خانه کنکور کنکور سراسری هنر ۱۴۰۲

کنکور سراسری هنر ۱۴۰۲

تاریخ و مراحل گام به گام ثبت نام در کنکور رشته هنر 1402
کنکور سراسری هنر 1402

کنکور سراسری هنر علاوه بر این که طرفداران ویژه خود را دارد، در بین داوطلبان سایر گروه های آزمایشی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. زیرا رشته های دو گروه آزمایشی هنر و زبان به صورت شناور ارائه می شوند و همه متقاضیان کنکور تجربی، ریاضی و انسانی می توانند در کنار رشته اصلی خود، در این دو آزمون نیز شرکت نمایند.

متقاضیان برای پذیرش در برخی از رشته های کنکور هنر علاوه بر کسب حدنصاب نمره آزمون کتبی، بایستی در آزمون عملی آن نیز شرکت کرده و نمره قابل قبولی به دست آورند.

متقاضیان ثبت نام کنکور هنر 1402 همانند دیگر گروه های آزمایشی باید در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و ضمن مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به نام نویسی اقدام کنند. مطالعه این دفترچه از آن جهت اهمیت دارد که شما را از تمامی شرایط و ضوابط، مدارک، مواد امتحانی و نکات مهم این آزمون آگاه می سازد.

 

لینک مستقیم ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری 1402 (تیر ماه)

(مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.)

 

کنکور سراسری 1402 در 14 و 15 تیر ماه برگزار خواهد شد.

زمان ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402

برای سال 1402 نیز این فرآیند ثبت نام کنکور طی دو نوبت در آبان 1401 و فروردین 1402 انجام خواهد شد که زمانبندی نام نویسی آن مطابق جدول زیر خواهد بود. داوطلبانی که در زمان مقرر شده موفق به نام نویسی نشدند، می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره می توانید از آخرین اخبار مربوطه به تمدید مهلت آزمون نوبت دوم مطلع گردید.

زمان ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402
فرآیندزمان
ثبت نام15 تا 21 فروردین ماه 1402
تمدید مهلت ثبت نامتا روز پنجشنبه مورخ 24 فروردین ماه 1402
ثبت نام با تاخیرروز چهارشنبه مورخ 30 فروردین ماه 1402

نحوه ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور هر یک از گروه های آزمایشی از جمله هنر، می توانند مطابق با راهنمای زیر، در موعد مقرر به سایت ثبت نام کنکورمراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را آغاز نمایند.

 •  ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام کنکور تیر

 • بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت دوم)” کلیک کنید.مرحله دوم ثبت نام کنکور تیر
 • عبارت “سیستم ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت دوم)” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور تیر

 • افرادی که در کنکور دی ماه ثبت نام نکرده اند، در ابتدا باید در سامانه عضو شوند که با فشردن دکمه “ثبت نام کنید” این امر میسر می شود.
  مرحله چهارم ثبت نام کنکور تیر
 • اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و رمز عبوری تعیین کنید سپس کلید “عضویت” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور تیر

 • به صفحه ابتدایی بازگشته و این بار با کد ملی و رمز عبور خود به سامانه وارد شوید. در ابتدا باید عکس خود را مطابق با آن چه که در دفترچه ثبت نام درج شده، بارگذاری نمایید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور

 • اطلاعات شناسنامه ای شما نمایش داده می شود که در صورت تایید، می توانید به مرحله بعد بروید.

 • اطلاعات تکمیلی مثل اطلاعات تماس و محل سکونت، نظام آموزشی، کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی، کد دانش آموزی، عنوان مدرک دیپلم، معدل و کد سوابق تحصیلی 19 رقمی را  وارد کنید.
 • شماره سریال خریداری شده خود را در کادر مشخص شده درج نمایید.
 • فراموش نکنید که پس از تکمیل فرم، روی گزینه “تایید نهایی” کلیک نموده تا اطلاعات شما ذخیره شود. در صورتی که کلیه مراحل با موفقیت انجام شوند، سامانه یک شماره پرونده و کد پیگیری صادر می کند که لازم است از آن ها به همراه فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری و آزاد هنر 1402

دارا بودن شرایط ثبت نام کنکور اولین موضوعی است که هر فرد می بایست نسبت به آن آگاهی کامل داشته و از آن برخوردار باشد. کنکور سراسری 1402 دارای شروطی بوده که در ادامه به توصیف آن پرداخته ایم.

شرایط عمومی

 •  اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین های مورد تایید قانون جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به احکام دینی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء سابقه در حذب های سیاسی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • رعایت شئونات اسلامی و عدم سوء پیشینه اخلاقی
 • برخورداری از سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی

شرایط اختصاصی

 • داشتن دیپلم چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی لازم است.
 • تمامی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا جدید، فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصیلان مقطع کاردانی، در صورتی مجاز به ثبت نام هستند که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 مدرک خود را اخذ نمایند.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند، در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه و یا 31 بهمن ماه 1402 دریافت نمایند. بنابراین داوطلبان هنگام ثبت نام باید گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.
 • دانشجویان دانشگاه های روزانه می توانند بدون انصراف دادن در کنکور سراسری ثبت نام نمایند.
 • داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت نموده و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشند و قصد انتخاب رشته در دوره های روزانه سال 1402 را دارند، می توانند در صورت قبولی در یکی از دوره های روزانه انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل، اعلام نمایند.
 • داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) الزامی است.
 • چنانچه داوطلبی در کنکور سراسری سال گذشته شرکت نموده و به موجب آن مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه های غیر روزانه باشد، برای شرکت و ثبت نام کنکور سراسری سال جاری لازم نیست از دانشگاه خود انصراف دهد.

شرایط نظام وظیفه

 • داوطلبان مرد شرکت در کنکور سراسری 1402 می بایست در یکی از وضعیت های پایان خدمت، معافیت دائم و یا معافیت به صورت موقت بوده و کد مربوطه به آن را در فرم ثبت نامی خود وارد کنند.

مشمولان دارای غیبت از دوره سربازی امکان ثبت نام در این آزمون را ندارند و در صورت پذیرش در رشته انتخابی، معافیت تحصیلی برای آن ها صادر نگشته و قبولی آن ها لغو می گردد.

 • دانشجویانی که بعد از رسیدن به سن مشمولیت اخراج شده اند، تا پایان رسیدن دوره خدمت سربازی خود امکان ادامه تحصیل نخواهند داشت.
 • معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک مرتبه صادر می گردد.
 • ترخیص سربازان برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی به جز مقطع کاردانی مجاز می باشد.
 • امکان تحصیل به صورت همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد.
 • داوطلبان پذیرفته شده در کنکور 1402 می بایست با مراجعه به دفاتر پلیس +10، نسبت به دریافت مدرک معافیت موقت خود به جهت ثبت نام در دانشگاه اقدام کنند.

در ضمن داوطلبان برای اطلاع از جزئیات سهمیه های کنکور و کارت معافیت سربازی دائم، می توانند روی لینک ها کلیک نموده و مقاله مربوطه را مطالعه کنند.

شرایط ثبت نام کنکور تیر ماه 1402 برای دوازدهمی ها

افرادی که در پایه دوازدهم در حال تحصیل هستند ممکن است با این سوال مواجه شوند که با توجه به اخذ نکردن دیپلم تا تیر ماه، آیا می توانند در کنکور تیر 1402 شرکت کنند یا خیر؟ که می بایست گفت بله، این دسته از افراد می توانند در این آزمون شرکت کرده و مدرک دیپلم خود را در انتهای سال تحصیلی، دریافت کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402

متقاضیان شرکت در کنکور سراسری می بایست به جمع آوری و آماده کردن مدارک ثبت نام کنکور اقدام نموده تا در هنگام ثبت نام از درج اشتباه اطلاعات خود جلوگیری کنند. تنها مدرکی که نیاز به اسکن و بارگذاری در سامانه ثبت نام دارد یک قطعه عکس مربوط به داوطلب با ویژگی های زیر خواهد بود.

ویژگی های عکس برای ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402
عکس ارسالی بدون حاشیه و در ابعاد 4×3 یا 4×6 باشد.
عکس داوطلب باید در قالب jpg اسکن شده باشد.
حجم عکس ارسالی نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد.
تصویر ارسالی باید رنگی با پس زمینه سفید و حتما مربوط به سال جاری باشد.
عکس ارسالی باید واضح، بدون هر گونه خدشه و تمام رخ باشد.
عکس اسکن شده از روی مدارک دیگر، قابل قبول نمی باشد.
تصویر داوطلبان خانم باید با حجاب کامل و به صورت تمام رخ باشد.
در صورت استفاده از عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.

