تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی

مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی

مصاحبه آزمون استخدامی خصوصی 98
مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از آزمون هایی که در سال های اخیر به منظور جذب نیروی انسانی در سازمان ها و ادارات متعدد برگزار می شود ، “آزمون استخدامی بخش خصوصی” است. همان طور که از نامش پیداست به منظور استخدام افراد در شرکت های خصوصی ، برگزار شده و بر خلاف ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98 یا آموزش و پرورش ، محدودیتی مبنی بر ثبت نام در یک عنوان شغلی و همچنین داشتن مدرک تحصیلی مجاز ، مطرح نیست. اما این آزمون طی دو مرحله غیرحضوری و حضوری برگزار می شود که مرحله اول به صورت اینترنتی بوده و در مرحله دوم یک جلسه مصاحبه حضوری انجام می شود. در ادامه قصد داریم به جزئیات بیشتری از این آزمون بپردازیم.

آزمون استخدامی بخش خصوصی نیز ، مانند آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش ، از یک مرحله مصاحبه برخوردار است.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی 98

همان طور که اشاره کردیم ، این آزمون هم شامل مرحله مصاحبه است. نتایج داوطلبانی که در دوره سوم این آزمون شرکت نمایند ، نیمه دوم آذر ماه منتشر شده و سپس ، افرادی که موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شده باشند ، در نیمه اول دی ماه ، دعوت به مصاحبه خواهند شد.

زمان مصاحبه هر دوره از آزمون های استخدامی بخش خصوصی ، بسته به زمان برگزاری و اعلام نتایج اولیه آن ، می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در دوره گذشته ، مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون اینترنتی در روز 16 اسفند ماه 97 برگزار شد که کاملا در مغایرت با دوره جاری است.

با توجه به این که در دفترچه راهنمای برگزاری و ثبت نام این آزمون ، تاریخ دقیقی جهت اعلام نتایج اولیه و یا برگزاری مصاحبه تعیین نشده است ، می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شده و از آخرین اخبار مرتبط با این آزمون ، مطلع شوید.

سوالات مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی

افرادی که در مرحله اول آزمون استخدامی بخش خصوصی شرکت نمایند ، بسته به عنوان شغلی که انتخاب می کنند برخی سوالات را پاسخ می دهند تا میزان درک ، مهارت و آمادگی آن ها از شغل مورد نظر ، مشخص و مورد سنجش قرار گیرد. در نهایت افرادی که موفق به کسب حد نصاب نمره از آزمون غیر حضوری شوند ، می بایست جهت انجام مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی ، در مکان مورد نظر حضور یابند.

نحوه پرسش و پاسخ این آزمون ، با سایر آزمون های استخدامی کمی متفاوت است. مصاحبه استخدامی دستگاه های اجرایی یا آموزش و پرورش ، شامل سوالات عقیدتی سیاسی و کمی پیچیده تر می باشد اما مصاحبه آزمون بخش خصوصی ، پیرامون شغل مورد نظر انجام می گیرد.

تجربه ای که اکثر پذیرفته شدگان این آزمون از جلسه مصاحبه دارند ، تقریبا نزدیک به هم است. همگی بر این عقیده اند که در مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی ، سوالاتی پیرامون شغل انتخابی پرسیده می شود که پاسخ شما شناخت و آگاهی تان را نسبت به آن نشان می دهد. بنابراین هر چه در مورد شغل مورد نظر ، اطلاعات بیشتری داشته باشید موفق تر خواهید بود. علاوه بر سوالات تخصصی که پرسیده می شود ، در رابطه با مشکلات شغلی و مسائل مالی و … هم سوالاتی مطرح می گردد که بسته به پاسخ هایتان ، نمراتی از سوی فرد مصاحبه کننده دریافت خواهید کرد.

نتایج نهایی آزمون بخش خصوصی نیز در همان نیمه اول دی ماه ، منتشر شده و افرادی که جزو پذیرفته شدگان باشند ، می توانند اقدامات لازم را جهت اشتغال در عنوان شغلی مورد نظر ، انجام دهند.

نکات لازم جهت حضور در مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی

درست است که به هنگام ثبت نام در آزمون و مرحله اولیه آن ، به مدرک خاصی نیاز نیست اما برای شرکت در مصاحبه لازم است داوطلبان ، کارت آزمون ، فرم مصاحبه حضوری ، فرم پذیرش و رزومه خود را با برخی مدارک مانند مدارک تحصیلی ، شغلی ، بیمه و دوره های تخصصی ، همراه خود داشته باشند تا درستی آن چه در رزومه بیان کرده اند ثابت شود. اما توجه داشته باشید از پر کردن و درج هرگونه یادداشت و علامت بر روی فرم ها ، خودداری نمایید.

داشتن تمامی موارد فوق به صورت پرینت کاغذی ، الزامی بوده و ارائه آن ها در تلفن همراه ، تبلت و … قابل پذیرش نخواهد بود.

جهت دریافت کارت و فرم مصاحبه ، می توانید به سایت رسمی آزمون استخدامی بخش خصوصی به نشانی inre.ir ، مراجعه کرده و پس از ورود به پروفایل کاربری خود ، از قسمت مربوطه اقدامات لازم را انجام دهید.

در نهایت لازم به ذکر است که نتایج هر چند منطقه از کشور ، به صورت جداگانه منتشر شده و زمان و مکان مصاحبه آن ها نیز ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. بنابراین از طریق سایت رسمی این آزمون ، باید پیگیر جزئیات لازم ، جهت حضور در جلسه مصاحبه شد.

در نتیجه تمام مطالب فوق ، می توان گفت مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی بسیار آسان تر از آزمون استخدامی ارگان های دولتی است. اما باز هم نمی توان گفت همگی افرادی که دعوت به مصاحبه می شوند ، جزو قبولی های صد در صدی این آزمون هستند. زیرا همواره روال برگزاری آزمون ها به این صورت است که چند برابر ظرفیت پذیرش ادارات ، به مصاحبه دعوت شده و از میان آن ها ، افراد با شایستگی بالاتر به عنوان قبولی های نهایی انتخاب می گردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی