تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قابل قبول در کنکور سراسری نشده و یا به هر دلیل نسبت به ثبت نام کنکور سراسری اقدام نکرده اند، فرصتی جهت تحصیل در رشته های بدون آزمون مقطع کاردانی و کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 ایجاد نموده است. پذیرش این گروه از افراد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می گیرد. متقاضیان می توانند جهت اطلاع از زمان نام نویسی در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نموده و در مهلت تعیین شده نام نویسی خود را به انجام برسانند.

متقاضیان جهت شرکت در پذیرش بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه آزاد سال جاری، می توانند از روز 14 الی 24 آذر ماه اقدام نمایند.

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که اشاره شد، پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می پذیرد. لذا داوطلبانی که کلیه شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارا می باشند، می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

مهلت ثبت نام نیمسال مهر ماه

متقاضیان تحصیل در رشته های بدون آزمون ارائه شده در هر یک از مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد در مهر ماه سال جاری، می توانستند مطابق با جدول زمانبندی زیر نام نویسی نموده و در مهلت مجدد تعیین شده به ویرایش اطلاعات خود بپردازند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 1400
مقطع زمان ثبت نام تمدید مهلت
کارشناسی ناپیوسته 9 الی 22 تیر ماه تا 8 مرداد ماه

و

تا 30 مرداد

کاردانی پیوسته 26 تیر الی 8 مرداد ماه
کارشناسی پیوسته 14 الی 30 مرداد ماه تا 5 شهریور ماه

و

تا 15 شهریور ماه

کاردانی ناپیوسته

مهلت ثبت نام نیمسال بهمن ماه

داوطلبانی که قصد دارند در فرآیند تکمیل ظرفیت رشته های بدون آزمون مهر ماه دانشگاه آزاد شرکت کنند، می بایست ابتدا با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400، اطلاع کامل از شرایط مندرج در این فایل کسب نموده و سپس کد رشته های مورد علاقه خود را به ثبت برسانند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 در بازه زمانی بین یکشنبه 14 الی چهارشنبه 24 آذر ماه از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد انجام می گیرد.

با توجه به روند همیشگی میتوان پیش بینی کرد پس از اتمام مهلت فوق، یک فرصت مجدد دیگر نیز تعیین شده و جهت ثبت نام مجدد یا ویرایش اطلاعات در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. با عضویت درکانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره می توانید از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع گردید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

با توجه به این که فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان در این پذیرش در هر دو نیمسال به صورت اینترنتی انجام می گیرد، لازم است علاقه مندان مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را فراهم نموده و مطابق با راهنمای زیر، به تهیه سریال اعتباری مربوطه و نام نویسی خود اقدم کنند.

  • ابتدا با ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (مهر / بهمن) 1400 – 1401“ کلیک کنید.
  • در این مرحله بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک نموده و هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 را پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی را نخواهید داشت.
  • برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، کلید “ادامه” را بفشارید.
  • در این بخش با انتخاب مقطع مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل می شوید.
  • در پایان نیز می توانید با تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های انتخابی، فرآیند نام نویسی خود را به اتمام برسانید.

آن دسته از دواطلبانی که در بازه زمانی اول موفق به نام نویسی نشده اند، می توانند در مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 1400 فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نموده و یا در صورت نیاز، به ویرایش اطلاعات خود بپردازند. در صورتی که تمایل دارید از تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها آگاه شوید، می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند از تاریخ 14 الی 24 آذر ماه انجام می پذیرد.

2- ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه آزاد از طریق کدام سایت انجام می گردد؟

از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org می توان به انجام این فرآیند پرداخت.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 1400 وجود دارد؟

بله. جهت اطلاع از زمان دقیق تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه می توانید در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره عضو شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره