خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری و انرژی 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری و انرژی 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری و انرژی 1401
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری و انرژی 1401

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

مواد و ضرایب رشته معماری و انرژی کنکور کارشناسی ارشد 1401

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده ، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش مورد نظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته معماری و انرژی نیز در گروه هنر می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند. رشته معماری و انرژی مباحث و دروس زیر را شامل می شود.

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی) با ضریب 2
  • ایستایی و فن ساختمان با ضریب 3
  • طراحی فنی و اجزاء ساختمان با ضریب 3
  • تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات ساختمان با ضریب 4

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری و انرژی 1401

معماری و انرژی یکی از رشته های مجموعه هنرهای ساخت و معماری (کد 1361) می باشد و جزء رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد محسوب می شود. یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های اصلی نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته معماری و انرژی می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده و سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز انتخاب نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری و انرژی 1401
زبان عمومی
کتاب 504 واژه ضروری تافل – انتشارات جنگلکتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی – شهاب اناری و همکاران – انتشارات مبتکران (تست)
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی – انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور (تست)کتاب زبان عمومی (دو جلدی) زیر ذره بین – انتشارات نگاه دانش (تست)
زبان تخصصی
زبان تخصصی مهندسی عمران و معماری (مهندسی مدیریت پروژه و مهندسی مدیریت ساخت) – تالیف علی قربانی، فرحبد محمدی – انتشارات آوای دانش گستر (تست)زبان تخصصی معماری و هنرهای ساخت – تالیف بابک رستمی قراگزلو – انتشارات ایوان (تست)
ایستایی و فن ساختمان
سازه در معماری – تالیف سالوادوری – ترجمه محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهرانکتاب ایستایی و فن ساختمان – مهدی پرنا – انتشارات راهیان ارشد (تست)
سیستم های ساختمانی – تالیف محمود گلابچی، کتایون تقی زاده و محمدرضا گلابچی – انتشارات دانشگاه پارسکتاب ایستایی و فن ساختمان – انتشارات ماهان (تست)
فن شناسی معماری ایرانی – تالیف محمود گلابچی و آدین جوانی دیزجی – انتشارات دانشگاه تهراناستاتیک کاربردی برای دانشجویان معماری و مهندسی عمران – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهران
مبانی طراحی ساختمان های بلند – تالیف محمود گلابچی و محمدرضا گلابچی – انتشارات دانشگاه تهراندرک رفتار سازه ها – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهران
ساختمان ها چگونه عمل می کنند؟ – تالیف ادوارد آلن – مترجمان: محمود گلابچی و کتایون تقی زاده – انتشارات دانشگاه تهرانپوسته ها و سازه های ورق تا شده برای معماران – تالیف محمود گلابچی و کتایون تقی زاده – انتشارات دانشگاه تهران
طراحی فنی و اجزاء ساختمان
فناوری های نوین ساختمانی – تالیف محمود گلابچی و حامد مظاهریان – انتشارات دانشگاه تهرانطراحی فنی و اجزا ساختمان – داوود آقاجان پور – انتشارات مهر سبحان (تست)
کتاب طبیعت منبع الهام: بررسی و نقد کارهای سانتیاگو کالاتراوا – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهرانطراحی فنی و اجزا ساختمان – امیررضا روحی زاده – انتشارات عصر کنکاش (تست)
پوسته ها و سازه های ورق تا شده برای معماران – تالیف محمود گلابچی و کتایون تقی زاده – انتشارات دانشگاه تهرانطراحی فنی و اجزا ساختمان – مهندس مهدی پرنا – انتشارات راهیان ارشد (تست)
تعامل تکنولوژی و معماری بررسی و نقد آثار – تالیف نورمن فاستر – مترجم محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهران
تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات ساختمان
سرمایش غیرفعال – تالیف زهرا قیابکلو – انتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه امیرکبیرتنظیم شرایط محیطی و تاسیسات ساختمان – امیررضا روحی زاده – انتشارات عصر کنکاش (تست)
مبانی فیزیک ساختمان، نور و روشنایی – تالیف زهرا قیابکلو – انتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه امیرکبیرتنظیم شرایط محیطی – امیررضا روحی زاده، محمد فرخ زاد – انتشارات عصر کنکاش (تست)
مبانی فیزیک ساختمان، آکوستیک – تالیف زهرا قیابکلو – انتشارات جهاد دانشگاهی امیرکبیرتنظیم شرایط محیطی – مهندس ساسان مرادی – انتشارات آرمانشهر (تست)
اقلیم و معماری – تالیف مرتضی کسمائی – انتشارات خاکتنظیم شرایط محیطی و تاسیسات ساختمانی – مهندس افشین بارام – انتشارات مدرسان شریف (تست)

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1401 در رشته معماری و انرژی در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه، را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر، در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد