوطلبان در دانشگاه آزاد،شرکت در آزمون سراسری می باشد.اما یکسان بودن آزمون های این دو دوره دلیل بر یکسان بودن انتخاب رشته نخواهد بود و انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد به صورت مجزا انجام می شود.بنابراین علاوه بر متفاوت بودن تاریخ انجام انتخاب رشته این دو دوره،تعداد کد رشته محل های این دو دوره نیز کاملا متفاوت می باشد.به طوری که داوطلبان در انتخاب رشته کنکور سراسری امکان انتخاب 150 رشته محل و در انتخاب رشته کنکور آزاد امکان انتخاب 20 رشته محل را خواهند داشت.اما نکته اینجاست که داوطلبان برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازمند یک کد 7 رقمی می باشند که این کد در انتهای کارنامه آزمون سراسری درج شده است و نام دیگر آن شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

مراحل انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد (کد هفت رقمی) در انتهای کارنامه آزمون سراسری درج شده است که دریافت این کد برای انجام انتخاب رشته کنکور آزاد ضروری است.در قسمت زیر مراحل انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد را شرح داده ایم:

1-برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد ابتدا داوطلبان باید به سایت Azmoon.org سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند.

2-در قسمت دوم داوطلبان باید به سامانه انتخاب رشته با آزمون کنکور سراسری 96 وارد شوند.

3-در مرحله بعد نوع دوره، رشته تحصیلی، شناسه انتخاب رشته، شماره شناسنامه و سال تولد باید وارد شود.

4-در نهایت داوطلبان با ورود به سیستم انتخاب رشته (با توجه به اولویت هایتان) باید تعداد 20 کد رشته محل و کد دانشگاه را ثبت نمایند.

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

با توجه به بازه زمانی کوتاهی که به زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد باقی مانده است، در رابطه با زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد لازم است بدانید که نحوه انجام انتخاب رشته به صورت کاملا اینترنتی انجام خواهد شد و زمان انتخاب رشته آزاد از اواخر مرداد ماه آغاز و تا اواسط شهریور ماه 96 ادامه خواهد داشت. بنابراین داوطلبان باید با استفاده شناسه‌ ای که از طریق سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده‌ اند برای انجام انتخاب رشته خود اقدام نمایند.ضمن اینکه با عضویت در کانال انتخاب رشته می توانید از تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96 مطلع شوید.برای عضویت در کانال انتخاب رشته کلیک کنید.

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

داوطلبان در انتخاب رشته کنکور سراسری امکان انتخاب 150 رشته محل را خواهند داشت در صورتی که در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند فقط 20 رشته محل را انتخاب نمایند.بنابراین با توجه به اینکه تعداد انتخاب رشته محل ها در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بسیار کمتر از دانشگاه سراسری می باشد، آمار قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد نسبت به داوطلبان دانشگاه سراسری کمتر خواهد بود.به همین دلیل در انتخاب رشته کنکور آزاد ترتیبی درست تر است که بر اساس علاقه داوطلبان باشد نه بر اساس میزان شانس قبولی در آن رشته.بنابراین به نکاتی که در ادامه مطلب توضیح داده ایم با دقت توجه کنید:

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند 20 رشته محل را انتخاب کنند که با توجه به این تعداد، پیشنهاد می کنیم انتخاب ها را در سه گروه انتخاب های خوشبینانه ، انتخاب های منطقی و انتخاب های بدبینانه قرار دهند.نکته مثبت این گروه بندی در این است که با این روش می توان 20 رشته محل را به شیوه ای صحیح و با توجه به میزان علاقه و ترازتان انتخاب کرد.

بهتر است در گروه انتخاب های خوشبینانه، رشته محل هایی را انتخاب کنید که تمایل زیادی به قبولی در آنها دارید ولی با رتبه و ترازتان همخوانی ندارد.در گروه انتخاب های منطقی رشته هایی را که بیشترین همخوانی را با توجه به رتبه و تراز تان دارند را بچینید و رشته هایی را که اهمیت کمتری نسبت به دیگر رشته ها دارند را در گروه انتخاب های بدبینانه قرار دهید.

نکته: در سال های گذشته، انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مرتبط به خود انجام می شدند، اما طی تغییری که در سال 99 به وجود آمده است، انتخاب کدرشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندان پزشکی، دام پزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد، می بایست، در سایت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، به نشانی sanjesh.org انجام داده شود و دیگر این کد رشته ها در فرم انتخاب رشته سامانه سنجش پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد وارد نخواهد شد.

میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

آگاهی از میزان تاثیر سهمیه در قبولی داوطلبان در انتخاب رشته کنکور آزاد هم از دیگر مواردی است که داوطلبان را با پرسش های زیادی مواجه می کند.در این خصوص لازم است بدانید که به داوطلبان دانشگاه آزاد سهمیه بومی گزینی و مناطق تعلق نمی گیرد بنابراین این سهمیه ها هیچگونه تاثیری در انتخاب رشته آنها ندارد. در واقع ملاک اصلی برای قبولی داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز (نمره کل)  کسب شده در کنکور می باشد که شانس قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد را افزایش می دهد و در قبولی آنها در انتخاب رشته تاثیرمستقیمی خواهد داشت.بنابراین در صورتی که تراز کسب شده داوطلبی در کنکور بیشتر باشد امکان افزایش شانس قبولی نیز در تمامی رشته محل ها بیشتر خواهد بود.برای کسب اطلاع از تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد و میزان شهریه دانشگاه آزاد کلیک کنید.

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

در اواخر شهریور ماه اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بر روی سایت قرار خواهد گرفت.پس از مشخص شدن نتایج داوطلبانی که در انتخاب رشته خود پذیرفته شده اند باید در زمان مشخص شده به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند و ثبت نام نهایی خود را تکمیل کنند.اما داوطلبانی که در انتخاب رشته قبول نشده اند می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنند و شانس خود را برای قبولی در  رشته مورد علاقه خود البته در صورت وجود ظرفیت در رشته و دانشگاه مورد نظرشان امتحان نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۱ نظر

 1. Avatar

  سلام.دانشگاه ازاد ثبت نام کردم کد پیگیری دادن گفتن تو سایت دانشگاه چک کن قبول شدی بیا برا تشکیل پرونده توایت میرم کد هفت رقمی میخواد اینی که دادن شیش رقمه همه سایتارم گشتم پنل ندارن برا کد رهگیری الان از کجا بفهمم قبول شدم یا ن؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه های آزاد تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ ادامه دارد ، نتایج بعد از پایان مرحله ثبت نام مشخص خواهد شد.

 2. Avatar

  با سلام و عرض ادب آیا برای ثبت نام دانشگاه آزاد ،نگه داشتن کد رهگیری الزامی است .؟(من گم کردم)

 3. Avatar

  سلام چرا با وجود ارائه اطلاعات کد دسترسی و کد ملی نمی توانم نتیجه آزمون را مشاهده کنم و با جمله اطلاعات وارد شده صحیح نمی باشد مواجه می شوم ؟ ثبت نام کامل انجام شده و کد رهیگیری هم دریافت شده است .

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید من ثبت نام دانشگاه آزادمو انجام دادم ینی کد هارو وارد کردم ولی حواسم نبود و دکمه چاپ و تایید رو نزدم میخواستم ببینم انتخاب رشته من انجام شده یا نه لطفا جواب بدین

  • ایران مشاوره

   سلام , در صورت دریافت کد رهگیری ,ثبت نام شما انجام گردیده است.در غیر این صورت می بایست مجددا مراحل ثبت نام را انجام دهید.

 5. Avatar

  سلام ببخشید میخوام بدونم برای مشاهده انتخاب رشته چه کد هایی لازمه من الان شماره پروندمو میزنم اما پاسخ میده قبلا با این شماره پرونده انتخاب رشته ای انجام نشده،الان باید چیکار کنم،دارم میمیرم از استرس..لطفا هر چه زودتر بهم جواب بدید،ممنونم.

 6. Avatar

  سلام من با وارد کردن کد دسترسی و کد ملی و رمز تصویر مدام با پیام رمز تصویر اشتباه است روبرو میشم
  چیکار باید بکنم؟

 7. Avatar

  سلام کد هفت رقمی دانشگاه ازاد تو کارنامم نوشته نشده باید چیکار کنم

 8. Avatar

  سلام-من انتخاب رشته انجام دهم چند روز قبل-(انتخاب رشته دانشگاه آزاد)الان رفتم وارد میزکارم شدم -که قسمت مشاهده انتخاب رشته-نگاه کنم لیستم را-اما در ان قسمت برای من نوشته انتخاب رشته انجام نشده است و اصلا روشن نیست که روی آن کلیک کنم!!!چرا اینطوریه؟!لطفا سریعتر پاسخ دهید مچکرم-امروز اخرین مهلت انتخاب رشته است من میخواستم ویرایش انجام دهم-مچکر

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید من یه کارت اعتباری ثبت نام گرفتم و متوجه شدم اشتباه گرفتم اون کارت رو،چیکار کنم این کارت رو عودت بدم؟

 10. Avatar

  سلام خیلی کلافه شدم اخه برگه های کنکورم گم شده و شناسه دانشگاه آزاد رو هم ندارم شماره داوطلبی و شماره پروندم همه گم شده باید چیکار کنم لطفا بگین

  • Avatar

   باسلام، شما می توانید با سازمان سنجش ارتباط برقرارکنید و اطلاعات خود را از سازمان سنجش بگیرید.

 11. Avatar

  سلام خسته نباشین
  من میخوام لیست انتخاب رشته ی ارشد ازاد رو که انجام دادم ببینم ولی به جز انتخاب قبولی چیز دیگه ای نزده لطفا راهنایی کنین

  • Avatar

   باسلام گذینه ای به نام ( مشاهده انتخاب رشته ) در میزکار شما قرار دارد میتوانید با انتخاب ان لیست خود را مشاهده فرمایید

 12. Avatar

  سلام آیا امسال دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت دارد؟

  • Avatar

   با سلام با توجه به اطلاعیه های سازمان تکمیل ظرفیتی برای هیچ کدام از دوره ها امسال انجام نمی شود ولی با توجه به درخواست های دانشگاه به سازمان احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت برای اواخر مهر ماه وجود دارد .

 13. Avatar

  سلام من با وارد کردن کد دسترسی و کد ملی و رمز تصویر مدام با پیام رمز تصویر اشتباه است روبرو میشم
  شناسه دانشگاه ازاد همان کد دسترسی انتخاب رشته است درسته؟؟

 14. Avatar

  سلام ببخشید کد دسترسی به انتخاب رشته آزاد رو من گم کردم چطور میتونم دوباره باز یابی کنم رفتم شایت سنجش ولی چیزی پیدا نکردم و این که بدون این کد میشه نتایج رو دید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما باید کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد داشته باشید. تا بتوانید وارد پنل خود شوید و نتایج را مشاهده کنید. شما میتوانید این کد را از طریق کارنامه اولیه سازمان سنجش دریافت نمایید.

 15. Avatar

  تورو خدا جواب بدین من کد پیگیری انتخاب رشته ازادم رو فراموش کردم راهی هست بدون نیاز به کد پیگیری نتیجه انتخاب رشته رو ببینم

  • Avatar

   با سلام با داشتن کد ملی و شناسه دسترسی دانشگاه ازاد میتوانید نتایج دانشگاه ازاد را ملاحظه کنید. در صورت فراموشی کدپیگری و شماره داوطلبی و پرونده سراسری میتوان این کدها را مجددا استعلام کرد

 16. Avatar

  سلام.زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه آزاد کی هستش؟

 17. Avatar

  سلام.آیا با داشتن کد انتخاب رشته و کد ملی میشه به کارنامه اصلی دست پیدا کرد. یعنی اگه این دوتا کد رو در اختیار کسی قرار بدم میتونه کارنامه اصلی رو چک کنه؟ لطفا هر چه زودتر جواب بدین ممنون میشم

 18. Avatar

  سلام توروخدا پاسخ بدید گیر کردم.رفتم برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد تو سایتش وارد پنل خودم هم شدم قسمت ثبت رشته هم زدم ۳۸ تومن هم پرداخت کردم اما باز هم جایی برام باز نمیشه که بتونم کد هامو وارد کنم .قسمت ثبت رشته رو که میزنم بازم همون صفحه پرداخت وجه میاد.من باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. احتمالا اینترنت شما ضعیف بوده پرداخت نکردید ، شما مجدد پرداخت کنید اگر حساب قبلی هم کسر شده باشه به حساب شما برگردانده خواهد شد، مجدد امتحان کنید.

 19. Avatar

  سلام ببخشید کارنامه ازمون سراسریو برداشتن من نمیتونم کد شناسرو بگیرم لطفا کمک کنید

  • ایران مشاوره

   باسلام.هنوز لینک دریافت کارنامه اولیه از روی سایت سازمان سنجش برداشته نشده است و شما با وارد کردن اطلاعات شخصی خود به راحتی می توانید کارنامه خود را دریافت کنید.

 20. Avatar

  سلام تورو خدا بگین شناسه رو از کجا باید پیدا کنیم من هرچی گشتم از جوابایی که بقیه داده بودین پیدا نکردم

  • Avatar

   سلام در کارنامه اولیه سراسری در قسمت پایین شناسه انتخاب رشته دانشگاه ازاد درج شده است

 21. Avatar

  سلام

  شناسه دانشگاه آزاد رو نمیتونم از سایت سنجش پیدا کنم، چون بخش مربوط به اعلام نتایج و کارنامه ارشد غیر فعال شده
  آخه این چه مسخره بازیه؟ چرا کارنامه رو برداشتن؟
  حالا ما که شناسه نداریم چیکار باید کنیم؟؟؟

  • Avatar

   با سلام . لینک دریافت شناسه از طریق کارنامه در حال حاضر فعال میباشد . میتونید دوباره وارد شوید و اطلاعات رو دریافت کنید .

 22. Avatar

  سلام بنده دسترسی به کارنامه سراسری را ندارم در سایت سنجش هم کارنامه برداشته شده است چه باید کرد ؟
  درآیکون دوم هم که فرمودید وجود ندارد . کلا سامانه اعلام نتایج ارشد ۹۷ رو برداشتن از تو سایت … لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar

   با سلام در اطلاعیه ماقبل اخر سازمان سنجش در قسمت ارشدبخش ورود به سیستم
   اقدام کنید

 23. Avatar

  سلام بنده دسترسی به کارنامه سراسری را ندارم در سایت سنجش هم کارنامه برداشته شده است چه باید کرد ؟

  • ایران مشاوره

   سلام درحال حاضر سامانه اعلام نتایج بر روی سایت sanjesh.org در آیکون دوم توضیحات کارشناسی ارشد موجود میباشد.

 24. Avatar

  برای دریافت شناسه انتخاب رشته چیکار کنم؟ تلفن ثابت ندارم

  • Avatar

   با سلام کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد در کارنامه نتایج اولیه دانشگاه سراسری در قسمت پایین وجود دارد

 25. Avatar

  سلام من رتبه۸۹۲۱آوردم چه زیرگروهی از رشته تجربی هستم؟

دریافت مشاوره نتایج نهایی کنکور