خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اطلاعات استراتژیک ۱۴۰۲

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اطلاعات استراتژیک ۱۴۰۲

معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اطلاعات استراتژیک 1402
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اطلاعات استراتژیک 1402

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است. هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد 1402 را دارند، می بایست در آذر ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

پذیرش دانشجو در رشته اطلاعات استراتژیک تنها برای دانشگاه جامع امام حسین (ع) و از میان داوطلبان آقا انجام خواهد گرفت.

عناوین دروس امتحانی رشته اطلاعات استراتژیک در کنکور کارشناسی ارشد 1402

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته اطلاعات استراتژیک نیز در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

رشته اطلاعات استراتژیک مباحث و دروس زیر را شامل می شود:

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
  • مبانی علم سیاست
  • اصول روابط بین الملل
  • جغرافیای نظامی ایران و کشورهای همجوار
  • اطلاعات

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اطلاعات استراتژیک سال 1402

رشته اطلاعات استراتژیک جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد می باشد یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته اطلاعات استراتژیک می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته اطلاعات استراتژیک
مبانی علم سیاست
آموزش دانش سیاسی، مبانی علم سیاست نظری، تالیف حسین بشیریه، انتشارات نگاه معاصر سیاست و حکومت جدید، تالیف آلن بال، گای پیترز، مترجم عبدالرحمن عالم، انتشارات قومس
سیاست به مثابه علم، تالیف صلاحی، انتشارات سمت مقدمه نظریه سیاسی، تالیف عبدالرحمان عالم، انتشارات قومس
اصول روابط بین الملل
اصول سیاست خارجی و سیاست بین الملل، تالیف سید عبدالعلی قوام، انتشارات سمت روابط بین الملل نظریه ها و رویکردها، تالیف سیدعبدالعلی قوام، انتشارات سمت
ماهیت سیاست گذاری خارجی، تالیف حسین سیف زاده، انتشارات قومس تاریخ دیپلماسی و روابط بین الملل، تالیف احمد نقیب زاده، انتشارات قومس
جغرافیای نظامی ایران و کشورهای همجوار
مقدمه ای بر جغرافیای نظامی ایران، تالیف سیدیحیی صفوی، انتشارات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح جغرافیای نظامی کشورهای همجوار، تالیف رضا تاجفر، انتشارات دانشگاه افسری امام علی (ع)
جغرافیای نظامی ایران، تالیف سیدیحیی صفوی، انتشارات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح
اطلاعات
مبانی امنیت در فناوری اطلاعات و ارتباطات (با رویکرد نظامی)، تالیف محمد احمدی، انتشارات دانشگاه افسری امام علی (ع) امنیت اطلاعات، تالیف محمدتقی روغنی، انتشارات ناقوس
نظام های اطلاعات استراتژیک، تالیف حسین احمدی، انتشارات صبح صادق حفاظت اطلاعات، تالیف حسین مولایی، انتشارات پایگاه فرهنگ
زبان تخصصی
 انگلیسی برای دانشجویان رشته علوم سیاسی، تالیف هرمز داورپناه، انتشارات سمت
زبان عمومی 
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در رشته اطلاعات استراتژیک در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1402 می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد