تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کنکور سراسری منحصرا زبان 1402

کنکور سراسری منحصرا زبان 1402

زمان ثبت نام کنکور زبان 1402
کنکور سراسری منحصرا زبان 1402

کنکور سراسری منحصرا زبان جزء آزمون های سراسری پرطرفدار است و دو دسته از داوطلبان، متقاضی ثبت نام و شرکت در این کنکور این گروه آزمایشی هستند. دسته اول، داوطلبانی که گروه زبان خارجه را به عنوان گروه آزمایشی اصلی خود انتخاب می کنند و دسته دوم، متقاضیانی هستند که قصد شرکت در کنکور منحصرا زبان، تحت عنوان دومین اولویت خود را دارند. در واقع، همه داوطلبانی که در کنکور سراسری ریاضی، کنکور سراسری تجربی یا کنکور سراسری انسانی ثبت نام می کنند، می توانند علاوه بر رشته های مذکور، در آزمون سراسری زبان هم شرکت کنند.

نام نویسی در کنکور زبان، مستلزم دارا بودن مدرک دیپلم زبان خارجه نیست و کلیه افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ریاضی، تجربی، انسانی و هنر خود را دریافت نموده اند، می توانند در این آزمون بزرگ شرکت نمایند. موفقیت در آزمون سراسری زبان خارجه، مانند کنکور سایر گروه های آزمایشی، مستلزم دارا بودن آشنایی با روند دقیق ثبت نام و بهره گیری از اصولی ترین و کاربردی ترین برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان جهت افزایش سطح آمادگی می باشد.

کنکور سراسری زبان از 100 سوال عمومی و 70 سوال تخصصی تشکیل شده است و داوطلبان در مجموع، 180 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات مربوطه پاسخ دهند.

ثبت نام کنکور سراسری زبان 1402

آزمون سراسری منحصرا زبان را در کنار کنکور سراسری هنر، به عنوان دو کنکور شناور می شناسیم. آگاهی از زمان، نحوه، شرایط و… نام نویسی این آزمون از جمله مهم ترین اطلاعاتی است که کنکوری ها به آن نیاز دارند. سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری 1402، کلیه اخبار مرتبط در زمینه آزمون های سراسری را از طریق پایگاه اینترنتی خود به آدرس sanjesh.org و در قالب دفترچه ها و اطلاعیه های مختلف منتشر می سازد که مطالعه هر کدام از این موارد می تواند بسیار سودمند واقع گردد.

زمان ثبت نام

نام نویسی آزمون سراسری منحصرا زبان، هر ساله هم زمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری شروع می شود و از طریق مراجعه داوطلبان به سایت سازمان سنجش جهت درج مشخصات، پرداخت هزینه و… پیگیری می گردد. البته هنوز زمان دقیق نام نویسی جهت شرکت در کنکور سراسری زبان 1402 اعلام نشده است، اما شما می توانید برای اطلاع از زمان دقیق آن درکانال تلگرام کنکور ایران مشاوره عضو شوید.

توجه داشته باشید ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور برای متقاضیانی که در حین نام نویسی، برخی مشخصات خود را به طور ناقص یا اشتباه وارد سایت سنجش نموده اند، امکان پذیر خواهد بود و داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام، تمدید مهلت، مهلت مجدد و در برخی شرایط، به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری نسبت به اصلاح مندرجات اینترنتی خود اقدام نمایند.

هزینه ثبت نام 

جهت ورود به سیستم نام نویسی، لازم است ابتدا نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور اقدام کنید. توجه داشته باشید که این مبلغ تنها از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب قابل پرداخت است. همچنین هر داوطلب مجاز به انتخاب یک گروه آزمایشی اصلی از جمله ریاضی، تجربی و انسانی و همچنین یک یا دو گروه آزمایشی شناور یعنی هنر و زبان می باشد که برای ثبت نام هر یک از آن ها، می بایست کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که سریال علاقه مندی دانشگاه های پیام نور و واحدهای غیرانتفاعی نیز به صورت جداگانه خریداری می شود و از آن جا که کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده، داوطلبان پذیرش در واحدهای دانشگاهی آزاد، نیاز به پرداخت هزینه جداگانه ندارند. البته هنوز مقدار دقیق این هزینه برای سال 1402 اعلام نشده است، اما به محض مشخص شدن، جزئیات از طریق این مقاله اعلام خواهد شد.

دفترچه ثبت نام 

سازمان سنجش آموزش کشور، کلیه قوانین و مقررات، شرایط، ضوابط، جداول زمان بندی، مدارک موردنیاز و… مرتبط با ثبت نام را در قالب یک دستورالعمل جامع تحت عنوان دفترچه ثبت نام کنکور سراسری منتشر می سازد که متقاضیان گروه های آزمایشی پنج گانه و ادامه تحصیل در واحدهای دانشگاهی آزاد می بایست با مراجعه به این دفترچه از مهم ترین نکات پیرامون این فرایند مطلع گردند. دریافت و بررسی دقیق این دستورالعمل، پس از اقدام به ثبت نام، الزامی است و مندرجات آن می تواند به نحو قابل توجهی کارآمد باشد.

انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 هم زمان با آغاز روند نام نویسی این آزمون از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد که با توجه به عدم انتشار آن تا این لحظه برای آشنایی بیشتر، دفترچه سال گذشته در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

شرایط ثبت نام

نام نویسی در کنکور منحصرا زبان، همانند سایر گروه های آزمایشی، مستلزم بهره مندی از یک سری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که شرح دقیق و کامل شرایط ثبت نام کنکور سراسری در دفترچه ثبت نام آزمون دیده می شود.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان الهی احراز شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم احراز دشمنی به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن هیچ گونه سابقه عضویت در سازمان ها و فرقه های الحادی، تکفیری، غیرقانونی، فراماسونری و مواردی از این قبیل
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • مدارک قابل قبول برای ثبت نام کنکور سراسری عبارت اند از: دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا مدرک فوق دیپلم معتبر یا مدرک دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید آموزشی یا مدرک پیش دانشگاهی نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 اخذ شده باشد.
 • ثبت نام و ادامه تحصیل پذیرفته شدگان، در رشته هایی که از نیمسال دوم سال 1402 – 1403 آغاز می شود، به شرط دریافت مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید 6-3-3 یا پیش دانشگاهی یا کاردانی، حداکثر تا تاریخ 31 بهمن ماه 1402 بدون اشکال می باشد.
 • دارندگان مدرک فوق دیپلم، کاردانی پیوسته و همچنین آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 1402 در مقطع کاردانی پیوسته فارغ التحصیل می شوند، حق ثبت نام در آزمون سراسری 1402 را خواهند داشت.
 • متقاضی شرکت در کنکور سراسری نباید دانشجوی دوره های روزانه مقاطع تحصیلی مختلف از کاردانی تا دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشد.
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون سراسری به صورت با آزمون یا بدون کنکور سال 1401، در صورت ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1402، منحصرا مجاز به انتخاب رشته دوره های غیر روزانه، پیام نور، دانشگاه آزاد، پردیس خودگردان و غیرانتفاعی خواهند بود.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه، به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه می توانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور سراسری 1402 ثبت نام نمایند. این دسته از افراد می بایست در صورت قبولی نهایی، از رشته پذیرفته شده انصراف دهند و انصراف قطعی خود را به دانشگاه جدید ارائه دهند.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود در مقطع کاردانی رشته های آموزش غیر پزشکی را به پایان رسانده اند، در صورتی می توانند در آزمون سراسری 1402 شرکت کنند که مدرک خدمات قانونی خود را حداکثر تا 31 شهریور 1402 یا 30 بهمن 1402 دریافت نمایند و این دسته از متقاضیان، در زمان ثبت نام، ملزم به ارائه گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خواهند بود.

نحوه ثبت نام 

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری در تمامی گروه های آزمایشی از جمله زبان های خارجی، تمامی مراحل نام نویسی را تنها از طریق سایت اختصاصی خود امکان پذیر نموده است. بنابراین داوطلبان می توانند در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه کرده و مطابق با راهنمای زیر، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منو سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1401
 • از میان لینک های موجود در صفحه، بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1402” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • گزینه “خرید سریال ثبت نام” موجود در منو اصلی سمت راست صفحه را به منظور پرداخت هزینه نام نویسی، انتخاب کنید.مرحله 3 ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید. همچنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.
  مرحله 4 ثبت نام کنکور سراسری
 • اطلاعات خواسته شده از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و… را در بخش های مربوطه وارد نمایید و پس از آن، گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده برای شما نمایان می شود که در صورت تایید، باید تیک عبارت پایین جدول را فعال نمایید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

 

 • پس از پشت سر گذاشتن مراحل فوق، به سیستم درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می شوید. مبلغ مورد نیاز ثبت نام را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز کرده و پس از “پرداخت”، شماره پیگیری پرداخت دریافت نمایید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • حال به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید. .مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.
  مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری

در ادامه روند ثبت نام، داوطلبان می بایست نسبت به درج اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود از جمله “کد سوابق تحصیلی دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم”اقدام نمایند. در مرحله بعدی، صفحه ای حاوی مشخصات درج شده متقاضی باز می شود که تایید اطلاعات آن از قسمت های مربوطه، شما را به مرحله بارگذاری فایل عکس پرسنلی منتقل می سازد. توجه داشته باشید که این فایل می بایست با فرمت jpg در سایت سنجش آپلود شود و ویژگی های آن نیز کاملا مطابق دستورالعمل های سامانه باشد. وجود هرگونه مغایرت میان فایل بارگذاری شده و قوانین سامانه موجب بروز اختلال در روند نام نویسی می گردد.

اگر تمایل به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی دارید، هنگام پرداخت هزینه، لازم است که برای هر یک از آن ها به صورت جداگانه کارت اعتباری خریداری نمایید. پس از این که تمامی مراحل با موفقیت انجام شد، سامانه به صورت خودکار، یک کد پیگیری و یک شماره پرونده در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن ها را یادداشت کرده و آن را به همراه پرینت فرم ثبت نام اینترنتی، تا پایان فرآیند آزمون و اعلام نتایج کنکور سراسری نزد خود نگه دارید.

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور منحصرا زبان 1402

آشنایی با ضرایب دروس مختلف کنکور سراسری، از آن جهت حائز اهمیت است که می توانید مطابق با رشته مورد نظر خود، زمان مناسبی را برای مطالعه هر درس اختصاص دهید. رشته های کنکور زبان به چهار زیرگروه تقسیم می شوند که ضرایب دروس عمومی به جز زبان خارجی در تمامی این زیرگروه ها یکسان بوده و ضرایب دروس تخصصی متفاوت می باشد. شما می توانید ضرایب هر یک از مواد امتحانی کنکور زبان های خارجی را در جدول زیر مشاهده نمایید.

ضرایب دروس عمومی کنکور زبان های خارجی 1402
نام درس زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4
زبان و ادبیات فارسی 4 4 4 4
زبان عربی 2 2 2 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3 3 3 3
زبان خارجی 2 2 2 4
ضرایب دروس تخصصی کنکور زبان های خارجی 1402
نام درس زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4
زبان تخصصی انگلیسی 4 0 0 0
زبان تخصصی آلمانی 0 4 0 0
زبان تخصصی فرانسه 0 0 4 0

شما می توانید به راحتی، ضرایب دروس مخنلف کنکور منحصرا زبان در زیر گروه های 1 تا 4 را از طریق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری استخراج کنید و با توجه به استعداد، علاقه، آینده شغلی و رشته های تحصیلی مرتبط، نسبت به چینش صحیح و استاندارد برنامه ریزی درسی خود اقدام نمایید. در توضیحات کارنامه کنکور، شاهد قیاس رتبه و تراز هر داوطلب در زیر گروه های مختلف آزمایشی خواهیم بود که داوطلبان می توانند با توجه به وضعیت و اهداف خود نسبت به انجام هر چه دقیق تر انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایید.

رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1402

معرفی رشته های دانشگاهی کنکور زبان 1402
رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1402

پیش از آن که بخواهید نسبت به انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی اقدام کنید، لازم است از رشته های تحصیلی این گروه آزمایشی مطلع شوید. در دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی، رشته های دانشگاهی مربوطه در قالب چهار زیرگروه ارائه شده است که هر چه درصد دروس ضریب دار داوطلبی در یک زیرگروه بیشتر باشد، شانس قبولی وی در رشته های مرتبط با آن زیرگروه نیز بیشتر خواهد بود. لیست رشته های کنکور زبان های خارجی به تفکیک هر چهار زیرگروه آن به شرح زیر می باشد.

رشته های کنکور سراسری زبان های خارجی 1402
زیرگروه  نام رشته
زیرگروه یک آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، کاردانی آموزش زبان انگلیسی، کاردانی مترجمی زبان انگلیسی
زیرگروه دو زبان و ادبیات آلمانی، مترجمی زبان آلمانی
زیرگروه سه زبان و ادبیات فرانسه، مترجمی زبان فرانسه
زیرگروه چهار زبان ایتالیایی، زبان چینی، زبان روسی، زبان و ادبیات اردو، زبان و ادبیات ارمنی، زبان و ادبیات اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی، زبان و ادبیات ژاپنی

توجه داشته باشید که رشته های زیر گروه یک، در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه می گردد. به این ترتیب که امکان ادامه تحصیل در رشته های آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر است اما پذیرش در رشته زبان و ادبیات انگلیسی، صرفا به صورت کارشناسی خواهد بود.

بررسی دفترچه سوالات کنکور منحصرا زبان 1402

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری زبان، دو دفترچه شامل سوالات عمومی و اختصاصی دریافت می کنند و مجموعا 180 دقیقه فرصت دارند تا به آن ها پاسخ دهند. توجه داشته باشید که رشته های مرتبط با زبان های خارجی ایتالیایی، چینی، روسی، ژاپنی، اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی و زبان و ادبیات اردو دارای درس زبان تخصصی در کنکور سراسری نمی باشند. تعداد سوالات هر یک از دروس و مدت زمان پاسخگویی به آن ها، در جدول زیر ارائه شده است.

زمان بندی مواد امتحانی کنکور سراسری زبان های خارجی 1402
مواد امتحانی تعداد سوالات مدت پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی 25 18 دقیقه
زبان عربی 25 20 دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی 25 17 دقیقه
زبان انگلیسی 25 20 دقیقه
زبان های آلمانی و فرانسه (اختصاصی) 70 105 دقیقه

داوطلبان اقلیت های مذهبی (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) می توانند با علامت زدن تیک مربوطه در زمان ثبت نام کنکور سراسری، سوالات معارف مربوطه را در حین آزمون از مراقبان دریافت نموده و به آن ها پاسخ دهند.

منابع کمک آموزشی کنکور منحصرا زبان 1402

با توجه به این که برای کنکور زبان، هیچ منبع مطالعاتی رسمی از سوی سازمان سنجش معرفی نشده است، لذا انتخاب منابع کمک آموزشی مناسب برای داوطلبان کمی دشوار خواهد بود. مطالعه کتب درسی، استفاده از بهترین دی وی دی های کنکور و شرکت در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزار می شود، تا حد زیادی برای موفقیت و کسب نتیجه قابل قبول در کنکور لازم است. همچنین دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری زبان سال های گذشته و بررسی آن ، می تواند در آشنایی متقاضیان با نحوه طراحی سوالات کنکور موثر باشد.

یکی از موثر ترین روش های افزایش سطح آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون سراسری زبان خارجه، شناخت و استفاده از بهترین منابع کنکور منحصرا زبان است. منابع مرتبط متعددی در بازار به چشم می خورد اما مطالعه تمامی آن ها، غیرممکن است. همچنین در نظر داشته باشید که استفاده از تعداد زیادی منابع کمک آموزشی کنکوری، موجب سردرگمی داوطلبان در رابطه با روش های آموزشی مختلف می شود. در نتیجه توصیه می کنیم که با شناخت منابع کمک درسی مرتبط با کنکور زبان، بهترین، جامع ترین و کاربردی ترین آن ها را خریداری نموده و خود را برای حضوری پررنگ در کنکور سراسری آماده نمایید.

منابع دروس عمومی کنکور سراسری زبان های خارجی 1402
نام درس منابع
زبان و ادبیات فارسی کتاب ادبیات موضوعی گاج نقره ای

کتاب ادبیات جامع کنکور نشر الگو

کتاب ادبیات فارسی سیر تا پیاز گاج

فرهنگ و معارف اسلامی کتاب جامع دین و زندگی نشر الگو

کتاب دین و زندگی گاج نقره ای

کتاب دین و زندگی آبی قلم چی

زبان عربی کتاب عربی کامل گاج نقره ای

کتاب عربی خیلی سبز

زبان انگلیسی کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران تالیف دکتر شهاب اناری

کتاب زبان انگلیسی سیر تا پیاز گاج

منابع دروس تخصصی کنکور سراسری زبان های خارجی 1402
منابع فارسی درک مطلب  واژگان  گرامر
کتاب کنکور تخصصی زبان کتنو قلم چی – جلد آبی

کتاب کنکور تخصصی زبان – گرامر و لغت (چهار جلد) انتشارات مبتکران دکتر شهاب اناری

New Bridging The Gaps انتشارات سازمان سنجش

Long Man Preparation Course For The TOEFL Test

Steps To Understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press)

 Word Builder 504 Words

Essential Idioms In English

Essential Words For The TOEFL

Intermediate Grammer in use

کتاب سبز آموزش کتاب منحصرا زبان کانون قلم چی

برنامه ریزی کنکور سراسری منحصرا زبان 1402

مهم ترین اصل برای موفقیت در هر کاری، تعیین هدف و سپس برنامه ریزی بر مبنای آن است. داشتن هدف، علاوه بر حفظ انگیزه، موجب می شود تا از مسیر خود منحرف نشده و برای دستیابی به آن، تمام توان و تلاش خود را به کار بگیرید. پس از این مرحله، لازم است با شیوه های صحیح مطالعه برای کنکور و روش های تست زنی آشنا شده و سپس به مطالعه بهترین منابع کنکور بپردازید. نحوه صحیح مطالعه و مدت زمان اختصاص داده شده به آن، انعطاف پذیر بودن برنامه، خلاصه نویسی و در نظر گرفتن زمانی برای استراحت و تفریح از جمله مواردی است که در برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان موثر می باشد.

فراموش نکنید که برنامه ریزی کنکور باید متناسب با توانایی و سطح یادگیری هر داوطلب طراحی شده و امکان عملی نمودن آن نیز وجود داشته باشد. از جمله فاکتورهایی که لازم است تا در هنگام برنامه ریزی کنکور رعایت نمایید، انعطاف پذیر بودن آن است. ممکن است در طول هفته اتفاقاتی بیفتد که نتوانید مطابق با برنامه خود پیش رفته و به مطالعه دروس بپردازید، بنابراین می بایست زمانی را برای جبران در نظر بگیرید.

همچنین لازم است که آخر هر هفته یا آخر هر ماه، به مرور درس هایی که خوانده اید، بپردازید تا مباحث مربوطه به خوبی در ذهن شما تثبیت شود. برای این منظور، می توانید از خلاصه هایی که در طول مطالعه هر درس تهیه کرده اید، استفاده نمایید. ناگفته نماند که استفاده از مشاوره کنکور سراسری نیز می تواند در مسیر موفقیت متقاضیان، کارساز باشد.

در ضمن، برای ثبت نام کنکور سراسری، سهمیه هایی در نظر گرفته شده است و داوطلبان می توانند با توجه به سهمیه های کنکور، از امتیازات مربوطه بهره مند شوند. پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری کنکور سراسری و آزاد، داوطلبان بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور اقدام نمایند. پس از اعلام نتایج کنکور سراسری نیز پذیرفته شدگان پا به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته کنکور می گذارند که داشتن مطالعه مرتبط با این مسئله و بروز تدبیرات لازم جهت انجام اصولی این فرایند، تاثیر به سزایی در آینده تحصیلی و شغلی کنکوری ها خواهد داشت.

 

سوالات متداول

1- آیا با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته های نظری می توان در کنکور سراسری زبان خارجی 1402 شرکت کرد؟

بله، رشته های دو گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی به صورت شناور ارائه می شود و داوطلبان می توانند علاوه بر شرکت در کنکور گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی، نسبت به ثبت نام این دو گروه آزمایشی نیز اقدام نمایند.

2- ثبت نام کنکور سراسری زبان خارجه 1402 در چه بازه زمانی انجام می پذیرد؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نشده است، اما انتظار می رود مطابق سال گذشته روند ثبت نام اواسط بهمن ماه آغاز شود.

3- مدت زمان اختصاص داده شده برای پاسخگویی به سوالات کنکور زبان 1402 چقدر است؟

داوطلبان برای پاسخ به سوالات عمومی 75 دقیقه و برای پاسخ به سوالات تخصصی 105 دقیقه فرصت دارند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۲۶ نظر

 1. ایا با دیپلم هنرستان(گرافیک.موسیقی.عکاسی و.. )میشه کنکور زبان داد؟

 2. سلام
  اگر کسی هم در رشته تحصیلی خودش تو کنکور قبول بشه و هم تو منحصرا زبان، امکان تحصیل همزمان در این دو رشته رو تو دانشگاه داره؟

 3. سلام فوق دیپلم کامپیوتر نظام قدیم دارم من میتونم کنکور زبان امتحان بدم

 4. سلام. من میخوام هم در کنکور انسانی و هم در کنکور زبان شرکت کنم. چجوری ثبت نام کنم؟ باید جداگانه ثبت نام کنم؟

 5. باسلام بنده دیپلم کاردانش دارم .که برای ازمون کنکور گروه ازمایشی زبان خارجه رو انتخاب کردم. ایا نیازی هست که برای علاقه مندی به زبان خارجه در بند ۴۱ دوباره شماره سریال بگیرم؟

  • با سلام، خیر، در صورتی که شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی زبان را دارید، نیازی به تهیه سریال مجدد نیست و صرفا یک بار ثبت نام شما در این رشته کافی می باشد.

 6. سلام من دانشجوی روزانه هستم و خردادماه ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم قصد شرکت تو کنکور منحصرا زبان ۱۴۰۱ دارم میتونم؟

  • با سلام، بله، در صورتی که شما تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوید، مجاز به شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی زبان و انتخاب رشته می باشید.

 7. با سلام من ۲۰ سالمه و ترم پنج رشته روانشناسی پیام نور هستم و سال ۱۴۰۱ لیسانس میگیرم،،،قصد دارم که سال ۱۴۰۲ کنکور زبان انگلیسی شرکت کنم و وارد فرهنگیان بشم برای دبیری زبان،،،،آیا داشتن مدرک لیسانس پیام نور مانع از ورود من به فرهنگیان نمیشه؟؟؟ آخه یه نفر بهم گفت که اگر یک مدرک دانشگاهی داشته باشی دیگه دانشگاه فرهنگیان قبولت نمیکنن و یکی از شروط فرهنگیان این هست که از دانشگاه دیگه ای مدرک نداشته باشی،،،حقیقت داره؟؟؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید

 8. سلام من دیپلم کاردانشمو امسال میگیرم( منظورم اینه نظام جدید محسوب میشم و ۱۷ سالمه ) ولی میخوام کنکور زبان بدم ، ایا میتونم کنکور زبان بدم؟
  و در صورت قبولی در دانشگاه خوب ( تهران مثلا ) اصلا میزارن برم؟

 9. درود میشود از رشته کاردانش کنکور زبان داد ؟

 10. سلام.من کنکور زبان شرکت کردم و دیپلم تجربی دارم ..کارت شرکت تو ازمون نوع سوالات رو برام زده ویژه داوطلبان دارای دیپلم معارف..بنظرتون باید برم ویرایش کنن برام یا مشکلی پیش نمیاد؟

 11. سلام من تجربی میخونم ولی میخوام فقط تو کنکور زبان شرکت کنم.میخواستم بدونم میتونم تنها زبان شرکت کنم و تجربی ندم؟یا شرکت تو تجربی الزامی هستش؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، منعی از بابت ثبت نام کنکور سراسری تنها در گروه زبان برای شما وجود ندارد.

 12. سلام.من در رشته ادبیات انگلیسی روزانه با پذیرش بدون کنکور در حال تحصیل هستم برای شرکت در ازمون زبان۱۴۰۱ نیازمند چه شرایطی هستم؟؟؟!

  • با سلام، در صورتی که شما قصد شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی زبان سال ۱۴۰۰ را داشته باشید، با توجه به اینکه در حال حاضر دانشجوی دوره روزانه هستید، می بایست تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را از دانشگاه قطعی نمایید تا مجاز به شرکت در آزمون شوید.

 13. سلام.شرکت در کنکور زبان ۱۴۰۰ نیازمند شرکت در رشته های اصلی هم هست؟یعنی الزامیه؟

  • با سلام و وقت بخیر، محدودیتی از بابت شرکت در رشته های اصلی وجود ندارد.

  • سلام و عرض خسته نباشید ، بنده رشته ریاضی هستم و فقط میخواهم کنکور منحصرا زبان امتحان بدم آیا حضور در کنکور سراسری رشته ریاضی هم برای من واجب است یا خیر ؟ اگر واجب نیست میتونم فقط کنکور منحصرا زبان امتحان بدم ؟ ، در ضمن اگر میشود تاریخ ثبت نام برای کنکور منحصرا زبان ۱۴۰۱ را هم در زمان اعلام رسمی بگزارید تا باخبر شویم ممون

   • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، هر شرکتت کنده، در یک رشته نظری ( تجربی، انسانی و ریاضی) و هر دو رشته هنر و زبان ثبت مجاز به ثبت نام می باشد.و امکان شرکت در هر یک از این آزمون ها به انتخاب داوطلب مانعی ندارد.

 14. سلام بنده رشتم انسانیه من در نظرم دارم در دوره شبانه یکی از دانشگاه های سراسری تحصیل کنم و امسال کنکور هم دارم اگه در دوره شبانه پذیرش شدم میتونم سال ۴۰۱ کنکور زبان بدم؟؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور