تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مشاوره تحصیلی دکتری

مشاوره تحصیلی دکتری

مشاوره تحصیلی تلفنی دکترا
مشاوره تحصیلی دکتری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به اینکه طی سال های اخیر تعداد علاقمندان به تحصیل در مقاطع بالاتر افزایش چشمگیری داشته و با وجود تلاش فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برای ورود به مقطع دکتری و از آنجا که مقطع دکتری به عنوان بالاترین مقطع تحصیلی در دانشگاه های ایران محسوب می شود. مهمترین عوامل موفقیت در آزمون دکتری، کسب آمادگی برای آزمون کتبی، تکمیل کردن رزومه پژوهشی – آموزشی تا پیش از روز مصاحبه و کسب آمادگی برای شرکت در جلسه مصاحبه می باشد. تصمیم گرفتیم اطلاعات مشاوره ای در رابطه با ثبت نام آزمون دکتری سراسری،  انتخاب رشته دکتری ، شرایط ثبت نام آزمون دکتری ، منابع آزمون دکتری و مصاحبه دکتری در اختیارتان قرار دهیم. پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و اگر در انتها با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید، مشاوران مرکز ایران مشاوره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری 98 – 97

ثبت نام از 1 آذر 1396 آغاز و تا 7 آذر ماه ادامه می یابد. ثبت نام برای کلیه دانشگاه ها و موسسات عالی فقط از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد بنابراین لازم است داوطلبان ابتدا دفترچه ی ثبت نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن نسبت به خرید کارت اعتباری شرکت در آزمون به شرح ذیل اقدام کنند.مراحل ثبت نام اینرنتی :

 •  جهت تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی ) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره 1 ) به سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه کنید .
 • لازم است طبق توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام از عکس داوطلب اسکن تهیه کنید.
 • از آنجا که پرداخت هزینه ثبت نام بصورت اینترنتی انجام میشود ، لازم است بوسیله کارتهای عضو شبکه شتاب ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و خرید کارت اعتباری مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

” توصیه ما به شما  داوطلبان عزیز این است که پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت شماره پرونده 6 رقمی و کدپیگیری 16رقمی ، یک نسخه پرینت از آن تهیه کنید. ” 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 97

لازم است قبل از انجام ثبت نام شرایط ثبت نام در آزمون را بدانید. آزمون دکتری 97 نیز مانند سال های اخیر در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی انجام خواهد ش. اجرای آزمون متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور و مصاحبه علمی و بررسی سوابق تحصیلی توسط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد. تمامی دانشجویان و فارغ التحضیلان  مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورت دارا بودن شرایط لازم میتوانند در این آزمون شرکت کنند. شرایط ثبت نام در آزمون به شرح ذیل می باشد:

 • دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد در صورتی که مشمول آِیین نامه شماره 77633/2 مورخ 92/5/28 که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده،باشند می توانند در آزمون شرکت کنند.
 • موسسات آموزش عالی از دانشجویانی ثبت نام بعمل می آورند که تا تاریخ 97/6/31 فارغ التحصیل شوند. تاریخ فارغ التحصیلی برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنها از نیم سال دوم ( در صورت وجود ظرفیت ) است ، 30 بهمن 1397 خواهد بود.
 • پذیرفته شدگان قطعی روزانه سال 96 چه در دانشگاهی که پذیرفته شده اند ثبت نام کرده باشند و چه ثبت نام نکرده باشند حق شرکت در آزمون سال 97 را ندارند و یک سال محروم از شرکت در آزمون هستند.
  دانشجویان بورسیه در صورتیکه روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده باشند و در دوره های روزانه داخل کشور نیز پذیرفته نشده باشند اجازه شرکت در آزمون دکتری سال 1397 را دارند. ” 

مشاوره تحصیلی دکتری

داوطلبان گرامی همانطور که می دانید صرف مطالعه ی زیاد باعث موفقیت نمیشود برای موفقیت و عبور از سد ثبت نام آزمون دکتری سراسری بایستی از روش های صحیح مطالعه آگاه باشید تا در این آزمون به موفقیت قطعی دست پیدا کنید وگرنه با شکست مواجه خواهید شد. در این قسمت پیشنهاد ما به آن دسته از داوطلبان که هنوز مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند و قصد دارند برای کنکور دکتری شروع به مطالعه نمایند این است که شبانه روز را  به سه قسمت تقسیم کنید برای مثال ۶ ساعت را به خواب شبانه، ۲ ساعت را به ورزش  و ساعات دیگر را به مطالعه  دروس کارشناسی ارشد و امتحانِ دکتری بپردازند. در صورت تمایل برای انجام برنامه ریزی کنکور دکتری 97 ، مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری و مشاوره جهت انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه دکتری خواهند بود. پیشنهاد ما به آن دسته از داوطلبانی هم که سال های پیش فارغ التحصیل شده اند و اکنون قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارند این است که ۶ ساعت را به خواب شبانه، ۲ ساعت  را به ورزشو کارهای متفرقه ، ۸ ساعت هم برای پرداختن به دروس امتحانی دکتری و زمان باقی مانده را هم به  نوشتن مقاله، شرکت در کارگاه های آموزشی مرتبط با رشته ی امتحانی و تقویت زبان انگلیسی اختصاص دهند.

مصاحبه دکتری

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه کسانی برای مصاحبه پذیرفته می شوند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر دانشگاه به طور مستقل پس از اعلام نتایج دکتری، حد نصاب قبولی مرتبط با رشته های خود را منتشر می نمایند و متقاضیان در این حالت با توجه به نمره خود در کارنامه و مقایسه با حد نصاب دانشگاه هایی که در برگه انتخاب رشته خود آورده اند می بایست به دانشگاه های پذیرنده جهت انجام مصاحبه مراجعه کنند. در جلسه مصاحبه علاوه بر اساتید یک یا دو نفر دیگر نیز جهت ارزیابی میزان توانمندی و تسلط شما متقاضیان در زبان انگلیسی، پایان نامه و رزومه  حضور خواهند داشت. جهت آشنایی با سوالاتی که در مصاحبه از شما خواهند پرسید این است که یا به سراغ دانشجویان دکتری بروید و از نحوه سوالاتی که در روز مصاحبه اساتید اطلاعات کسب کنید و یا اینکه با با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید تا مشاوران ما نوع سوالات مصاحبه دکتذی را به شما داوطلبان گرامی توضیح دهند. توجه داشته باشید که تسلط بر زبان انگلیسی برای اساتید بسیار حائز اهمیت است و در صورت دارا بودن مدرک زبان آن را در جلسه مصاحبه همراه خود داشته باشید و مطمئن باشید یک امتیاز مثبت برای شما خواهد بود. ضمن اینکه این احتمال وجود دارد که از شما خواسته شود  پایان نامه خود را به زبان انگلیسی توضیح دهید. این موضوع را برای نگرانی شما بیان نکردیم بلکه می خواهیم از اهمیت یادگیری زبان تا قبل از مصاحبه آگاه شوید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ نظر

 1. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید
  با توجه به اینکه بنده در آزمون دکتری سال ۹۹ مجاز در رشته آب و هواشناسی برای دانشگاه محقق اردبیلی شدم و حتی پول برای مصاحبه دکتری را نیز واریز کردم منتظر بودم که از طریق تماس یا پیام دعوتم کنند غافل از اینکه باید به سایت خود دانشگاه میرفتم و از آنجا پیگیر میشدم آلان هم در کارنامه نهایی جاوی نمره دانشگاه غیبت زدند آیا راه حلی وجود دارد یا نه؟
  آیا سال بعد میتوانم شرکت کنم یا محروم میشوم؟
  باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون دکتری سال ۱۳۹۹، در صورت قبولی نهایی پس از مرحله ی مصاحبه محرومیت به همراه خواهد داشت، و از بابت شرکت در آزمون سال آینده محدودیتی برای شما ندارد.

 2. Avatar

  سلام وقت بخیر.
  تازه متوجه شدم مجاز به انتخاب هستم ایا امکان تمدیدبرای مقطع دکتری هست؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، خیر متاسفانه در حال حاضر، امکان تمدید مجدد وجود ندارد و شما می توانید از طریق سایت سنجش نسبت به ارسال درخواست برای انتخاب رشته ی مجدد اقدام نمایید.

 3. Avatar

  سلام
  ضمن خسته نباشد
  اگه یک نفر انتخاب رشته دکتری انجام بده و به چند دانشگاه مصاحبه دعوت شه و نمره لازم رو توی مصاحبه هم برای این چند دانشگاه کسب کنه آیا همزمان توی این دانشگاهها پذیرفته میشه و میتونه خودش انتخاب کنه به کدوم دانشگاه بره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. با استناد بر مطالب درج شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری در صورت قبولی در چند مصاحبه مجاز به انتخاب یکی از دانشگاه ها می باشید.

 4. Avatar

  سلام روز بخیر ارشد مدیریت آموزشی رو دارم آیا میتونم برای دوره دکترا رشته مهندسی مرتع رو بخونم چون خیلی این رشته رو دوست دارم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری سال ۱۳۹۹ ، شما منعی جهت انتخاب رشته علوم و مهندسی مرتع به عنوان رشته امتحانی خود دارا نمیباشید.

 5. Avatar

  سلام

  رشته مقطع کارشناسی تا چه حد در قبولی مصاحبه دکترا موثر است؟

 6. Avatar

  سلام و احترام بنده فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی هستم برای کنکور دکتری برنامه و بسته آموزشی میخاستم سفارش بدم لطفا راهنمایی کنید ممنون

 7. Avatar

  با سلام
  من با رتبه ۱۸۵ و تراز ۳۱۳۵ رشته حقوق بین الملل دانشگاه ازاد دعوت به مصاحبه شدم، فارغ التحصیل ارشد آموزش محور بودم و پایان نامه نداشتم ، مقاله و مدرک زبان هم نداشتم، مصاحبه ۵ دقیقه طول کشید و بسیار افتضاح بود به نظر شما شانسی برای قبولی در هیچ واحد دانشگاه ازاد دارم ، مثلا دانشگاه مراغه؟

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید
  ببخشید اگر ما یک کتاب تالیفی و سه کتاب ترجمه داشته باشیم ایا همه باهم فقط یک امتیاز محسوب میشود یا اینکه هرچه تعداد کتابهای ترجمه و یا تالیفی بیشتر باشد امتیاز ما هم بالاتر میرود؟واینکه ایا مقاله مروری نیز امتیاز دارد؟
  سقف تعداد مقالات مورد تایید و کتابهای ترجمه ای مورد تایید چند عدد است؟

 9. Avatar

  با سلام و احترام
  بنده در آزمون دکتری رشته محیط زیست رتبه ۲ را کسب نموده ام. خواهشمندم در ارتباط با شرایط و کشورهای مناسب تحصیل، بنده را راهنمایی بفرمایید.
  سپاسگزارم

  • Avatar

   با سلام . در وهله ی نخست شما باید از مکان تحصیل و کشوری که قصد ادامه تحصیل در آنجا را دارید، مشخص فرمایید تا با استفاده از اطلاعات تکمیلی شما مشاوره ی دقیق تری را به شما عرض کنیم و در ضمن شما میتوانید با مرکز ایران مشاوره و با مشاوران مربوطه تماس حاصل فرمایید تا بیشتر راهنمایی شوید .

 10. Avatar

  با سلام
  بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی برق قدرت در مقطع کارشناسی ارشد هستم…(رشته کارشناسی بنده هم مهندسی برق گراش کنترل بوده است)، آیا این امکاه وجود دارد که در مقطع دکتری در رشته مدیریت تحصیل کنم بدون گذراندن مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته ؟ در صورتی که جواب شما مثبت است لطفا جزییات مربوط به ان تغیر رشته را نیز بفرمایید در صورت امکان پذیر نبودن این فرایند لطفا شرایط تحصیل در ان رشته را بفرمایید…
  با تشکر

دریافت مشاوره