خانه نمونه دولتی اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری 1401 – 1402

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری 1401 – 1402

 

سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری 1401 - 1402
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری 1401 – 1402

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس نمونه دولتی و تحصیل در پایه دهم مقطع متوسطه دوم می بایست در زمان مقرر نسبت به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی اقدام کنند و با توجه به اعلام نتایج، ضمن کسب نمره و تراز مورد نیاز در صورت قبولی وارد این مدارس شوند.

انتشار نتایج آزمون مدارس هر شهرستان، توسط سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش مربوط به همان استان صورت می گیرد. لذا بسته به تفاوت شهرستان ها، زمان اعلام نتایج نیز برای هر شهرستان ممکن است متفاوت باشد. در ادامه به شرح تصمیمات ابلاغ شده اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری می پردازیم.

دانش آموزان ساکن چهارمحال و بختیاری برای مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی خود، بایستی به سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش این استان مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری 1401 – 1402

ارائه نتایج آزمون نمونه دولتی گاه امکان دارد یک تا یک و نیم ماه پس از برگزاری آزمون نیز به طول بیانجامند و نمی توان تاریخ یکسانی جهت انتشار نتایج این آزمون برای همه استان ها در نظر گرفت.

اما طبق اخبار منتشر شده، نتایج این آزمون برای استان چهار محال و بختیاری در سال جاری از تاریخ 11 مرداد ماه منتشر می گردد. لازم به ذکر است که دانش آموزان ساکن هر استان برای مشاهده نتایج آزمون بایستی به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی اداره آموزش و پرورش استان خود مراجعه کنند. نتیجه مربوطه برای استان چهارمحال و بختیاری نیز در تاریخ اعلام شده از طریق سامانه ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش این استان به نشانی sanjesh.chbedu.ir قابل مشاهده است.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری 1401 – 1402

همان گونه که می دانید، اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت شهر به شهر و اینترنتی صورت می پذیرد و دانش آموزان هر منطقه می بایست با مراجعه به سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش محل سکونت خود در بازه زمانی معین نسبت به مشاهده کارنامه اقدام کنند. مراحل دریافت کارنامه این آزمون برای استان چهارمحال و بختیاری به شرح ذیل می باشد:

  1. مراجعه به سایت اداراه کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری به نشانی sanjesh.chbedu.ir و کلیک بر روی بخش “دریافت کارنامه”
  2. درج یکی از اطلاعات ذیل جهت احراز هویت و رویت کارنامه و در نهایت فشردن کلید “ورود”
  •  شماره شناسنامه یا کد ملی دانش آموز به همراه شماره شناسنامه پدر
  • وارد کردن کد رهگیری و سپس رمز ورود دانش آموز

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری 1401 – 1402

با توجه به آنکه احتمال خطا در نتایج آزمون نمونه دولتی بسیار کم است اما آموزش و پرورش این امکان را در اختیار دانش آموزان قرار داده است که چنانچه نسبت به نتایج آزمون خود اعتراضی دارند، پس از اعلام نتایج در فرصت چند روزه ای جهت اعلام و ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی اقدام کنند.

دانش آموزان در صورت اعتراض داشتن به کارنامه می توانند تا چند روز پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی با مراجعه به سامانه اعلام نتایج به نشانی sanjesh.chbedu.ir اعتراض خود را در سامانه اعلام و ثبت نمایند. پس از ثبت اعتراض در سامانه در بازه زمانی معین رسیدگی های لازم جهت بررسی اعتراض صورت می گیرد و نتایج رسیدگی به اعتراضات عموما تا دو هفته بعد از طریق سامانه مذکور اعلام می گردد.

نکات اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری 1401 – 1402

  • لازم به ذکر است که بدانید کارنامه ای شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط، نمره کسب شده در هر درس، تراز دانش آموز و تراز آخرین فرد قبول شده برای کسانی که در آزمون قبول نشده اند نیز به صورت اینترنتی منتشر می شود.
  • دانش آموزان پذیرفته شده در یک مدرسه، نمی توانند در مدارس نمونه دولتی دیگر ثبت نام کنند یا نسبت به نقل و انتقال اقدام نمایند.
  • دانش آموزان همزاد توجه کنند که امکان تحصیل در این مدارس در صورت کسب 80 درصد نمره قبولی وجود دارد.

قبول شدگان برای انجام مراحل ثبت نام می بایست به مدرسه محل پذیرفته شده مراجعه کنند. ضمنا به خاطر داشته باشید که عدم مراجعه به مدرسه محل قبولی در بازه زمانی اعلام شده به منزله انصراف از ثبت نام خواهد بود.

 

سوالات متداول 

1- نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری در چه تاریخی اعلام می شود؟

نتایج این آزمون در تاریخ 11 مرداد ماه سال جاری منتشر شده است.

2- چگونه می توان نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری را دریافت نمود؟

نتایج این آزمون از طریق سایت ثبت نام نمونه دولتی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری منتشر می گردد.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری وجود دارد؟

بله، امکان ثبت اعتراض به نتایج از طریق سایت sanjesh.chbedu.ir وجود دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد