تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

زمان مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1400
مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

با انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری و آغاز زمان انتخاب رشته، تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور و یا سایر دوره ها نظیر نوبت دوم، دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگران شده اند نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام می نمایند.

حال ممکن است برخی از داوطلبان به دلایلی فرصت انتخاب رشته این مقطع حساس را از دست بدهند و یا داوطلبانی که انتخاب رشته خود را انجام داده اند و بعد از پایان یافتن مهلت آن، متوجه وجود ایراداتی در فرم انتخاب رشته خود شده باشند. به همین علت سازمان سنجش آموزش کشور مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری را تمدید کرده است تا جاماندگان بتوانند در این فرصت به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود بپردازند.

72 درصد از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را با انتخاب حداکثر 50 کد رشته محل تکمیل نموده اند.

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

هر ساله شرکت کنندگان در آزمون دکتری اگر با توجه به مندرجات کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود حداکثر تا 50 انتخاب اقدام نمایند. فرآیند انتخاب رشته این آزمون از روز دوشنبه 30 فروردین ماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه 2 اردیبهشت ادامه دارد. همچنین مهلت انتخاب رشته این آزمون تا 5 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شد.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه (به جز دوره آزاد که انتخاب رشته آن در سامانه مختص به خود انجام می گیرد.) شده اند، باید در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و مطابق راهنمای تصویری زیر به ثبت کد رشته های مورد نظر خود بپردازند.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “دکترای تخصصی” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

صفحه نخست

  • وارد صفحه “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) سال 1400” شوید.

انتخاب رشته

  • بعد از مطالعه نکات مطرح شده در این صفحه، بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

تایید و ادامه

  • شما با وارد کردن اطلاعات خواسته شده در یکی از روش ها، به صفحه انتخاب رشته هدایت خواهید شد.

وارد کردن اطلاعات خواسته شده

با وارد شدن به صفحه جدید می بایست کد رشته محل های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در فرم وارد کرده و پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، بر روی گزینه “ثبت” کلیک کرده و در نهایت رسید انتخاب رشته خود را دریافت کنید.

چنانچه در فرصت های پیش آمده قصد ویرایش فرم انتخاب رشته خود را دارید بعد از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به بخش دکتری، مطابق مراحل زیر عمل نمایید.

  • با ورود به این صفحه بر روی عبارت “ویرایش اطلاعات انتخاب رشته” کلیک کنید.

ویرایش

  • با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده، به صفحه مربوط به فرم انتخاب رشته خود هدایت خواهید شد.

وارد کردن اطلاعات خواسته شده

در این صفحه داوطلبان می توانند تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایند. حذف کردن کد رشته محل از فرم یا حتی اضافه کردن کد رشته محل جدید به آن از جمله تغییراتی هستند که در زمان ویرایش می توان انجام داد. نکته قابل توجه برای داوطلبان این است که حتما بعد از اعمال تغییرات در فرم انتخاب رشته بر روی گزینه “ثبت تغییرات” کلیک نمایند.

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته، سازمان سنجش با بررسی نمره و تراز داوطلب و رشته محل های انتخابی وی، بر اساس ظرفیت دانشگاه ها، نتایج انتخاب رشته را بر روی سایت خود منتشر می کند. داوطلبانی که برای مصاحبه دکتری دعوت شده اند باید متناسب با زمانبندی دانشگاه پذیرنده در روز مصاحبه حضور داشته باشند. از آن جایی که شرکت در مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری می باشد برای آگاهی از آن می توانید برای لینک مربوطه کلیک نمایید.

همچنین برخی از داوطلبان که در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شرکت کرده اند می توانند برای اطلاع از جزئیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایند.

 

سوالات متداول 

1- مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 تا چه زمانی تعیین شده است؟

متقاضیان می توانند از 30 فروردین تا 2 اردیبهشت ماه 1400 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. همچنین مهلت انتخاب رشته این آزمون تا 5 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شد.

2- چگونه می توان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 را انجام داد؟

انجام این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

3- اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 چیست؟

این اطلاعات شامل کد ملی، شماره پرونده، شماره داوطلبی و... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری