خانه دکتری مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1402

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1402

زمان مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1402
مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1402

با انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری و آغاز زمان انتخاب رشته، تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور و یا سایر دوره ها نظیر نوبت دوم، دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگران شده اند نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام می نمایند.

حال ممکن است برخی از داوطلبان به دلایلی فرصت انتخاب رشته این مقطع حساس را از دست بدهند و یا داوطلبانی که انتخاب رشته خود را انجام داده اند، بعد از پایان یافتن مهلت آن، متوجه وجود ایراداتی در فرم انتخاب رشته خود شده باشند. به همین علت سازمان سنجش آموزش کشور مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری را تمدید کرده است تا جاماندگان بتوانند در این فرصت به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود بپردازند.

با پایان یافتن مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری در تاریخ 28 فروردین، زمان انجام این فرآیند تا 30 فروردین ماه 1401 تمدید شد.

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

چنانچه شرکت کنندگان در آزمون دکتری با توجه به مندرجات کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود و حداکثر تا 50 انتخاب اقدام نمایند.

برای این فرآیند که در تاریخ 28 فروردین ماه 1401 به اتمام رسیده بود، طبق روال هر سال امکان مهلت مجددی تا 30 فروردین ماه برای انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 در نظر گرفته شده است.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

همانطور که گفته شد داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه (به جز دوره آزاد که انتخاب رشته آن در سامانه مختص به خود انجام می گیرد.) شده اند، باید در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و مطابق راهنمای تصویری زیر به ثبت کد رشته های مورد نظر خود بپردازند.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “دکترای تخصصی” را انتخاب کنید.
  • وارد صفحه “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) سال 1402” شوید.
  • بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.
  • با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از طریق یک از دو روش و سپس انتخاب دکمه “ورورد به سیستم، به صفحه انتخاب رشته هدایت خواهید شد. (درج شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام و یا وارد کردن شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی)
  • با وارد شدن به صفحه جدید می بایست کد رشته محل های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در فرم وارد کرده و پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.
  • در نهایت رسید انتخاب رشته 15 رقمی خود را دریافت کنید.

چنانچه در فرصت های پیش آمده قصد ویرایش فرم انتخاب رشته خود را دارید بعد از ورود به “بخش دکتری” در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، مراحل زیر را طی نمایید.

  • بر روی عبارت “ویرایش اطلاعات انتخاب رشته” کلیک کنید.
  • با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده، به صفحه مربوط به فرم انتخاب رشته خود هدایت خواهید شد. (در این صفحه می توانید تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایید، حذف یا اضافه کردن کد رشته محل در فرم از جمله تغییراتی هستند که در زمان ویرایش می توانید انجام دهید.) 

نکته قابل توجه برای داوطلبان این است که حتما بعد از اعمال تغییرات در فرم انتخاب رشته بر روی گزینه “ثبت تغییرات” کلیک نمایند.

لازم به ذکر است، داوطلبانی که در آزمون دکتری سال 1401 در دانشگاه روزانه قبول شده اند می توانند در صورت انصراف در آزمون سراسری 1402 نیز ثبت نام و در صورت مجاز بودن اقدام به انتخاب رشته نمایند.

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته، داوطلبان در انتظار زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1401  می باشند که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

 

سوالات متداول 

1- مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 چه زمانی می باشد؟

زمان انجام این فرآیند تا 30 فروردین ماه تمدید شده است.

2- چگونه می توان انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 را انجام داد؟

انجام این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

3- اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 چیست؟

این اطلاعات شامل کد ملی، شماره پرونده، شماره داوطلبی و... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج کنکور