تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دانشگاه آزاد برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قابل قبول در کنکور سراسری نشده و یا به هر دلیل نسبت به ثبت نام کنکور سراسری اقدام نکرده اند، فرصتی جهت تحصیل در رشته های بدون آزمون مقطع کاردانی و کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 ایجاد نموده است.

پذیرش این گروه از افراد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می گیرد. جهت اطلاع از زمان نام نویسی در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نموده و در مهلت مقرر ثبت نام خود را به انجام برسانید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای مقاطع کاردانی و کارشناسی در تا 8 شهریور ماه انجام خواهد شد.

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

همان طور که اشاره شد، پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می پذیرد. لذا داوطلبانی که کلیه شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارا می باشند، می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

مهلت ثبت نام نیمسال مهر ماه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای مقاطع مختلف آن در بازه های زمانی متفاوتی انجام می پذیرد که برای اطلاع بیشتر جزئیات آن در جدول زیر به تفکیک نوشته شده است. البته معمولا برای افرادی که در بازه زمانی اولیه موفق به انجام فرآیند نام نویسی نشده اند، تمدید می شود که به دلیل مشخص نبودن این روند برای تمامی مقاطع توصیه می شود برای آگاهی از آن ها در کانال تلگرام بدون آزمون عضویت یابید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 1401
مقطع زمان ثبت نام تمدید مهلت
مهلت مجدد
کارشناسی ناپیوسته 25 تیر ماه الی 5 مرداد ماه  تا 6 شهریور ماه تا 8 شهریور ماه
کاردانی پیوسته 5 مرداد ماه الی 27 مرداد ماه
کارشناسی پیوسته 18 الی 28 مرداد ماه  تا 6 شهریور ماه تا 8 شهریور ماه
کاردانی ناپیوسته

مهلت ثبت نام نیمسال بهمن ماه

داوطلبانی که قصد دارند در رشته های بدون آزمون بهمن ماه دانشگاه آزاد شرکت کنند، می بایست ابتدا با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401، اطلاع کامل از شرایط مندرج در این فایل کسب نموده و سپس کد رشته های مورد علاقه خود را به ثبت برسانند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401 در بازه زمانی که تعیین می شود، از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد انجام می گیرد. از آن جایی که هنوز زمان دقیق انجام این مرحله مشخص نمی باشد، به محض اعلام جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می شود.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

با توجه به این که فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان در این پذیرش برای هر دو نیمسال به صورت اینترنتی انجام می گیرد، لازم است علاقه مندان مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را فراهم نموده و مطابق با راهنمای زیر، به تهیه سریال اعتباری مربوطه و نام نویسی خود اقدم کنند.

  • ابتدا با ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته / ناپیوسته) با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (مهر / بهمن) 1401“ کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

  • در این مرحله بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک نموده و هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 را پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی را نخواهید داشت.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

  • برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، کلید “ادامه” را بفشارید. سپس در این بخش با انتخاب مقطع مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل می شوید.

مرحله چهارم ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

  • هزینه های مربوطه را با کلیک بر روی گزینه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” بپردازید.

مرحله ششم ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

  • به مرحله دوم بازگشته و روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

  • با درج اطلاعات خواسته شده و فشردن کلید “ورود به ثبت نام” وارد مرحله بعدی شوید.

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

  • در پایان نیز می توانید با تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های انتخابی، فرآیند نام نویسی خود را به اتمام برسانید.

آن دسته از دواطلبانی که در بازه زمانی اول موفق به نام نویسی نشده اند، می توانند در مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 1401 فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نموده و یا در صورت نیاز، به ویرایش اطلاعات خود بپردازند. در صورتی که تمایل دارید از تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها آگاه شوید، می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه آزاد 1401 تا چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام این فرآیند تا 8 شهریور ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه آزاد از طریق کدام سایت انجام می گردد؟

از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org می توان به انجام این فرآیند پرداخت.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه در سال 1401 وجود دارد؟

بله. جهت اطلاع از زمان دقیق تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه می توانید در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره عضو شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره