پنجشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / کنکور سراسری منحصرا زبان 1400

کنکور سراسری منحصرا زبان 1400

کنکور منحصرا زبان 1400
کنکور سراسری منحصرا زبان 1400

کنکور سراسری منحصرا زبان جزو رشته های پرطرفدار است چرا که دو دسته از داوطلبان متقاضی ثبت نام در این رشته هستند، دسته اول داوطلبانی که این گروه آزمایشی را به عنوان گروه اصلی خود انتخاب می کنند و دسته دوم متقاضیانی هستند که این رشته را به عنوان گروه آزمایشی دوم خود در کنار یکی از گروه های تجربی، ریاضی و یا علوم انسانی انتخاب می کنند. در واقع همه داوطلبانی که قصد شرکت در  کنکور سراسری ریاضی، تجربی و یا کنکور سراسری انسانی را دارند، می توانند علاوه بر رشته های مذکور، در کنکور سراسری منحصرا زبان هم شرکت کنند. ما نیز به دلیل پرمتقاضی بودن این گروه آزمایشی تصمیم گرفتیم اطلاعات مهمی را پیرامون آن، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کنکور سراسری زبان از 100 سوال عمومی و 70 سوال تخصصی تشکیل شده است و داوطلب در مجموع 180 دقیقه فرصت دارد تا به سوالات پاسخ دهد.

ثبت نام کنکور سراسری زبان 1400

زمان ثبت نام

سازمان سنجش آموزش کشور عهده دار برگزاری کنکور سراسری در تمامی زیرگروه های آزمایشی از جمله زبان های خارجی می باشد. داوطلبانی که قصد دارند در کنکور زبان شرکت نمایند، لازم است در زمان تعیین شده به سایت ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کرده و به طی مراحل مربوطه بپردازند. بر اساس اعلام این سازمان، ثبت نام کنکور سراسری 1400 از روز یکشنبه 12 بهمن آغاز و تا روز شنبه مورخ 18 بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت. با این که ممکن است طبق روال هر سال، شاهد مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری باشیم، اما توصیه می کنیم در همین فرصت اولیه، نام نویسی خود را انجام دهید تا در صورت عدم تمدید آن، با مشکل مواجه نشوید.

هزینه ثبت نام 

جهت ورود به سیستم نام نویسی، لازم است ابتدا نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور بپردازید. توجه داشته باشید که این مبلغ تنها از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب قابل پرداخت است. لازم است بدانید، هر داوطلب مجاز به انتخاب یک گروه آزمایشی اصلی از جمله ریاضی، تجربی و انسانی و همچنین یک یا دو گروه آزمایشی شناور یعنی هنر و زبان می باشد که برای ثبت نام هر یک از آن ها، می بایست کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

مبلغی که داوطلبان می بایست برای ثبت نام کنکور سراسری 99 می پرداختند، معادل 37 هزار تومان به علاوه 600 تومان اطلاع رسانی پیامکی بوده است. همچنین اگر داوطلبان تمایل به ثبت نام و گزینش در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز داشتند، بایستی یک سریال علاقه مندی مجزا خریداری کنند که وجه پرداختی آن معادل 18 هزار و 600 تومان بوده است و در صورت تغییر در مبلغ ثبت نام کنکور 1400، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

دفترچه ثبت نام 

از جمله اموری که لازم است بیش از اقدام به نام نویسی، به انجام آن بپردازید، مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری می باشد. این دفترچه شامل کلیه شرایط و ضوابط مرتبط با ثبت نام و همچنین نکات مهم برگزاری آزمون های سراسری می باشد که مطالعه آن را پیش از واریز هزینه و ارائه مدارک ثبت نام کنکور اکیدا توصیه می کنیم. از همین رو، لینک دانلود دفترچه سال 1400 را در جدول زیر قرار داده ایم که به محض ارائه آن، لینک فعال خواهد شد.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1400
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1400

(به محض انتشار دفترچه، لینک فوق فعال خواهد شد.)

کنکور زبان نیز همچون سایر گروه های آزمایشی دارای یک سری شرایط عمومی و اختصاصی است. از جمله شرایط ثبت نام کنکور سراسری زبان که به صورت عمومی در بین دیگر گروه های آزمایشی مشترک می باشد، شامل اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان الهی و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و از جمله شرایط اختصاصی ثبت نام در کنکور زبان، داشتن دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره، تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نحوه ثبت نام 

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری در تمامی گروه های آزمایشی از جمله زبان های خارجی، تمامی مراحل نام نویسی را تنها از طریق سایت خود امکان پذیر نموده است. بنابراین داوطلبان می توانند در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه کرده و مطابق با راهنمای زیر، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید. مرحله اول ثبت نام
 • از لینک های موجود در صفحه، روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1400” کلیک نمایید. مرحله دوم ثبت نام
 • گزینه “خرید سریال ثبت نام” موجود در منوی اصلی سمت راست صفحه را به منظور پرداخت هزینه نام نویسی، انتخاب کنید. مرحله سوم ثبت نام
 • نوع سریال ثبت نام را با در نظر گرفتن گروه آزمایشی خود، مشخص نمایید. مرحله چهارم ثبت نام
 • اطلاعات خواسته شده را در هر یک از بخش های مربوطه وارد نمایید و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. مرحله پنجم ثبت نام
 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.
  مرحله ششم ثبت نام
 • پس از پشت سر گذاشتن مرحله فوق، به سیستم درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می شوید. مبلغ مورد نیاز ثبت نام را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز کرده و پس از “پرداخت”، شماره پیگیری پرداخت دریافت نمایید. مرحله هفتم ثبت نام
 • در این مرحله می بایست مجددا به صفحه اول سامانه بازگشته و روی عبارت “ثبت نام کنکور سراسری 1400” کلیک کنید.
 • “شماره سریال ثبت نام” و “کد امنیتی” را در کادرهای موجود در صفحه پیش رو، وارد نمایید و عبارت “تایید” را بفشارید.مرحله نهم ثبت نام
 • در این قسمت باید نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را مشخص کنید و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.مرحله دهم ثبت نام
 • اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود از جمله “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم” را در بخش های مشخص شده وارد نمایید. مرحله یازدهم ثبت نام
 • اطلاعاتی برایتان نمایان می شود که از قسمت های مربوطه باید آن ها را تایید کنید تا به مرحله بعد راه یابید.مرحله دوازدهم ثبت نام
 • عکس پرسنلی خود را در قالب jpg و مطابق با مشخصاتی که در دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده اند، در سامانه بارگذاری نمایید. مرحله سیزدهم ثبت نام
 • برای انجام آخرین مرحله از نام نویسی، فرم ثبت نام اینترنتی را تکمیل کرده و در پایان، روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

اگر تمایل به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی دارید، هنگام پرداخت هزینه، لازم است که برای هر یک از آن ها به صورت جداگانه کارت اعتباری خریداری نمایید. پس از این که تمامی مراحل با موفقیت انجام شدند، سامانه یک کد پیگیری و یک شماره پرونده در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن ها را یادداشت کرده و به همراه پرینت فرم ثبت نام اینترنتی، تا پایان فرآیند آزمون و اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور منحصرا زبان 1400

آشنایی با ضرایب دروس مختلف کنکور سراسری، از آن جهت حائز اهمیت است که می توانید مطابق با رشته مورد نظر خود، زمان مناسبی را برای مطالعه هر درس اختصاص دهید. رشته های کنکور زبان به چهار زیرگروه تقسیم می شوند که ضرایب دروس عمومی به جز زبان خارجی در تمامی این زیرگروه ها یکسان بوده و ضرایب دروس تخصصی متفاوت می باشند. شما می توانید ضرایب هر یک از مواد امتحانی کنکور زبان های خارجی را در جدول زیر مشاهده نمایید.

ضرایب دروس عمومی کنکور زبان های خارجی
نام درس زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4
زبان و ادبیات فارسی 4 4 4 4
زبان عربی 2 2 2 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3 3 3 3
زبان خارجی 2 2 2 4
ضرایب دروس تخصصی کنکور زبان های خارجی
نام درس زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4
زبان تخصصی انگلیسی 4 0 0 0
زبان تخصصی آلمانی 0 4 0 0
زبان تخصصی فرانسه 0 0 4 0

رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1400

معرفی رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1400
رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1400

پیش از آن که بخواهید نسبت به انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی اقدام کنید، لازم است از رشته های تحصیلی این گروه آزمایشی مطلع شوید. در دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی، رشته های دانشگاهی در قالب چهار زیرگروه ارائه شده اند که هر چه درصد دروس ضریب دار در یک زیرگروه بیشتر باشد، شانس قبولی داوطلب در رشته های آن زیرگروه نیز بیشتر خواهد بود. لیست رشته های کنکور زبان های خارجی به تفکیک هر چهار زیرگروه آن به شرح زیر می باشد.

رشته های کنکور سراسری زبان های خارجی
زیرگروه  نام رشته
زیرگروه یک آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، کاردانی آموزش زبان انگلیسی، کاردانی مترجمی زبان انگلیسی
زیرگروه دو زبان و ادبیات آلمانی، مترجمی زبان آلمانی
زیرگروه سه زبان و ادبیات فرانسه، مترجمی زبان فرانسه
زیرگروه چهار زبان ایتالیایی، زبان چینی، زبان روسی، زبان و ادبیات اردو، زبان و ادبیات ارمنی، زبان و ادبیات اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی، زبان و ادبیات ژاپنی

بررسی دفترچه سوالات کنکور منحصرا زبان 1400

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری زبان، دو دفترچه شامل سوالات عمومی و اختصاصی دریافت می کنند و مجموعا 180 دقیقه فرصت دارند تا به آن ها پاسخ دهند. توجه داشته باشید که رشته های مرتبط با زبان های خارجی ایتالیایی، چینی، روسی، ژاپنی، اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی و زبان و ادبیات اردو دارای درس زبان تخصصی در کنکور سراسری نمی باشند. تعداد سوالات هر یک از دروس و مدت زمان پاسخگویی به آن ها، در جدول زیر ارائه شده اند.

زمان بندی مواد امتحانی کنکور سراسری زبان های خارجی
مواد امتحانی تعداد سوالات مدت پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی 25 18 دقیقه
زبان عربی 25 20 دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی 25 17 دقیقه
زبان انگلیسی 25 20 دقیقه
زبان های آلمانی و فرانسه (اختصاصی) 70 105 دقیقه

منابع کمک آموزشی کنکور منحصرا زبان 1400

با توجه به این که برای کنکور زبان، هیچ منبع مطالعاتی رسمی از سوی سازمان سنجش معرفی نشده است، لذا انتخاب منابع کمک آموزشی مناسب برای داوطلبان کمی دشوار خواهد بود. علاوه بر مطالعه کتب درسی، استفاده از بهترین دی وی دی های کنکور و شرکت در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزار می شوند، تا حد زیادی برای موفقیت تاثیرگذار می باشند. همچنین دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری زبان و بررسی آن ها، می تواند در آشنایی متقاضیان با نحوه طراحی سوالات موثر باشد.

استفاده از منابع مختلف کنکوری، می تواند شما را در یادگیری مباحث گمراه کرده و موجب عدم تمرکز شود، بنابراین اگر کتاب مناسبی دارید که فهم آن برایتان آسان است، نیاز به تهیه منابع دیگری ندارید. در جداول زیر، چند نمونه از بهترین منابع کنکور منحصرا زبان معرفی شده است که می توانید آن ها را تهیه کرده و خود را برای رقابت با دیگر داوطلبان این گروه آزمایشی پرمتقاضی آماده کنید.

منابع دروس عمومی کنکور سراسری زبان های خارجی
نام درس منابع
زبان و ادبیات فارسی کتاب ادبیات موضوعی گاج نقره ای، کتاب ادبیات جامع کنکور نشر الگو، کتاب ادبیات فارسی سیر تا پیاز گاج
فرهنگ و معارف اسلامی کتاب جامع دین و زندگی نشر الگو، کتاب دین و زندگی گاج نقره ای، کتاب دین و زندگی آبی قلم چی
زبان عربی کتاب عربی کامل گاج نقره ای، کتاب عربی خیلی سبز
زبان انگلیسی کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، کتاب انگلیسی سیر تا پیاز گاج
منابع دروس تخصصی کنکور سراسری زبان های خارجی
منابع فارسی درک مطلب  واژگان  گرامر
کتاب کنکور تخصصی زبان کتنو فرهنگی آموزشی قلم چی – جلد آبی، کتاب کنکور تخصصی زبان – گرامر و لغت (چهار جلد) انتشارات مبتکران از دکتر شهاب اناری New Bridging The Gaps انتشارات سازمان سنجش، Long Man Preparation Course For The TOEFL Test ،Steps To Understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press) Word Builder جلد یک و دو، 504 Words ،Essential Idioms In English ،Essential Words For The TOEFL Intermediate Grammer in use، کتاب سبز آموزش کتاب منحصرا زبان کانون فرهنگی آموزش قلم چی

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کنکور زبان، می توانید با مشاوره تلفنی کنکور مرکز ایران مشاوره، تماس حاصل فرمایید و راهنمایی شوید.

برنامه ریزی کنکور سراسری منحصرا زبان

مهم ترین اصل برای موفقیت در هر کاری، تعیین هدف و سپس برنامه ریزی بر مبنای آن است. داشتن هدف علاوه بر حفظ انگیزه، موجب می شود از مسیر خود منحرف نشده و برای دستیابی به آن، تمام توان و تلاش خود را به کار بگیرید. پس از این مرحله، لازم است با شیوه های مطالعه برای کنکور و روش های تست زنی آشنا شده و سپس به مطالعه بهترین منابع کنکور بپردازید. نحوه صحیح مطالعه و مدت زمان اختصاص داده شده به آن، انعطاف پذیر بودن برنامه، خلاصه نویسی و در نظر گرفتن زمانی برای استراحت از جمله مواردی هستند که در برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان آن هم به شکلی کاملا اصولی و منسجم، موثر می باشند.

فراموش نکنید که برنامه ریزی کنکور باید متناسب با توانایی و سطح یادگیری هر داوطلب طراحی شده و امکان انجام آن نیز وجود داشته باشد. از جمله فاکتورهایی که لازم است هنگام برنامه ریزی کنکور رعایت نمایید، انعطاف پذیر بودن آن است. ممکن است در طول هفته اتفاقاتی بیفتد که نتوانید مطابق با برنامه خود پیش رفته و به مطالعه دروس بپردازید، بنابراین می بایست زمانی را برای جبران آن در نظر بگیرید. فراموش نکنید آخر هر هفته و یا آخر هر ماه، به مرور درس هایی که خوانده اید بپردازید تا مباحث مربوطه به خوبی در ذهن شما تثبیت شوند. برای این منظور، می توانید از خلاصه نویسی هایی که در طول مطالعه هر درس تهیه کرده اید، استفاده نمایید. ناگفته نماند که استفاده از مطلب مشاوره کنکور سراسری نیز می تواند در مسیر موفقیت متقاضیان، کارساز باشد.

در آخر لازم است بدانید، برای ثبت نام کنکور سراسری، سهمیه هایی در نظر گرفته شده است و داوطلبان می توانند با توجه به سهمیه های کنکور، از امتیازات مربوطه بهره مند شوند. پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری کنکور سراسری و آزاد، داوطلبان بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور اقدام نمایند. پس از اعلام نتایج کنکور سراسری نیز پذیرفته شدگان پا به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته کنکور می گذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث مذکور، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته علوم تجربی را دارم. آیا می توانم در کنکور سراسری زبان شرکت کنم؟

بله، رشته های دو گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی به صورت شناور ارائه می شوند و داوطلبان می توانند علاوه بر شرکت در کنکور گروه های آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی )، نسبت به ثبت نام این دو گروه آزمایشی نیز اقدام نمایند.

2- آیا معدل دیپلم در کنکور سراسری 1400 تاثیر گذار است؟

بله، در کنکور سال 99 معدل داوطلبان دارای تاثیر مثبت بوده اما برای کنکور سال 1400 اطلاعات دقیقی در دست نیست و باید منتظر اعلام سازمان سنجش در مورد این مسئله باشیم.

3- مدت زمان اختصاص داده شده برای پاسخگویی به سوالات کنکور زبان چقدر است؟

داوطلبان برای پاسخ به سوالات عمومی 75 دقیقه و برای پاسخ به سوالات تخصصی 105 دقیقه فرصت دارند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۸ نظر

 1. Avatar

  من لیسانس رشته ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی هستم آیا می تونم در کنکور سراسری دانشگاه روزانه شرکت کنم؟ اگر می توانم، با کدام مدرک تحصیلی باید ثبت نام کنم؟ با لیسانس یا دیپلم؟

 2. Avatar

  سلام
  فوق لیسانس زبانشناسی دارم میتونم برای ایسانس زبان آلمانی شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما مجاز به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی، رشته ی زبان آلمانی، می باشید.

 3. Avatar

  سلام با دیپلم فنی نظام قدیم بدون کاردانی میشه کنکور زبان داد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برای شرکت در کنکور داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی الزامی است.

 4. Avatar

  با سلام رشته بنده برق هستش کاردانش ولی میخوام کنکور رو زبان بزنم ایا میتونم….؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با استناد به دفترچه ی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، دانش آموزان تمامی رشته های نظام جدید فنی حرفه ای و کاردانش، محدودیتی از بابت شرکت در آزمون سایر رشته ها ندارند.

 5. Avatar

  من توی کار و دانش درس میخونم امکان داره کنکور سراری زبان روبدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما با مدرک دیپلم کار و دانش نظام جدید، مجاز به شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی زبان می باشید.

 6. Avatar

  سلام من امسال سال آخر تجربیم و ۱۴۰۰ باید کنکور بدم میخواستم بپرسم میتونم کنکور زبان ترکی استانبولیم بدم و اینکه توی تهران چه دانشگاهی پذیرش داره?

  • ایران مشاوره

   باسلام، شما می توانید در کنکور سراسری زبان شرکت نمایید، و پس از اعلام نتایج، از طریق دفترچه ی انتخاب رشته کنکور سراسری زبان نسبت به انتخاب کد رشته محل های زبان ترکی استانبولی اقدام نمایید.

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید ، محل آزمون سراسری زبان به تاریخ شنبه۱ شهریور ۹۹ ( تهران )کجاست ؟ من تو سایت سنجش هم نتوستم پیدا کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. اطلاعات مربوط به زمان و مکان دقیق برگزاری آزمون سراسری (زبان) بر روی کارت ورود به جلسه درج می شود.

 8. Avatar

  سلام از کنکور سراسری منحصرا زبان میشه دانشگاه فرهنگیان قبول شد؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما در صورت داشتن شرایط لازم مانند: (شرایط سنی، حداقل معدل دیپلم و…) می توانید با ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری و کسب حداقل تراز (نمره کل) لازم در رشته های دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل داشته باشید.

 9. Avatar

  سلام
  کنکور زبان امسال چه تاریخیه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری کنکور سراسری برای رشته های (علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی، هنر و زبان) در روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ می باشد.

 10. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من می خوام در دانشگاه زبان فرانسه بخونم اما الان فرانسه بلد نیستم آیا امکانش هست در کنکور زبان زیر گروه یک شرکت کنم و به تست های زبان انگلیسی پاسخ بدم و زبان فرانسه رو قبول شم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما می توانید در آزمون سراسری شرکت کرده و نوع سوالات زبان امتحانی خود را زبان انگلیسی انتخاب کرده و در زمان انتخاب رشته کد رشته محل مدنظر خود(مرتبط با زبان فرانسه) را انتخاب کنید و درصورت قبولی به ادامه تحصیل بپردازید.

 11. Avatar

  سلام من رشتم تجربه و میخوام کنکور زبان انگلیسی یا کره ای بدم.شنیدم کنکور کره ای هم از امسال هست درسته؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دفترچه ی راهنمای ثبت نام آزمون سراسری ۱۳۹۹، در حال حاضر با شرکت در آزمون سراسری امکان ادامه تحصیل در رشته زبان کره ای وجود ندارد، لذا می توانید در صورت تمایل به ادامه تحصیل در سایر رشته های ارائه شده مانند زبان ایتالیایی، زبان چینی، زبان روسی، زبان و ادبیات اردو، زبان و ادبیات ارمنی، زبان و ادبیات اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی، زبان و ادبیات آلمانی و … به ادامه تحصیل بپردازید.

 12. Avatar

  سلام من سال ۸۱ دیپلم گرفتم چطور میتونم نظام ۶۳۳ رو برای کنکور انتخاب کنم برای ثبت نام توی کنکور؟ آیا اصلا امکان همچین چیزی هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما می بایست در بند مربوط به انتخاب نوع سوالات آزمون (بند۱۹)، نسبت به انتخاب نظام آموزشی ۳-۳-۶ اقدام نمایید.

 13. Avatar

  سلام من هنرجوی رسته حسابداری پایه یازدهم کاردانش هستم میخوام بدونم که میتونم تو کنکور سراسری زبان شرکت کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام.
   در صورت فراغت از تحصیل در نظام ۳-۳-۶ {نظام جدید}، امکان شرکت کردن درکنکور سراسری در گروه های آزمایشی {تجربی، انسانی، ریاضی} و گروه های آزمایشی شناور {هنر، زبان}، برای شما وجود دارد.

 14. Avatar

  سلام من میخوام ادبیات فرانسه بخونم میشه راجب انتخاب زبان درس عمومی و اختصاصی توضیح بدید .متوجه نشدم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در رابطه با انتخاب نوع زبان خارجی امتحانی در دروس عمومی ، شما به دلخواه می توانید از میان زبان های خارجی ( انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه ، روسی و ایتالیایی ) یکی را در زمان ثبت نام آزمون سراسری علامت بزنید ، و در انتخاب زبان خارجی امتحانی در دروس تخصصی با توجه به رشته مورد علاقه خود می بایست به سوالات زبان فرانسه پاسخ دهید .

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید .. میخواستم بدونم دانشگاه فرهنگیان بومی هر استان همیشه ثابته ؟مثلا سال قبل برای استان من هر دانشگاهی بوده امسال هم همونه یا تغییر میکنه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   پذیرش هر یک از واحدهای دانشگاه فرهنگیان بستگی به نیاز هر سال در رشته مورد نظر دارد و معمولا اولویت پذیرش دانشگاه های فرهنگیان با افراد بومی هر استان می باشد.

 16. Avatar

  سلام من رشته ی انسانی هستم میخوام کنکور زبان بدم چند تا سوال دارم برای دروس عمومی باید برای تجربی هارو خوند یا انسانی ها بعد کنکور زبان در چه ماهی انجام میشه

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   سوالات دروس عمومی از بین کتاب های مشترک تمامی رشته ها طرح می شود و شما می توانید دروس رشته تحصیلی خود را مطالعه کنید. آزمون سراسری ۱۳۹۹ مطابق با آخرین اطلاعیه در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۲ و ۱۳۹۹/۴/۱۳ برگزار خواهد شد.

 17. Avatar

  سلام
  من دیپلم نظام قدیم دارم ومیخوام کنکور منحصرا زبان نظام قدیم شرکت کنم آیا گزینه نظام قدیم یا جدید در ثبت نام کنکور منحصرا زبان وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه تمایل به نام نویسی در آزمون سراسری و شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی داشته باشید ، جهت پاسخ به سوالات نظام قدیم ، می توانید در زمان ثبت نام در قسمت مربوط به انتخاب نوع سوالات امتحانی گزینه نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی یا نظام قدیم را انتخاب نمایید.

 18. Avatar

  سلام.. من میخوام دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان قبول شم .. دفترچه انتخاب رشته ۹۸ و ۹۷ رو نگاه کردم برای استان و شهر من تو سال ۹۷ هیچ ظرفیتی نداشت و تو سال ۹۸ هم فقط یک نفر .. میخواستم بدونم چقدر امکانش هست که سال ۹۹ هم ظرفیت داشته باشه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با ظرفیت پذیرش دانشگاه های فرهنگیان در رشته های مختلف برای سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است ، و احتمال اضافه شدن ظرفیت پذیرش در رشته آموزش زبان انگلیسی و در مکان مورد نظر شما نیز امکان پذیر می باشد .

 19. Avatar

  سلام
  میخوام دانشگاه ادبیات فرانسه بخونم ، میتونم زبان عمومی رو انگلیسی بزنم ولی زبان تخصصیم فرانسه باشه ؟یا هر جفتشون باید فرانسه باشن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، شما می توانید در زمان ثبت نام نوع زبان امتحانی خود در دروس عمومی و اختصاصی را زبان فرانسه انتخاب نمایید . و در صورت تمایل نوع زبان امتحانی شما برای دروس عمومی ، زبان انگلیسی باشد .

 20. Avatar

  من میخوام تو دانشگاه زبان فرانسه بخونم ولی هیچی ازش بلد نیستم میتونم اینکارو کنم؟
  اگه میشه ، شانس قبولیم از طریق کنکور زبان بیشتره یا خود زبان فرانسه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما تمایل به ادامه تحصیل در رشته مذکور را داشته باشید ، می بایست در آزمون سراسری گروه آزمایشی زبان های خارجی شرکت نمایید.لازم به ذکر است جهت تحصیل در این رشته داشتن پیش زمینه پیش از شروع دروس دانشگاهی می تواند مفید باشد ولی الزامی بابت این موضوع وجود ندارد.

 21. Avatar

  ببخشید کسانی که میخوان فقط کنکور زبان بدن یعنی منحصرا زبان نه گروه دیگه باید بین گروه های آزمایشی فقط زبان های خارجی رو بزنن یا چی میشه لطفاً راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورتی که قصد دارید صرفا در کنکور رشته زبان شرکت کنید در بند ۳۷ فرم پیش نویس ثبت نام گروه آزمایشی خود را زبان خارجی انتخاب کنید و در قسمت پایین تر نیاز به اعلام علاقه مندی به گروه زبان نمی باشد.

 22. Avatar

  من ثبت نام کردم برای کنکور الان میخوام برای زبان هم وبت نام کنم تو کدوم بخش باید برم میشه به ترتیب بهم بگید ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید مجدد از سایت سازمان سنجش سریال ثبت نام آزمون سراسری ۹۹ را خریداری کرده و از قسمت ویرایش اطلاعات وارد صفحه ثبت نام شوید ، در مرحله بعد گزینه علاقه مندی به شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی را انتخاب کنید و کد ۱۲ رقمی را در قسمت مربوطه وارد بفرمایید.

 23. Avatar

  سلام من میخوام علاوه بر رشته خودم زبان نیز امتحان بدم ولی لینک خرید سریال زبان ندارد . خواهشا راهنماییم کنید خیلی حیرونم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما برای شرکت در کنکور سراسری در دو رشته اصلی و شناور می بایست دو عدد سریال ثبت نام آزمون سراسری ۹۹ را خریداری کرده و ثبت نام کنید.

 24. Avatar

  سلام
  من رشتم کامپیوتره وکنکور فنی حرفه ای میدم میخواستم بدونم ممکنه که کنکور زبان سراسری شرکت کنم؟؟؟
  اگه میشه فقط زبان تخصصی بخونم قبول میشم یا نه عمومی هم بخونم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید ( ۳-۳-۶ ) ، دارندگان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم می توانند در گروه آزمایشی زبان شرکت کنند. شما می بایست دروس تخصصی و دروس عمومی را مطالعه کنید تا شانس بهتری برای قبولی داشته باشید.

 25. Avatar

  سلام خسته نباشید

  یه سوال داشتم … من که میخوام فقط کنکور زبان شرکت کنم باید گروه ازمایشیم رو زبان خارجی انتخاب کنم درسته ؟ دیگه نباید اون گزینه ای که میگه ” مایل به شرکت در گروه زبان خارجی هم هستم ” رو تیک بزنم ؟
  چون علاوه بر جاییکه گروه ازمایشی اصلی رو انتخاب میکنیم ، پایین تر هم دو تا گزینه برای کسایی هست که به عنوان رشته ی شناور میخوان تو کنکور زبان و هنر هم شرکت کنن… من موندم که باید دوباره اونجا برای زبان هم تیک بزنم ؟
  ممنونم.

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   اگر صرفا قصد شرکت در آزمون زبان خارجی را دارید می بایست در مرحله اول گروه زبان خارجی را انتخاب کنید و نیازی نیست مجدد گزینه علاقه مندی به گروه زبان را در قسمت پایین تر انتخاب کنید.

 26. Avatar

  سلام وقت بخیر. من میخوام امسال علاوه بر تجربی کنکور زبان هم شرکت کنم هدفم دانشگاه فرهنگیانه میخواستم بدونم اگه عمومی هارو خوب جواب بدم و تخصصی هارو جواب ندم امکان قبولی برای دانشگاه فرهنگیان رو دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورتی که قصد ورود به دانشگاه های فرهنگیان را دارید می بایست رتبه و تراز مناسب کسب کرده تا مجاز به انتخاب رشته شوید. اگر صرفا سوالات عمومی را پاسخ دهید شانس پذیرش شما پایین می باشد.

 27. Avatar

  سلام میشه لطفاجواب بدین خیلی سردرگمم
  من دومین سال پشت کنکوریمه امسال رشتم تجربیه ونظام قدیمم می خوام کنکورزبان شرکت کنم وکنکورتجربی ندم هدفمم دبیری زبان هست ولی نمی خوام دانشگاه فرهنگیان بخونم می خوام سراسری بخونم بعدازمون استخدام اموزش پرورش شرکت کنم به نظرتون اینجوری میشه دبیرشدیاحتمابایدفرهنگیان بخونم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورتی که قصد ورود به دانشگاه های فرهنگیان را ندارید ، می توانید بعد از کسب مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده و بعد از پذیرش و گذراندن دوره های تکمیلی شروع به تدریس کنید. البته لازم به ذکر است ظرفیت های هر شهر و استان در آزمون های استخدامی ممکن است هر ساله متفاوت باشد.

 28. Avatar

  سلام من امسال دیپلمم رو میگیرم و می خوام در کنکور زبان شرکت کنم میخواستم بدونم برای مترجمی زبان انگلیسی دروس تخصصی که باید بخوانم فقط مربوط به زبان انگلیسی است یا هم زمان باید زبان آلمانی و فرانسه رو هم بلد باشم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما قصد شرکت در آزمون سراسری منحصرا زبان را دارید و پس از کسب رتبه و تراز لازم تمایل به ادامه تحصیل در مجموعه زبان انگلیسی را دارا می باشید ، برای دروس تخصصی نیازی به مطالعه منابع زبان آلمانی و یا فرانسه ندارید.

 29. Avatar

  سلام من غیر حضوری میخونم ودر اصل باید سال ۱۴۰۰کنکور بدم ولی تا تابستون میتونم دیپلم بگیرم ایا میتونم کنکور زبان بدم سال۹۹؟و اگه خدای ناکرده درسی و از شهریور بیفتم دانشگاه بهم وقت میده تا پاسش کنم؟یا اصلا معدل تاثیری داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در کنکور سراسری کسانی مجاز به ثبت نام خواهند بود که تا ۹۹/۶/۳۱ مدرک دیپلم خود را دریافت کنند تا برای ثبت نام در دانشگاه بتوانند مدرک خود را تحویل دهند ، معدل دیپلم دارای ۳۰ درصد تاثیر مثبت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ بوده است.

 30. Avatar

  سلام سوال من اینه که اگر کسی که ارشد و کارشناسی روزانه بوده اما مدرکش رو از طریق کاریابی آزاد کرده امکان تحصیل دوباره لیسانس روزانه رو داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه وجود دارد و شما می توانید در رشته مورد نظر از طریق کنکور و یا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش بگیرید ، اما در نظر داشته باشید بعد از قبولی در دوره های روزانه دیوان عدالت اداری در رابطه با پرداخت و یا عدم پرداخت شهریه تصمیم گیری می کند.

 31. Avatar

  سلام من کارشناسی و ارشد روزانه بودم امکان ثبت نام کنکور زبان ۹۹ برای من وجود دارد؟ با توجه به اینکه دیپلم من نظام قدیم هست امکان دارد به سوالات نظام جدید پاسخ بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله شما می توانید در کنکور سراسری رشته زبان های خارجه شرکت کرده ، همچنین مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان سنجش برای شرکت در کنکور سال ۱۳۹۹ شما می توانید در کنکور نظام جدید و یا نظام قدیم شرکت کنید.

 32. Avatar

  سلام وقت بخیر، دروس گذرانده شده توی دانشگاه ازاد رشته مترجمی زبان اگه با دروس دانشگاه فرهنگیان رشته دبیری زبان یکی باشه تطبیق داده میشه یا نه؟!؟!؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   تطبیق واحدهای گذرانده شده به نظر واحد آموزشی دانشگاه بستگی دارد.

 33. Avatar

  سلام خسته نباشید من میخام برای کنکور ۹۹شرکت کنم و اگه خدا بخواد دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان قبول شم، ایا امکان داره دبیری زبان هیچ جای ایران برای کنکور ۹۹ دبیری فرهنگیان برای خانوما نداشته باشه یا حتما هر ساله توی دفترچه پذیرش داشته؟!؟!؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در حال حاضر اطلاعات دقیقی برای میزان ظرفیت پذیرش رشته های دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است ، و معمولا هرساله با توجه به نیاز مدارس به دبیر و تایید وزارت آموزش و پرورش ، ظرفیت پذیرشی برای آقایان و بانوان در رشته های مختلف در نظر گرفته می شود . شما می توانید با مطالعه رشته های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی اطلاعات مربوطه را به دست آورید .

 34. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من سال ٨۵ دیپلم گرفتم و میخوام کنکور زبان و هنر بدم،خواهرم امسال دیپلم گرفته میخواستم ببینم منابع عمومی میتونم از کتاباش استفاده کنم یا باید کتابای زمان خودم رو بگیرم… و اینکه خواهرم رشتش انسانیه و رشته ی من ریاضی بوده…ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   منابع عمومی کنکور سراسری مشترک می باشد. با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش شما می توانید بر اساس تسلط روی مباحث درسی یکی از آزمون های نظام جدید و یا نظام قدیم را انتخاب کنید.

 35. Avatar

  سلام من میخوام کنکور زبان ۹۹امتحان بدم فقط من در حال حاضر دانشجو رشته فنی شبانم حتما نیازه ک من پیش دانشگاهی رشته های نظری داشته باشم و بعد اینکه ترازم باید حدودا چقد شه ک دبیری زبان قبول شم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با توجه به اینکه شما دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای می باشید ، برای ثبت نام در آزمون می بایست مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید ، و لازم به ذکر است حداقل تراز قبولی رشته های دانشگاه فرهنگیان حداقل ۶۵۰۰ می باشد . شما می توانید با مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات مربوطه را به دست آورید .

 36. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۳ دیپلم گرفتم و الان کتابا به کل عوض شدن
  میخواستم بپرسم دین و زندگی و عربی و زیان و ادبیات فارسی سال ۹۳ روبرا کنکور ۹۹ میتونم بخونم یا باید کتابای امسالو تهیه کنم و کتابای عمومی و مطالب عوض شدن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام . برای شرکت در کنکور سال ۱۳۹۹ شما می توانید بر اساس تسلط خود روی دروس به صورت انتخابی یکی از آزمون های نظام جدید یا نظام قدیم را انتخاب کنید.

 37. Avatar

  سلام… خسته نباشید..من دانشجو رشته مکانیک روزانه هستم وامسال فارغ التحصیل شدم ومیخواستم واسه کنکور زبان ۹۹ سراسری شرکت کنم.منکه یک بار دانشگاه دولتی روزانه درس خوندم میتونم بازم تو این ازمون شرکت کنم و دوباره برم دانشگاه دولتی درس بخونم؟لطفاا جواب بدید …ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   بله شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید اما در صورت قبولی در دوره های روزانه دیوان عدالت اداری برای پرداخت یا عدم پرداخت شهریه تصمیم گیری می کند.

 38. Avatar

  سلام،،، خسته نباشید.. من میخواستم کنکور۹۹ شرکت کنم… هدفم هم واسه دبیریه در حال حاضر دانشجو هم هستم… میخواستم بدونم میتونم هم دانشگاه باشم هم واسه کنکور بخونم یا نه؟؟ …. فقط و فقط به خاطر دبیری میخوام کنکور بدم… ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   شما اگر دانشجوی دوره های روزانه هستید برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ می بایست انصراف خود را از دانشگاه ثبت کنید ولی دانشجویان دوره های دیگر برای شرکت در کنکور سراسری نیازی نیست انصراف خود را قبل از شرکت در آزمون ثبت کنند.

 39. Avatar

  سلام
  من میخواستم کنکور زبان ۹۹ شرکت کنم خیلیم علاقه دارم. فقط موندم برای زبان تخصصیش چه کتابیو باید تهیه کرد.میشه راهنماییم کنین؟

 40. Avatar

  سلام.من داوطلب ۹۹ هستم و میخوام کنکور زبان بدم.چند تاسوال دارم:
  شرکت کنندگان کنکور منحصرا زبان۹۸ چند نفر بودن؟
  باید از هر درس بالای چند درصد بزنم که تقریباً رتبه زیر ۲۰۰ بیارم؟
  آینده شغلی خوبی داره این رشته؟ حالا چه ترجمه چه ادبیات خارجی

 41. Avatar

  سلام میخواستم بپرسم که زبان اختصاصی توی انتخاب زبان هایی مثل ایتالیایی و چینی هیچ تاثیری نداره؟
  یعنی الان که من زبان ۸۰ زدم نمیتونم زبان روسی دانشگاه بهشتی قبول شم؟

 42. Avatar

  با سلام
  من امسال کنکور تجربی دادم و نظام قدیمی هستم
  یکی از دوستانم برای ٩٨ میخواد زبان شرکت کنه
  برای دروس عمومی میتونه از کتاب های من استفاده کنه ؟!
  یعنی همون درس های ۴ سال عمومی من تجربی ؟!
  مخصوصا منبع معارف و ادبیاتشون با من یکیه ؟!
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به اینکه در سال ۹۸ دفترچه سوالات کنکوری برای نظام قدیم و نظام جدید از هم جدا خواهد بود. در صورتی که عنوان دیپلم دوست شما نظام جدید باشد،باید بر اساس کتاب های نظام جدید مطالعه داشته باشند به این دلیل که کتاب های نظام قدیم بانظام جدید حتی عمومی هاش تفاوت دارند.

 43. Avatar

  سلام ببخشید لطفا جواب بدید

  من میخوام برم یازدهم رشتمم ریاضیع و نمیدونم کنکور هست یا ن ولی اگ باشع میخوام کنکور زبان بدم و میشه ینی داره ک من برای زبان تخصصیم زبان کره ای یا چینی انتخاب کنم؟؟

  • Avatar

   با سلام احتمال بسیار زیاد کنکور زبان برگذار خواهد شد و در دانشگاه زبانهای المانی فرانسه روسی اینگلیسی و اسپانیایی وجود دارد

 44. Avatar

  سلام با عرض خسته نباشید
  من خیلی به کنکور زبان علاقه دارم و از سه ماه پیش دارم میخونم واسش بعد متاسفانه امروز فهمیدم ثبت نامی که کردم با موفقیت نبوده خواستم ببینم تمدید نمیشه مهلتش ایا؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام احتمال تمدید مجدد خیلی پایین است اما اگر اطلاعات را اشتباه وارد کرده باشید میتوانید در زمان ویرایش اطلاعات که حدود یک هفته قبل از آزمون است، اطلاعات خود را ویرایش کنید.

 45. Avatar

  سلام من میخوام رشته زبان روسی رو بخونم ولی زیرگروه انگلیسی رو زدم چهًکار باید بکنم؟؟؟

 46. Avatar

  سلام من در سال ۹۸ کنکور دارم ولی اصلا نمیدونم که ما باید کنکور بدیم یا شرط معدله دبیرامون میگن در مورد کنکور منحصرا زبان فعلا دست نگه دارید تا ببینیم چی میشه چون شما نظام جدید هستین و تکلیفتون معلوم نیست تو کنکور.من میخوام از تابستان دروس دینی فارسی عربی و.. که مربوط به کنکور زبان هست رو دوره کنم ولی با وجود معلوم نبودن شرایط نمیدونم چیکار کنم ضمن اینکه زبان تو مدرسم خوب هست و علاقه شدید دارم .کلاس زبان هم میرم ولی تا موقع کنکور زبان فکر نمیکنم بتونم سطح زبانم رو زیاد بالاببرم؛ آیا درصد قبول شدنم هست یا نه نظرشما چیست

دریافت مشاوره