خانه کنکور کنکور سراسری منحصرا زبان 1402

کنکور سراسری منحصرا زبان 1402

زمان ثبت نام کنکور زبان 1402
کنکور سراسری منحصرا زبان 1402

کنکور سراسری منحصرا زبان جزء آزمون های سراسری پرطرفدار است و دو دسته از داوطلبان، متقاضی ثبت نام و شرکت در این کنکور این گروه آزمایشی هستند. دسته اول، داوطلبانی که گروه زبان خارجه را به عنوان گروه آزمایشی اصلی خود انتخاب می کنند و دسته دوم، متقاضیانی هستند که قصد شرکت در کنکور منحصرا زبان، تحت عنوان دومین اولویت خود را دارند. در واقع، همه داوطلبانی که در کنکور سراسری ریاضی، کنکور سراسری تجربی یا کنکور سراسری انسانی ثبت نام می کنند، می توانند علاوه بر رشته های مذکور، در آزمون سراسری زبان هم شرکت کنند.

نام نویسی در کنکور زبان، مستلزم دارا بودن مدرک دیپلم زبان خارجه نیست و کلیه افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ریاضی، تجربی، انسانی و هنر خود را دریافت نموده اند، می توانند در این آزمون بزرگ شرکت نمایند.

کنکور سراسری زبان از 100 سوال عمومی و 70 سوال تخصصی تشکیل شده است و داوطلبان در مجموع، 180 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات مربوطه پاسخ دهند.

ثبت نام کنکور سراسری زبان 1402

آزمون سراسری منحصرا زبان را در کنار کنکور سراسری هنر، به عنوان دو کنکور شناور می شناسیم. آگاهی از زمان، نحوه، شرایط و… نام نویسی این آزمون از جمله مهم ترین اطلاعاتی است که کنکوری ها به آن نیاز دارند. سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری 1402، کلیه اخبار مرتبط در زمینه آزمون های سراسری را از طریق پایگاه اینترنتی خود به آدرس sanjesh.org و در قالب دفترچه ها و اطلاعیه های مختلف منتشر می سازد که مطالعه هر کدام از این موارد می تواند بسیار سودمند واقع گردد.

زمان ثبت نام کنکور سراسری زبان 1402

نام نویسی آزمون سراسری منحصرا زبان، هر ساله هم زمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 شروع می شود و از طریق مراجعه داوطلبان به سایت سازمان سنجش جهت درج مشخصات، پرداخت هزینه و… پیگیری می گردد. لازم به ذکر است کنکور سراسری زبان در سال جاری در دو بازه زمانی مختلف برگزار می گردد.

نوبت اول دی ماه

زمان ثبت نام کنکور زبان در نوبت اول، 8 تا 14 آبان ماه سال جاری و برگزاری آن در بعد از ظهر 29 دی ماه 1401 می باشد. همچنین افرادی که در مهلت ثبت نام اولیه موفق به نام نویسی نشده اند می توانند با توجه به مهلت مجدد در نظر گرفته شده تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه ثبت نام خود را به انجام برسانند. به دلیل تقاضای بالای داوطلبان برای شرکت در این آزمون، فرآیند نام نویسی برای دومین بار در تاریخ 22 آبان ماه 1401 از ساعت 8 صبح تا 5 عصر تمدید گردید، لذا این دسته از افراد می توانند در صورت مغایرت اطلاعات ورودی نسبت به ویرایش این موارد اقدام کنند.

نوبت دوم تیر ماه

ثبت نام نوبت دوم کنکور سراسری زبان در 15 تا 21 فروردین ماه سال 1402 بوده و افراد علاقه مند می توانند در این بازه زمانی شانس خود را برای نام نویسی و تلاش جهت قبولی در رشته های مورد علاقه خود امتحان کنند.

توجه داشته باشید ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور  1402 برای متقاضیانی که در حین نام نویسی، برخی مشخصات خود را به طور ناقص یا اشتباه وارد سایت سنجش نموده اند، امکان پذیر خواهد بود و داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام، تمدید مهلت، مهلت مجدد و در برخی شرایط، به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری نسبت به اصلاح مندرجات اینترنتی خود اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری زبان 1402

سازمان سنجش آموزش کشور، کلیه قوانین و مقررات، شرایط، ضوابط، جداول زمان بندی، مدارک موردنیاز و… مرتبط با ثبت نام را در قالب یک دستورالعمل جامع تحت عنوان دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 منتشر می سازد که متقاضیان گروه های آزمایشی پنج گانه و ادامه تحصیل در واحدهای دانشگاهی آزاد می بایست با مراجعه به این دفترچه از مهم ترین نکات پیرامون این فرایند مطلع گردند.

انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 هم زمان با آغاز روند نام نویسی این آزمون از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد که با توجه به عدم انتشار آن تا این لحظه برای آشنایی بیشتر، دفترچه سال گذشته در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

شرایط ثبت نام کنکور سراسری زبان 1402

نام نویسی در کنکور منحصرا زبان، همانند سایر گروه های آزمایشی، مستلزم بهره مندی از یک سری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که شرح دقیق و کامل شرایط ثبت نام کنکور سراسری در دفترچه ثبت نام آزمون دیده می شود.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان الهی احراز شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم احراز دشمنی به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن هیچ گونه سابقه عضویت در سازمان ها و فرقه های الحادی، تکفیری، غیرقانونی، فراماسونری و مواردی از این قبیل
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • مدارک قابل قبول برای ثبت نام کنکور سراسری عبارت اند از: دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا مدرک فوق دیپلم معتبر یا مدرک دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید آموزشی یا مدرک پیش دانشگاهی نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 اخذ شده باشد.
 • ثبت نام و ادامه تحصیل پذیرفته شدگان، در رشته هایی که از نیمسال دوم سال 1402 – 1403 آغاز می شود، به شرط دریافت مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید 6-3-3 یا پیش دانشگاهی یا کاردانی، حداکثر تا تاریخ 31 بهمن ماه 1402 بدون اشکال می باشد.
 • دارندگان مدرک فوق دیپلم، کاردانی پیوسته و همچنین آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 1402 در مقطع کاردانی پیوسته فارغ التحصیل می شوند، حق ثبت نام در آزمون سراسری 1402 را خواهند داشت.
 • متقاضی شرکت در کنکور سراسری نباید دانشجوی دوره های روزانه مقاطع تحصیلی مختلف از کاردانی تا دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشد.
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون سراسری به صورت با آزمون یا بدون کنکور سال 1401، در صورت ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1402 و قبولی، محدودیتی جهت شرکت در دوره روزانه نخواهند داشت.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه، به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه می توانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور سراسری 1402 ثبت نام نمایند. این دسته از افراد می بایست در صورت قبولی نهایی، از رشته پذیرفته شده انصراف دهند و انصراف قطعی خود را به دانشگاه جدید ارائه دهند.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود در مقطع کاردانی رشته های آموزش غیر پزشکی را به پایان رسانده اند، در صورتی می توانند در آزمون سراسری 1402 شرکت کنند که مدرک خدمات قانونی خود را حداکثر تا 31 شهریور 1402 یا 30 بهمن 1402 دریافت نمایند و این دسته از متقاضیان، در زمان ثبت نام، ملزم به ارائه گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خواهند بود.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری زبان 1402

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری در تمامی گروه های آزمایشی از جمله زبان های خارجی، تمامی مراحل نام نویسی را تنها از طریق سایت اختصاصی خود امکان پذیر نموده است. داوطلبان می توانند در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه کرده و مطابق با راهنمای زیر، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منو سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1401
 • از میان لینک های موجود در صفحه، بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1402” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • جهت ورود به سیستم نام نویسی، لازم است ابتدا نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور اقدام کنید بنابر این گزینه “خرید سریال ثبت نام” موجود در منو اصلی سمت راست صفحه را به منظور پرداخت هزینه نام نویسی، انتخاب کنید.مرحله 3 ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید. همچنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.
  مرحله 4 ثبت نام کنکور سراسری
 • اطلاعات خواسته شده از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و… را در بخش های مربوطه وارد نمایید و پس از آن، گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده برای شما نمایان می شود که در صورت تایید، باید تیک عبارت پایین جدول را فعال نمایید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • پس از پشت سر گذاشتن مراحل فوق، به سیستم درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می شوید. مبلغ مورد نیاز ثبت نام را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز کرده و پس از “پرداخت”، شماره پیگیری پرداخت دریافت نمایید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • حال به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید. .مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.
  مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری

در ادامه روند ثبت نام، داوطلبان می بایست نسبت به درج اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود از جمله “کد سوابق تحصیلی دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم”اقدام نمایند. در مرحله بعدی، صفحه ای حاوی مشخصات درج شده متقاضی باز می شود که تایید اطلاعات آن از قسمت های مربوطه، شما را به مرحله بارگذاری فایل عکس پرسنلی منتقل می سازد. توجه داشته باشید که این فایل می بایست با فرمت jpg در سایت سنجش آپلود شود و  دقت کنید که وجود هرگونه مغایرت میان فایل بارگذاری شده و قوانین سامانه موجب بروز اختلال در روند نام نویسی می گردد.

نکته: اگر تمایل به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی دارید، هنگام پرداخت هزینه، لازم است که برای هر یک از آن ها به صورت جداگانه کارت اعتباری خریداری نمایید. پس از این که تمامی مراحل با موفقیت انجام شد، سامانه به صورت خودکار، یک کد پیگیری و یک شماره پرونده در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن ها را یادداشت کرده و آن را به همراه پرینت فرم ثبت نام اینترنتی، تا پایان فرآیند آزمون و اعلام نتایج کنکور سراسری نزد خود نگه دارید.

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور منحصرا زبان 1402

آشنایی با ضرایب دروس مختلف کنکور سراسری، از آن جهت حائز اهمیت است که می توانید مطابق با رشته مورد نظر خود، زمان مناسبی را برای مطالعه هر درس اختصاص دهید. رشته های کنکور زبان به چهار زیرگروه تقسیم می شوند که ضرایب دروس عمومی به جز زبان خارجی در تمامی این زیرگروه ها یکسان بوده و ضرایب دروس تخصصی متفاوت می باشد. شما می توانید ضرایب هر یک از مواد امتحانی کنکور زبان های خارجی را در جدول زیر مشاهده نمایید.

دروس عمومی

ضرایب دروس عمومی کنکور زبان های خارجی 1402
نام درسزیرگروه
زبان و ادبیات فارسیزیرگروه 1: 4
زیرگروه 2: 4
زیرگروه 3: 4
زیرگروه 4: 4
زبان عربیزیرگروه 1: 2
زیرگروه 2: 2
زیرگروه 3: 2
زیرگروه 4: 2
فرهنگ و معارف اسلامیزیرگروه 1: 3
زیرگروه 2: 3
زیرگروه 3: 3
زیرگروه 4: 3
زبان خارجیزیرگروه 1: 2
زیرگروه 2: 2
زیرگروه 3: 2
زیرگروه 4: 4

دروس تخصصی

ضرایب دروس تخصصی کنکور زبان های خارجی 1402
نام درسزیرگروه
زبان تخصصی انگلیسیزیرگروه 1: 4
زیرگروه 2: 0
زیرگروه 3: 0
زیرگروه 4: 0
زبان تخصصی آلمانیزیرگروه 1: 0
زیرگروه 2: 4
زیرگروه 3: 0
زیرگروه 4: 0
زبان تخصصی فرانسهزیرگروه 1: 0
زیرگروه 2: 0
زیرگروه 3: 4

شما می توانید به راحتی، ضرایب دروس مخنلف کنکور منحصرا زبان در زیر گروه های 1 تا 4 را از طریق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری استخراج کنید و با توجه به استعداد، علاقه، آینده شغلی و رشته های تحصیلی مرتبط، نسبت به چینش صحیح و استاندارد برنامه ریزی درسی خود اقدام نمایید. در توضیحات کارنامه کنکور، شاهد قیاس رتبه و تراز هر داوطلب در زیر گروه های مختلف آزمایشی خواهیم بود که داوطلبان می توانند با توجه به وضعیت و اهداف خود نسبت به انجام هر چه دقیق تر انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایید.

رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1402

معرفی رشته های دانشگاهی کنکور زبان 1402
رشته های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان 1402

پیش از آن که بخواهید نسبت به انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی اقدام کنید، لازم است از رشته های تحصیلی این گروه آزمایشی مطلع شوید. در دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی، رشته های دانشگاهی مربوطه در قالب چهار زیرگروه ارائه شده است که هر چه درصد دروس ضریب دار داوطلبی در یک زیرگروه بیشتر باشد، شانس قبولی وی در رشته های مرتبط با آن زیرگروه نیز بیشتر خواهد بود. لیست رشته های کنکور زبان های خارجی به تفکیک هر چهار زیرگروه آن به شرح زیر می باشد.

رشته های کنکور سراسری زبان های خارجی 1402
زیرگروه نام رشته
زیرگروه یکآموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، کاردانی آموزش زبان انگلیسی، کاردانی مترجمی زبان انگلیسی
زیرگروه دوزبان و ادبیات آلمانی، مترجمی زبان آلمانی
زیرگروه سهزبان و ادبیات فرانسه، مترجمی زبان فرانسه
زیرگروه چهارزبان ایتالیایی، زبان چینی، زبان روسی، زبان و ادبیات اردو، زبان و ادبیات ارمنی، زبان و ادبیات اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی، زبان و ادبیات ژاپنی

توجه داشته باشید که رشته های زیر گروه یک، در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه می گردد. به این ترتیب که امکان ادامه تحصیل در رشته های آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر است اما پذیرش در رشته زبان و ادبیات انگلیسی، صرفا به صورت کارشناسی خواهد بود.

بررسی دفترچه سوالات کنکور منحصرا زبان 1402

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری زبان، دو دفترچه شامل سوالات عمومی و اختصاصی دریافت می کنند و مجموعا 180 دقیقه فرصت دارند تا به آن ها پاسخ دهند. توجه داشته باشید که رشته های مرتبط با زبان های خارجی ایتالیایی، چینی، روسی، ژاپنی، اسپانیایی، زبان و ادبیات ترکی استانبولی و زبان و ادبیات اردو دارای درس زبان تخصصی در کنکور سراسری نمی باشند. تعداد سوالات هر یک از دروس و مدت زمان پاسخگویی به آن ها، در جدول زیر ارائه شده است.

زمان بندی مواد امتحانی کنکور سراسری زبان های خارجی 1402
مواد امتحانیتعداد سوالات + مدت پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی25 (18 دقیقه)
زبان عربی25 (20 دقیقه)
فرهنگ و معارف اسلامی25 (17 دقیقه)
زبان انگلیسی25 (20 دقیقه)
زبان های آلمانی و فرانسه (اختصاصی)70 (105 دقیقه)

داوطلبان اقلیت های مذهبی (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) می توانند با علامت زدن تیک مربوطه در زمان ثبت نام کنکور سراسری، سوالات معارف مربوطه را در حین آزمون از مراقبان دریافت نموده و به آن ها پاسخ دهند.

منابع کمک آموزشی کنکور منحصرا زبان 1402

با توجه به این که برای کنکور زبان، هیچ منبع مطالعاتی رسمی از سوی سازمان سنجش معرفی نشده است، لذا انتخاب منابع کمک آموزشی مناسب برای داوطلبان کمی دشوار خواهد بود. مطالعه کتب درسی، استفاده از بهترین دی وی دی های کنکور و شرکت در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزار می شود، تا حد زیادی برای موفقیت و کسب نتیجه قابل قبول در کنکور لازم است. همچنین دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری زبان سال های گذشته و بررسی آن ، می تواند در آشنایی متقاضیان با نحوه طراحی سوالات کنکور موثر باشد.

یکی از موثر ترین روش های افزایش سطح آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون سراسری زبان خارجه، شناخت و استفاده از بهترین منابع کنکور منحصرا زبان است.

منابع دروس عمومی

منابع دروس عمومی کنکور سراسری زبان های خارجی 1402
نام درسمنابع
زبان و ادبیات فارسیکتاب ادبیات موضوعی گاج نقره ای

کتاب ادبیات جامع کنکور نشر الگو

کتاب ادبیات فارسی سیر تا پیاز گاج

فرهنگ و معارف اسلامیکتاب جامع دین و زندگی نشر الگو

کتاب دین و زندگی گاج نقره ای

کتاب دین و زندگی آبی قلم چی

زبان عربیکتاب عربی کامل گاج نقره ای

کتاب عربی خیلی سبز

زبان انگلیسیکتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران تالیف دکتر شهاب اناری

کتاب زبان انگلیسی سیر تا پیاز گاج

منابع دروس تخصصی

منابع دروس تخصصی کنکور سراسری زبان های خارجی 1402
منابع فارسی
کتاب کنکور تخصصی زبان کتنو قلم چی – جلد آبیکتاب کنکور تخصصی زبان – گرامر و لغت (چهار جلد) انتشارات مبتکران دکتر شهاب اناری
درک مطلب 
New Bridging The Gaps انتشارات سازمان سنجشLong Man Preparation Course For The TOEFL Test

Steps To Understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press)

واژگان 
 Word Builder 504 WordsEssential Idioms In English

Essential Words For The TOEFL

گرامر
Intermediate Grammer in useکتاب سبز آموزش کتاب منحصرا زبان کانون قلم چی

برنامه ریزی کنکور سراسری منحصرا زبان 1402

مهم ترین اصل برای موفقیت در هر کاری، تعیین هدف و سپس برنامه ریزی بر مبنای آن است. داشتن هدف، علاوه بر حفظ انگیزه، موجب می شود تا از مسیر خود منحرف نشده و برای دستیابی به آن، تمام توان و تلاش خود را به کار بگیرید. به نکات زیر توجه کنید.

 1. لازم است با شیوه های صحیح مطالعه برای کنکور و روش های تست زنی آشنا شده و سپس به مطالعه بهترین منابع کنکور بپردازید. نحوه صحیح مطالعه و مدت زمان اختصاص داده شده به آن، انعطاف پذیر بودن برنامه، خلاصه نویسی و در نظر گرفتن زمانی برای استراحت و تفریح از جمله مواردی است که در برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان موثر می باشد.
 2. فراموش نکنید که برنامه ریزی کنکور باید متناسب با توانایی و سطح یادگیری هر داوطلب طراحی شده و امکان عملی نمودن آن نیز وجود داشته باشد. از جمله فاکتورهایی که لازم است تا در هنگام برنامه ریزی کنکور رعایت نمایید، انعطاف پذیر بودن آن است. ممکن است در طول هفته اتفاقاتی بیفتد که نتوانید مطابق با برنامه خود پیش رفته و به مطالعه دروس بپردازید، بنابراین می بایست زمانی را برای جبران در نظر بگیرید.
 3. در آخر هر هفته یا آخر هر ماه، به مرور درس هایی که خوانده اید، بپردازید تا مباحث مربوطه به خوبی در ذهن شما تثبیت شود. برای این منظور، می توانید از خلاصه هایی که در طول مطالعه هر درس تهیه کرده اید، استفاده نمایید. ناگفته نماند که استفاده از مشاوره کنکور سراسری نیز می تواند در مسیر موفقیت متقاضیان، کارساز باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته های نظری می توان در کنکور سراسری زبان خارجی 1402 شرکت کرد؟

بله، رشته های دو گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی به صورت شناور ارائه می شود و داوطلبان می توانند علاوه بر شرکت در کنکور گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی، نسبت به ثبت نام این دو گروه آزمایشی نیز اقدام نمایند.

2- ثبت نام کنکور سراسری زبان خارجه در چه بازه زمانی انجام می پذیرد؟

این فرایند در دو بازه زمانی مختلف یعنی 8 تا 14 آبان ماه سال 1401 و 15 تا 21 فروردین ماه سال 1402 می باشد.

3- مدت زمان اختصاص داده شده برای پاسخگویی به سوالات کنکور زبان 1402 چقدر است؟

داوطلبان برای پاسخ به سوالات عمومی 75 دقیقه و برای پاسخ به سوالات تخصصی 105 دقیقه فرصت دارند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵۳ نظر

 1. سلام من کنکور انسانی شرکت کردم می خواهم کنکور زبان هم شرکت بکنم ولی وقت ثبت نام تموم شده و گذشته باید به باجه ی رفع نقص مراجعه بکنم یا از طریق ویرایش اطلاعات هم می توانم این کار رو انجام بدم

  • با سلام و درود، شما میتوانید از طریق سایت سنجش-سیستم پاسخگویی-گزینه ارسال درخواست، درخواست خود را برای ثبت نام وارد کنید.

 2. سلام در گروه منحصراً زبان انگلیسی در دی ۱۴۰۱ فقط ۱۵۰ سوال. تخصصی را آزمون خواهند داد چون عمومی ها عملاً حذف شده اند. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر فراوان من اولین بار است که دیدگاه میذارم

  • با سلام و درود، با توجه به اینکه دروس عمومی از آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ حذف شده اند؛ شما می بایست صرفا درس زبان تخصصی را مطالعه نموده؛ لازم به ذکر است تعداد دقیق سوالات در حال حاضر مشخص نشده اند.

 3. سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برای ثبت نام در کنکور زبان علاوه بر کنکور رشته اصلیم باید دوباره هزینه رو پرداخت کنم و شماره سریال جدا بنویسم؟

 4. سلام با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور، برای شرکت در کنکور زبان فقط باید گرامر و واژگان و سایر دروس تخصصی مربوط به زبان انگلیسی را بخوانیم؟ یعنی خبری از دروس دیگر نیست؟ و اینکه با این اوضاع تعداد سوالات کنکور زبان چند می شود؟ با تشکر از سایت خوب شما ممنون می شوم اگر پاسخ دهید.

  • با سلام، بله، حذف دروس عمومی مختص به کنکور زبان هم میباشد. بنابراین شما می بایست صرفا درس زبان تخصصی را مطالعه نمایید.

 5. سلام
  برای انتخاب زبان ایتالیایی بابد کنکور منحصرا زبان انگلیسی داد
  یا کنکور زبان ایتالیایی؟

  • با سلام، شما با ثبت نام در کنکور زبان انگلیسی و انتخاب زبان ایتالیایی به عنوان زبان تخصصی هنگام ثبت نام میتوانید در رشته های مربوط به زبان ایتالیایی موفق باشید.

 6. سلام من دانشجوی کارشناسی روزانه هستم طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش میتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم بدون اینکه انصراف بدم
  سوال من اینه که در صورت قبولی در رشته جدید حتما باید از رشته قبلی انصراف بدم یا میتونم برگردم و همون رشته قبلیم رو بخونم

 7. سلام وقت بخیر مگه نگفتن دروس عمومی برای کنکور سال ۱۴۰۲ حذف میشن پس چطور وجود دارن یعنی دی ۱۴۰۱ و تیر ۱۴۰۲ کنکور منحصرا زبان دروس عمومی رو داره؟

  • با سلام، مطابق با آخرین اطلاعیه سایت سازمان سنجش در خصوص آزمون ۱۴۰۲، دروس عمومی از آزمون سراسری حذف شده است.

 8. باسلام. آیا کنکور زبان اسپانیایی وجود داره؟ چون قصد دارم زبان اسپانیایی کنکور بدم.مرسی

 9. سلام خوب هستید.
  بنده رشته تحصیلیم کاردانش هست و امسال سال دوازدهم هستم و میخوام در کنکور زبان انگلیسی شرکت کنم. آیا میتونم یا نع بااین تغییراتی که اومده باید حتما دیپلم نظری داشته باشم؟!!!
  با تشکر

 10. با سلام . من کارشناسی ریاضی و کارشناسی ارشد علوم تربیتی دارم. در رشته آموزگاری ابتدایی درج شده کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم تربیتی رو برای آزمون آموزش و پرورش قبول میکنه میخواستم بدونم کارشناسی و ارشد من دو رشته متفاوت هست با این وجود آیا می تونم در این آزمون در رشته آموزگاری ابتدایی شرکت کنم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور