تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مشاوره تحصیلی دکتری 1400

مشاوره تحصیلی دکتری 1400

مشاوره تحصیلی دکترا 1400
مشاوره تحصیلی دکتری 1400

با توجه به اینکه طی سال های اخیر تعداد علاقمندان به تحصیل در مقاطع بالاتر افزایش چشمگیری داشته و با وجود تلاش فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برای ورود به مقطع دکتری و از آنجا که مقطع دکتری به عنوان بالاترین مقطع تحصیلی در دانشگاه های ایران محسوب می شود. مهمترین عوامل موفقیت در آزمون دکتری، کسب آمادگی برای آزمون کتبی، تکمیل کردن رزومه پژوهشی – آموزشی تا پیش از روز مصاحبه و کسب آمادگی برای شرکت در جلسه مصاحبه می باشد. تصمیم گرفتیم اطلاعات مشاوره ای در رابطه با برنامه ریزی آزمون دکتری، ثبت نام آزمون دکتری سراسری، انتخاب رشته دکتری، شرایط ثبت نام آزمون دکتری، منابع آزمون دکتری و مصاحبه دکتری در اختیارتان قرار دهیم. پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و اگر در انتها با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید، مشاوران مرکز ایران مشاوره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

چگونه برای کنکور دکتری 1400 برنامه ریزی کنیم؟

برنامه ریزی یکی از اصلی ترین اساس های دستیابی به اهداف است؛ زیرا با یک برنامه ریزی صحیح و سنجیده می توانید نتیجه مطلوب را در زمانی مشخص شده کسب کنید. برای موفقیت در آزمون دکتری نیز می بایست با توجه به شرایط، بهترین برنامه ریزی را طراحی نمایید. پیش نیازهایی که در ادامه به آن ها پرداخته ایم می توانند در شروع این امر به شما یاری رسانند.

تعیین هدف

تعیین هدف اولین قدم برای طراحی همان برنامه ریزی می باشد، که در انتها نتیجه مطلوبی برای شما در بر خواهد داشت. بهتر است قبل از ثبت نام یا طراحی برنامه ریزی برای کسب نمرات مطلوب در آزمون دکتری به این موضوع فکر کنید که چرا قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید؟ آیا با ادامه تحصیل در این مقطع می توانم به اهداف بزرگ تر خود نزدیک تر شوم؟ پاسخ قانع کننده به این سوالات می تواند انگیزه شما را در مسیر آمادگی برای رقابت حفظ نماید. همچنین شما می توانید رشته ها و دانشگاه های مورد نظر خود را انتخاب و پس از بررسی حدنصاب دعوت به مصاحبه آن دانشگاه ها، زمان لازم برای مطالعه هر درس را تعیین کنید.

بهتر است تا اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را نیز مشخص کنید. یعنی برای خواندن مباحث مختلف در وهله اول یک سری دروس را انتخاب می کنید که باید آن را در مدت مشخص شده مانند یک هفته تا یک ماه به اتمام برسانید. در اهداف بلند مدت نیز لازم است زمان اتمام مطالعه و شروع فرآیند جمع بندی را تعیین نمایید.

شناسایی منابع آزمون دکتری

دروس امتحانی که می بایست برای آزمون دکتری مطالعه نمود مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی می باشد اما برای موفقیت در این آزمون و رقابت مفید تر علاوه بر کتب و جزواتی که در دانشگاه ها توسط اساتید تدریس می شوند، منابع کمکی شامل کتاب های کمک درسی و تست زنی را نیز مورد مطالعه و تمرین قرار دهید.

کتاب های پارسه، ماهان، مدرسان شریف و… از جمله معروف ترین کتاب های آمادگی برای شرکت در آزمون دکتری می باشند که شما می توانید با در نظر گرفتن رشته خود، جامع ترین کتاب مربوطه را تهیه کنید. شما کاربران عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون منابع آزمون دکتری 1400، به لینک مربوطه مراجعه کنید و یا با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

بررسی نوع سوالات آزمون

این آزمون شامل دو دفترچه می باشد، دفترچه اول شامل سوالات اختصاصی و دیگری شامل سوالات استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی می باشد و بخش دوم علاوه بر استعداد تحصیلی، شامل سوالات تحلیلی، کمی و منطقی برای رشته های غیر مهندسی و تجسمی برای رشته های مهندسی می باشد.

بررسی و شناخت وضعیت خود

یکی از اقدامات ضروری برای برنامه ریزی مناسب شناخت توانایی ها، علایق، نقاط قوت و ضعف شخصی می باشد، شما می توانید با توجه به تجربیات قبلی توانایی خود در دروس مختلف را بسنجید که این مسئله باعث می گردد تا بررسی کنید به طور متوسط برای مطالعه هر منبع چقدر زمان نیاز دارید.

از طرفی متقاضیان دکتری، معمولا بنا بر دلایلی همچون اشتغال و تاهل گاها نمی توانند زمان کافی از ساعات شبانه روز را به مطالعه اختصاص دهند و همین امر می تواند شرایط را کمی پیچیده تر کند. اما با برنامه ریزی و برآورد ساعاتی که در طول روز می توانید به امر مطالعه و تمرین بپردازید، از پس این مرحله نیز به خوبی برمی آیید.

برنامه ریزی

حالا زمان آن فرا رسیده تا بعد از شناخت کامل از منابع دکتری و توانایی های فردی خود  برنامه ای جامع و مناسب را طراحی کنید. برای یک برنامه ریزی درست و اصولی می بایست چند نکته را در نظر بگیرد.

 • اگر دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد و یا فارغ التحصیل این مقطع می باشید توصیه می کنیم فرصت را از دست ندهید و از همین حالا شروع به برنامه ریزی کنید. چرا که برای قبولی در آزمون دکتری می بایست بیشترین زمان ممکن را در برنامه ریزی خود برای هر درس اختصاص دهید.
 • توصیه می کنیم دروس مربوط به زبان انگلیسی عمومی و استعداد تحصیلی آزمون دکتری را به صورت مستمر مطالعه کنید و در برنامه خود هر روز یا یک روز در میان ساعاتی را برای این دروس در نظر بگیرید.
 • در برنامه ریزی خود حتما زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید. بدیهی است که خستگی موجب کاهش تمرکز و به دنبال آن مانع یادگیری مطالب می شود.
 • منابعی که تمرکز بیشتر سوالات (با توجه به آزمون های سال گذشته) معطوف به آن ها می باشد را در اولویت قرار دهید.
 • سعی کنید به صورت منعطف برنامه ریزی کنید؛ در دوران آمادگی برای آزمون ممکن است اتفاقاتی بیفتد که نتوانید برنامه خود را در زمان تعیین شده به انجام برسانید. در چنین شرایطی لازم است که به جبران این عقب ماندن ها بپردازید.
 • به دلیل حجم زیاد مطالب، بهتر است در ابتدا منابع جامع و مناسبی را انتخاب کنید و از تغییر آن ها در دوران مطالعه خود اجتناب کنید چرا که این تغییر جز سردرگمی شما بین منابع مختلف، نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

ثبت نام آزمون دکتری 1400

نام نویسی در آزمون دکتری 1400
ثبت نام آزمون دکتری 1400

ثبت نام برای کلیه دانشگاه ها و موسسات عالی فقط از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد بنابراین لازم است داوطلبان ابتدا دفترچه ی ثبت نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن نسبت به خرید کارت اعتباری شرکت در آزمون به شرح ذیل اقدام کنند.مراحل ثبت نام اینترنتی

 • جهت تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره 1) به سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه کنید.
 • لازم است طبق توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام از عکس داوطلب اسکن تهیه کنید.
 • از آنجا که پرداخت هزینه ثبت نام بصورت اینترنتی انجام می شود، لازم است بوسیله کارت های عضو شبکه شتاب، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و خرید کارت اعتباری مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.
 • توصیه ما به شما  داوطلبان عزیز این است که پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی، یک نسخه پرینت از آن تهیه کنید.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

لازم است قبل از انجام ثبت نام شرایط ثبت نام در آزمون را بدانید. آزمون دکتری نیز مانند سال های اخیر در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی انجام خواهد ش. اجرای آزمون متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور و مصاحبه علمی و بررسی سوابق تحصیلی توسط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد. تمامی دانشجویان و فارغ التحضیلان  مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورت دارا بودن شرایط لازم میتوانند در این آزمون شرکت کنند. شرایط ثبت نام در آزمون به شرح ذیل می باشد.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی کشور
 • ملتزم بودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام واجبات و پرهیز از محرمات)
 • عدم کینه و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فرماسونری
 • عدم فساد اخلاقی
 • عدم شهرت به انجام اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

شرایط اختصاصی

 • شرکت کنندگان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای بوده و یا دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشند.
 • فضلا و طلاب حوزه های علمیه که مدرک آن ها توسط یکی از حوزه های علمیه قم یا خراسان صادر شده است و دوره سطح سه خود را گذرانده اند یا تا تاریخ مشخص فارغ التحصیل می شوند، در این صورت می توانند در یکی از کد رشته محل های مربوط به علوم انسانی در آزمون دکتری 1400 شرکت کنند.
 • داوطلبانی که در مقطع دکتری تخصصی روزانه مشغول به تحصیل هستند، در صورت عدم انصراف از تحصیل تا پایان مهلت ثبت نام کنکور دکتری 1400 مجاز به شرکت در این آزمون نمی باشند.
 • دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های غیر روزانه دکتری (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای برادران) می ‌توانند بدون انصراف از تحصیل، در آزمون دکتری سال 1400 ثبت نام و شرکت نمایند اما پس از قبولی می بایست انصراف خود را قطعی کنند.
 • با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، پذیرفته شدگان نهایی در دوره های روزانه آزمون دکتری سال 99، حتی در صورت عدم ثبت نام یا انصراف از رشته قبول شده، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی 1400 نمی باشند.
 • متقاضیان فارغ التحصیل می بایست هنگام ثبت نام معدل دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای خود را در فرم تقاضانامه وارد نمایند.
 • داوطلبانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند و حداکثر تا تاریخ مشخص فارغ التحصیل می شوند، در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه باید معدل فارغ التحصیلی خود را وارد کنند.
 • دانشجویانی که تا تاریخ مشخص فارغ التحصیل می شوند باید در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را وارد نمایند.
 • سپردن تعهد خدمت توسط پذیرفته شدگان دوره روزانه برابر طول مدت تحصیل دکتری (تا در صورت نیاز، در محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی می کند مشغول به کار شوند.)
 • رشته امتحانی منتخب داوطلب با رشته تحصیلی در دوره ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای متناسب باشد.
 • متقاضیانی که معدل آن ها کمتر از 14 می باشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری 1400 را ندارند.
 • شرکت کنندگان مرد در آزمون دکتری 1400 نباید از لحاظ مقررات نظام وظیفه منعی داشته باشند.
 • داوطلبان فارغ التحصیل و دانشجوی رشته های پزشکیاز از منظر طرح تعهد خدمت مشکلی نداشته باشند.

انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

همانند تمامی آزمون های کتبی پس از شرکت در جلسه آزمون دکتری، داوطلبان می بایست انتخاب رشته انجام دهند. برای انجام این فرایند در هر مقطع ای که باشیم بهترن عملکرد بهره گیری از مشاوره انتخاب رشته دکتری و همچنین مطالعه دقیق دفترچه راهنما می باشد.

نکاتی که پیش از انتخاب رشته آزمون دکتری باید بدانید

 • داوطلبان در ابتدا باید برای اطلاع از این که در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده اند، کارنامه خود را با دقت بررسی کنند. ممکن است داوطلبان در دوره های روزانه و بورس خارج از کشور و یا دوره های غیر روزانه مانند دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، دانشگاه غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان مجاز شده باشند.
 • داوطلبان می بایست با توجه به پذیرش خود در دانشگاه های روزانه و یا غیر روزانه، 50 کد رشته محل را از دفترچه انتخاب رشته دکتری انتخاب کرده و در فرم انتخاب رشته ثبت نمایند. بهتر است که انتخاب ها بر اساس علاقه داوطلب اولویت بندی شوند.
 • پس از تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری می بایست کد 15 رقمی دریافت شود و داوطلبان منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش در جهت اعلام حدنصاب پذیرش دانشگاه ها در مقطع دکتری باشند.
 • در اعلام نتایج مرحله دوم با توجه به لیست انتخاب رشته ها و تراز آزمون داوطلب، پذیرش انجام می شود و قبول شدگان را در زمانی که خود دانشگاه مشخص می کند به مصاحبه دکتری دعوت می نمایند.
 •  نتایج نهایی انتخاب رشته دکتری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

مصاحبه دکتری 1400

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه کسانی برای مصاحبه دکتری 1400 پذیرفته می شوند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر دانشگاه به طور مستقل پس از اعلام نتایج دکتری، حدنصاب قبولی مرتبط با رشته های خود را منتشر می نمایند و متقاضیان در این حالت با توجه به نمره خود در کارنامه و مقایسه با حدنصاب دانشگاه هایی که در برگه انتخاب رشته خود آورده اند می بایست به دانشگاه های پذیرنده جهت انجام مصاحبه مراجعه کنند.

در جلسه مصاحبه علاوه بر اساتید یک یا دو نفر دیگر نیز جهت ارزیابی میزان توانمندی و تسلط شما متقاضیان در زبان انگلیسی، پایان نامه و رزومه حضور خواهند داشت. جهت آشنایی با سوالاتی که در مصاحبه از شما خواهند پرسید این است که یا به سراغ دانشجویان دکتری بروید و از نحوه سوالاتی که در روز مصاحبه اساتید اطلاعات کسب کنید و یا اینکه با با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید تا مشاوران ما نوع سوالات مصاحبه دکتذی را به شما داوطلبان گرامی توضیح دهند.

توجه داشته باشید که تسلط بر زبان انگلیسی برای اساتید بسیار حائز اهمیت است و در صورت دارا بودن مدرک زبان آن را در جلسه مصاحبه همراه خود داشته باشید و مطمئن باشید یک امتیاز مثبت برای شما خواهد بود. ضمن اینکه این احتمال وجود دارد که از شما خواسته شود  پایان نامه خود را به زبان انگلیسی توضیح دهید. این موضوع را برای نگرانی شما بیان نکردیم بلکه می خواهیم از اهمیت یادگیری زبان تا قبل از مصاحبه آگاه شوید.

همان طور که گفته شد، یکی از مدارک لازمه برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری داشتن مدرک زبان است که بسته به نوع آن ها در دانشگاه های مختلف مورد پذیرش واقع می شوند.

مدارک آزمون های زبان ملی و بین المللی 1400

نوع مدرک

وضعیت پذیرش در دانشگاه های کشور

مدرک آزمون آیلتس (IELTS) مورد قبول در همه دانشگاه های کشور (وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد)
مدرک آزمون تافل (TOEFL) مورد قبول در همه دانشگاه های کشور (وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد)
آزمون تولیمو (TOLIMO) مورد قبول در همه دانشگاه های کشور (وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد)
مدرک آزمون MSRT مورد قبول در همه دانشگاه های کشور (وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد)
مدرک آزمون MHLE مورد قبول در دانشگاه های وزارت بهداشت
مدرک آزمون EPT مورد قبول در دانشگاه های آزاد اسلامی
مدرک زبان دانشگاه تهران مورد قبول در برخی از دانشگاه های سراسری وزارت علوم ( به جز دانشگاه آزاد)

نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به دو صورت آموزشی – پژوهشی و پژوهش محور انجام می شود. نحوه امتیازدهی به داوطلبان هر نوع پذیرش متفاوت خواهد بود که با توجه به قانون “سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور”، سنجش و ارزیابی تمامی شرکت کنندگان در آزمون دکتری، به صورت جدول زیر انجام می گیرد.

شیوه پذیرش داوطلبان در دوره های “آموزشی – پژوهشی” و “پژوهش محور” 1400

مواد موثر

 آموزشی – پژوهشی

پژوهش محور

نمره آزمون کتبی 50 درصد نمره کل 30 درصد نمره کل
مصاحبه و سنجش علمی 30 درصد نمره کل 30 درصد نمره کل
سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد نمره کل 20 درصد نمره کل
تهیه طرحواره 20 درصد نمره کل

داوطلبان گرامی همانطور که می دانید صرفا مطالعه ی زیاد باعث موفقیت نمی شود برای موفقیت و عبور از سد ثبت نام آزمون دکتری سراسری بایستی از روش های صحیح مطالعه آگاه باشید تا در این آزمون به موفقیت قطعی دست پیدا کنید وگرنه با شکست مواجه خواهید شد. در صورت تمایل برای انجام برنامه ریزی کنکور دکتری، مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری و مشاوره جهت انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون دکتری 1400 از چه زمانی آغاز می شود؟

متقاضیان می توانند از یکشنبه 2 لغایت چهارشنبه 12 آذر ماه 99 نسبت به ثبت نام خود در رشته مورد نظر اقدام نمایند.

2- چه افرادی از آزمون دکتری سال 1400 محروم هستند؟

آن دسته از داوطلبانی که در مقطع دکتری دانشگاه روزانه سال 99 پذیرفته شده اند و یا معدل آن ها کمتر از 14 می باشد، مجاز به شرکت در این آزمون نخواهند بود.

3- آیا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در این آزمون شرکت کنند؟

تنها دانشجویانی که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن 99 یا 31 شهریور ماه 1400 فارغ التحصیل شوند می توانند در صورت پذیرش در آزمون، تحصیل خود را در مقطع دکتری سال بعد ادامه دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ نظر

 1. سلام خسته نباشید. بنده ارشد تکثیر و پرورش ابزیان هستم . می‌خوام اصول فرآوری شیلات دکترا امتحان بدهم آیا امکان دارد. …… متشکرم

 2. با عرض سلام و خسته نباشید
  با توجه به اینکه بنده در آزمون دکتری سال ۹۹ مجاز در رشته آب و هواشناسی برای دانشگاه محقق اردبیلی شدم و حتی پول برای مصاحبه دکتری را نیز واریز کردم منتظر بودم که از طریق تماس یا پیام دعوتم کنند غافل از اینکه باید به سایت خود دانشگاه میرفتم و از آنجا پیگیر میشدم آلان هم در کارنامه نهایی جاوی نمره دانشگاه غیبت زدند آیا راه حلی وجود دارد یا نه؟
  آیا سال بعد میتوانم شرکت کنم یا محروم میشوم؟
  باتشکر

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون دکتری سال ۱۳۹۹، در صورت قبولی نهایی پس از مرحله ی مصاحبه محرومیت به همراه خواهد داشت، و از بابت شرکت در آزمون سال آینده محدودیتی برای شما ندارد.

 3. سلام وقت بخیر.
  تازه متوجه شدم مجاز به انتخاب هستم ایا امکان تمدیدبرای مقطع دکتری هست؟

  • باسلام، خیر متاسفانه در حال حاضر، امکان تمدید مجدد وجود ندارد و شما می توانید از طریق سایت سنجش نسبت به ارسال درخواست برای انتخاب رشته ی مجدد اقدام نمایید.

 4. سلام
  ضمن خسته نباشد
  اگه یک نفر انتخاب رشته دکتری انجام بده و به چند دانشگاه مصاحبه دعوت شه و نمره لازم رو توی مصاحبه هم برای این چند دانشگاه کسب کنه آیا همزمان توی این دانشگاهها پذیرفته میشه و میتونه خودش انتخاب کنه به کدوم دانشگاه بره ؟

  • با سلام. با استناد بر مطالب درج شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری در صورت قبولی در چند مصاحبه مجاز به انتخاب یکی از دانشگاه ها می باشید.

 5. سلام روز بخیر ارشد مدیریت آموزشی رو دارم آیا میتونم برای دوره دکترا رشته مهندسی مرتع رو بخونم چون خیلی این رشته رو دوست دارم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  • با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری سال ۱۳۹۹ ، شما منعی جهت انتخاب رشته علوم و مهندسی مرتع به عنوان رشته امتحانی خود دارا نمیباشید.

 6. سلام

  رشته مقطع کارشناسی تا چه حد در قبولی مصاحبه دکترا موثر است؟

 7. سلام و احترام بنده فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی هستم برای کنکور دکتری برنامه و بسته آموزشی میخاستم سفارش بدم لطفا راهنمایی کنید ممنون

 8. با سلام
  من با رتبه ۱۸۵ و تراز ۳۱۳۵ رشته حقوق بین الملل دانشگاه ازاد دعوت به مصاحبه شدم، فارغ التحصیل ارشد آموزش محور بودم و پایان نامه نداشتم ، مقاله و مدرک زبان هم نداشتم، مصاحبه ۵ دقیقه طول کشید و بسیار افتضاح بود به نظر شما شانسی برای قبولی در هیچ واحد دانشگاه ازاد دارم ، مثلا دانشگاه مراغه؟

 9. سلام خسته نباشید
  ببخشید اگر ما یک کتاب تالیفی و سه کتاب ترجمه داشته باشیم ایا همه باهم فقط یک امتیاز محسوب میشود یا اینکه هرچه تعداد کتابهای ترجمه و یا تالیفی بیشتر باشد امتیاز ما هم بالاتر میرود؟واینکه ایا مقاله مروری نیز امتیاز دارد؟
  سقف تعداد مقالات مورد تایید و کتابهای ترجمه ای مورد تایید چند عدد است؟

 10. با سلام و احترام
  بنده در آزمون دکتری رشته محیط زیست رتبه ۲ را کسب نموده ام. خواهشمندم در ارتباط با شرایط و کشورهای مناسب تحصیل، بنده را راهنمایی بفرمایید.
  سپاسگزارم

  • با سلام . در وهله ی نخست شما باید از مکان تحصیل و کشوری که قصد ادامه تحصیل در آنجا را دارید، مشخص فرمایید تا با استفاده از اطلاعات تکمیلی شما مشاوره ی دقیق تری را به شما عرض کنیم و در ضمن شما میتوانید با مرکز ایران مشاوره و با مشاوران مربوطه تماس حاصل فرمایید تا بیشتر راهنمایی شوید .

 11. با سلام
  بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی برق قدرت در مقطع کارشناسی ارشد هستم…(رشته کارشناسی بنده هم مهندسی برق گراش کنترل بوده است)، آیا این امکاه وجود دارد که در مقطع دکتری در رشته مدیریت تحصیل کنم بدون گذراندن مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته ؟ در صورتی که جواب شما مثبت است لطفا جزییات مربوط به ان تغیر رشته را نیز بفرمایید در صورت امکان پذیر نبودن این فرایند لطفا شرایط تحصیل در ان رشته را بفرمایید…
  با تشکر

دریافت مشاوره پیج دکتری