همچنین داوطلبان می بایست به هنگام ثبت نام پس از بارگذاری عکس، برخی از مدارک را در دسترس داشته باشند، تا بتوانند فرآیند تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی خود را به درستی به پایان برسانند. این موارد مطابق اطلاعات زیر می باشند:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم
 • کد دانش آموزی
 • کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی
 • کد مربوط به منطقه و کدپستی محل سکونت
 • کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد
 • معدل کتبی دیپلم
 • شماره سریال 12 رقمی خریداری شده جهت ثبت نام

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402

پیش از اقدام به نام نویسی، لازم است داوطلبان دفترچه ثبت نام کنکور را به صورت کامل مطالعه کرده و از جزئیات برگزاری آزمون و شرایط و ضوابط مربوطه مطلع شوند. این دفترچه همزمان با آغاز ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار متقاضیان قرار گرفت که فایل پی دی اف آن از طریق جدول زیر نیز قابل دریافت می باشد.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402

اولین گام برای نام نویسی، پرداخت هزینه ثبت نام کنکور و دریافت کارت اعتباری آن می باشد که این مبلغ به طور معمول نسبت به سال گذشته با کمی افزایش قیمت همراه خواهد بود که این میزان برای کنکور سراسری تیر ماه 1402 مبلغ 133 هزار تومان تعیین شده است.

توجه کنید که پرداخت وجه مورد نظر تنها از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است و داوطلبانی که قصد شرکت در سایر گروه های آزمایشی را دارند، باید کارت اعتباری دیگری به صورت جداگانه خریداری نمایند.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402
ثبت نام در هر گروه آزمایشی 1402 (تیر ماه 1402)130 هزار تومان
اعلام علاقه مندی به شرکت در دانشگاه پیام نور، تربیت معلم و مراکز غیرانتفاعی 140236 هزار تومان به ازای هر مورد علاقه مندی
خدمات پیام کوتاه 14023 هزار تومان به ازای تمامی پیام های ارسالی

مواد و ضرایب دروس اختصاصی کنکور سراسری هنر 1402

ضرایب دروس کنکور برای سال 1402 تغییر کرده که برای دسترسی به آن ها می توانید دفترچه ثبت نام و یا جدول زیر را مشاهده کنید.

مواد و ضرایب دروس تخصصی گروه آزمایشی هنر در کنکور سراسری 1402
نام درسضریب
درک عمومی هنر12
درک عمومی ریاضی _ فیزیک5
خلاقیت تصویری و تجسمی3

تاثیر سوابق تحصیلی دروس عمومی در کنکور سراسری هنر 1402

همان طور که گفته شد، سوالی از دروس عمومی در کنکور سراسری مطرح نخواهد شد اما نمرات این دروس در امتحانات نهایی تحت عنوان سوابق تحصیلی تاثیر 60 درصدی به صورت قطعی در نتایج کنکور خواهد گذاشت. بنابر اعلام سازمان سنجش ضرایب هر یک از این دروس برای داوطلبان نظام جدید و قدیم متفاوت بوده که جزئیات آن در جداول زیر ذکر شده است.

 تاثیر سوابق تحصیلی دروس عمومی دیپلم گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی نظام جدید در کنکور سراسری 1402
نام درسضریب
فارسی 321.63
عربی، زبان قرآن 3 / عربی 3 (زبان تخصصی رشته)9.05
تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن) / اصول عقاید 316.52
زبان خارجی 311.80
سلامت و بهداشت3.44

البته برای متقاضیانی که در دوره نظام قدیم فارغ التحصیل شده اند، علاوه بر نمرات نهایی دیپلم، نمرات نهایی پیش دانشگاهی نیز به عنوان سوابق تحصیلی در نتایج آن ها موثر خواهد بود.

 تاثیر سوابق تحصیلی دروس عمومی دیپلم گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی نظام قدیم در کنکور سراسری انسانی 1402
نام درسضریب
زبان فارسی 3 (ریاضی و تجربی)

ادبیات فارسی 3 (ریاضی و تجربی

زبان فارسی تخصصی (ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی)

8.11

8.11

جمعا 16.22

عربی 3 / عربی 3 ویژه علوم انسانی / عربی 3 ویژه علوم معارف9.05
تعلیمات دینی و قرآن 3 / اصول عقاید 312.39
زبان خارجی 311.80
 تاثیر سوابق تحصیلی دروس عمومی پیش دانشگاهی گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی نظام قدیم در کنکور سراسری انسانی 1402
نام درسضریب
زبان فارسی5.41
معارف اسلامی / اصوا و عقاید4.13

تاثیر سوابق دروس تخصصی در کنکور سراسری هنر 1402

همچنین به جهت تاثیر ضرایب مربوط به سوابق دروس تخصصی در این بخش به ذکر موارد مربوط به آن ها می پردازیم. در ضمن مطابق توضیحات فوق، این ضرایب برای داوطلبان نظام جدید و قدیم متفاوت می باشد که برای هر کدام از آن ها جدول جداگانه در نظر گرفته شده است.

 تاثیر سوابق تحصیلی دروس عمومی دیپلم گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی نظام جدید در کنکور سراسری 1402
نام درسضریب
فارسی 321.63
عربی، زبان قرآن 3 / عربی 3 (زبان تخصصی رشته)9.05
تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن) / اصول عقاید 316.52
سلامت و بهداشت3.44
زبان خارجی 311.80

در ضمن به جهت این که نمرات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی به شکل توامان در نتایج کنکور داوطلبان نظام قدیم تاثیر خواهد گذاشت، در نتیجه اطلاع از ضرایب دروس تخصصی آن ها نیز ضروری می باشد.

 تاثیر سوابق تحصیلی دروس عمومی دیپلم گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی نظام قدیم در کنکور سراسری 1402
نام درسضریب
زبان فارسی 3 (ریاضی و تجربی)

ادبیات فارسی 3 (ریاضی و تجربی

زبان فارسی تخصصی (ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی)

8.11

8.11

جمعا 16.22

عربی 3 / عربی 3 ویژه علوم انسانی / عربی 3 ویژه علوم معارف9.05
تعلیمات دینی و قرآن 3 / اصول عقاید 312.39
زبان خارجی 311.80
 تاثیر سوابق تحصیلی دروس عمومی پیش دانشگاهی گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی نظام قدیم در کنکور سراسری 1402
نام درسضریب
زبان فارسی5.41
معارف اسلامی / اصول و عقاید4.13

رشته های کنکور سراسری هنر 1402

زیرگروه های کنکور هنر همانند دیگر گروه های آزمایشی برای سال 1402 حذف شده اند. برای دسترسی به لیست رشته های کنکور هنر بایستی دفترچه ثبت نام و یا انتخاب رشته آن را مطالعه نمایید. البته در ادامه متن، این رشته ها ذکر شده اند.

لیست رشته های کنکور سراسری هنر 1402
آموزش ارتباط تصویریارتباط تصویریتلویزیون و هنرهای دیجیتالیچاپ
صنایع دستیطراحی پارچهطراحی و ساخت طلا و جواهرطراحی صحنه
طراحی لباسعکاسیفرشکتابت و نگارگری
مجسمه سازینقاشیهنرهای تجسمیهنرهای صناعی
کاردانی عکاسی خبریکاردانی فرش دستبافکاردانی گرافیککاردانی گرافیک رایانه
کاردانی هنر سفالگریکاردانی هنرهای تجسمیکاردانی هنرهای سنتیباستان شناسی
طراحی صنعتیمرمت بناهای تاریخیمرمت و احیای بناهای تاریخیهنر اسلامی
کاردانی باستان شناسیکاردانی طراحی صنعتیمرمت آثار تاریخیموزه
کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخیکاردانی موزهادبیات نمایشیبازیگری
سینماکارگردانی تلویزیوننمایش عروسکیکاردانی هنرهای نمایشی
کاردانی انیمیشن آهنگ سازیموسیقی نظامینوازندگی موسیقی ایرانی
نوازندگی موسیقی جهانی

برنامه ریزی کنکور سراسری هنر 1402

بهترین برنامه ریزی کنکور سراسری هنر 1402
برنامه ریزی کنکور سراسری هنر 1402

اولین اصل برای برنامه ریزی کنکور هنر، مشخص کردن هدف می باشد‎، چرا که با تعیین هدف، داوطلب انگیزه و تلاش بیشتری برای مطالعه دروس خواهد داشت. برنامه ریزی هر متقاضی باید مختص خود او طراحی شود، زیرا نقاط ضعف و قوت هر فردی با فرد دیگر متفاوت می باشد. از این رو نمی توان یک برنامه ریزی ثابت را به همه داوطلبان توصیه کرد. برنامه ریزی سبب می شود تا کلیه فعالیت های درسی و غیر درسی داوطلب نظم پیدا کرده و از سردرگمی و بلاتکلیفی وی جلوگیری می کند.

در مسیر مطالعه برای کنکور، رعایت چند نکته می تواند نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد. برای مثال استفاده از منابع کنکور هنر که داوطلبان در سال های گذشته از مطالعه آن ها نتیجه گرفتند و یا شرکت در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزار می شوند، می توانند در آمادگی داوطلبان نقش موثری را ایفا کنند.

همچنین کمک گرفتن از مشاوران مجرب و متخصص بسیار موثر است زیرا یک مشاور خوب می تواند مسیر مطالعاتی داوطلب را مشخص نماید و متناسب با توانایی وی، برنامه مناسبی را برای مطالعه و تست زنی ارائه کند. تعداد سوالات کنکور هنر به تفکیک دروس در جدول زیر ارائه شده اند و داوطلبان می توانند با در نظر گرفتن تعداد آن ها و ضرایب هر یک از دروس، برنامه ریزی منسجم و هدفمندی را انجام دهند.

تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی کنکور هنر 1402
دفترچهدروستعداد سوالزمان پاسخگویی
دفترچه شماره 1درک عمومی هنر5050 دقیقه
درک عمومی ریاضی فیزیک3040 دقیقه
خلاقیت تصویری و تجسمی2025 دقیقه

بهترین منابع کنکور سراسری هنر 1402

به دلیل آن که منابع کمک آموزشی موجود در بازار بسیار زیاد می باشد، ممکن است داوطلب برای تهیه بهترین منابع کنکور هنر دچار تردید شود. البته این نکته را فراموش نکنید که محتوای منابع کمک آموزشی موجود یکسان بوده، همه مباحث کتب درسی را به خوبی پوشش می دهند و تنها تفاوت آن ها، در شیوه ارائه و توضیح مباحث می باشد.

بنابراین توصیه می شود حتی الامکان برای هر یک از دروس فقط یک کتاب کمک آموزشی تهیه کنید و تسلط کامل بر روی آن داشته باشید. در جدول زیر لینک منابع اصلی و کمک درسی کنکور هنر 1402 قرار دارد که به شما این امکان را می دهد تا با بهترین کتب کمک آموزشی این آزمون آشنا شوید.

منابع کنکور سراسری هنر 1402
مشاهده منابع کنکور سراسری هنر 1402

(برای مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

آزمون عملی کنکور هنر 1402

پذیرش در برخی از رشته های هنر که در جدول زیر ذکر شده اند، نیازمند ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 1402  و گذراندن موفقیت آمیز آن می باشد. در واقع علاوه بر رتبه کسب شده در کنکور، نمره به دست آمده در آزمون عملی نیز برای پذیرش داوطلبان در این رشته ها تاثیرگذار خواهد بود.

لیست رشته های دارای آزمون عملی کنکور هنر 1402
ارتباط تصویریطراحی پارچهطراحی صحنهطراحی لباس
عکاسیکاردانی هنرهای تجسمیکتابت و نگارگریمجسمه سازی و نقاشی
طراحی صنعتی و ادبیات نمایشیادبیات نمایشیبازیگری و نمایش عروسکیآهنگسازی
نوازندگی موسیقی ایرانینوازندگی موسیقی جهانی

زمان ثبت نام

فرآیند نام نویسی در آزمون عملی هنر معمولا قبل از زمان برگزاری کنکور می باشد و داوطلبان می توانند حداکثر در آزمون 2 مجموعه امتحانی شرکت کنند. زمان ثبت نام این آزمون برای سال 1402 هنوز مشخص نشده اما این فرآیند در سال گذشته در اوایل تیر ماه انجام شد که پیش بینی می شود برای امسال نیز به همین شکل باشد. البته به محض مشخص شدن، جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام

افرادی که واجد شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر هستند، می توانند پس از نام نویسی در سایت سازمان سنجش، در جلسه آن حضور یابند.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری”
 2. کلیک بر روی عبارت “اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر و علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی (آزمون سراسری 1402)”
 3. درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و ورود به سیستم
 4. اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون عملی کنکور هنر و پرداخت هزینه آن

نکته: زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر 1402 به طور معمول قبل از انتخاب رشته می باشد.

پس از ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر و حضور در محل برگزاری آزمون، صلاحیت های عمومی و مهارت های عملی داوطلبان مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که نمره لازم در هر دو آزمون سراسری و عملی را کسب کرده باشند، پذیرش نهایی آن ها انجام می پذیرد.

لازم به ذکر است هر داوطلب می تواند حداکثر 150 کد رشته را از دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر انتخاب کرده و در فرم انتخاب رشته خود وارد نماید. توجه داشته باشید در صورت عدم حضور به موقع برای شرکت در آزمون عملی، شانس پذیرش در رشته های دارای آزمون عملی را از دست خواهید داد.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام کنکور سراسری هنر ۱۴۰۲ در چه زمانی انجام خواهد شد؟

داوطلبان این آزمون جهت ثبت نام کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ از 15 تا 21 فروردین ماه ۱۴۰۲ می توانند اقدام نمایند که تا 24 فروردین ماه تمدید شد.

2- ثبت نام کنکور سراسری هنر ۱۴۰۲ از چه طریقی امکان پذیر است؟

فرآیند نام نویسی آزمون سراسری هنر از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می شود.

3- آیا همه رشته های کنکور سراسری هنر ۱۴۰۲ دارای آزمون عملی هستند؟

خیر، تنها تعدادی از آن ها که شامل ارتباط تصویری، طراحی پارچه، طراحی صحنه و... آزمون عملی دارند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۴ نظر
 1. الهه

  سلام من برای آزمون کنکورهنر ثبت نام کردم اما رسید ثبت نامم روگم کردم چجوری میتونم یه رسیددیگه یا کدپیگیریمو بگیرم؟؟؟…..سایت ثبت نام دوباره کی بازمیشه که جامونده هابتونن ثبت نام کنن؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام، میتوانید وارد سایت سنجش شده و اقدام به ارسال درخواست نمائید،و شماره پیگیری خود را بازیابی نمائید.

 2. زهرااميري

  سلام پسر من سال یازدهم رشته محتوای تولید هنرستان هست ایا می تونه سال دیگه با دیپلم هنرستان کنکور هنر شرکت کنه ایا نمرات دبیرستان تاثیر در کنکور داره
  سپاسگزار

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مشکلی برای ثبت نام در کنکور نخواهید داشت ، همچنین باید توجه داشته باشید که نمرات شما به عنوان سوابق تحصیلی تاثیر گذار است .

 3. faty

  سلام خسته نباشید جدیدا اعلام شده که عمومی ها از توی کنکور حذف شدن

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر این خبر به طور رسمی از طریق سامانه سنجش اعلام نگردیده است.

 4. رحمانی

  سلام وقت بخیر من ۲۷سالم وکاردانی معماری دارم،سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم.میتونم کنکور سراسری هنر و زبان بدم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، با توجه به داشتن مدرک کاردانی امکان شرکت در آزمون سراسری گروه هنر را دارید.

 5. مریم

  سلام من اولین سال که می خوام کنکور هنر بدم و شناختی ندارم .می خواستم بدونم که ازمون عملی قبل از کنکور سراسری هنر؟و اینکه من موقع ثبت نام فقط کنکور هنر رو علامت گزاری کردم این کافیه یا باید کار دیگه ایی هم انجام بدم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت مجاز به انتخاب رشته شدن در دوره های روزانه و نوبت دوم، می بایست در آزمون عملی رشته مورد نظر شرکت نمایید.

 6. دانیال

  سلام من فارغ التحصیل علوم تجربی هستم میخواستم ببینم میشه که برا کنکور ۱۴۰۰ تنها کنکور هنر رو بدم یعنی تجربی رو ندم اصلا

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، محدودیتی از بابت ثبت نام تنها در گروه آزمایشی هنر برای شما وجود ندارد.

 7. سین سین

  سلام من سوال داشتم درمورد کنکور هنر به عنوان دانشجو ترم ۳ چقدر مدت باید از انصرافم بگذره که بتونم کنکور هنر بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق قوانین کنکورسراسری ۱۴۰۲ شما می توانید در کنکور دی ماه شرکت نمایید حتی اگر همچنان دانشجوی دوره روزانه باشید .

 8. سهیل

  باسلام وقت بخیر…
  من ۲۶ سالمه رشته لیسانس طراحی صنعتی مکانیک هستم و ۹۶ هم فارغ‌التحصیل شدم … من الان موسیقی کار میکنم … می‌خوام بدونم با توجه به اینکه رشته‌ی من چیز دیگه ای هست میتونم در رشته هنر (موسیقی) در مقطع کارشناسی برای کنکور ثبت نام کنم؟؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره کنکور پیج کنکور