تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کنکور سراسری منحصرا زبان 1400

کنکور سراسری منحصرا زبان 1400

کنکور منحصرا زبان 1400
کنکور سراسری منحصرا زبان 1400

کنکور سراسری منحصرا زبان جزو رشته های پرطرفدار است چرا که دو دسته از داوطلبان متقاضی ثبت نام در این رشته هستند، دسته اول داوطلبانی که این گروه آزمایشی را به عنوان گروه اصلی خود انتخاب می کنند و دسته دوم متقاضیانی هستند که این رشته را به عنوان گروه آزمایشی دوم خود در کنار یکی از گروه های تجربی، ریاضی و یا علوم انسانی انتخاب می کنند. در واقع همه داوطلبانی که قصد شرکت در  کنکور سراسری ریاضی، تجربی و یا کنکور سراسری انسانی را دارند، می توانند علاوه بر رشته های مذکور، در کنکور سراسری منحصرا زبان هم شرکت کنند. ما نیز به دلیل پرمتقاضی بودن این گروه آزمایشی تصمیم گرفتیم اطلاعات مهمی را پیرامون آن، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کنکور سراسری زبان از 100 سوال عمومی و 70 سوال تخصصی تشکیل شده است و داوطلب در مجموع 180 دقیقه فرصت دارد تا به سوالات پاسخ دهد.

ثبت نام کنکور سراسری زبان 1400

زمان ثبت نام

سازمان سنجش آموزش کشور عهده دار برگزاری کنکور سراسری در تمامی زیرگروه های آزمایشی از جمله زبان های خارجی می باشد. داوطلبانی که قصد دارند در کنکور زبان شرکت نمایند، لازم است در زمان تعیین شده به سایت ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کرده و به طی مراحل مربوطه بپردازند. بر اساس اعلام این سازمان، ثبت نام کنکور سراسری 1400 از روز یکشنبه 12 بهمن آغاز و تا روز شنبه مورخ 18 بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت. با این که ممکن است طبق روال هر سال، شاهد مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری باشیم، اما توصیه می کنیم در همین فرصت اولیه، نام نویسی خود را انجام دهید تا در صورت عدم تمدید آن، با مشکل مواجه نشوید.

هزینه ثبت نام 

جهت ورود به سیستم نام نویسی، لازم است ابتدا نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور بپردازید. توجه داشته باشید که این مبلغ تنها از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب قابل پرداخت است. لازم است بدانید، هر داوطلب مجاز به انتخاب یک گروه آزمایشی اصلی از جمله ریاضی، تجربی و انسانی و همچنین یک یا دو گروه آزمایشی شناور یعنی هنر و زبان می باشد که برای ثبت نام هر یک از آن ها، می بایست کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

مبلغی که داوطلبان می بایست برای ثبت نام کنکور سراسری 99 می پرداختند، معادل 37 هزار تومان به علاوه 600 تومان اطلاع رسانی پیامکی بوده است. همچنین اگر داوطلبان تمایل به ثبت نام و گزینش در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز داشتند، بایستی یک سریال علاقه مندی مجزا خریداری کنند که وجه پرداختی آن معادل 18 هزار و 600 تومان بوده است و در صورت تغییر در مبلغ ثبت نام کنکور 1400، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

دفترچه ثبت نام 

از جمله اموری که لازم است بیش از اقدام به نام نویسی، به انجام آن بپردازید، مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری می باشد. این دفترچه شامل کلیه شرایط و ضوابط مرتبط با ثبت نام و همچنین نکات مهم برگزاری آزمون های سراسری می باشد که مطالعه آن را پیش از واریز هزینه و ارائه مدارک ثبت نام کنکور اکیدا توصیه می کنیم. از همین رو، لینک دانلود دفترچه سال 1400 را در جدول زیر قرار داده ایم که به محض ارائه آن، لینک فعال خواهد شد.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1400
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1400

(به محض انتشار دفترچه، لینک فوق فعال خواهد شد.)

کنکور زبان نیز همچون سایر گروه های آزمایشی دارای یک سری شرایط عمومی و اختصاصی است. از جمله شرایط ثبت نام کنکور سراسری زبان که به صورت عمومی در بین دیگر گروه های آزمایشی مشترک می باشد، شامل اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان الهی و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و از جمله شرایط اختصاصی ثبت نام در کنکور زبان، داشتن دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره، تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نحوه ثبت نام 

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری در تمامی گروه های آزمایشی از جمله زبان های خارجی، تمامی مراحل نام نویسی را تنها از طریق سایت خود امکان پذیر نموده است. بنابراین داوطلبان می توانند در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه کرده و مطابق با راهنمای زیر، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید. مرحله اول ثبت نام
 • از لینک های موجود در صفحه، روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1400” کلیک نمایید. مرحله دوم ثبت نام
 • گزینه “خرید سریال ثبت نام” موجود در منوی اصلی سمت راست صفحه را به منظور پرداخت هزینه نام نویسی، انتخاب کنید. مرحله سوم ثبت نام
 • نوع سریال ثبت نام را با در نظر گرفتن گروه آزمایشی خود، مشخص نمایید. مرحله چهارم ثبت نام
 • اطلاعات خواسته شده را در هر یک از بخش های مربوطه وارد نمایید و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. مرحله پنجم ثبت نام
 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.
  مرحله ششم ثبت نام
 • پس از پشت سر گذاشتن مرحله فوق، به سیستم درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می شوید. مبلغ مورد نیاز ثبت نام را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز کرده و پس از “پرداخت”، شماره پیگیری پرداخت دریافت نمایید. مرحله هفتم ثبت نام
 • در این مرحله می بایست مجددا به صفحه اول سامانه بازگشته و روی عبارت “ثبت نام کنکور سراسری 1400” کلیک کنید.
 • “شماره سریال ثبت نام” و “کد امنیتی” را در کادرهای موجود در صفحه پیش رو، وارد نمایید و عبارت “تایید” را بفشارید.مرحله نهم ثبت نام
 • در این قسمت باید نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را مشخص کنید و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.مرحله دهم ثبت نام
 • اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود از جمله “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم” را در بخش های مشخص شده وارد نمایید. مرحله یازدهم ثبت نام
 • اطلاعاتی برایتان نمایان می شود که از قسمت های مربوطه باید آن ها را تایید کنید تا به مرحله بعد راه یابید.مرحله دوازدهم ثبت نام
 • عکس پرسنلی خود را در قالب jpg و مطابق با مشخصاتی که در دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده اند، در سامانه بارگذاری نمایید. مرحله سیزدهم ثبت نام
 • برای انجام آخرین مرحله از نام نویسی، فرم ثبت نام اینترنتی را تکمیل کرده و در پایان، روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

اگر تمایل به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی دارید، هنگام پرداخت هزینه، لازم است که برای هر یک از آن ها به صورت جداگانه کارت اعتباری خریداری نمایید. پس از این که تمامی مراحل با موفقیت انجام شدند، سامانه یک کد پیگیری و یک شماره پرونده در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن ها را یادداشت کرده و به همراه پرینت فرم ثبت نام اینترنتی، تا پایان فرآیند آزمون و اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور منحصرا زبان 1400

آشنایی با ضرایب دروس مختلف کنکور سراسری، از آن جهت حائز اهمیت است که می توانید مطابق با رشته مورد نظر خود، زمان مناسبی را برای مطالعه هر درس اختصاص دهید. رشته های کنکور زبان به چهار زیرگروه تقسیم می شوند که ضرایب دروس عمومی به جز زبان خارجی در تمامی این زیرگروه ها یکسان بوده و ضرایب دروس تخصصی متفاوت می باشند. شما می توانید ضرایب هر یک از مواد امتحانی کنکور زبان های خارجی را در جدول زیر مشاهده نمایید.

ضرایب دروس عمومی کنکور زبان های خارجی
نام درس زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4
زبان و ادبیات فارسی 4 4 4 4
زبان عربی 2 2 2 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3 3 3 3
زبان خارجی 2 2 2 4
ضرایب دروس تخصصی کنکور زبان های خارجی
نام درس زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4
زبان تخصصی انگلیسی 4 0 0 0
زبان تخصصی آلمانی 0 4 0 0
زبان تخصصی فرانسه 0 0 4 0

رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1400

معرفی رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1400
رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1400

پیش از آن که بخواهید نسبت به انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی اقدام کنید، لازم است از رشته های تحصیلی این گروه آزمایشی مطلع شوید. در دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی، رشته های دانشگاهی در قالب چهار زیرگروه ارائه شده اند که هر چه درصد دروس ضریب دار در یک زیرگروه بیشتر باشد، شانس قبولی داوطلب در رشته های آن زیرگروه نیز بیشتر خواهد بود. لیست رشته های کنکور زبان های خارجی به تفکیک هر چهار زیرگروه آن به شرح زیر می باشد.

رشته های کنکور سراسری زبان های خارجی
زیرگروه  نام رشته
زیرگروه یک آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، کاردانی آموزش زبان انگلیسی، کاردانی مترجمی زبان انگلیسی
زیرگروه دو زبان و ادبیات آلمانی، مترجمی زبان آلمانی
زیرگروه سه زبان و ادبیات فرانسه، مترجمی زبان فرانسه
زیرگروه چهار زبان ایتالیایی، زبان چینی، زبان روسی، زبان و ادبیات اردو، زبان و ادبیات ارمنی، زبان و ادبیات اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی، زبان و ادبیات ژاپنی

بررسی دفترچه سوالات کنکور منحصرا زبان 1400

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری زبان، دو دفترچه شامل سوالات عمومی و اختصاصی دریافت می کنند و مجموعا 180 دقیقه فرصت دارند تا به آن ها پاسخ دهند. توجه داشته باشید که رشته های مرتبط با زبان های خارجی ایتالیایی، چینی، روسی، ژاپنی، اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی و زبان و ادبیات اردو دارای درس زبان تخصصی در کنکور سراسری نمی باشند. تعداد سوالات هر یک از دروس و مدت زمان پاسخگویی به آن ها، در جدول زیر ارائه شده اند.

زمان بندی مواد امتحانی کنکور سراسری زبان های خارجی
مواد امتحانی تعداد سوالات مدت پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی 25 18 دقیقه
زبان عربی 25 20 دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی 25 17 دقیقه
زبان انگلیسی 25 20 دقیقه
زبان های آلمانی و فرانسه (اختصاصی) 70 105 دقیقه

منابع کمک آموزشی کنکور منحصرا زبان 1400

با توجه به این که برای کنکور زبان، هیچ منبع مطالعاتی رسمی از سوی سازمان سنجش معرفی نشده است، لذا انتخاب منابع کمک آموزشی مناسب برای داوطلبان کمی دشوار خواهد بود. علاوه بر مطالعه کتب درسی، استفاده از بهترین دی وی دی های کنکور و شرکت در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزار می شوند، تا حد زیادی برای موفقیت تاثیرگذار می باشند. همچنین دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری زبان و بررسی آن ها، می تواند در آشنایی متقاضیان با نحوه طراحی سوالات موثر باشد.

استفاده از منابع مختلف کنکوری، می تواند شما را در یادگیری مباحث گمراه کرده و موجب عدم تمرکز شود، بنابراین اگر کتاب مناسبی دارید که فهم آن برایتان آسان است، نیاز به تهیه منابع دیگری ندارید. در جداول زیر، چند نمونه از بهترین منابع کنکور منحصرا زبان معرفی شده است که می توانید آن ها را تهیه کرده و خود را برای رقابت با دیگر داوطلبان این گروه آزمایشی پرمتقاضی آماده کنید.

منابع دروس عمومی کنکور سراسری زبان های خارجی
نام درس منابع
زبان و ادبیات فارسی کتاب ادبیات موضوعی گاج نقره ای، کتاب ادبیات جامع کنکور نشر الگو، کتاب ادبیات فارسی سیر تا پیاز گاج
فرهنگ و معارف اسلامی کتاب جامع دین و زندگی نشر الگو، کتاب دین و زندگی گاج نقره ای، کتاب دین و زندگی آبی قلم چی
زبان عربی کتاب عربی کامل گاج نقره ای، کتاب عربی خیلی سبز
زبان انگلیسی کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، کتاب انگلیسی سیر تا پیاز گاج
منابع دروس تخصصی کنکور سراسری زبان های خارجی
منابع فارسی درک مطلب  واژگان  گرامر
کتاب کنکور تخصصی زبان کتنو فرهنگی آموزشی قلم چی – جلد آبی، کتاب کنکور تخصصی زبان – گرامر و لغت (چهار جلد) انتشارات مبتکران از دکتر شهاب اناری New Bridging The Gaps انتشارات سازمان سنجش، Long Man Preparation Course For The TOEFL Test ،Steps To Understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press) Word Builder جلد یک و دو، 504 Words ،Essential Idioms In English ،Essential Words For The TOEFL Intermediate Grammer in use، کتاب سبز آموزش کتاب منحصرا زبان کانون فرهنگی آموزش قلم چی

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کنکور زبان، می توانید با مشاوره تلفنی کنکور مرکز ایران مشاوره، تماس حاصل فرمایید و راهنمایی شوید.

برنامه ریزی کنکور سراسری منحصرا زبان

مهم ترین اصل برای موفقیت در هر کاری، تعیین هدف و سپس برنامه ریزی بر مبنای آن است. داشتن هدف علاوه بر حفظ انگیزه، موجب می شود از مسیر خود منحرف نشده و برای دستیابی به آن، تمام توان و تلاش خود را به کار بگیرید. پس از این مرحله، لازم است با شیوه های مطالعه برای کنکور و روش های تست زنی آشنا شده و سپس به مطالعه بهترین منابع کنکور بپردازید. نحوه صحیح مطالعه و مدت زمان اختصاص داده شده به آن، انعطاف پذیر بودن برنامه، خلاصه نویسی و در نظر گرفتن زمانی برای استراحت از جمله مواردی هستند که در برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان آن هم به شکلی کاملا اصولی و منسجم، موثر می باشند.

فراموش نکنید که برنامه ریزی کنکور باید متناسب با توانایی و سطح یادگیری هر داوطلب طراحی شده و امکان انجام آن نیز وجود داشته باشد. از جمله فاکتورهایی که لازم است هنگام برنامه ریزی کنکور رعایت نمایید، انعطاف پذیر بودن آن است. ممکن است در طول هفته اتفاقاتی بیفتد که نتوانید مطابق با برنامه خود پیش رفته و به مطالعه دروس بپردازید، بنابراین می بایست زمانی را برای جبران آن در نظر بگیرید. فراموش نکنید آخر هر هفته و یا آخر هر ماه، به مرور درس هایی که خوانده اید بپردازید تا مباحث مربوطه به خوبی در ذهن شما تثبیت شوند. برای این منظور، می توانید از خلاصه نویسی هایی که در طول مطالعه هر درس تهیه کرده اید، استفاده نمایید. ناگفته نماند که استفاده از مطلب مشاوره کنکور سراسری نیز می تواند در مسیر موفقیت متقاضیان، کارساز باشد.

در آخر لازم است بدانید، برای ثبت نام کنکور سراسری، سهمیه هایی در نظر گرفته شده است و داوطلبان می توانند با توجه به سهمیه های کنکور، از امتیازات مربوطه بهره مند شوند. پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری کنکور سراسری و آزاد، داوطلبان بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور اقدام نمایند. پس از اعلام نتایج کنکور سراسری نیز پذیرفته شدگان پا به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته کنکور می گذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث مذکور، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته علوم تجربی را دارم. آیا می توانم در کنکور سراسری زبان شرکت کنم؟

بله، رشته های دو گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی به صورت شناور ارائه می شوند و داوطلبان می توانند علاوه بر شرکت در کنکور گروه های آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی )، نسبت به ثبت نام این دو گروه آزمایشی نیز اقدام نمایند.

2- آیا معدل دیپلم در کنکور سراسری 1400 تاثیر گذار است؟

بله، در کنکور سال 99 معدل داوطلبان دارای تاثیر مثبت بوده اما برای کنکور سال 1400 اطلاعات دقیقی در دست نیست و باید منتظر اعلام سازمان سنجش در مورد این مسئله باشیم.

3- مدت زمان اختصاص داده شده برای پاسخگویی به سوالات کنکور زبان چقدر است؟

داوطلبان برای پاسخ به سوالات عمومی 75 دقیقه و برای پاسخ به سوالات تخصصی 105 دقیقه فرصت دارند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱۰ نظر

 1. درود میشود از رشته کاردانش کنکور زبان داد ؟

 2. سلام.من کنکور زبان شرکت کردم و دیپلم تجربی دارم ..کارت شرکت تو ازمون نوع سوالات رو برام زده ویژه داوطلبان دارای دیپلم معارف..بنظرتون باید برم ویرایش کنن برام یا مشکلی پیش نمیاد؟

 3. سلام من تجربی میخونم ولی میخوام فقط تو کنکور زبان شرکت کنم.میخواستم بدونم میتونم تنها زبان شرکت کنم و تجربی ندم؟یا شرکت تو تجربی الزامی هستش؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، منعی از بابت ثبت نام کنکور سراسری تنها در گروه زبان برای شما وجود ندارد.

 4. سلام.من در رشته ادبیات انگلیسی روزانه با پذیرش بدون کنکور در حال تحصیل هستم برای شرکت در ازمون زبان۱۴۰۱ نیازمند چه شرایطی هستم؟؟؟!

  • با سلام، در صورتی که شما قصد شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی زبان سال ۱۴۰۰ را داشته باشید، با توجه به اینکه در حال حاضر دانشجوی دوره روزانه هستید، می بایست تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را از دانشگاه قطعی نمایید تا مجاز به شرکت در آزمون شوید.

 5. سلام.شرکت در کنکور زبان ۱۴۰۰ نیازمند شرکت در رشته های اصلی هم هست؟یعنی الزامیه؟

  • با سلام و وقت بخیر، محدودیتی از بابت شرکت در رشته های اصلی وجود ندارد.

  • سلام و عرض خسته نباشید ، بنده رشته ریاضی هستم و فقط میخواهم کنکور منحصرا زبان امتحان بدم آیا حضور در کنکور سراسری رشته ریاضی هم برای من واجب است یا خیر ؟ اگر واجب نیست میتونم فقط کنکور منحصرا زبان امتحان بدم ؟ ، در ضمن اگر میشود تاریخ ثبت نام برای کنکور منحصرا زبان ۱۴۰۱ را هم در زمان اعلام رسمی بگزارید تا باخبر شویم ممون

   • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، هر شرکتت کنده، در یک رشته نظری ( تجربی، انسانی و ریاضی) و هر دو رشته هنر و زبان ثبت مجاز به ثبت نام می باشد.و امکان شرکت در هر یک از این آزمون ها به انتخاب داوطلب مانعی ندارد.

 6. سلام بنده رشتم انسانیه من در نظرم دارم در دوره شبانه یکی از دانشگاه های سراسری تحصیل کنم و امسال کنکور هم دارم اگه در دوره شبانه پذیرش شدم میتونم سال ۴۰۱ کنکور زبان بدم؟؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه