خانه پذیرش بدون کنکور مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

ورود به دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون و بی آزمون امکان پذیر است که بدون کنکور آن در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن برگزار می شود. از آنجایی که این دانشگاه عضو دانشگاه های سراسری می باشد، جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. تمامی اطلاعات لازم اعم از دفترچه ثبت نام، زمانبندی از نام نویسی تا اعلام نتایج، رشته ها و… از طریق سایت مذکور اطلاع رسانی می شود. لذا داوطلبان پس از مراجعه به سایت سنجش و مطلع شدن از مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می توانند اقدامات لازم را در اسرع وقت به انجام برسانند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال تحصیلی مهر ماه سال 1402 از 31 مرداد الی 9 شهریور ماه بوده است.

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402

داوطلبان علاقه مند به ثبت نام بدون کنکور پیام نور می توانند در مهلت در نظر گرفته شده، اقدامات لازم را به انجام برسانند. زمان ثبت نام از طریق سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود که البته در جدول زیر نیز ذکر شده اند. توجه داشته باشید که سازمان سنجش داوطلبان ثبت نام بدون آزمون پیام نور را به دو دسته تقسیم بندی کرده است. کسانی که در کنکور ثبت نام کرده و یا کسانی که ثبت نام نکرده اند، باید در یک زمان نسبت به انتخاب رشته نیمسال مهر ماه ۱۴۰۲ خود بپردازند.

 

شایان ذکر است که در همین زمان در نظر گرفته شده، دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز منتشر می شود و افراد باید قبل از هرگونه اقدامی آن را مورد مطالعه قرار دهند. برای دانلود فایل دفترچه به صورت پی دی اف، می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید. همچنین با عضویت در کانال تلگرام بدون آزمون می توانید در اسرع وقت از زمان ثبت نام نیمسال بهمن ماه مطلع شوید.

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402
نیمسال پذیرشزمان
ترم مهر ماه (هر دو گروه متقاضیان)31 مرداد الی 9 شهریور ماه ۱۴۰۲
ترم بهمن ماههنوز مشخص نیست.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

ثبت نام بدون آزمون پیام نور همانند روند هر ساله به صورت اینترنتی و توسط سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور امکان پذیر می باشد. داوطلبان می بایست کد رشته مورد نظر خود را از دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور انتخاب نمایند و با مدارک مورد نیاز به سایت مذکور مراجعه کنند.

 

لازم به ذکر است که برای نام نویسی در دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی، داوطلبان به دو دسته تقسیم می شوند. افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده و تنها با وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته می توانند نام نویسی کنند. دسته دوم افرادی هستند که در کنکور ثبت نام نکرده اند و باید هزینه بپردازند. مبلغ هزینه نام نویسی در مطلب هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور قرار دارد که با یک کلیک می توانید آن را مشاهده کنید. در ادامه نحوه ثبت نام هر دو دسته داوطلبان را ذکر کرده ایم.

داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

 • در صفحه رو به رو شاهد لینک “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1402 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” می باشید که می بایست روی آن کلیک کنید.

 • مجددا “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۴۰۲ (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” را برگزینید.

 • سپس وارد قسمت “خرید کارت اعتباری” شده و کارت اعتباری را خریداری کنید.

 • عبارت “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1402” را انتخاب کرده و در آخر کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

 • مشخصات خواسته شده را در کادرها وارد نموده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

 • گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.
مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری
 •  با درج اطلاعات کارت بانکی و فشردن کلید “پرداخت” هزینه 133 هزار تومان را بپردازید.

 • به مرحله چهارم بازگشته و کلید “ثبت نام جدید” را لمس نمایید.

 • سریال ثبت نام و کد امنیتی را وارد کرده سپس با فعال نمودن عبارت مشخص شده، دکمه “تایید” را فشار دهید.

پنجمین مرحله ثبت نام بدون ککور دانشگاه غیر انتفاعی

وقتی وارد سیستم شدید باید فرم ثبت نام را با اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود تکمیل نمایید. در آخر کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی خود را یادداشت کرده و یا از آن پرینت بگیرید و تا پایان پذیرش نگهداری کنید.

داوطلبانی که در کنکور ثبت نام کرده اند

 • به سایت سازمان سنجش وارد شده و گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید. سپس عبارت “سامانه انتخاب رشته های با آزمون کنکور سراسری سال ۱۴۰۲” را برگزینید.

 • بر روی لینک فعال “سامانه انتخاب رشته های با آزمون کنکور سراسری سال 1402” کلیک کنید.

 • اطلاعات خود را درج کرده و دکمه “ورود” را بفشارید.

حال باید لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مورد نظر خود را که از دفترچه و یا لینک مربوطه استخراج کرده اید، در فرم انتخاب رشته خود وارد کنید.

نکته: ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه نیز به همین شکل است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید لینک کادر زیر را مطالعه کنید.

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ چه زمانی انچام می شود؟

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه ۱۴۰۲ تمام شده و برای بهمن ماه نیز مشخص نیست.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ به چه صورت است؟

فرآیند نام نویسی به صورت کاملا الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می شود.

3- آیا امکان تکمیل ظرفیت برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ وجود دارد؟

بله، داوطلبانی که در مهر ماه ۱۴۰۲ نام نویسی کرده و پذیرفته نشدن نیز می توانند در ثبت نام بهمن ماه ۱۴۰۲ شرکت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره