خانه نمونه دولتی اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی قم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی قم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی استان قم 1401 - 1402
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی استان قم 1401 – 1402

پس برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شرکت کنندگان می بایست پیگیر اخبار و اطلاعیه های مرتبط با اعلام نتایج پذیرش خود باشند. یکی از علل اهمیت‌ اطلاع به موقع از زمان انتشار نتایج، کوتاه بودن بازه ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان می باشد.

تغییراتی که در روند برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 به وجود آمد، زمان و سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی را نیز تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده است. به این ترتیب انتشار نتایج برای استان قم به صورت هماهنگ و همزمان با سایر استان های کشور و از یک سامانه واحد انجام خواهد شد.

دانش آموزان ساکن قم برای مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، بایستی به پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش نشانی my.medu.ir مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی قم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ارائه نتایج آزمون نمونه دولتی بین دو هفته تا یک ماه و نیم ماه پس از برگزاری آزمون نیز به طول می‌وانجامد. برخلاف روند هر ساله که نتایج آزمون برای استان ها در تاریخ های متفاوت و به صورت استانی به استان منتشر می گردید، امسال به علت برگزاری هماهنگ و کشوری آزمون، اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نیز به صورت همزمان خواهد بود.

لذا با انتشار اطلاعیه مرتبط با زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنندگان ساکن استان قم نیز می توانند جهت دریافت نتیجه قبولی خود اقدام کنند.

هنوز تاریخ دقیق انتشار کارنامه شرکت کنندگان در آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 مشخص نشده است. با توجه به برگزاری آزمون در 9 تیر ماه ۱۴۰۲، پیش بینی می شود نتایج آزمون در نیمه اول مرداد ماه 1402 در دسترس داوطلبان قرار گیرد. برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج می توانید با کارشناسان مرکز ایران مشاوره نیز تماس گرفته و یا در کانال تلگرام نمونه دولتی عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی قم 1402 – 1403

همان گونه که می دانید، برخلاف هر سال که اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت شهر به شهر انجام می گرفت، دانش آموزان هر منطقه می بایست با مراجعه به سایت رسمی پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش، در زمان معین نسبت به مشاهده کارنامه اقدام کنند. مراحل دریافت کارنامه این آزمون برای استان قم به شرح ذیل می باشد:

  • وارد سایت my.medu.ir شده و نقش خود را به عنوان دانش آموز انتخاب کنید. اطلاعات خواسته شده را وراد کرده و کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله اول دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

  • بر روی آیکون “آزمون نمونه دولتی” کلیک کرده و نتایج آزمون خود را مشاهده نمایید.

مرحله دوم دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

همچنین مطالعه مطلب شهریه مدارس نمونه دولتی می تواند برای پذیرفته شدگان در آزمون نمونه دولتی مفید واقع شود.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی قم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

با توجه به آن که احتمال خطا در نتایج آزمون نمونه دولتی بسیار کم است اما آموزش و پرورش این امکان را در اختیار دانش آموزان قرار داده که چنانچه نسبت به نتایج اعتراضی دارند، در زمان تعیین شده درخواست خود را ارسال نمایند. داوطلبان می توانند پس از اعلام نتایج طی بازه ای که توسط سازمان مربوطه تعیین می شود، نسبت به ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی اقدام کنند.

دانش آموزان معترض به کارنامه آزمون نمونه دولتی می توانند همزمان با اعلام نتایج این آزمون و پس از مشاهده آن با مراجعه به سامانه مربوطه به نشانی my.medu.ir اعتراض خود را ثبت نمایند. پس از ثبت اعتراض در بازه زمانی معینی رسیدگی های لازم جهت بررسی درخواست آن ها صورت می گیرد و نتایج آن عموما تا دو هفته بعد از طریق سامانه مذکور اعلام می گردد.

نکات اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی قم 1402 – 1403

دانش آموزانی که در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند و منتظر نتایج هستند، باید از یک سری نکات مربوط به کارنامه و وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود مطلع گردند. در ادامه مطلب، به ذکر چند نکته مهم در خصوص موارد ذکر شده پرداخته ایم.

  • افرادی که در آزمون قبول نشده اند، کارنامه ای شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط، نمره کسب شده در هر درس، تراز دانش آموز و تراز آخرین فرد قبول شده به صورت اینترنتی برای آن ها منتشر می شود.
  • دانش آموزان پذیرفته شده در یک مدرسه، نمی توانند در مدارس نمونه دولتی دیگر ثبت نام کنند و یا نسبت به نقل و انتقال اقدام نمایند.
  • دانش آموزان همزاد توجه کنند که امکان تحصیل در این مدارس در صورت کسب 80 درصد نمره قبولی وجود دارد.

قبول شدگان برای انجام مراحل ثبت نام می بایست به مدرسه محل پذیرفته شده مراجعه کنند. ضمنا به خاطر داشته باشید که عدم مراجعه به مدرسه محل قبولی در بازه زمانی اعلام شده به منزله انصراف از ثبت نام خواهد بود.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی قم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ را مشاهده کرد؟

تاریخ دقیق اعلام نتایج مشخص نشده اما پیش بینی می شود در هفته اول مرداد ماه منتشر گردد.

2- به چه روشی می توان نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ را مشاهده کرد؟

برای مشاهده نتایج لازم است داوطلبان به سایت my.medu.ir مراجعه کنند.

3- برای مشاهده نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی قم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ به چه اطلاعاتی نیاز است؟

به اطلاعاتی همچون شماره شناسنامه یا کد ملی دانش آموز و شماره شناسنامه پدر وی و یا کد رهگیری و رمز ورود برای دریافت نتایج نیاز دارید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد