خانه کنکور آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

لیست آدرس باجه های رفع نقص کارت کنکور سراسری 1402
آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

پس از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ممکن است در برخی از مندرجات، اطلاعات داوطلب نادرست درج شده باشد که در این صورت متقاضی می بایست برای اصلاح کارت خود اقدام کند تا در روز برگزاری آزمون با مشکلی مواجه نگردد.

اصلاح برخی از اطلاعات به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام کنکور امکان پذیر است اما برای رفع نقص برخی از اطلاعات از جمله جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و سهمیه بهیار باید به صورت حضوری به مراکز رفع نقص سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمود.

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال 1402 در دو نوبت دی و تیر ماه، به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

باتوجه به این که کنکور سراسری 1402 در دو نوبت  دی  ماه سال جاری و تیر ماه 1402 برگزار می شود، شرکت کنندگان پس از دریافت کارت خود در صورت مشاهده هرگونه ایرادی، می توانند در موعد مقرر نسبت به ویرایش آن ها به باجه های رفع نقص مراجعه نمایند. از آنجایی که دفترچه کنکور سراسری 1402 در هر دو نوبت دی و تیر ماه هنوز منتشر نشده و اطلاع دقیقی از زمانبندی این فرآیند در دسترس نیست، بنابراین با استناد به دوره های قبل می توان گفت داوطلبان با توجه به گروه آزمایشی خود، می توانند از 2 الی 3 روز پیش از روز برگزاری آزمون به این باجه ها مراجعه کرده و تغییرات لازم را اعمال کنند.

زمان مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه نوبت اول کنکور  1402 (دی ماه 1401)
زمان انتشار کارتزمان برگزاری آزمون
حدودا چند روز 2 تا 3 روز پیش از برگزاری آزمون29 و 30 دی ماه 1401
زمان مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه نوبت دوم کنکور تیر ماه 1402
زمان انتشار کارتزمان برگزاری آزمون
حدودا چند روز 2 تا 3 روز پیش از برگزاری آزمون14 و 15 تیر ماه 1402

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

افرادی که قصد مراجعه به باجه های رفع نقص را دارند، پس از صدور و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 می توانند به  سایت سازمان سنجش به نشانی الکترونیکی sanjesh.org مراجعه کرده و لیست آدرس باجه های رفع نقص در سراسر کشور را مشاهده نمایند و پس از انتخاب نزدیک ترین شبعه می بایست هرچه سریع تر با همراه داشتن کارت شناسایی معتبر به این باجه مراجعه فرمایند. در ادامه، لینک لیست شعب باجه های رفع نقص کنکور دی و تیر ماه 1402 قرار داده شده که به محض انتشار، لینک فعال شده و از طریق کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره اطلاع رسانی صورت می گیرد.

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402
دانلود لیست آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری دی 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

دانلود لیست آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری تیر 1402

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

اطلاعات قابل ویرایش در باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402

صحت و سقم اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه آزمون سراسری بسیار مهم است و این امکان وجود دارد که به دلیل درج اشتباه مشخصات داوطلب بر روی این کارت، از حضور وی بر سر جلسه کنکور ممانعت به عمل آید. داوطلبان از زمان انتشار کارت ورود به جلسه تا برگزاری آزمون می توانند از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی الکترونیکی sanjesh.org برخی اطلاعات درج شده را بررسی و اصلاح نمایند اما پس از اخذ کارت ورود به جلسه، در صورت مشاهده ایرادات ظاهری یا هویتی تنها با مراجعه حضوری به باجه های رفع نقص مجاز به اعمال تغییرات هستند.

ویرایش اینترنتی

همانطور که گفته شد، امکان ویرایش برخی اطلاعات از طریق مراجعه به سایت فوق الذکر در بازه زمانی صدور کارت تا برگزاری آزمون وجود دارد. ازجمله موراد قابل ویرایش به صورت اینترنتی به شرح زیر می باشد:

  1. اشتباه در درج اطلاعات هویتی از جمله سری و سریال شناسنامه
  2. مغایرت در اطلاعات محل تولد، محل اخذ مدرک قبل از دیپلم، محل اخذ دیپلم
  3. ایجاد تغییر در موارد وضعیت تحصیلی و اشتغال، سهمیه

ویرایش حضوری

اگر پس از دریافت کارت همچنان ایراداتی در آن مشاهده کردید، لازم است هرچه سریع تر به نزدیک ترین باجه رفع نقص مراجعه نموده و تغییرات لازم را اعمال کنید. تغییرات قابل ویرایش در باجه های رفع نقص به شرح زیر می باشد:

  1. وجود مغایرت در اطلاعات درج شده در کارت مربوط به جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و بهیاری
  2. وجود اشکالاتی از قبیل فاقد مهر یا عکس بودن کارت ورود به جلسه، واضح نبودن عکس داوطلب، درج عکسی به جز عکس شخص داوطلب
  3. ناخوانا بودن عددی یا حروفی شماره درج شده داوطلب بر روی کارت ورود به جلسه
  4. آن‌ دسته‌ از داوطلبانی که‌ یکی از بندهای معلولیت تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌ را علامت گذاری نموده‌ و پس از استعلام از سازمان بهزیستی کل کشور، معلولیت ایشان مورد تایید قرار نگرفته، لازم‌ است‌ تا با همراه داشتن گواهی معلولیت و کارت شناسایی خود در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش به نماینده این سازمان در باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه مراجعه کنند.

نکته: همچنین داوطلبانی که پس از دریافت کارت ورود به جلسه، شاهد این باشند که کارت آنان فاقد عکس است و یا عکس مربوطه واضح نبوده و یا بدون مهر می باشد، می بایست همراه با دو قطعه عکس 4*3 و کارت شناسایی معتبر، به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها مراجعه کنند.

افرادی که به دلیل نداشتن شماره پرونده یا شماره پیگیری ثبت نام، نمی توانند کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 را دریافت کنند فقط باید از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اطلاعات خود را بازیابی کنند، اما در صورت مشاهده مواردی اشتباه در کارت، داوطلبان می توانند به حوزه های رفع نقص مراجعه کنند.

 

سوالات متداول

1- مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 در چه زمانی امکان پذیر می باشد؟

هنوز زمان این فرآیند اعلام نشده اما با استناد به دوره های گذشته می توان گفت معمولا امکان مراجعه به این مراکز از زمان اخذ کارت تا روز برگزاری آزمون امکان پذیر است.

2- چه مواردی در کارت ورود بخ جلسه کنکور 1402 از طریق مراجعه به باجه های رفع نقص قابل ویرایش می باشد؟

اصلاح مواردی از جمله اشتباه در اطلاعات درج شده در کارت، ناخوانا بودن آن ها و دیگر مواردی که در مقاله ذکر شده از طریق مراجعه به باجه های رفع نقص میسر می شود.

3- دسترسی به باجه های رفع نقص کنکور 1402 به چه صورت می باشد؟

پس از صدور کارت های ورود به جلسه لیست آدرس باجه های رفع نقص از سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. اگر نام و نام خانوادگی مغایرت داشت چه کاری باید انجام بدیم ؟

    • با سلام و درود، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به ثبت برسانید.

دریافت مشاوره پیج کنکور