تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کنکور سراسری هنر 1402

کنکور سراسری هنر 1402

تاریخ و مراحل گام به گام ثبت نام در کنکور رشته هنر 1402
کنکور سراسری هنر 1402

کنکور سراسری هنر علاوه بر این که طرفداران ویژه خود را دارد، در بین داوطلبان سایر گروه های آزمایشی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. زیرا رشته های دو گروه آزمایشی هنر و زبان به صورت شناور ارائه می شوند و همه متقاضیان کنکور سراسری تجربی، ریاضی و انسانی می توانند در کنار رشته اصلی خود، در این دو آزمون نیز شرکت نمایند. متقاضیان برای پذیرش در برخی از رشته های کنکور هنر علاوه بر کسب حدنصاب نمره آزمون کتبی، بایستی در آزمون عملی آن نیز شرکت کرده و نمره قابل قبولی به دست آورند.

متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری هنر همانند دیگر گروه های آزمایشی باید در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و ضمن مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به نام نویسی اقدام کنند. مطالعه این دفترچه از آن جهت اهمیت دارد که شما را از تمامی شرایط و ضوابط، مدارک، مواد امتحانی و نکات مهم این آزمون آگاه می سازد.

مطابق روند سال های گذشته احتمالا ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402 اواسط بهمن ماه آغاز شود.

ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402

برای شرکت در آزمون هنر، باید در زمان اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور نام نویسی خود را در سامانه مذکور انجام دهید. البته قبل از هر اقدامی ابتدا دفترچه راهنمای آن را بررسی کرده و مدارک ثبت نام کنکور سراسری را فراهم نمایید.

زمان ثبت نام 

همان طور که گفته شد، مطابق روند معمول نام نویسی برای کنکور سراسری 1402 احتمالا اواسط بهمن ماه آغاز شود، اما از آن جایی که هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است، پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از آخرین اخبار در زمینه تاریخ و همچنین مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402 اطلاع حاصل کنید.

دفترچه ثبت نام

پیش از اقدام به نام نویسی، لازم است داوطلبان دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را به صورت کامل مطالعه کرده و از جزئیات برگزاری آزمون و شرایط و ضوابط مربوطه مطلع شوند. این دفترچه همزمان با آغاز ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار متقاضیان قرار گرفت که فایل پی دی اف آن از طریق جدول زیر نیز قابل دریافت می باشد. البته با توجه به عدم انتشار دفترچه 1402 تا این لحظه، برای اطلاعات بیبشتر، فایل pdf  دفترچه 1401 در ادامه آورده شده است.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1402 

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

هزینه ثبت نام 

اولین گام برای نام نویسی، پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری و دریافت کارت اعتباری آن می باشد که این مبلغ به طور معمول نسبت به سال گذشته با کمی افزایش قیمت همراه خواهد بود که البته این میزان برای سال 1402 هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.

توجه کنید که پرداخت وجه مورد نظر تنها از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است و داوطلبانی که قصد شرکت در سایر گروه های آزمایشی را دارند، باید کارت اعتباری دیگری به صورت جداگانه خریداری نمایند. همچنین برای اطلاع از میزان حدودی این مبلغ هزینه های مربوط به سال 1401 در جدول زیر قرار گرفته است.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 
ثبت نام در هر گروه آزمایشی 1401 75 هزار تومان
ثبت نام آزمون عملی رشته های هنر 1401 105 هزار تومان
اعلام علاقه مندی به شرکت در دانشگاه پیام نور، تربیت معلم و مراکز غیرانتفاعی 1401 20 هزار تومان به ازاری هر مورد علاقه مندی
خدمات پیام کوتاه (اختیاری) 1401 1200 تومان به ازای تمامی پیام های ارسالی

مراحل ثبت نام

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور سراسری هر یک از گروه های آزمایشی از جمله هنر، می توانند مطابق با راهنمای زیر، در موعد مقرر به سایت ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را آغاز نمایند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1401
 • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • در این مرحله لازم است تا هزینه نام نویسی را پرداخت کرده و شماره سریال کارت اعتباری دریافت کنید. بدین منظور، از منوی اصلی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید.مرحله 3 ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید. همچنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.
  مرحله 4 ثبت نام کنکور سراسری
 • پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام به صفحه ای هدایت می شوید که لازم است اطلاعات خواسته شده را در بخش های مربوطه وارد کنید و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • هزینه نام نویسی را از طریق درگاه پرداخت اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم پویا می باشند، “پرداخت” نمایید. پس از واریز وجه، سامانه یک شماره پیگیری پرداخت در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • حال به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.
  مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری
 • در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.
  مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری

پس از ورود به سیستم بایستی نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی را انتخاب کرده و اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود شامل “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم” را درج نمایید. عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، در قسمت تعیین شده بارگذاری کنید.

بعد از این که مراحل فوق را انجام دادید، می بایست فرم ثبت نام اینترنتی را دریافت کرده و اطلاعات خود را با دقت به ثبت برسانید. فراموش نکنید که پس از تکمیل فرم، روی گزینه “تایید نهایی” کلیک نموده تا اطلاعات شما ذخیره شود. در صورتی که کلیه مراحل با موفقیت انجام شوند، سامانه یک شماره پرونده و کد پیگیری صادر می کند که لازم است از آن ها به همراه فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگه دارید.

مواد و ضرایب عمومی و اختصاصی کنکور سراسری هنر 1402

مواد یا دروس عمومی کنکور سراسری که شامل زبان و ادبیات فارسی، فرهنگ و معارف اسلامی، زبان انگلیسی و عربی است، در همه گروه های آزمایشی مشترک بوده و تفاوت آن ها در دروس اختصاصی می باشد. ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری هنر یکسان نیست و هر درسی در هر زیرگروهی دارای یک ضریب مختص به خود است که در جداول زیر ارائه شده اند.

ضرایب دروس عمومی کنکور سراسری هنر 1402
نام درس ضریب در همه زیرگروه ها
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان انگلیسی 2
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3
ضرایب دروس اختصاصی کنکور سراسری هنر 1402
نام درس ضریب زیرگروه 1 ضریب زیرگروه 2 ضریب زیرگروه 3 ضریب زیرگروه 4 ضریب زیرگروه 5
درک عمومی ریاضی – فیزیک 1 3 1 1 1
درک عمومی هنر 4 3 3 3 3
خلاقیت نمایشی 1 1 1 4 1
خلاقیت موسیقی 1 1 1 1 4
ترسیم فنی 1 2 2 1 1
خلاقیت تصویری و تجسمی 4 4 2 2 1
خواص مواد 1 1 1 1 1

رشته های کنکور سراسری هنر 1402

داوطلب باید متناسب با ضرایب دروس زیرگروه های کنکور هنر برنامه ریزی کرده و منابع را مطالعه نماید. برای مثال اگر داوطلبی قصد ادامه تحصیل در رشته ارتباط تصویری دارد، این رشته در زیرگروه یک قرار داشته و دروس درک عمومی هنر، خواص مواد و خلاقیت تصویری دارای بیشترین ضریب در این زیرگروه می باشند و باید بیش از دروس دیگر مطالعه شوند.

برای دسترسی به این لیست رشته های کنکور هنر 1402 بایستی دفترچه ثبت نام و یا انتخاب رشته آن را مطالعه نمایید. البته در ادامه متن، این رشته همراه با زیرگروه و مقاطع آن ها ذکر شده است.

لیست رشته های کنکور سراسری هنر 1402
زیرگروه رشته ها
زیرگروه یک کارشناسی: آموزش ارتباط تصویری، ارتباط تصویری، تلویزیون و هنرهای دیجیتالی، چاپ، صنایع دستی، طراحی پارچه، طراحی و ساخت طلا و جواهر، طراحی صحنه، طراحی لباس، عکاسی، فرش، کتابت و نگارگری، مجسمه سازی، نقاشی، هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی
کاردانی: کاردانی عکاسی خبری، کاردانی فرش دستباف، کاردانی گرافیک، کاردانی گرافیک رایانه، کاردانی هنر سفالگری، کاردانی هنرهای تجسمی، کاردانی هنرهای سنتی
زیرگروه دو کارشناسی: باستان شناسی، طراحی صنعتی، مرمت بناهای تاریخی، مرمت و احیای بناهای تاریخی، هنر اسلامی
کاردانی: کاردانی باستان شناسی، کاردانی طراحی صنعتی
زیرگروه سه کارشناسی: مرمت آثار تاریخی، موزه
کاردانی: کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی، کاردانی موزه
زیرگروه چهار کارشناسی: ادبیات نمایشی، بازیگری، سینما، کارگردانی تلویزیون، نمایش عروسکی
کاردانی: کاردانی انیمیشن، کاردانی هنرهای نمایشی
زیرگروه پنج کارشناسی: آهنگ سازی، موسیقی نظامی، نوازندگی موسیقی ایرانی، نوازندگی موسیقی جهانی

برنامه ریزی کنکور سراسری هنر 1402

بهترین برنامه ریزی کنکور سراسری هنر 1402
برنامه ریزی کنکور سراسری هنر 1402

اولین اصل برای برنامه ریزی کنکور هنر، مشخص کردن هدف می باشد‎، چرا که با تعیین هدف، داوطلب انگیزه و تلاش بیشتری برای مطالعه دروس خواهد داشت. برنامه ریزی هر متقاضی باید مختص خود او طراحی شود، زیرا نقاط ضعف و قوت هر فردی با فرد دیگر متفاوت می باشد. از این رو نمی توان یک برنامه ریزی ثابت را به همه داوطلبان توصیه کرد. برنامه ریزی سبب می شود تا کلیه فعالیت های درسی و غیر درسی داوطلب نظم پیدا کرده و از سردرگمی و بلاتکلیفی وی جلوگیری می کند.

در مسیر مطالعه برای کنکور، رعایت چند نکته می تواند نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد. برای مثال استفاده از منابع کنکور هنر که داوطلبان در سال های گذشته از مطالعه آن ها نتیجه گرفتند و یا شرکت در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزار می شوند، می توانند در آمادگی داوطلبان نقش موثری را ایفا کنند.

همچنین کمک گرفتن از مشاوران مجرب و متخصص بسیار موثر است زیرا یک مشاور خوب می تواند مسیر مطالعاتی داوطلب را مشخص نماید و متناسب با توانایی وی، برنامه مناسبی را برای مطالعه و تست زنی ارائه کند. تعداد سوالات کنکور هنر به تفکیک دروس در جدول زیر ارائه شده اند و داوطلبان می توانند با در نظر گرفتن تعداد آن ها و ضرایب هر یک از دروس، برنامه ریزی منسجم و هدفمندی را انجام دهند.

سوالات کنکور سراسری کنکور هنر 1402
نام درس تعداد سوالات زمان پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی 25 18
فرهنگ و معارف اسلامی 25 17
زبان عربی 25 20
زبان انگلیسی 25 20
درک عمومی ریاضی – فیزیک 30 40
درک عمومی هنر 30 25
خلاقیت تصویری و تجسمی 20 24
ترسیم فنی 20 26
خلاقیت موسیقی 20 20
خلاقیت نمایشی 20 13
خواص مواد 20 17

بهترین منابع کنکور سراسری هنر 1402

به دلیل آن که منابع کمک آموزشی موجود در بازار بسیار زیاد می باشد، ممکن است داوطلب برای تهیه بهترین منابع کنکور هنر دچار تردید شود. البته این نکته را فراموش نکنید که محتوای منابع کمک آموزشی موجود یکسان بوده، همه مباحث کتب درسی را به خوبی پوشش می دهند و تنها تفاوت آن ها، در شیوه ارائه و توضیح مباحث می باشد.

بنابراین توصیه می شود حتی الامکان برای هر یک از دروس فقط یک کتاب کمک آموزشی تهیه کنید و تسلط کامل بر روی آن داشته باشید. در جدول زیر لینک منابع اصلی و کمک درسی کنکور هنر 1402 قرار دارد که به شما این امکان را می دهد تا با بهترین کتب کمک آموزشی این آزمون آشنا شوید.

منابع کنکور سراسری هنر 1402
مشاهده منابع کنکور سراسری هنر 1402

(برای مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

آزمون عملی کنکور هنر 1402

پذیرش در برخی از رشته های هنر که در جدول زیر ذکر شده اند، نیازمند ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر و گذراندن موفقیت آمیز آن می باشد. در واقع علاوه بر رتبه کسب شده در کنکور سراسری 1402، نمره به دست آمده در آزمون عملی نیز برای پذیرش داوطلبان در این رشته ها تاثیرگذار خواهد بود.

لیست رشته های دارای آزمون عملی کنکور هنر 1402
ارتباط تصویری طراحی پارچه طراحی صحنه طراحی لباس
عکاسی کاردانی هنرهای تجسمی کتابت و نگارگری مجسمه سازی و نقاشی
طراحی صنعتی و ادبیات نمایشی ادبیات نمایشی بازیگری و نمایش عروسکی آهنگسازی
نوازندگی موسیقی ایرانی نوازندگی موسیقی جهانی

زمان ثبت نام

فرآیند نام نویسی در آزمون عملی هنر معمولا قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری می باشد و داوطلبان می توانند حداکثر در آزمون 2 مجموعه امتحانی شرکت کنند. زمان ثبت نام این آزمون برای سال 1402 هنوز مشخص نشده اما این فرآیند در سال گذشته در اوایل تیر ماه انجام شد که پیش بینی می شود، روند آن برای امسال نیز به همین منوال باشد. به محض انتشار هر گونه خبر، متن این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام

افرادی که واجد شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر هستند، می توانند پس از نام نویسی در سایت سازمان سنجش، در جلسه آن حضور یابند.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری”
 2. کلیک بر روی عبارت “اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر و علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی (آزمون سراسری 1402)”
 3. درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و ورود به سیستم
 4. اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون عملی کنکور هنر و پرداخت هزینه آن

نکته: زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر به طور معمول قبل از انتخاب رشته در حوالی مرداد ماه است.

پس از ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر و حضور در محل برگزاری آزمون، صلاحیت های عمومی و مهارت های عملی داوطلبان مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که نمره لازم در هر دو آزمون سراسری و عملی را کسب کرده باشند، پذیرش نهایی آن ها انجام می پذیرد. لازم به ذکر است هر داوطلب می تواند حداکثر 150 کد رشته را از دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر انتخاب کرده و در فرم انتخاب رشته خود وارد نماید. توجه داشته باشید در صورت عدم حضور به موقع برای شرکت در آزمون عملی، شانس پذیرش در رشته های دارای آزمون عملی را از دست خواهید داد.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402 تا چه تاریخی ادامه خواهد داشت؟

هنوز زمان دقیق انجام این فرآیند مشخص نشده است، اما به محض اعلام آن جزئیات از طریق این مقاله اعلام خواهد شد.

2- ثبت نام کنکور سراسری هنر 1402 از چه طریقی امکان پذیر است؟

فرآیند نام نویسی آزمون سراسری هنر از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می شود.

3- آیا همه رشته های کنکور سراسری هنر 1402 دارای آزمون عملی هستند؟

خیر، تنها تعدادی از آن ها که شامل ارتباط تصویری، طراحی پارچه، طراحی صحنه و... آزمون عملی دارند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۷۴ نظر

 1. سلام وقت بخیر من ۲۷سالم وکاردانی معماری دارم،سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم.میتونم کنکور سراسری هنر و زبان بدم ؟

 2. سلام من اولین سال که می خوام کنکور هنر بدم و شناختی ندارم .می خواستم بدونم که ازمون عملی قبل از کنکور سراسری هنر؟و اینکه من موقع ثبت نام فقط کنکور هنر رو علامت گزاری کردم این کافیه یا باید کار دیگه ایی هم انجام بدم؟؟

  • با سلام و درود، در صورت مجاز به انتخاب رشته شدن در دوره های روزانه و نوبت دوم، می بایست در آزمون عملی رشته مورد نظر شرکت نمایید.

 3. سلام من فارغ التحصیل علوم تجربی هستم میخواستم ببینم میشه که برا کنکور ۱۴۰۰ تنها کنکور هنر رو بدم یعنی تجربی رو ندم اصلا

 4. باسلام وقت بخیر…
  من ۲۶ سالمه رشته لیسانس طراحی صنعتی مکانیک هستم و ۹۶ هم فارغ‌التحصیل شدم … من الان موسیقی کار میکنم … می‌خوام بدونم با توجه به اینکه رشته‌ی من چیز دیگه ای هست میتونم در رشته هنر (موسیقی) در مقطع کارشناسی برای کنکور ثبت نام کنم؟؟؟

 5. سلام وقت بخیر ، میشه از طرق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد یا پیام نور رشته ی گرافیک رو به صورت کارشناسی پیوسته خوند ؟ اخرین مدرک من پیش دانشگاهی هست .

  • با سلام و درود، در صورت ارائه رشته مذکور در واحدهای دانشگاهی مورد نظر، منعی بابت ثبت نام نخواهید داشت.

 6. سلام میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای کنکور هنر بدم؟

  • با سلام، بله، شما مجاز به شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی هنر می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 7. سلام اگر دبپلم تربیت بدنی داشته باشم میتونم کنکور هنر بدم و موسیقی بیارم و یک جا شنیدم که میگن کسایی که دیپلم رسته های نظری دارند رو زود تر قبول میکنند این درسته یا نه؟

 8. سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته تجربی هستم و دوازدهم هستم
  ولی میخوام کنکور هنر بدم
  با توجه به اینکه رشته اصلیم هنر نبوده میتونم توی ازمون عملی موفق بشم ؟
  اخه هیچ پیش زمینه ای ندارم

  • با سلام و درود، کنکور هنر به صورت شناور بوده و اکثریت داوطلبان از رشته های دیگر می باشند لذا قبولی در آزمون عملی به توانایی های شخصی شما بستگی دارد.

 9. سلام وقتتون بخیر
  بنده یک ماه دیگه دیپلم حسابداریمو میگیرم
  و میخوام تو کنکور سراسری هنر شرکت کنم
  میخواستم بدونم امکانش هست ؟
  و اینکه برای ثبت نام تو کنکور سراسری هنر کی باید اقدام کنم؟
  به گمونم باید پارسال اقدام میکردم
  دیگه امکانش نیست ثبت نام کنم؟
  با تشکر از مشاور ایران
  نماز روزتونم قبول

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن مدرک دیپلم حسابداری، محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری هنر برای شما وجود ندارد. لازم به ذکر است با توجه به اینکه زمان ثبت نام کنکور به اتمام رسیده است، از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

 10. سلام
  برای کنکور عملی هنر همزمان با تئوری باید ثبت نام کرد؟

  • با سلام و درود، با توجه به زمان ثبت نام آزمون عملی در سال ۱۳۹۹، می بایست پس از شرکت در آزمون برای مرحله عملی در سایت سازمان سنجش جهت ثبت نام اقدام نمایید.

 11. سلام ببخشید تمدید میشه ثبت نام ؟؟؟

  • با سلام، زمان مجدد برای ثبت نام متقاضیان کنکور سراسری ۱۴۰۰، از تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ الی ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ می باشد.

 12. سلام
  یک سوال ، من شنیدم رشته های فنی هم میتونن شرکت کنن درسته؟

  • با سلام، در صورتی که شما مدرک دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶) را داشته باشید، مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشید.

 13. سلام ، من رشتم انسانیه
  موقع ثبت نام علاقه مندی به هنر رو زدم ، این ثبت نام فقط برای آزمون کتبی هنره یا برای عملی هم هست؟ ؟

  • با سلام و درود، در صورت شرکت در آزمون سراسری در صورتی که رشته انتخابی شما جزء رشته هایی باشد که دارای آزمون عملی می باشد پس از آزمون می بایست جهت شرکت در آن در موعد مقرر ثبت نام نمایید.

 14. با سلام و عرض ادب
  من فارغ التحصیل رشته ی امورمالی از دبیرستان کارودانش در سال ۸۱ هستم ولی بعد از چند سال در دانشگاه علمی کاربردی در رشته ی معماری شهری تحصیل کردم و مدرک کاردانی از دانشگاه علمی کاربردی دارم و برای مدرک کارشناسی معماری رو هم در یک موسسه اموزشی گرفتم .کنکور ۹۹ در رشته ی تجربی شرکت کردم و هنر رو هم جزو علامندی ها شرکت کردم و در دانشگاه قبول شدم و ثبت نام غیرحضوری انجام دادم اما تایید نشد و لغو شد ،گفتند باید حتما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشم یا دبیرستانم رو ۴ ساله گذرونده باشم .میخواستم بدونم الان با این شرایط میتونم کنکور هنر ۱۴۰۰ شرکت کنم یا باز هم به خاطر نداشتن مدرک پیش دانشگاهی حق ثبت نام در دانشگاه رو ندارم

  • با سلام و وقت بخیر، شما می توانید برای ثیت نام در کنکور سراسری، مدرک کاردانی خود را معادل مدرک پیش دانشگاهی کنید.

 15. سلام من رشته انسانی هستم امسال تازه میخوام دیپلم بگیرم
  من میتونم کنکور هنر بدم؟؟

 16. سلام من فنی خوندم ومیخام درکنکور سراسری هنر شرکت کنم باید کدسوابق تحصیلی داشته باشم یاخیر؟

 17. با سلام خدمت شما
  آیا دانش آموزان هنرستان فنی و کاردانش رشته شبکه کامپیوتر میتوانند در کنکور کاردانی زبان ۱۴۰۰ شرکت کنند ؟
  با تشکر

 18. سلام وقتتون به خیر
  ببخشید دانش آموزان فنی و کاردانش هم میتوانند در کنکور هنر و زبان شرکت کنند؟

 19. سلام ببخشید کنکور هر زیر گروه جداگانه هست ؟

  • با سلام، خیر، شما می توانید در کنکور هنر شرکت کنید و زمان اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته ی خود را بر اساس رشته های ارائه شده در هر زیر گروه، انجام دهید.

 20. سلام خسته نباشید

  ببخشید من میتونم دبیرستان گرافیک بتونم و کنکور هنر بدمینتون و برای دانشگاه سینما و کارگردانی بخونم؟

 21. سلام وقتتون بخیر من رشتم فنی حرفه ای هست و حسابداری خوندم میتونم کنکور هنر بدم و دانشگاه دولتی قبول شم؟

 22. سلام .من رشتم خاک شناسی در دانشگاه سراسری هستم ترم چهارم …آیا میتونم بدون انصراف کنکور هنر بدم؟ و بعد از قبولی یا مشخص شدن تکلیف آزمونم انصراف بدم؟ چون در هر دو صورت هزینه زیادی بابت انصراف باید پرداخت کنم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره های روزانه می بایست ابتدا انصراف خود را قطعی نمایند.

 23. سلام، من متولد ۶۸ هستم و کارشناسی نرم افزار هم دارم خواستم بدونم که واسه کنکور ۱۴۰۰ هنر، میتونم شرکت کنم؟ شرط سنی گذاشتن واسه کنکور یا نه؟!!

  • با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری، محدودیت سنی ذکر نشده است و شما مجاز به شرکت در کنکور می باشید.

 24. سلام خسته نباشید من دیپلم تجربیمو سال ۹۳ گرفتم.مقطع پیش دانشگاهیو نخوندم الان بعد چند سال تصمیم به ادامه تحصیلم گرفتم و میخوام کنکور هنر بدم.میخواستم بدونم با توجه به نداشتن مدرک پیش میتونم اقدامی کنم و اگر میشه در این مورد یکم راهنماییم می کنید

  • با سلام و درود، برای شرکت در کنکور هنر می بایست مدرک پیش دانشگاهی خود را ارائه دهید در غیر این صورت مجاز به شرکت در آزمون نمی باشید.

 25. سلام میخوام توی کنکور امسال شرکت کنم اما نمیدونم چطوری کارت کنکورم رو بگیرم و چه حوزه ای هستم..

  • با سلام و درود. شما می توانید کارت ورود به جلسه کنکور سراسری را از طریق سامانه سنجش آموزش کشور، دریافت نمایید. لازم به ذکر ایت که محل و زمان آزمون در کارت ورود به جلسه درج می شود.

 26. سلام بنده رشته ریاضی شرکت کردم در کنکور ۹۹ بعد زمان تغییر رشته هم تمام شده میخواستم ببینم میتونم کنکور هنر هم بدم آبا این امکان هست؟

 27. سلام من دانشجو روزانه ورودی ۹۸ هستم می‌خوام انصراف بدم و بعد کنکور زبان و هنر شرکت کنم میتونم هردو رو همزمان ثبت نام کنم؟ یعنی هم کنکور زبان بدم و هم کنکور هنر؟

  • با سلام،
   مطابق با قوانین وزارت علوم، شما منعی از جهت نام نویسی همزمان در آزمون سراسری در دو گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی نخواهید داشت.

 28. سلام خواستم بدونم که آیا برای آزمون عملی هنر بعضی رشته ها باید به تهران برویم با این شرایط کرونا ک الان برقراره و در چه تاریخی برگزار میشه ؟

 29. سلام.من لیسانس it دارم میتونم برای فوق کنکور هنر بدم .چ سرفصلهایی رو باید بخونم .زمانش کی هست؟

 30. با سلام من میخوام کنکور کارشناسی رشته بازیگری بزنم ولی نامی از رشته بازیگری نزده چه رشته ای انتخاب کنم که بازیگری باشه؟؟

  • با سلام. شما برای ورود به رشته بازیگری از طریق کنکور گروه آزمایشی هنر می بایست وارد شوید و رشته بازیگری در زیر گروه ۴ هنر قرار دارد.

 31. سلام،میخواستم بدونم میشه کنکور تحربی داد و در انتخاب رشته تاتر و موسیقی هم زد یا حتما حتما باید کنکور هنر رو بدیم؟لطفا سریع جواب بدین ممنون

  • با سلام. شما می بایست از طریق کنکور سراسری گروه آزمایشی هنر رشته های تئاتر و یا موسیقی را انتخاب کنید ، رشته های ذکر شده از طریق کنکور تجربی ارائه نمی شوند.

 32. سلام
  از تاریخ ثبت نام کنکور گذشته آیا الان هم امکانش هست ثبت نام کنیم یا راه های دیگه ای برای شرکت در کنکوروجود داره لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام. با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش که در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۲۵ منتشر شد مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات تمدید خواهد شد که زمان دقیق و نحوه انجام آن در هفته آخر اردیبهشت ماه اطلاع رسانی می شود.

 33. سلام من سال دهم تجربی هستم میخوام وقت کنکور کنکور هنر بدم.امکان پذیر هست که دیپلم تجربی بگیرم هنر امتحان بدم تابستونا رو هنر کار کنم.ریسکش بالا نیست؟؟

  • با سلام ، شما با دارا بودن مدرک دیپلم علوم تجربی مشکلی ازلحاظ ثبت نام و شرکت در کنکور هنر نخواهید داشت ، و در صورتی که با برنامه ریزی صحیح و تهیه منابع مناسب ، مطالعه و تلاش مستمر داشته باشید ، می توانید رتبه لازم برای ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را به دست آورید . پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به برنامه ریزی کنکور هنر مراجعه نمایید .

 34. با سلام . فرید ماهیجانی هستم از سنندج . علاقه ی بسیاری به موسیقی دارم. الان پایه دهم رشته ی کامپیوتر هستم.آیا میتوانم در کنکور هنر شرکت کنم؟.

  • با سلام.
   بر اساس شرایط حال حاضر شما با دیپلم نظام جدید مجاز به شرکت در یکی از آزمون های هنر و زبان انگلیسی ( به عنوان رشته شناور ) هستید، و مانعی بابت شرکت در آزمون وجود ندارد.

 35. سلام خستە نباشید، ببخشید برای منی کە دیپلمم رو با نظام قدیم گرفتم آزمون کنکور نظام قدیم انجام میشە یا جدید؟

 36. با سلام . میخواستم ببینم من که ازمون کنکور ۹۷ رو خوب ندادم باید هنوز که مشخص نشده هیچی ۶۰ تومن پول بریزم واسه ازمون عملیش ؟؟ شاید اصلا من مجاز به انتخاب رشته هم نشدم اونوقت چی

 37. سلام وقت بخیر.زمان ثبت نام کنکور هنر۹۷چه زمانی هست ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام. کنکور هنر هم در کنار کنکور های آزمایشی دیگه ثبت نام و برگزار میشه.یک دوره ثبت نام کنکور ۹۷ از ۱ الی ۱۱ بهمن انجام شد اما مجددا امکان ثبت نام وجود داره و میتونید از ۱۳ الی ۱۶ اسفند ثبت نامتون رو انجام بدید.موفق باشید.

دریافت مشاوره پیج کنکور