تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قابل قبول در کنکور سراسری نشده و یا به هر دلیل نسبت به ثبت نام کنکور سراسری اقدام نکرده اند، با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 فرصتی جهت تحصیل در رشته های بدون آزمون مقطع کاردانی و کارشناسی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. پذیرش این گروه از متقاضیان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می گیرد، بنابراین جهت تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیازی به رقابت با شرکت کنندگان آزمون سراسری نخواهید داشت. توجه داشته باشید که متقاضیان می توانند پس از تعیین شدن نحوه نام نویسی توسط مسئولین مربوطه در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد یا به صورت حضوری فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنند.

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند برای یکی از دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه اقدامات نام نویسی خود را به انجام برسانند.

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که می دانید، کلیه شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دفترچه نام نویسی آن که برای هر یک از مقاطع به صورت مجزا منتشر می گردد، درج شده است. بنابراین داوطلبان جهت تحصیل در رشته های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی که به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شوند، می بایست با مطالعه دقیق قوانین و ضوابط، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که نام نویسی متقاضیان در دو مقطع زمانی نیمسال مهر و بهمن ماه انجام می گیرد که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

مهلت ثبت نام نیمسال مهر ماه

متقاضیان برای تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند پس از مطالعه و آگاهی از تمامی اطلاعات و جزئیات نام نویسی از جمله میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد فرآیند ثبت نام خود را آغاز نمایند. نام نویسی در این دوره به صورت اینترنتی انجام می گیرد که طبق روند سال های گذشته معمولا از اوایل مرداد ماه آغاز خواهد شد. به دلیل این که هنوز زمان دقیقی درباره ثبت نام و مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 1400 منتشر نشده است داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام بدون کنکور ایران مشاوره، از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع شوند.

مهلت ثبت نام نیمسال بهمن ماه

برخلاف سال های گذشته که معمولا فرآیند نام نویسی نیمسال بهمن ماه دانشگاه آزاد به صورت حضوری انجام می شد، در سال 99 شاهد ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان به صورت اینترنتی بوده ایم. از همین رو، داوطلبانی که قصد دارند در نیمسال دوم روند نام نویسی خود را آغاز نمایند، می بایست ابتدا با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400، اطلاع کامل از شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه و نحوه ثبت نام (حضوری یا اینترنتی) اقدامات لازم را انجام دهند.

با توجه به این که زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال گذشته از اواخر آذر ماه آغاز شد، انتظار می رود تا در سال 1400 نیز تقریبا به همین منوال باشد.

همچنین مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد هر ساله با تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، این امکان را برای داوطلبان بازمانده از این دوره فراهم می کند تا بتوانند روند نام نویسی و حتی ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را به انجام برسانند. 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

متقاضیانی که قصد دارند در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد تحصیل نمایند، می توانند با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصلیی این دانشگاه به نشانی azmoon.org در صورت دارا بودن شرایط لازم، با فراهم نمودن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور و پرداخت هزینه نام نویسی در هر یک از مقاطع مذکور، روند نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر تکمیل نمایند.

  • ابتدا با ورود به سایت azmoon.org، در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1400 – 1401“ کلیک کنید.
  • در این مرحله بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک نموده و هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 را پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی را نخواهید داشت.
  • برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، کلید “ادامه” را بفشارید.
  • در این بخش با انتخاب مقطع مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل می شوید.
  • در پایان نیز می توانید با تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های انتخابی، فرآیند نام نویسی خود را به اتمام برسانید.

آن دسته از دواطلبانی که در بازه زمانی اول موفق به نام نویسی نشده اند، می توانند در مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 1400 فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نموده و یا در صورت نیاز، به ویرایش اطلاعات خود بپردازند. همچنین در صورتی که تمایل دارید از تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها آگاه شوید، می توانند با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 1400 چه زمانی آغازمی شود؟

این فرآیند در دو نیمسال اول (مهر) و نیمسال دوم (بهمن) برای مقطع کاردانی و کارشناسی انجام می گردد که در حال حاضر زمان دقیقی برای سال 1400 مشخص نشده است.

2- ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه آزاد از طریق کدام سایت انجام می گردد؟

این فرآیند از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و در زمان مقرر انجام می پذیرد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 1400 وجود دارد؟

بله. جهت اطلاع از زمان دقیق تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه می توانید در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره عضو شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره