خانه نمونه دولتی اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران 1401 -۱۴۰۲

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران 1401 -۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی مازندران 1401 - 1402
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران 1401 – 1402

در سال های گذشته داوطلبان استان مازندران پس از برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی می بایست منتظر انتشار اطلاعیه آموزش و پرورش استان خود مبنی بر اعلام نتایج می شدند. با تغییرات عمده ای که در روند ثبت نام تا اعلام نتایج آزمون این مدارس ایجاد شده، انتشار نتایج پذیرش دانش آموزان استان مازندران همزمان با سایر استان های کشور و از طریق یک سامانه واحد انجام می شود.

شرکت کنندگان می بایست به محض انتشار نتیجه آزمون با مراجعه به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی جواب پذیرش خود را دریافت نمایند. پذیرفته شدگان باید مطابق اطلاعیه های منتشر شده در موعد مقرر همراه مدارک خود جهت ثبت نام حضوری در مدرسه محل قبولی حاضر شوند.

دانش آموزان ساکن مازندران برای مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، بایستی به پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ارائه نتایج آزمون نمونه دولتی بین دو هفته تا یک ماه و نیم ماه پس از برگزاری آزمون نیز به طول می‌انجامد. برخلاف روند هر ساله که نتایج آزمون برای استان ها در تاریخ های متفاوت و به صورت استانی به استان منتشر می گردید، امسال به علت برگزاری هماهنگ و کشوری آزمون، اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نیز به صورت همزمان خواهد بود.

لذا با انتشار اطلاعیه مرتبط با زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنندگان ساکن استان مازندران نیز می توانند جهت دریافت نتیجه قبولی خود اقدام کنند.

هنوز تاریخ دقیق انتشار کارنامه شرکت کنندگان در آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 مشخص نشده است. با توجه به برگزاری آزمون در 9 تیر ماه ۱۴۰۲، پیش بینی می شود نتایج آزمون در نیمه اول مرداد ماه 1402 در دسترس داوطلبان قرار گیرد. برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج می توانید با کارشناسان مرکز ایران مشاوره نیز تماس گرفته و یا در کانال تلگرام نمونه دولتی عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران 1402 – 1403

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 نیز مانند ثبت نام این آزمون به روش متفاوت از سال های گذشته انجام می شود. برای دریافت کارنامه نتیجه پذیرش، شرکت کنندگان می بایست به صورت همزمان و با انتشار اطلاعیه مربوطه به سایت رسمی پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش، مراجعه کنند.

جهت مشاهده نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی مازندران ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ داوطلبان می بایست با همراه داشتن کدملی و سریال شناسنامه دانش آموز، مطابق دستورالعمل زیر اقدام نمود.

  • به سایت مای مدیو به نشانی اینترنتی my.medu.ir مراجعه کرده و پس از انتخاب نقش “دانش آموز” کد ملی و سریال شناسنامه را درج نموده و با ثبت کد امنیتی دکمه “ورود” را بفشارید.

مرحله اول دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

  • روی گزینه “آزمون نمونه دولتی” کلیک کرده و پس از بارگذاری صفحه مرتبط با کارنامه، نتایج آزمون را مشاهده کنید.

مرحله دوم دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

توجه داشته باشید که در سال های گذشته برای داوطلبان پذیرفته نشده، کارنامه حاوی اطلاعات آزمون کتبی شرکت کننده منتشر و برای دانش آموزان پذیرفته شده اعلام محل پذیرش صورت می گیرد.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ممکن است پس از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی، تعدادی از داوطلبان به نتایج منتشر شده اعتراض داشته باشند. وزارت آموزش و پرورش علیرغم وجود احتمال کم خطا، به شرکت کنندگان این امکان را داده است تا در صورت داشتن هرگونه اعتراض، درخواستی برای بازبینی نتایج ثبت کنند.

پس از انتشار نتایج، اطلاعیه ای مبنی بر شروع بازه ثبت اعتراضات منتشر می گردد و شرکت کنندگانی که به هر دلیلی به کارنامه خود اعتراض دارند، می توانند درخواست خود را به ثبت رسانند.

در بازه چند روزه ای که پس از اعلام نتایج آغاز می گردد، داوطلبان ساکن مازندران نیز مانند سایر شرکت کنندگان می توانند در هر زمانی به سامانه اعلام نتایج یعنی سایت مای مدیو به آدرس اینترنتی my.medu.ir مراجعه نموده و پس از ورود به پروفایل کاربری دانش آموز، در خواست بازبینی نتایج را ارسال نمایند.

پس از اتمام مدت زمان تعیین شده برای ثبت اعتراضات احتمالی داوطلبان، نتایج اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ظرف مدت دو هفته و از طریق سایت رسمی واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش قابل رویت است.

نکات اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران 1402 – 1403

با اعلام هماهنگ نتایج پذیرش داوطلبان در آزمون مدارس نمونه دولتی برخی داوطلبان وضعیت قبولی و برخی در وضعیت رد یا عدم قبولی در آزمون قرار دارند. لازم است داوطلبانی که موفق به پذیرش در این آزمون شده اند، هرچه سریعتر جهت تکمیل فرآیند ثبت نام حضوری خود اقدام نمایند. علاوه بر این نکات مهمی که در خصوص فرآیند پذیرش داوطلبان در ادامه بیان شده، از اهمیت بالایی برخوردار است.

  • صدور کارنامه اینترنتی تنها برای داوطلبانی می باشد که در آزمون ورودی پذیرفته نشده باشند. این کارنامه شامل موارد زیر است.
  1.  تعداد پاسخ های صحیح و غلط
  2. نمره کسب شده در هر درس
  3.  تراز دانش آموز
  4. تراز آخرین فرد قبول شده
  • امکان نقل و انتقال بین مدارس نمونه دولتی برای پذیرفته شدگان وجود ندارد.
  • دانش آموزان دو قلو یا همزاد نیز برای شرکت در آزمون می بایست به شرط کسب حداقل 80 درصد نمره قبولی توجه نمایند

با اتمام فرآیند اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، داوطلبان پذیرفته شده مطابق اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش می بایست جهت تکمیل فرآیند ثبت نام حضوری و قطعی نمودن پذیرش خود اقدام نمایند.

در صورت عدم مراجعه پذیرفته شده جهت ارائه مدارک ثبت نام حضوری، قبولی وی لغو شده و به منزله انصراف داوطلب تلقی می شود. با لغو پذیرش داوطلبان، افراد حاضر در لیست انتظار جایگزین خواهند شد. اطلاعیه های مرتبط با شهریه مدارس نمونه دولتی به صورت سالانه منتشر می گردند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک داده شده، مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

1- از چه تاریخی می توان نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مازندران ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ را دریافت کرد؟

هنوز تاریخ دقیقی برای این فرآیند اعلام نشده اما احتمالا در نیمه اول مرداد ماه نتایج به انتشار می رسد.

2- برای مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ باید به کدام سایت مراجعه کرد؟

انتشار نتایج از طریق سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir صورت می گیرد.

3- چگونه می توان به نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی مازندران ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ اعتراض کرد؟

با انتشار نتایج، داوطلبان می توانند از طریق سایت my.medu.ir اعتراض خود را به ثبت رسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد