جمعه , شهریور ۳۱ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
شماره تماس از طریق تلفن ثابت -9099072938
خانه / انتخاب رشته / آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

بررسی شرایط پرستاری بدون آزمون

پرستاری بدون کنکور
پرستاری بدون کنکور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پرستاری بدون کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

در رابطه با رشته پرستاری که طرفداران بسیاری دارد و هر ساله شاهد رقابت بسیاری از داوطلبان رشته تجربی برای قبولی در رشته پرستاری هستیم لازم است بگوییم که این رشته از شاخه های علوم پزشکی محسوب می شود که نقش مراقبت از بیماران را بر عهده دارد. اما در این میان، یکی از سوالاتی که برای بسیاری از داوطلبان علاقمند به رشته پرستاری مطرح می شود این است که آیا امکان تحصیل در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور وجود دارد یا خیر؟ لازم دانستیم سوال شما داوطلبان را در این مقاله به طور اختصاصی مورد بررسی قرار دهیم.

با توجه به علاقه بسیاری از داوطلبان جهت تحصیل در رشته پرستاری،شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در دانشگاه هایی چون دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه های تهران شعبه پردیس کیش بوده ایم که آمادگی خود را جهت پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور اعلام کرده اند.اما در صورتی که خواستار تحصیل بدون کنکور در رشته پرستاری هستید لازم است از شرایط و ضوابط مرتبط با آن مطلع باشید.

مدارک لازم جهت پذیرش متقاضیان در مقطع کاردانی رشته پرستاری به صورت بدون کنکور 

1-دارا بودن حداقل  18 سال سن و حداکثر ۲۴سال تمام (با احتساب خدمت سربازی 26 سال)

2- ارائه گواهی سلامت به منظور عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی

3-ارائه اصل گواهی تائید شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه در صورت تقاضای استفاده از سهمیه ایثارگران

4-رضایت همسر در صورت تاهل

5- شرط بومی بودن. داوطلبان نظام جدید می بایست یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی ،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند.ضمن اینکه در سال جاری محل اخذ دیپلم هم به عنوان استان بومی محسوب می شود.

6-شرکت در این دوره ها به عنوان تحصیل مجدد به شمار می رود یعنی دانش آموخته ی کاردانی، کارشناسی پیوسته ،کارشناسی ناپیوسته ،کارشناسی ارشد و دکترای عمومی تنها در صورت پرداخت شهریه ی مربوطه امکان شرکت در دوره را  خواهند داشت در غیر این صورت امکان شرکت در این دوره ها برای داوطلبان وجود نخواهد داشت .

7- ارائه تقاضای کتبی و درخواست ثبت نام، تصویر آخرین مدرک تحصیلی(کارنامه تحصیلی دیپلم نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی)، اصل و فتوکپی تمام صفحات شناسنامه و درصورت دارابودن توضیحات، ضمیمه نمودن تصویر صفحه آخر شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، ۶ قطعه عکس ۴×۳ به همراه مشخصات درج شده پشت آن ، تائید بومی بودن و مقبولیت اجتماعی، طبق نامه شورای اسلامی شهر و یا روستا تحت نظر آموزش و کمیته پذیرش

8-موفقیت در مرحله بررسی سوابق تحصیلی و مصاحبه توسط کمیته پذیرش. شما داوطلبان می بایست جهت پذیرش آمادگی لازم را برای مصاحبه بدست آورید.برای مثال اشراف کامل بر ویژگی های خود و همچنین دلیل انتخاب رشته مورد نظر،میزان علاقه به این رشته و هدف از انتخاب شغل و…از جمله مواردیست که مورد بررسی قرار می گیرد و باید تسلط کامل را در این خصوص بدست آورید.

آیا تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد امکان پذیر است ؟

در پاسخ به این سوال که آیا تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد امکان پذیر است یا خیر؟ به اطلاعتان می رسانیم که پاسخ مثبت است. اما توجه داشته باشید که تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای داوطلبان دارای شرایط استعداد درخشان صورت می پذیرد.

شرایط فارغ التحصیلی متقاضیان رشته پرستاری بدون کنکور

1-داوطلبان پذیرفته شده ملزم به ارائه تعهد به دانشگاه محل قبولی خود که 3 برابر مدت تحصیل آنها می باشد، خواهند بود. (البته این شرط مشمول شهریه پردازان دوره فراگیر نمی شود).

2- مدرک اعطا شده به داوطلبان پس از پایان دوره ی تحصیلی مستقیما  از دانشکده علوم پزشکی صادر خواهد شد.

3- داوطلبان پس از پایان دوره تعهد خدمت امکان ادامه تحصیل را خواهند داشت.

شرایط پذیرش استعداد درخشان برای پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

نحوه رتبه بندی و پذیرش افراد واجد شرایط استعداد درخشان به این صورت است که مرکز سنجش وزارت بهداشت بر اساس اولویت از بالاترین امتیاز(امتیاز مربوطه توسط دانشگاه اعلام می شود) اقدام به پذیرش افراد متقاضی البته در صورت داشتن ظرفیت می نماید. همچنین در صورتی که امتیاز دو یا چند نفر کاملا یکسان باشد، معدل متقاضیان در رتبه بندی آنها لحاظ خواهد شد.

رشته محل هم از دیگر عوامل موثر در پذیرش متقاضیان خواهد بود.به عنوان مثال در صورتی که دانشگاه علوم پزشکی تهران بخواهد اقدام به پذیرش 2 تن از دانشجویان در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد نماید، فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران که خواستار تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد هستند حتی اگر امتیاز آنها پایین تر باشد باز هم در اولویت خواهند بود. دانشجویان در صورت نداشتن تداخل می توانند در آزمون ارشد رشته علوم پرستاری نیز ثبت نام نمایند.

نحوه ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد

در صورتی که خواستار ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد هستید می بایست ضمن همراه داشتن مدارک به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود مراجعه نمایید.زمان این کار معمولا 1 یا 2 ماه پیش از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت خواهد بود که قبل از آن مرکز سنجش آن را اعلام خواهد کرد.اما در خصوصتاریخ اعلام نتایج کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور به اطلاعتان می رسانیم که این تاریخ همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت مانند رشته پرستاری و سایر رشته ها اعلام خواهد شد.

ضمن اینکه نحوه پذیرش داوطلبان در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ها متغیر می باشد. به عنوان مثال اگر در رشته پرستاری، چند دانشگاه علوم پزشکی از طریق آزمون ارشد وزارت بهداشت، دانشجوی پرستاری پذیرش می کنند، معمولا 1 یا 2 نفر را علاوه بر افراد سهمیه آزاد، به صورت بدون کنکور و براساس اعلام اسامی آنها از سوی مرکز سنجش وزارت بهداشت، پذیرش خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پرستاری بدون کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 هر ساله مرحله ی انتخاب …

۷۹ نظر

 1. سلام من میخوام رشته پرستاری بخونم ولی بدون ازمون …نمیدونم کدوم دانشگاه و کدوم شهر ؟

  • سلام امکانش هست منتها باید سرجلسه کنکور حضور داشته باشید امانتیجه کنکورتون اهمیتی نداره و در اکثر استان ها هم ارائه میشود.

 2. یا سلام و خسته نباشید من علاقه زیادی به رشته پرستاری پیدا کردم اما رشته علوم انسانی و مدرک کارشناسی اقتصاد بازرگانی را دارم آیا این امکان را دارم رشته تجربی بخوانم و پرستاری ادامه تحصیل بدهم

  • سلام.بله امکانش هست. اگر به عنوان مثال روازنه تحصیل کرده بودید در صورت قبولی مجدد در روزانه باید هزینه پرداخت کنین.در غیر اینصورت میتوانید رایگان تحصیل کنید.

 3. سلام من فوق لیسانس ریاضی کاربردی دارم الان دوس دارم پرستاری بدون کنکور بخونم و واقعا هم علاقه دارم.۲۸ سالمه.باید چیکار کنم؟با وت

  • سلام پرستاری بدون آزمون شرایطی دارد از جمله سن زیر ۲۵ سال. اما میتونید از طریق کنکور سراسری در دانشگاه آزاد یا دولتی با مقداری مطالعه به راحتی پذیرفته شوید.

 4. سلام خسته نباشید من لیسانس زیست دارم امسال باز کنکور شرکت کردم میخام پرستاری بخونم اینکه میگید تو بعضی از شهرها فقط باید تو کنکور شرکت کنید بعد به راحتی میرید کدوم شهرهاست ؟؟و اینکه من متاهل هستم تهران زندگی میکنم اگه هر شهری قبول بشم ایا به من انتقالی میدن به تهران؟؟

  • سلام یعنی ملاک انتخاب رشته های پیراپزشکی بدون آزمون فقط حضور سرجلسه آزمون هست و رتبه کنکوری شما مهم نیست اما معدل کتبی نهایی شماباید بالای۱۵ باشد و سن زیر۲۵ سال باشد و اینکه پذیرش فقط بصورت بومی انجام میشود.

 5. کجا باید مراجعه کرد برای ثبت نام و این چیزا؟

 6. سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و ۳۰ ساله هستم امکانش هست تو رشته پرستاری شرکت کنم
  از سهمیه ایثارگران میتونم استفاده کنم ؟و اینکه بدون کنکور یا کنکور
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام ازجمله شرایط رشته پرستاری بدون آزمون سن زیر۲۵ سال میباشد ولی از طریق کنکور سراسری میتوانید دانشجوی این رشته شوید و از سهمیه خودتان هم استفاده کنید.

 7. سلام خسته نباشین. من به چند تا ازاین مشاورها زنگ زدم چندبار پرسیدم پرستاری بدون کنکور تو دانشگاه پیراپزشکی با تعهد و شرایطی که گذاشتن هست یا نه ولی همشون فقط گفتن نه که نه‌. ولی تو کل سایت ها نوشتن هست و امسال ۹۶ هم نوشتن هست. واقعا نمیفهمم چرا میگن نیست‌. حالا بالاخره هست یا نه؟مشاورا درست جواب نمیدن.
  ازکجا میشه مطمعن شد؟ لطفا جواب بدین.

  • سلام بله پرستاری بدون ازمون هست برای اطمینان میتوانید به دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری ۹۵ قسمت رشته های پیراپزشکی صرفا براساس سوابق تحصیلی مراجعه کنید.

 8. سلام.من کنکور دادم ولی برام جای تعجبه که شما میگین پرستاری براساس شرط معدل هست.ایا طرح جدید امساله؟ و اینکه معدل کتبی من ۱۶.۴۳ و معدل کل من ۱۸.۸۴ هست.امکان قبولی در استان خوزستان هست؟

  • سلام خیر پارسال هم این موضوع برقرار بود که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری تحت عنوان رشته های پیراپزشکی صرفابراساس سوابق تحصیلی مشخص شده بود وامسال هم گذاشته میشود.
   شانس پذیرش دارید.

 9. سلام میشه بگید کدوم دانشگاها پذیرش بدون آزمون پرستاری رو دارند؟

 10. سلام من دیبلم فنی دارم اما مدرک بیش تجربی هم دارم کنکور شرکت کردم اگه بخوام بدون ازمون برستاری برم من که معدل نهایی ندارم ج کنم

 11. سلام خسته نباشید من امسال کنکورانسانی دادم ولی میخام پرستاری داشنگا آزاد برم ایا بدون کنکور داره براپرستاری یانه اگ میشه جوتب بدید ممنون میشم

  • سلام.دانشگاه آزاد پرستاری بدون کنکور ارائه نمیده.باید در کنکور شرکت کنید و از طریق رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه علوم پزشکی وارد دانشگاه بشید

 12. سلام
  من امسال در کنکور رشته تجربی ثبت نام کرده ولی شرکت نکردم
  امکان انتخاب رشته در دانشگاه آزاد( رشته پرستاری)برای من وجود دارد؟
  بنده از سهمیه ایثارگران برخوردارم
  با تشکر

 13. سلام.من دیپلم برق(فنی) دارم.خواستم پرستاری بخونم میگن کنکور سراسری رو با دیپلم فنی نمیشه شرکت کرد حتما باید دیپلم نظری+پیش باشه
  خواستم دیپلم نظری رو بخونم گفتن باید پایان خدمت یا برگه سبز بگیری.رفتم نظام وظیفه میگه تا دانشگاه ثبت نام نکنی برگه سبز نمیدیم
  حالا سواله من اینه اگه دانشجو باشم.میتونم دیپلم نظری رو همزمان بخونم؟بعد اینی که بدون کنکوره(پرستاری) با دیپلم فنی میشه شرکت کرد یا تنها راهی که بتونم این رشته رو بخونم بعد از تموم کردن خدمته؟خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • سلام شما برای پیراپزشکی بدون آزمون حتما باید دیپلم نظری و پیش دانشگاهی داشته باشید.
   بله همزمان میتونید دیپلم نظری رو بگیرید مشکلی نیست.

 14. اینا همش دروغه نمیدونم چرا مردم رو میزارین سر کار واقعا هدفتون چیه ……از هرمسئولی میپرسم میگه محااااله پیراپزشکیا بدون کنکور باشه تموم شماره تماساتونم که یا نمیگیره یا جواب نمیدین یا میگه اشتباس تغییر کرده….

  • سلام دوست گرامی شما میتوانید به دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و قسمت پیراپزشکی صرفا براساس سوابق تحصیلی را کامل مطالعه کنید.
   شما باید از خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷ تماس بگیرید دوستان ما از ۸ صبح الی ۱۲ شب پاسخگو هستن.

 15. سلام معدل چقدر تاثیر گزار است در این نوع پذیرش من معدل کتبی دیپلمه و پیش دانشگاهیم زیر ده شدم آیا میتونم قبول بشم تو پرستاری صرفا بر اساس سوابق تحصیلی؟؟؟؟

 16. سلام میخواستم بدونم برای قبولی در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور حداقل چه معدل کتبی لازم هستش؟؟؟مثلا برای هوشبری یا اتاق عمل

 17. سلام من معدل کتبیم ۱۴ شده معدل کل ۱۶٫هیچجوره نمیتونم بدون کنکور پرستاری بخونم؟؟؟؟

 18. سلام خسته نباشید آیا با رتبه ۳۰هزار امکان قبولی در رشته پرستاری یا مامایی هست؟

 19. سلام هوشبری هم بدون کنکور میشه خوند؟من که معدل کتبیم زیر ۱۵هست چی؟

  • سلام. می تونید تو طرح ترمیم معدل که از طریق اداره آموزش و پرورش انجام میشه معدلتون رو بهتر کنید. اما در نظر داشته باشید که این رشته ها نیازمند داشتن شرایط دیگه ای هم هستن که باید دارا باشید.

 20. سلام.من دیپلم فنی دارم و مدرک کارشناسی اش رو گرفتم.الان هم پیش تجربی رو گرفتم و میخوام پرستاری بخونم.آیا با توجه به مدرک دانشگاهیم میتونم بدون کنکور شرکت کنم یا نیاز به دیپلم تجربی دارم؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • سلام. برای رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور نیازه که شما دیپلم نظری با شرط معدل کتبی بالا داشته باشید. متاسفانه دیپلم شما نظری نیست و چنین امکانی رو ندارید ولی میتونید تو کنکور تجربی شرکت کنید.

 21. سلام. میخواستم بدونم شهر زنجان هم پذیرش تو رشته پرستاری بدون کنکور رو داره؟ من بقیه شرایطی ک گفتیدو دارم.

 22. چطور میتونیم پرستاری بدون ازمون قبول شیم؟
  با معدل ۱۸ امکانش هس؟
  چه دانشگاه هایی پذیرش پرستاری بدون ازمون دارند؟؟

  • سلام. پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی از طریق دانشگاه های دولتی انجام میشه که شرایطش رو باید داشته باشید. اگر این معدل، معدل کتبی دیپلم شماست و درصورت دارا بودن شرایط دیگه پذیرش این رشته ها، میتونید یکی از پیراپزشکیهای بدون کنکور رو بخونید. اما در نظر بگیرید که امسال پرستاری بدون کنکور ارائه نشده بود اما بعضی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تو بعضی شهرها ارائه شده بودن. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پذیرش این رشته ها، با مشاورین ایران مشاوره تماس بگیرید.

 23. منظورتون از معدل,همون معدل کتبی نهایی دیپلمه؟؟؟
  خب اگه اینظوره من این معدلم ۱۸٫۱۶ بود.سنمم ۱۹ ساله.
  میتونم پرستاری ایلام قبول شم بر اساس سوابق؟
  مثه دانشگاه پردیسه؟ ینی باید هزینه پرداخت کنیم؟
  واقعا ممنون میشم اگه جواب بدید

 24. سلام من ۳۳ سالم از اردبیل
  کنکور شرکت کردم متاسفانه نمره خیلی بد شد نمیتونم در پرستاری شرکت کنم
  آیا بدون آرمون می تونم در رشته پرستاری شرکت کنم
  با تشکر

  • سلام. رشته های پیراپزشکیهای بدون کنکور شرایط سنی دارن. متاسفانه شما شرایط سنی مورد نیازشو ندارید. البته پرستاری بدون کنکور امسال ارائه نشد. ولی بعضی رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور تو بعضی شهرها ارائه شدن.

 25. سلام با رتبه ۲۲هزار منطقه ۲ میشه پرستاری ازاد سنندج قبول شد؟

 26. سلام ببخشید رتبه منطقه ۳ من ۱۵هزار است و رتبه کشوری ۶۴ هزار آیا میتوانم رشته پرستاری در دانشگاه آزاد کرج،تهران ،قزوین یا زنجان قبول بشم؟

 27. موسی الرضا شهیدی

  سلام من کاردان فوریتهای پزشکی هستم ۱۴سال است که در بیمارستان به عنوان نرس انجام وظیفه میکنم میخام کارشناسی پرستاری بخونم بدون آزمون

 28. با رتبه ۱۰هزاردر سهمیه ۵%ی . میتونم پرستاری قبول شم؟ مازاد ایلام؟ اصن دولتی میتونم قبول شم؟ ماکزیمم نمره کل زیر گروه هام ۶۹۱۶ ه. توروخدا اگه کسی میدونه جواب بده

 29. سلام خسته نباشین
  (سلام من ۳۳ سالم از اردبیل
  کنکور شرکت کردم متاسفانه نمره خیلی بد شد نمیتونم در پرستاری شرکت کنم
  آیا بدون آرمون می تونم در رشته پرستاری شرکت کنم
  با تشکر)
  بخاطر سنم باید سال بعد دوباره کنکور بدم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 30. سلام من امسال کنکور نجربی دادم و میخوام پرستاری ازاد برم
  میخوام بدونم چجوری باید انتخاب رشته کنم؟؟؟
  شهرش هم مهم نیست

 31. سلام ببخشید معدل کتبی من ١٣میتونم بخونم
  در ضمن رشته تحصیلی من انسانی بوده
  ؟؟

  • سلام. متاسفانه خیر. باید معدل کتبی بالاتری داشته باشید. برای افزایش معدل میتونید تو طرح ترمیم معدل که از سوی آموزش و پرورش انجام میشه شرکت کنید.

 32. سلام.وقت بخیر
  کدوم دانشگاه بدون کنکور پرستاری میگیره؟میگن همچین چیزی امکان نداره.توروخدا راهنمایی کنین

 33. سلام میشه بگین دقیقا تو کدوم قسمت از سایت سازمان سنجش برم برای ثبت نام بدون کنکور پرستاری؟

  • سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تو دفترچه سراسری تجربی ارائه میشن. مثلا امسال تو صفحه ۱۲۳ دفترچه تجربی اومده بودن که پرستاری جز اونا نبود.

 34. سلام خسته نباشید من هم سرجلسه کنکور بودم هم معدل کتبی دیپلمم بالای۱۵هست و ۱۹سالمه….میخواستم شرکت کنم اما نمیدونم چجوری و چ تاریخی و ب کجا برم…از هرکسی ام میپرسم میگه اصن امکان نداره چون سراسری مجاز نشدی و رتبت به قبولی پرستاری آزاد نمیرسع…و اینک ورودی مهر هست؟؟و مدرکش فوق دیپلم حساب میشه؟یا لیسانس؟و میدونید آزاد پیشوا هم داره یا ن؟

  • سلام. شرایط دیگه ای هم داره که اگه دارا باشید و اگه تو انتخاب رشتتون کد مربوط به این رشته ها که تو صفحه ۱۲۳ دفترچه تجربی هست رو انتخاب کرده باشین شانسشو داشتین. بله مدرکش فوق دیپلمه و برای ادامه تحصیل باید کنکور کاردانی به کارشناسی بدید. آزاد پیشوا نداره. تو بعضی دانشگاه های سراسری ارائه میشه.

 35. سلام من میخوام ثبت نام کنم بایدچکارکنم

 36. سلام
  من ۲۳ سالمه و رتبه کنکور ۹۶ ام شده ۶۲۰۰۰ کشوری در زیرگروه یک می خواستم بدونم امکان داره پرستاری دولتی هر شهری باشه مهم نیست قبول شم؟
  معدل کتبی من ۱۴/۹۸ با این حال میتونم پرستاری بدون کنکور قبول شم؟
  ولی توی دفترچه انتخاب رشته اسمی از این رشته برده نشده میشه بگیده چجوری میتونم ثبت نام کنم؟
  لطفا جواب من رو بدید با سپاس فراوان

  • سلام. برای دانشگاههای دولتی، رتبه در سهمیه مهمه. و رتبه ای که شما گفتید کشوریست.
   امسال متاسفانه پرستاری بدون کنکور ارائه نشده و امکان ورود به دانشگاه از این طریق رو برای امسال ندارید.

 37. سلام من دانشجو پیام نور رشته روانشناسیم میخواستم پرستاری بدون کنکور شرکت کنم امکانش هست
  کنکور سراسریم ندادم .
  یکی از دانشگاهای اذاد اصفهان

 38. سلام
  ببخشید هرچند زنگ میزنم میگه شماره اشتباه هستش چکااااار کنم؟؟؟از شهرستان زنگ میزنم

  • سلام دوست عزیز.مخابرات بعضی از شهرستانها اجازه دسترسی به خطوط مشاوره رو بستن و برای رفع این مشکل باید به مخابرات مراجعه کنید. و همینطور از خطوط ثابت باید تماس بگیرید و نه موبایل. موفق باشید.

  • سلام. مشکل از مخابرات منطقتون هست که اجازه دسترسی به خطوط مشاوره رو بسته. و برای حل این مشکل باید به مخابرات منطقه مراجعه و درخواست بدید که این خطوط رو فعال کنن.

 39. سلام لیسانس علوم تربیتی دارم ۲۸سالمه بادیپلم علوم انسانی میشه کنکوردانشگاه ازادباازمون رشته پرستاری یاپیراپزشکی شرکت کرد؟؟؟ازکرمانشاه پیام میدم برای ثبت نام کنکوردانشگاه ازادبایدب کجامراجعه کنم ازکی ثبت نام شروع میشه؟؟

 40. سلام برای قبولی در رشته علوم تغذیه دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران چه ترازی لازم است?
  ممنون

 41. باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من لیسانس مهندسی صنایع دارم میتوتم توی ازمون کارشناسی ارشد پرستاری یا پزشکی شرکت کنم
  ممنون میشم پاسخ بدین

 42. سلام اگه یکی از دروس پیش دانشگاهیرو پاس نکرده باشیمم امکان ثبت نام هست؟و اینکه هزینه حدودیش چقدره و هنوزم مهلت داره؟

 43. سلام من کنکورتجربی۹۶شرکت کردم.اگه بخوام بدون کنکورپرستاری بخونم بایدچکارکنم؟
  هزینش چندمیشه؟روزانه اس؟
  ممنون ازراهنمایتون منتظرجوابتونم

  • سلام دوست عزیز کد رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور هم در دفترچه ی انتخاب رشته ی سراسری ۹۶ قید میشه و باید تا تاریخ تعیین شده نسبت به انتخاب این کد رشته ها اقدام میکردین . و لازمه بدونید امسال پرستاری اصلا ارائه نشده بود . اگر نیازمند اطلاعات بیشتری هستید با ایران مشاوره تماس بگیرین . موفق باشین .

 44. سلام و عرض خسته نباشید : خواستم چندتاسوال ضروری ازتون بپرسم لطفا جواب بدید ۱- من امسال میرم چهارم یعنی پیش دانشگاهی در رشته تجربی و نظام قدیم هستم و باید کنکور ۹۷ شرکت کنم … میخواستم بدونم بدون کنکور رشته پرستاری یا هوشبری یا اتاق عمل میتونم برم ؟ ۲-شرایطش چیه چون متوجه شرایطش نشدم به جز محدوده سنی که ۱۸ رو دارم و معدل کل سومم ۱۵/۳۰ چهارمم مطمینم تا ۱۶ میرسونم ولی بقیه شرایطو متوجه نشدم اگه میشه بهد ایمیلم بفرستید ۳-خواستم بدونم که کجا و چجوری باید ثبت نام کنم ؟ این که واسه بقیه توضیح دادید که تو دفترچه سراسری منظورتون زمان اعلام نتایج بمون دفترچه میدن یا اینکه سر جلسه کنکور باید پیداش کنیم ؟ بعد شهریه حدودا چقدر هست ؟ لطفا ج بدید خیلی ضروریه دعاتون میکنم .

  • سلام. جواب سوالهاتون خیلی طولانیه. برای آگاهی از شرایطش با ایران مشاوره تماس بگیرید چون مواردی که تو سایت گذاشتیم رو باید تک تک توضیح بدیم. در مورد سوالهای بعدیتون، بله شما در صورتی که اون شرایطو داشته باشید و تو شهر شما ارائه بشه میتونید بدون کنکور یکی از این رشته ها رو بخونید. فقط توجه داشته باشید که باید حتما تو شهر بومی خودتون ارائه بشه. و اینکه تو شهر شما ارائه بشه یا نه تا زمان اومدن دفترچه ۹۷ مشخص نمیشه. سوال سومتون، شما باید تو کنکور تجربی ثبت نام کنید و موقع انتخاب رشته کد مربوط به اون رشته رو که تو دفترچه اومده، تو انتخاب رشته خودتون که بعد از کنکور و تو مرداد ماهه انتخاب کنید. شهریه هم معادل با شبانه اون رشته تو اون دانشگاه در صورت قبول نکردن تعهد خدمت هست. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید تماس بگیرید چون واقعا فرصت نمیشه که بیشتر از این توضیح بدم. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*