سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد 99
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

دانشگاه آزاد برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قابل قبول در کنکور سراسری نشده و یا به هر دلیل نسبت به ثبت نام کنکور سراسری اقدام نکرده اند، با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 فرصتی جهت تحصیل در رشته های بدون آزمون مقطع کاردانی و کارشناسی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. پذیرش این گروه از متقاضیان صرفا اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می گیرد، بنابراین جهت تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیازی به رقابت با شرکت کنندگان آزمون سراسری نخواهید داشت. توجه داشته باشید که متقاضیان می توانند در دو نیمسال تحصیلی با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد، فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنند.

متقاضیان جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصلی این دانشگاه، فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند.

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

همان طور که می دانید، کلیه شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دفترچه نام نویسی آن که برای هر یک از مقاطع به صورت مجزا منتشر می گردد، درج شده است. بنابراین داوطلبان جهت تحصیل در رشته های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی که به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شوند، می بایست با مطالعه دقیق قوانین و ضوابط، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که نام نویسی متقاضیان در دو مقطع زمانی نیمسال مهر ماه و نیمسال بهمن ماه انجام می گیرد که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

مهلت ثبت نام نیمسال مهر ماه

متقاضیان برای تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند پس از مطالعه و آگاهی از تمامی اطلاعات و جزئیات نام نویسی از جمله میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد فرآیند ثبت نام خود را آغاز نمایند. با توجه به این که زمان ثبت نام در تمام دوره های پیوسته و ناپیوسته مقاطع کاردانی و کارشناسی در نیمسال مهر ماه در تاریخ 2 شهریور ماه به اتمام رسید، مهلت ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان یک بار تا تاریخ 7 مهر ماه و بار دیگر  تا روز 14 مهر 99 تمدید شد.

مهلت ثبت نام نیمسال بهمن ماه

برخلاف سال های گذشته که معمولا فرآیند نام نویسی نیمسال بهمن ماه دانشگاه آزاد به صورت حضوری انجام می شد، در سال جاری شاهد ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان به صورت اینترنتی می باشیم. از همین رو، داوطلبانی که قصد دارند در نیمسال دوم روند نام نویسی خود را آغاز نمایند، می بایست ابتدا با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 و اطلاع کامل از شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه، اقدامات لازم را انجام دهند.

با توجه به این که زمان نام نویسی کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد از تاریخ 30 آذر ماه 99 شروع شد و تا 14 دی ماه 99 نیز ادامه داشت، این دانشگاه اخیرا با انتشار اطلاعیه ای از آغاز مهلت نام نویسی مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال دوم از روز سه شنبه 9 دی ماه و ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته از تاریخ 15 دی ماه 99 خبر داد. داوطلبانی که تمایل دارند اخبار مرتبط با مبحث فوق از جمله مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99 را دریافت نمایند، می توانند با عضویت در کانال تلگرام بدون کنکور ایران مشاوره، اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

متقاضیانی که قصد دارند در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد تحصیل نمایند، می توانند با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصلیی این دانشگاه به نشانی azmoon.org در صورت دارا بودن شرایط لازم، با فراهم نمودن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور و پرداخت هزینه نام نویسی در هر یک از مقاطع مذکور، روند نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر تکمیل نمایند.

  • ابتدا با ورود به سایت azmoon.org، در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1399 – 1400 “ کلیک کنید.
  • در این مرحله بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک نموده و هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد. را پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی را نخواهید داشت.
  • برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، کلید “ادامه” را بفشارید.
  • در این بخش با انتخاب مقطع مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل می شوید.
  • در پایان نیز می توانید با تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های انتخابی، فرآیند نام نویسی خود را به اتمام برسانید.

آن دسته از دواطلبانی که در بازه زمانی اول موفق به نام نویسی نشده اند، می توانند در مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99 فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نموده و یا در صورت نیاز، به ویرایش اطلاعات خود بپردازند. همچنین در صورتی که تمایل دارید از تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها آگاه شوید، می توانند با کلیک بر روی لینک  مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 99 چه زمانی آغازمی شود؟

این فرآیند در نیمسال اول از2 شهریور ماه 99 و در نیمسال بهمن برای مقطع کارشناسی ناپیوسته از تاریخ 9 دی ماه و مقطع کاردانی پیوسته از 15 دی ماه 99 آغاز می شود.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق کدام سایت انجام می گردد؟

این فرآیند از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org انجام می پذیرد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال در 99 وجود دارد؟

بله. جهت اطلاع از زمان دقیق تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه می توانید در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره عضو شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره