سه شنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

بررسی شرایط پرستاری بدون آزمون

پرستاری بدون کنکور
پرستاری بدون کنکور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پرستاری بدون کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

در رابطه با رشته پرستاری که طرفداران بسیاری دارد و هر ساله شاهد رقابت بسیاری از داوطلبان رشته تجربی برای قبولی در رشته پرستاری هستیم لازم است بگوییم که این رشته از شاخه های علوم پزشکی محسوب می شود که نقش مراقبت از بیماران را بر عهده دارد. اما در این میان، یکی از سوالاتی که برای بسیاری از داوطلبان علاقمند به رشته پرستاری مطرح می شود این است که آیا امکان تحصیل در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور وجود دارد یا خیر؟ لازم دانستیم سوال شما داوطلبان را در این مقاله به طور اختصاصی مورد بررسی قرار دهیم.

با توجه به علاقه بسیاری از داوطلبان جهت تحصیل در رشته پرستاری،شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در دانشگاه هایی چون دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه های تهران شعبه پردیس کیش بوده ایم که آمادگی خود را جهت پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور اعلام کرده اند.اما در صورتی که خواستار تحصیل بدون کنکور در رشته پرستاری هستید لازم است از شرایط و ضوابط مرتبط با آن مطلع باشید.

مدارک لازم جهت پذیرش متقاضیان در مقطع کاردانی رشته پرستاری به صورت بدون کنکور 

1-دارا بودن حداقل  18 سال سن و حداکثر ۲۴سال تمام (با احتساب خدمت سربازی 26 سال)

2- ارائه گواهی سلامت به منظور عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی

3-ارائه اصل گواهی تائید شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه در صورت تقاضای استفاده از سهمیه ایثارگران

4-رضایت همسر در صورت تاهل

5- شرط بومی بودن. داوطلبان نظام جدید می بایست یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی ،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند.ضمن اینکه در سال جاری محل اخذ دیپلم هم به عنوان استان بومی محسوب می شود.

6-شرکت در این دوره ها به عنوان تحصیل مجدد به شمار می رود یعنی دانش آموخته ی کاردانی، کارشناسی پیوسته ،کارشناسی ناپیوسته ،کارشناسی ارشد و دکترای عمومی تنها در صورت پرداخت شهریه ی مربوطه امکان شرکت در دوره را  خواهند داشت در غیر این صورت امکان شرکت در این دوره ها برای داوطلبان وجود نخواهد داشت .

7- ارائه تقاضای کتبی و درخواست ثبت نام، تصویر آخرین مدرک تحصیلی(کارنامه تحصیلی دیپلم نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی)، اصل و فتوکپی تمام صفحات شناسنامه و درصورت دارابودن توضیحات، ضمیمه نمودن تصویر صفحه آخر شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، ۶ قطعه عکس ۴×۳ به همراه مشخصات درج شده پشت آن ، تائید بومی بودن و مقبولیت اجتماعی، طبق نامه شورای اسلامی شهر و یا روستا تحت نظر آموزش و کمیته پذیرش

8-موفقیت در مرحله بررسی سوابق تحصیلی و مصاحبه توسط کمیته پذیرش. شما داوطلبان می بایست جهت پذیرش آمادگی لازم را برای مصاحبه بدست آورید.برای مثال اشراف کامل بر ویژگی های خود و همچنین دلیل انتخاب رشته مورد نظر،میزان علاقه به این رشته و هدف از انتخاب شغل و…از جمله مواردیست که مورد بررسی قرار می گیرد و باید تسلط کامل را در این خصوص بدست آورید.

آیا تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد امکان پذیر است ؟

در پاسخ به این سوال که آیا تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است یا خیر؟ باید بدانید که پاسخ مثبت است اما توجه داشته باشید که تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای داوطلبان دارای شرایط استعداد درخشان صورت می پذیرد.

شرایط فارغ التحصیلی متقاضیان رشته پرستاری بدون کنکور

1-داوطلبان پذیرفته شده ملزم به ارائه تعهد به دانشگاه محل قبولی خود که 3 برابر مدت تحصیل آنها می باشد، خواهند بود. (البته این شرط مشمول شهریه پردازان دوره فراگیر نمی شود).

2- مدرک اعطا شده به داوطلبان پس از پایان دوره ی تحصیلی مستقیما  از دانشکده علوم پزشکی صادر خواهد شد.

3- داوطلبان پس از پایان دوره تعهد خدمت امکان ادامه تحصیل را خواهند داشت.

شرایط پذیرش استعداد درخشان برای پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

نحوه رتبه بندی و پذیرش افراد واجد شرایط استعداد درخشان به این صورت است که مرکز سنجش وزارت بهداشت بر اساس اولویت از بالاترین امتیاز(امتیاز مربوطه توسط دانشگاه اعلام می شود) اقدام به پذیرش افراد متقاضی البته در صورت داشتن ظرفیت می نماید. همچنین در صورتی که امتیاز دو یا چند نفر کاملا یکسان باشد، معدل متقاضیان در رتبه بندی آنها لحاظ خواهد شد.

رشته محل هم از دیگر عوامل موثر در پذیرش متقاضیان خواهد بود.به عنوان مثال در صورتی که دانشگاه علوم پزشکی تهران بخواهد اقدام به پذیرش 2 تن از دانشجویان در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد نماید، فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران که خواستار تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد هستند حتی اگر امتیاز آنها پایین تر باشد باز هم در اولویت خواهند بود. دانشجویان در صورت نداشتن تداخل می توانند در آزمون ارشد رشته علوم پرستاری نیز ثبت نام نمایند.

نحوه ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع ارشد

در صورتی که خواستار ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد هستید می بایست ضمن همراه داشتن مدارک به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود مراجعه نمایید.زمان این کار معمولا 1 یا 2 ماه پیش از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت خواهد بود که قبل از آن مرکز سنجش آن را اعلام خواهد کرد.اما در خصوصتاریخ اعلام نتایج کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور به اطلاعتان می رسانیم که این تاریخ همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت مانند رشته پرستاری و سایر رشته ها اعلام خواهد شد.

ضمن اینکه نحوه پذیرش داوطلبان در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ها متغیر می باشد. به عنوان مثال اگر در رشته پرستاری، چند دانشگاه علوم پزشکی از طریق آزمون ارشد وزارت بهداشت، دانشجوی پرستاری پذیرش می کنند، معمولا 1 یا 2 نفر را علاوه بر افراد سهمیه آزاد، به صورت بدون کنکور و براساس اعلام اسامی آنها از سوی مرکز سنجش وزارت بهداشت، پذیرش خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پرستاری بدون کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد دانشگاه آزاد بهمن و مهر 96 هر سال …

۱۳۹ نظر

 1. سلام من میخوام رشته پرستاری بخونم ولی بدون ازمون …نمیدونم کدوم دانشگاه و کدوم شهر ؟

  • سلام امکانش هست منتها باید سرجلسه کنکور حضور داشته باشید امانتیجه کنکورتون اهمیتی نداره و در اکثر استان ها هم ارائه میشود.

 2. یا سلام و خسته نباشید من علاقه زیادی به رشته پرستاری پیدا کردم اما رشته علوم انسانی و مدرک کارشناسی اقتصاد بازرگانی را دارم آیا این امکان را دارم رشته تجربی بخوانم و پرستاری ادامه تحصیل بدهم

  • سلام.بله امکانش هست. اگر به عنوان مثال روازنه تحصیل کرده بودید در صورت قبولی مجدد در روزانه باید هزینه پرداخت کنین.در غیر اینصورت میتوانید رایگان تحصیل کنید.

 3. سلام من فوق لیسانس ریاضی کاربردی دارم الان دوس دارم پرستاری بدون کنکور بخونم و واقعا هم علاقه دارم.۲۸ سالمه.باید چیکار کنم؟با وت

  • سلام پرستاری بدون آزمون شرایطی دارد از جمله سن زیر ۲۵ سال. اما میتونید از طریق کنکور سراسری در دانشگاه آزاد یا دولتی با مقداری مطالعه به راحتی پذیرفته شوید.

 4. سلام خسته نباشید من لیسانس زیست دارم امسال باز کنکور شرکت کردم میخام پرستاری بخونم اینکه میگید تو بعضی از شهرها فقط باید تو کنکور شرکت کنید بعد به راحتی میرید کدوم شهرهاست ؟؟و اینکه من متاهل هستم تهران زندگی میکنم اگه هر شهری قبول بشم ایا به من انتقالی میدن به تهران؟؟

  • سلام یعنی ملاک انتخاب رشته های پیراپزشکی بدون آزمون فقط حضور سرجلسه آزمون هست و رتبه کنکوری شما مهم نیست اما معدل کتبی نهایی شماباید بالای۱۵ باشد و سن زیر۲۵ سال باشد و اینکه پذیرش فقط بصورت بومی انجام میشود.

 5. کجا باید مراجعه کرد برای ثبت نام و این چیزا؟

  • سلام ثبت نام اینترنتی هست باید از طریق سایت sajesh.org در نیمه دوم مرداد ماه هنگام انتخاب رشته سراسری انجام دهید.

 6. سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و ۳۰ ساله هستم امکانش هست تو رشته پرستاری شرکت کنم
  از سهمیه ایثارگران میتونم استفاده کنم ؟و اینکه بدون کنکور یا کنکور
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام ازجمله شرایط رشته پرستاری بدون آزمون سن زیر۲۵ سال میباشد ولی از طریق کنکور سراسری میتوانید دانشجوی این رشته شوید و از سهمیه خودتان هم استفاده کنید.

 7. سلام خسته نباشین. من به چند تا ازاین مشاورها زنگ زدم چندبار پرسیدم پرستاری بدون کنکور تو دانشگاه پیراپزشکی با تعهد و شرایطی که گذاشتن هست یا نه ولی همشون فقط گفتن نه که نه‌. ولی تو کل سایت ها نوشتن هست و امسال ۹۶ هم نوشتن هست. واقعا نمیفهمم چرا میگن نیست‌. حالا بالاخره هست یا نه؟مشاورا درست جواب نمیدن.
  ازکجا میشه مطمعن شد؟ لطفا جواب بدین.

  • سلام بله پرستاری بدون ازمون هست برای اطمینان میتوانید به دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری ۹۵ قسمت رشته های پیراپزشکی صرفا براساس سوابق تحصیلی مراجعه کنید.

 8. سلام.من کنکور دادم ولی برام جای تعجبه که شما میگین پرستاری براساس شرط معدل هست.ایا طرح جدید امساله؟ و اینکه معدل کتبی من ۱۶.۴۳ و معدل کل من ۱۸.۸۴ هست.امکان قبولی در استان خوزستان هست؟

  • سلام خیر پارسال هم این موضوع برقرار بود که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری تحت عنوان رشته های پیراپزشکی صرفابراساس سوابق تحصیلی مشخص شده بود وامسال هم گذاشته میشود.
   شانس پذیرش دارید.

 9. سلام میشه بگید کدوم دانشگاها پذیرش بدون آزمون پرستاری رو دارند؟

 10. سلام من دیبلم فنی دارم اما مدرک بیش تجربی هم دارم کنکور شرکت کردم اگه بخوام بدون ازمون برستاری برم من که معدل نهایی ندارم ج کنم

 11. سلام خسته نباشید من امسال کنکورانسانی دادم ولی میخام پرستاری داشنگا آزاد برم ایا بدون کنکور داره براپرستاری یانه اگ میشه جوتب بدید ممنون میشم

  • سلام.دانشگاه آزاد پرستاری بدون کنکور ارائه نمیده.باید در کنکور شرکت کنید و از طریق رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه علوم پزشکی وارد دانشگاه بشید

 12. سلام
  من امسال در کنکور رشته تجربی ثبت نام کرده ولی شرکت نکردم
  امکان انتخاب رشته در دانشگاه آزاد( رشته پرستاری)برای من وجود دارد؟
  بنده از سهمیه ایثارگران برخوردارم
  با تشکر

 13. سلام.من دیپلم برق(فنی) دارم.خواستم پرستاری بخونم میگن کنکور سراسری رو با دیپلم فنی نمیشه شرکت کرد حتما باید دیپلم نظری+پیش باشه
  خواستم دیپلم نظری رو بخونم گفتن باید پایان خدمت یا برگه سبز بگیری.رفتم نظام وظیفه میگه تا دانشگاه ثبت نام نکنی برگه سبز نمیدیم
  حالا سواله من اینه اگه دانشجو باشم.میتونم دیپلم نظری رو همزمان بخونم؟بعد اینی که بدون کنکوره(پرستاری) با دیپلم فنی میشه شرکت کرد یا تنها راهی که بتونم این رشته رو بخونم بعد از تموم کردن خدمته؟خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • سلام شما برای پیراپزشکی بدون آزمون حتما باید دیپلم نظری و پیش دانشگاهی داشته باشید.
   بله همزمان میتونید دیپلم نظری رو بگیرید مشکلی نیست.

 14. اینا همش دروغه نمیدونم چرا مردم رو میزارین سر کار واقعا هدفتون چیه ……از هرمسئولی میپرسم میگه محااااله پیراپزشکیا بدون کنکور باشه تموم شماره تماساتونم که یا نمیگیره یا جواب نمیدین یا میگه اشتباس تغییر کرده….

  • سلام دوست گرامی شما میتوانید به دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و قسمت پیراپزشکی صرفا براساس سوابق تحصیلی را کامل مطالعه کنید.
   شما باید از خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷ تماس بگیرید دوستان ما از ۸ صبح الی ۱۲ شب پاسخگو هستن.

 15. سلام معدل چقدر تاثیر گزار است در این نوع پذیرش من معدل کتبی دیپلمه و پیش دانشگاهیم زیر ده شدم آیا میتونم قبول بشم تو پرستاری صرفا بر اساس سوابق تحصیلی؟؟؟؟

 16. سلام میخواستم بدونم برای قبولی در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور حداقل چه معدل کتبی لازم هستش؟؟؟مثلا برای هوشبری یا اتاق عمل

 17. سلام من معدل کتبیم ۱۴ شده معدل کل ۱۶٫هیچجوره نمیتونم بدون کنکور پرستاری بخونم؟؟؟؟

 18. سلام خسته نباشید آیا با رتبه ۳۰هزار امکان قبولی در رشته پرستاری یا مامایی هست؟

 19. سلام هوشبری هم بدون کنکور میشه خوند؟من که معدل کتبیم زیر ۱۵هست چی؟

  • سلام. می تونید تو طرح ترمیم معدل که از طریق اداره آموزش و پرورش انجام میشه معدلتون رو بهتر کنید. اما در نظر داشته باشید که این رشته ها نیازمند داشتن شرایط دیگه ای هم هستن که باید دارا باشید.

 20. سلام.من دیپلم فنی دارم و مدرک کارشناسی اش رو گرفتم.الان هم پیش تجربی رو گرفتم و میخوام پرستاری بخونم.آیا با توجه به مدرک دانشگاهیم میتونم بدون کنکور شرکت کنم یا نیاز به دیپلم تجربی دارم؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • سلام. برای رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور نیازه که شما دیپلم نظری با شرط معدل کتبی بالا داشته باشید. متاسفانه دیپلم شما نظری نیست و چنین امکانی رو ندارید ولی میتونید تو کنکور تجربی شرکت کنید.

 21. سلام. میخواستم بدونم شهر زنجان هم پذیرش تو رشته پرستاری بدون کنکور رو داره؟ من بقیه شرایطی ک گفتیدو دارم.

 22. چطور میتونیم پرستاری بدون ازمون قبول شیم؟
  با معدل ۱۸ امکانش هس؟
  چه دانشگاه هایی پذیرش پرستاری بدون ازمون دارند؟؟

  • سلام. پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی از طریق دانشگاه های دولتی انجام میشه که شرایطش رو باید داشته باشید. اگر این معدل، معدل کتبی دیپلم شماست و درصورت دارا بودن شرایط دیگه پذیرش این رشته ها، میتونید یکی از پیراپزشکیهای بدون کنکور رو بخونید. اما در نظر بگیرید که امسال پرستاری بدون کنکور ارائه نشده بود اما بعضی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تو بعضی شهرها ارائه شده بودن. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پذیرش این رشته ها، با مشاورین ایران مشاوره تماس بگیرید.

 23. منظورتون از معدل,همون معدل کتبی نهایی دیپلمه؟؟؟
  خب اگه اینظوره من این معدلم ۱۸٫۱۶ بود.سنمم ۱۹ ساله.
  میتونم پرستاری ایلام قبول شم بر اساس سوابق؟
  مثه دانشگاه پردیسه؟ ینی باید هزینه پرداخت کنیم؟
  واقعا ممنون میشم اگه جواب بدید

 24. سلام من ۳۳ سالم از اردبیل
  کنکور شرکت کردم متاسفانه نمره خیلی بد شد نمیتونم در پرستاری شرکت کنم
  آیا بدون آرمون می تونم در رشته پرستاری شرکت کنم
  با تشکر

  • سلام. رشته های پیراپزشکیهای بدون کنکور شرایط سنی دارن. متاسفانه شما شرایط سنی مورد نیازشو ندارید. البته پرستاری بدون کنکور امسال ارائه نشد. ولی بعضی رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور تو بعضی شهرها ارائه شدن.

 25. سلام با رتبه ۲۲هزار منطقه ۲ میشه پرستاری ازاد سنندج قبول شد؟

 26. سلام ببخشید رتبه منطقه ۳ من ۱۵هزار است و رتبه کشوری ۶۴ هزار آیا میتوانم رشته پرستاری در دانشگاه آزاد کرج،تهران ،قزوین یا زنجان قبول بشم؟

 27. موسی الرضا شهیدی

  سلام من کاردان فوریتهای پزشکی هستم ۱۴سال است که در بیمارستان به عنوان نرس انجام وظیفه میکنم میخام کارشناسی پرستاری بخونم بدون آزمون

 28. با رتبه ۱۰هزاردر سهمیه ۵%ی . میتونم پرستاری قبول شم؟ مازاد ایلام؟ اصن دولتی میتونم قبول شم؟ ماکزیمم نمره کل زیر گروه هام ۶۹۱۶ ه. توروخدا اگه کسی میدونه جواب بده

 29. سلام خسته نباشین
  (سلام من ۳۳ سالم از اردبیل
  کنکور شرکت کردم متاسفانه نمره خیلی بد شد نمیتونم در پرستاری شرکت کنم
  آیا بدون آرمون می تونم در رشته پرستاری شرکت کنم
  با تشکر)
  بخاطر سنم باید سال بعد دوباره کنکور بدم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام. بله شما اگر مصمم به خوندن رشته پرستاری هستید باید دوباره کنکور بدید چون متاسفانه شرایط سنی بدون کنکور رو دارا نمی باشید.

 30. سلام من امسال کنکور نجربی دادم و میخوام پرستاری ازاد برم
  میخوام بدونم چجوری باید انتخاب رشته کنم؟؟؟
  شهرش هم مهم نیست

 31. سلام ببخشید معدل کتبی من ١٣میتونم بخونم
  در ضمن رشته تحصیلی من انسانی بوده
  ؟؟

  • سلام. متاسفانه خیر. باید معدل کتبی بالاتری داشته باشید. برای افزایش معدل میتونید تو طرح ترمیم معدل که از سوی آموزش و پرورش انجام میشه شرکت کنید.

 32. سلام.وقت بخیر
  کدوم دانشگاه بدون کنکور پرستاری میگیره؟میگن همچین چیزی امکان نداره.توروخدا راهنمایی کنین

 33. سلام میشه بگین دقیقا تو کدوم قسمت از سایت سازمان سنجش برم برای ثبت نام بدون کنکور پرستاری؟

  • سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تو دفترچه سراسری تجربی ارائه میشن. مثلا امسال تو صفحه ۱۲۳ دفترچه تجربی اومده بودن که پرستاری جز اونا نبود.

 34. سلام خسته نباشید من هم سرجلسه کنکور بودم هم معدل کتبی دیپلمم بالای۱۵هست و ۱۹سالمه….میخواستم شرکت کنم اما نمیدونم چجوری و چ تاریخی و ب کجا برم…از هرکسی ام میپرسم میگه اصن امکان نداره چون سراسری مجاز نشدی و رتبت به قبولی پرستاری آزاد نمیرسع…و اینک ورودی مهر هست؟؟و مدرکش فوق دیپلم حساب میشه؟یا لیسانس؟و میدونید آزاد پیشوا هم داره یا ن؟

  • سلام. شرایط دیگه ای هم داره که اگه دارا باشید و اگه تو انتخاب رشتتون کد مربوط به این رشته ها که تو صفحه ۱۲۳ دفترچه تجربی هست رو انتخاب کرده باشین شانسشو داشتین. بله مدرکش فوق دیپلمه و برای ادامه تحصیل باید کنکور کاردانی به کارشناسی بدید. آزاد پیشوا نداره. تو بعضی دانشگاه های سراسری ارائه میشه.

 35. سلام من میخوام ثبت نام کنم بایدچکارکنم

 36. سلام
  من ۲۳ سالمه و رتبه کنکور ۹۶ ام شده ۶۲۰۰۰ کشوری در زیرگروه یک می خواستم بدونم امکان داره پرستاری دولتی هر شهری باشه مهم نیست قبول شم؟
  معدل کتبی من ۱۴/۹۸ با این حال میتونم پرستاری بدون کنکور قبول شم؟
  ولی توی دفترچه انتخاب رشته اسمی از این رشته برده نشده میشه بگیده چجوری میتونم ثبت نام کنم؟
  لطفا جواب من رو بدید با سپاس فراوان

  • سلام. برای دانشگاههای دولتی، رتبه در سهمیه مهمه. و رتبه ای که شما گفتید کشوریست.
   امسال متاسفانه پرستاری بدون کنکور ارائه نشده و امکان ورود به دانشگاه از این طریق رو برای امسال ندارید.

 37. سلام من دانشجو پیام نور رشته روانشناسیم میخواستم پرستاری بدون کنکور شرکت کنم امکانش هست
  کنکور سراسریم ندادم .
  یکی از دانشگاهای اذاد اصفهان

 38. سلام
  ببخشید هرچند زنگ میزنم میگه شماره اشتباه هستش چکااااار کنم؟؟؟از شهرستان زنگ میزنم

  • سلام دوست عزیز.مخابرات بعضی از شهرستانها اجازه دسترسی به خطوط مشاوره رو بستن و برای رفع این مشکل باید به مخابرات مراجعه کنید. و همینطور از خطوط ثابت باید تماس بگیرید و نه موبایل. موفق باشید.

  • سلام. مشکل از مخابرات منطقتون هست که اجازه دسترسی به خطوط مشاوره رو بسته. و برای حل این مشکل باید به مخابرات منطقه مراجعه و درخواست بدید که این خطوط رو فعال کنن.

 39. سلام لیسانس علوم تربیتی دارم ۲۸سالمه بادیپلم علوم انسانی میشه کنکوردانشگاه ازادباازمون رشته پرستاری یاپیراپزشکی شرکت کرد؟؟؟ازکرمانشاه پیام میدم برای ثبت نام کنکوردانشگاه ازادبایدب کجامراجعه کنم ازکی ثبت نام شروع میشه؟؟

 40. سلام برای قبولی در رشته علوم تغذیه دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران چه ترازی لازم است?
  ممنون

 41. باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من لیسانس مهندسی صنایع دارم میتوتم توی ازمون کارشناسی ارشد پرستاری یا پزشکی شرکت کنم
  ممنون میشم پاسخ بدین

 42. سلام اگه یکی از دروس پیش دانشگاهیرو پاس نکرده باشیمم امکان ثبت نام هست؟و اینکه هزینه حدودیش چقدره و هنوزم مهلت داره؟

 43. سلام من کنکورتجربی۹۶شرکت کردم.اگه بخوام بدون کنکورپرستاری بخونم بایدچکارکنم؟
  هزینش چندمیشه؟روزانه اس؟
  ممنون ازراهنمایتون منتظرجوابتونم

  • سلام دوست عزیز کد رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور هم در دفترچه ی انتخاب رشته ی سراسری ۹۶ قید میشه و باید تا تاریخ تعیین شده نسبت به انتخاب این کد رشته ها اقدام میکردین . و لازمه بدونید امسال پرستاری اصلا ارائه نشده بود . اگر نیازمند اطلاعات بیشتری هستید با ایران مشاوره تماس بگیرین . موفق باشین .

  • سلام من رشته ی علوم انسانی دیپلم گرفتم وعلاقه دارم پرستاری بخونم میتونم پرستاری بدون کنکور ثبت نام کنم ایا هست یا ن.. ۲۰ سالم

   • سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور شرایط سنی دارن که برای آقایون با احتساب دو سال خدمت سربازیشون، حداکثر ۲۷ سال تمام هستش و متاسفانه شرایط سنیشو ندارید. ضمن اینکه شرایط دیگه هم داره که یکیش بومی بودنه و مشخص نیست تو شهرتون ارائه بشه یا نه. موفق باشید.

 44. سلام و عرض خسته نباشید : خواستم چندتاسوال ضروری ازتون بپرسم لطفا جواب بدید ۱- من امسال میرم چهارم یعنی پیش دانشگاهی در رشته تجربی و نظام قدیم هستم و باید کنکور ۹۷ شرکت کنم … میخواستم بدونم بدون کنکور رشته پرستاری یا هوشبری یا اتاق عمل میتونم برم ؟ ۲-شرایطش چیه چون متوجه شرایطش نشدم به جز محدوده سنی که ۱۸ رو دارم و معدل کل سومم ۱۵/۳۰ چهارمم مطمینم تا ۱۶ میرسونم ولی بقیه شرایطو متوجه نشدم اگه میشه بهد ایمیلم بفرستید ۳-خواستم بدونم که کجا و چجوری باید ثبت نام کنم ؟ این که واسه بقیه توضیح دادید که تو دفترچه سراسری منظورتون زمان اعلام نتایج بمون دفترچه میدن یا اینکه سر جلسه کنکور باید پیداش کنیم ؟ بعد شهریه حدودا چقدر هست ؟ لطفا ج بدید خیلی ضروریه دعاتون میکنم .

  • سلام. جواب سوالهاتون خیلی طولانیه. برای آگاهی از شرایطش با ایران مشاوره تماس بگیرید چون مواردی که تو سایت گذاشتیم رو باید تک تک توضیح بدیم. در مورد سوالهای بعدیتون، بله شما در صورتی که اون شرایطو داشته باشید و تو شهر شما ارائه بشه میتونید بدون کنکور یکی از این رشته ها رو بخونید. فقط توجه داشته باشید که باید حتما تو شهر بومی خودتون ارائه بشه. و اینکه تو شهر شما ارائه بشه یا نه تا زمان اومدن دفترچه ۹۷ مشخص نمیشه. سوال سومتون، شما باید تو کنکور تجربی ثبت نام کنید و موقع انتخاب رشته کد مربوط به اون رشته رو که تو دفترچه اومده، تو انتخاب رشته خودتون که بعد از کنکور و تو مرداد ماهه انتخاب کنید. شهریه هم معادل با شبانه اون رشته تو اون دانشگاه در صورت قبول نکردن تعهد خدمت هست. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید تماس بگیرید چون واقعا فرصت نمیشه که بیشتر از این توضیح بدم. موفق باشید.

 45. سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم پرستاری دانشگاه آزاد نیاوردم ولی همه شرایطی که گفته بودین را دارم ولی در هنگام پر کن کردن دفترچه از این پرستاری بدون کنکور خبر نداشتم؟
  آیا الان امکانش وجود دارد من را ثبت نام کنند

  • سلام. عزیزم پیراپزشکی های بدون کنکور رو باید موقع انتخاب رشته سراسری کد رشتشونو وارد میکردی که البته شرایط خاصی هم دارند ضمنا پرستاری بدون کنکور امسال ارائه نشده بود.

 46. با سلام . در انتخاب رشته این جانب اشتباهی رخ داده و به جای کد رشته ۲۵۶۴۶ به اشتباه کد ۲۵۴۶۴ وارد شده. با توجه به اینکه اکنون این کد رشته برای بنده مورد قبول واقع شده و به جای دانشگاه های غیر انتفاعی مشهد که مدنظر من بود دانشگاهی در استان هرمزگان واحد دهبارز انتخاب شده . اگه ممکنه راهی جلوی پام بذارین حتی توان رفتن به این شهرستان رو ندارم.

 47. سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون من سال ۹۶ کنکور دادم رتبه ام و ترازم خوب نیس و مردود زده ممکنه بدون کنکور پرستاری بخونم هرشهری باشه میرم فرق نداره و فوق دیپلم مکانیک دارم متولد ۷۱ سربازی هم دارم میشه بگید کدوم شهر ها هست بدون کنکور پرستاری فوق دیپلم یا لیسانس بسیج فعال هم هستم از اذربایجان غربی هستم اگه زود بگید استرس من تموم میشه فکرم راحت میشه

  • سلام. پیراپزشکی بدون کنکور تو دانشگاه های دولتی ارائه می شه اما شرایط خاص داره از جمله بومی بودن، شرط سنی، معدل ،تعهد خدمت و … ضمنا باید تو کنکور حضور داشته باشین و الان هم ثبت نامش تموم شد.

 48. با سلام حامد هستم ۲۸ ساله ، دیپلم بهیاری دارم معدل دیپلمم ۱۳ هستش، شاغل با ۹ سال سابقه بعنوان بهیار، آیا میتونم پرستاری بدون آزمون شرکت کنم ؟ و البته من امسال کنکور ۹۶ شرکت کردم، رتبه ام ۱۲۴۰۰۰ شد و آیا ظرفیت مازاد دانشگاه های آزاد یا ملی میتونم شرکت کنم ؟ با تشکر

  • سلام. شرکت در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور شرایط داره که از جمله این شرایط شرط سنی هستش که برای آقایون با احتساب دو سال خدمت بین ۱۸ تا ۲۷ سال هستش که متاسفانه سن شما تو این رنج نیست ولی می تونید تو کنکور تجربی شرکت کنید و از طریق کنکور اقدام کنید. موفق باشید.

 49. سلام من ۲۲ سالمه دیپلم تجربی دارم و کارشناسی ای تی میخونم دانشگاه علمی کاربردی. خیلی خیلی پرستاری رو دوست دارم میتونم بدون کنکور پرستاری شرکت کنم؟ اگه بخوام کنکور بدم برای ازاد رتبه کنکور مهمه؟؟؟؟

  • سلام. پرستاری بدون کنکور وجود داره و دانشگاه های دولتی هم ارائه میدن اما شرایط داره مثل شرط سنی، معدل، تعهد خدمت و…
   بله برای دانشگاه های آزاد رتبه کشوری کنکورتون مهمه.

 50. سلام.من لیسانس معماری از دانشگاه دولتی روزانه دارم و خواستم کنکور ۹۷ تجربی شرکت کنم و رشته لیسانش پرستاری دولتی روزانه بخونم ،سوالم اینه ک میتونم بخونم یا اینکه چون یکبار کارشناسی روزانه خوندم برای بر دوم نمیشه کارشناسی روزانه خوند؟؟؟
  اگ میشه جواب سوالم ب ایمیلم هم ارسال کنید-
  ممنون میشم جواب بدین.

  • سلام. می تونید برای بار دوم هم تو مقطع کارشناسی کنکور بدید و اگه روزانه قبول بشید هزینه داره،به اندازه شهریه شبانه اون دانشگاه و اون رشته باید هزینه بدید اما مدرکی که می گیرید مدرک دانشگاه دولتی هستش.

 51. سلام میخاستم بدونتم شبانه دولتی قبول شدم و نرفتم برای ثبت نام بجاش رفتم غیر انتفاعی مشکلی پیش میاد؟

  • سلام. چون شبانه قبول شدید و ثبت نام نکردید براتون مشکلی پیش نمیاد و می تونید تو همین دانشگاه غیر انتفاعی ادامه تحصیل بدید.

 52. سلام من الان دارم فوق دیپلم شیمی ازمایشگاه میخونم .میخواستم بپرسم میتونم برای لیسانس پرستاری بخونم .حالا چه با کنکور چه بدون کنکور .چون من برای فوق دیپلم تهران قبول شده بودم نرفتم الان دانشگاه علمی کاربردی میرم میخواستم ببینم میشه شرایطش هست یا نه ؟!

  • سلام. متاسفانه رشته شما مرتبط با رشته پرستاری نیست. هر داوطلب میتونه بدون توجه به رشته تحصیلی در هر رشته ای بجز رشته های گروه پزشکی که باید متناسب با نوع مدرک تحصیلی وی باشد متقاضی شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی باشه. موفق باشید.

 53. سلام و خسته نباشید
  من مدرک کاردانی حسابداری دارم ولی علاقه خیلی زیادی به پرستاری دارم
  و اینکه حتما باید پیش دانشگاهی تجربی داشته باشی یا با دیپلم فنی هم میشه ثبت نام کرد؟

  • سلام. برای شر کت تو کنکور گروه ازمایشی تجربی یا باید پیش دانشگاهی داشته باشید و یا اینکه فوق دیپلم (کاردانی) فنی. متاسفانه با دیپلم فنی نمیتونید تو کنکور تجربی شرکت کنید. موفق باشید.

 54. با سلام خسته نباشید.
  ببخشید یک سوال رشته پرستاری از کاردانی شروع میشه؟
  یا هم میشه مستقیم رفت کارشناسی؟
  ممنون میشم یک راهنمایی کامل کنید.
  با تشکر.

  • سلام. برای رشته های پیراپزشکی بدون کنکور چون به صورت رایگان تحصیل میکنید تا مقطع کاردانی حق دارید بخونید بعد از اون باید تعهد خدمتتون رو بگذرونید که ۶ سال هستش و بعد تو مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدید اما اگه بخواید هزینه پرداخت کنید می تونید بلافاصله بعد از کاردانی برای کارشناسی هم تحصیل کنید. موفق باشید.

 55. سلام من دیپلم ریاضی دارم ولی پیش دانشگاهیشو نگرفتم، علاقه دارم به رشته پرستاری برم، راهی وجود داره ؟

  • سلام. برای اینکه بتونید کنکور رشته های نظری رو شرکت کنید باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید. ضمنا رشته های پیراپزشکی بدون کنکور هم هر ساله ارائه میشه که شرایط داره از جمله این شرایط حضور تو کنکور هست و از شرایط دیگه ای که داره شرط معدل، تعهد خدمت، شرط سنی و بومی بودن هستش. موفق باشی.

 56. سلام
  من ترم ۵ رشته سلولی مولکولی ام از دانشگاه ازاد
  به پرستاری علاقه دارم
  می خواستم بدونم امکانش هست در دانشگاه ازاد از همین رشته خودم رو تغیر بدم برم پرستاری دانشگاه ازاد بخونم ؟
  ممنون میشم کمکم کنید ..

 57. سلام ببخشید یعنی چی که ثبت نام تموم شده؟ ؟؟؟؟؟؟ بعد اینکه میشه شرایطشو کامل بفرمایید یا یه مرجع موثق بگید ما بریم ببینیم شرایطش اصلا به چه صورت هس؟؟؟؟ بعد ببنید من دوسال پیش کنکور دارم سراسر انتخاب رشته کردم ولی نرفتم به جاش ازاد رفتم..سال ۹۷میتونم انتخاب رشته سراسری رو انجام بدم دیگ؟؟؟؟؟؟

 58. با عرض سلام و خسته نباشید:
  من متولد ۶۶ هستم. میخواستم بدونم برای رشته پرستاری امکان ثبت نام بدون کنور دارم؟
  در غیر این صورت برای دانشگاه سراسری و آزاد چه رتبه ای باید بیارم؟

 59. سلام …من کنکور شرکت نکردم و ۲۴ سال سن دارم دیپلم تجربی هستم و لیسانس هم از دانشگاه ازاد دارم –ساکن اهواز هستم
  آیا میتونم برای ترم بهمن بدون کنکور پرستاری ثبت نام کنم؟ چه دانشگاه هایی پذیرش بدون کنکور دارن؟
  ممنون میشم پاسخ دریافت کنم.

 60. معدل کتبی هم بالای ۱۵

 61. سلام عرض شد.من دارم مدرسه شبانه میرم برای گرفتن دیپلم حسابداری.
  میخام ببینم من اگه بخام تجربی بخونم برای پرستاری باز باید دو سال دبیرستانو مجدد بخونم ایا؟
  یا اینکه فقط کنکور بدم برای اون رشته میتونم وارد دانشگاه شم؟
  ممنونم.شبخوش

 62. سلام ببخشید چندتا سوال داشتم….من به اکثر مشاورا زنگ میزنم میگن پرستاری بدون کنکور وجود نداره ولی تو سایتا این مطلب هستش….دوم اینکه من رشتم انسانیه ایا میتونم در رشته پرستاری با دارابودن شرایط تحصیل کنم؟سوم اینکه شهر زنجان پرستاری بدون کنکور داشته؟؟؟اخه میگن چنین چیزی در هیچ کجا وجود نداره …….و اخرین سوال اینکه چجور باید ثبت نام کرد مثلا باید مستقیما به دانشگاه بری یا از یه سایتی ثبت نام کنی

 63. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت سایت مشاوره پرتوان ایران مشاوره.
  بنده امسال پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم و سال آینده باید وارد دانشگاه بشم
  اگر امکانش هست راهنماییم کنید ک سوابق تحصیلی یعنی چی؟
  بنده معدل دیپلمم ۱۵.۶۹ معدل کتبیم ۱۳.۶۰ و میانگین معدل ۳سال دبیرستانم ۱۶.۴۹ هست
  با این معدل آیا شانس پذیرفته شدن در کاردانی پرستاری بدون کنکور ۹۷ را دارم؟
  بنده بومی شهر شیراز هستم
  ممنون از راهنماییتون

 64. سلام معدل من ۱۳/۷۶هست شامل طرح ترمیم معدل میشه

 65. سلام خسته نباشید من مدرک پیش انسانی گرفتم واسه قبولی در رشته ی پرستاری آزاد باید چه شرایطی داشته باشم ایا معدل تهثیر زیادی داره؟شهریه هر ترم پرستاری ازاد چنده؟؟؟؟؟؟؟

 66. سلام
  من فوق دیپلم برق دارم و سنم ۳۰ ساله و متاهل هستم
  خیلی به پرستاری علاقه دارم ، لطف کنید منو راهنمایی کنید چطور میتونم پرستار بشم و به عنوان پرستارجذب بیمارستان بشم؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید

 67. سلام وقت بخیر..آیا دانشگاه آزاد مجددتکمیل ظرفیت برای ترم بهمن ماه دارد یاخیر؟
  سایت سنجش برای دانشگاه فرهنگیان و سراسری و علمی کاربردی تکمیل ظرفیت گذاشته اما دانشگاه آزاد اطلاعیه ای ازش ندیدم

 68. سلام
  من مدرک پیش دانشگاهی رشته علوم انسانی رو دارم میخواستم بدونم میشه پرستاری خوند اگه میشه لطف کنین بگین چجوری؟

 69. سلام من دیپلم انسانی دارم والان دانشجوی حقوق هستم ب پرستاری خیلی علاقه دارم میخوام پرستاری بخونم امکانش هست ؟باید کنکور تجربی بدم؟یا دانشگاه ازاد میمیتونم برم؟یا لازمه دیپلم تجربی رو بگیرم بعد برم دانشگاه ازاد لطفا راهنمایی کنین

 70. سلام .من دیپلم فنی دارم رشته حسابداری و مقطع کارشناسی ناپیوسته گرفتم با معدل ۱۹.۳۸الان میخوام بدون کنکور تو رشته پرستاری شرکت کنم آیا امکانش هست ؟
  یا اگه بخوام کنکور سراسری شرکت کنم آزاد چه رتبه ایی در منطقه ۲ و سهمیه بسیج فعالی دارم مجاز میشم ؟

 71. سلام خسته نباشید من رشته ام انسانی هست امسالم کنکور دادم اما اصلا علاقه بهش ندارم با اجبار مادرم خوندم پرستاری عشقمه الان باید چیکار کنم تا پرستاری بخونم در ضمن میخوام ازاد یا پیام نور بخونم خواهشا راهنماییم کنید

 72. سلام خسته نباسید . من ۲۴ سال دارم رشته ام تجربی بوده دبیرستان.. ولی مهندسی خوندم . الان میخوام پرستاری بخونم بدون ازمون . ولی من بومی نیستم ایا امکانش هست ؟ من در خوزستان گذراندم مدارک را ولی الان در کرج زندگی میکنم و متاهل هستم اینجا میخوام پرستاری بخونم

  • سلام. برای ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور باید بومی هر استانی که هستید(مدارک تحصیلی تون برای اون استان باشه،اونجا متولد شده باشین ویا همسرتون اونجا متولد شده باشه) کد رشته های پیراپزشکی اون استان رو وارد انتخاب رشتتون کنید. موفق باشید.

 73. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و خبب پیش دانشگاهی نداشتم
  تو دانشگاه هم تو مقطع کاردانی کامپیوتر خوندم

  خیلی به پرستاری و مامائی و بهیاری و این چیزا علاقه دارم

  میتونم تو دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم؟؟
  اصلاً چه راهی برای پرستاری و مامائی و بهیاری من وجود داره؟
  ۲۳ سالمه
  خواهش میکنم کمکم کنین

  • ایران مشاوره

   با سلام. رشته های طیف پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اصلا بدون کنکور ارائه نمیشه و شما حتما باید در کنکور تجربی شرکت کنی که نیازی هم به مدرک پیش دانشگاهی نداری چون مدرک کاردانی شما معادل با پیش دانشگاهیه.برای شروع نیاز به یک برنامه ریزی قوی داری.موفق باشید.

 74. سلام می خواستم بدونم با معدل کل ۱۴ می تونم رشته پرستاری ازاد رو بخونم زیر ۲۵ سال هم هستم

  • سلام. برای ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور که در دانشگاه های سراسری ارائه می شه از نظر معدل محدودیت دارید که باید معدل کتبی دیپلمتون بالای ۱۵ باشه و سنتون زیر ۲۵ سال اما این رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در دانشگاه آزاد ارائه نمی شه و برای ورود به دانشگاه آزاد حتما باید با رتبه کنکورتون وارد بشید که نه شرط سنی داره و نه شرط معدل. موفق باشید.

 75. سلام
  من دیپلم گردشگری دارم می تونم بدون ازمون پرستاری شرکت کنم؟

  شهریه هاش چقده؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.منظور شما پیراپزشکی بدون کنکوره که یکی از مهم ترین شروط مبحث پیراپزشکی اینه که رشته دبیرستانی شما تجربی بوده باشه چون شما فنی حرفه ای یا کارودانش بودی حتی با دارا بودن بقیه ی شروط بازم نمیتونی وارد پرستاری بدون کنکور یا سایر رشته های پیراپزشکی بشی و اینکه کلی هم شرط های دیگه داره مثل شرط معدل،شرط سنی و…اما میتونی در کنکور سراسری تجربی شرکت کنی و با رتبه مورد نیاز وارد بشی.در مورد شهریه هم پیراپزشکی بدون کنکور شهریه ای نداره اما کلا شهریه رشته های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ۲/۵۰۰ الی ۳ میلیون و در دانشگاه پردیس خودگردان هم حدود ۸ میلیون هست.موفق باشید.

 76. سلام من دیپلوم کاردانش دارمایامیتونم تودانشگاه ازاد پرستاری بخونم

  • ایران مشاوره

   با سلام. در کل امکان تحصیل پرستاری بدون کنکور در دانشگاه آزاد وجود ندارد و شما حتما باید در کنکور سراسری تجربی شرکت کنی و برای شرکت در کنکور هم چون رشته ی شما کاردانشه نیاز به یک مدرک پیش دانشگاهی داری.زمانی که پیش دانشگاهی رو بگیری میتونی در کنکور شرکت کنی و در انتخاب رشته هر دانشگاهی که خواستی رو انتخاب کنی که این بستگی به رتبتون داره. موفق باشید.

 77. سلام وقت بخیر زمان ثبت نام برای رشته های پیراپزشکی بدون کنکور کی هست؟و اینکه آیا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در بهمن هم مجدد صورت میگیره یا نه؟ممنونم اگر زود پاسخ بدید

  • سلام. زمان ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور، زمان انتخاب رشتتون هستش که اگه تو استان شما ارائه شده باشه کدش رو از دفترچه وارد انتخاب رشتتون میکنید. تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ممکن هست مجدد باشه اما صد در صدی نیستش بستگی به ظرفیت دانشگاه ها داره. موفق باشید.

 78. سلام . من رشته کاردانش کامپیوتر دیپلم دارم و فوق دیپلم رشته نرم افزار کامپیوتر هستم برای رشته پرستاری باید دیپلم تجربی بگیرم یانه

  • با سلام. اگه شما بخوای در مبحث پیراپزشکی بدون کنکور شرکت کنی متاسفانه نمیتونی.چون مدرک کل دیپلم شما باید تجربی باشه که رشته شما فنی هست،در واقع رشته تجربی یکی از شروط مبحث پیراپزشکیه.اما اگه بخوای با کنکور و رتبه خوب وارد رشته پرستاری بشی بله خیلی راحت میتونی در کنکور سراسری تجربی شرکت کنی و اصلا بستگی به این نداره که رشته ی شما در دبیرستان چی بوده.موفق باشید.

 79. سلام.دوستان من ترم۳رشته حسابداریم اما دوسندارم ادامه بدم علاقه زیادی به رشته پرستاری دارم الانم۱۹سالمه شنیدم بدون کنکورثبتنام میکنن ایا این درسته.خاهشا داداش عزیز خواهرگرامی بهم تلفنی خبر بدین۰۹۱۴۸۲۶۵۵۸۲

  • با سلام. مبحث پیراپزشکی بدون کنکور که رشته پرستاری و چندین رشته دیگه رو هم شامل میشه دارای یه سری شرایط خاصی هست که شما باید ببینی این شرایط رو دارید یا خیر،شرایطی اعم از:شرط سنی،شرط معدل،شرط رشته و …اگر که این شرایط رو داشتید میتونید وارد پیراپزشکی بدون کنکور بشید اما کلا هیچ چیز صد در صدی در مورد پیراپزشکی بدون کنکور وجود نداره یعنی اصلا مشخص نمیکنه که چه رشته ای از پیراپزشکی قراره امسال ارائه بشه پس بهتره که برای کنکور برنامه ریزی کنید. موفق باشید.

 80. سلام ایا میتونم پرستاری بدون کنکور بخونم با معدل ۱۸/۱۸ تجربی

  • با سلام. حداقل معدل در نظر گرفته شده برای مبحث پیراپزشکی بدون کنکور ۱۵ هستش که معدل شما ۱۸ هست خیلی راحت میتونید وارد مبحث پیراپزشکی بدون کنکور بشید البته در صورتی که بقیه ی شرایط پیراپزشکی رو دارا باشید.تنها شرط معدل مد نظر نیست.موفق باشید.

 81. سلام من تمام شرایط پیراپزشکی رو دارم چگونه بدون ازمون وارد شوم

  • با سلام. زمان ثبت نامش از ۱ بهمن شروع میشه و تا ۸ بهمن هم ادامه داره،باید ثبت نام کنید و اینکه به پیراپزشکی بدون کنکور خونده میشه اما شما حتما باید روز برگزاری کنکور که ۷و۸ تیرماه هستش سر جلسه ی کنکور تجربی حضور داشته باشی و حضور شما بین داوطلبین تجربی اعلام بشه.اما کلا خیلی ریسک بزرگیه که شخصی بخواد منتظر پیراپزشکی بدون کنکور باشه چون هیچ تضمین صد در صدی وجود نداره بابت اینکه آیا ارائه بشه یا نشه.پس شما بهتره برای کنکور و کسب رتبه برنامه ریزی کنی و روی این مبحث حساب باز کنی.موفق باشید.

 82. سلام ببخشید میخواستم بدونم تهران دانشگاه ازاد برای پرستاری داره؟ اسم دانشگاه ها چیه؟دانشگاه ازادی که تو تهران باشه و پرستاری داشته باشه!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *