تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / اعلام نتایج آزمون المپیاد جغرافیا

اعلام نتایج آزمون المپیاد جغرافیا

نتایج آزمون المپیاد جغرافیا 98 - 99
اعلام نتایج آزمون المپیاد جغرافیا 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون المپیاد جغرافیا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون المپیاد جغرافیا برای اولین بار در سال تحصیلی 97 – 98 در سراسر کشور ، بین دانش آموزانی با معدل بالای 17 در درس زبان انگلیسی از رشته انسانی برگزار شد. به گفته “مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان” ، 4 و نیم درصد از دانش آموزان پایه دهم و یازدهم و حدود 84 هزار نفر در این آزمون المپیاد شرکت داشتند. المپیاد جغرافیا طی 3 مرحله برگزار می شود. پیش بینی می شود در دوره پیش رو ، داوطلبان اوایل آذر ماه مرحله اول آزمون را گذرانده و در انتظار نتیجه آن بمانند. در ادامه به زمان اعلام نتایج ، نحوه اطلاع از آن و ظرفیت برگزیدگان هر مرحله پرداخته شده است.

مشاهده اعلام نتایج تنها به صورت اینترنتی ممکن است و از لازمه های آن کد ملی و رمز همگام ، برای ورود به صفحه کاربری داوطلب می باشد.

زمان اعلام نتایج آزمون المپیاد جغرافیا 98 – 99

نتیجه هر مرحله المپیاد کمی پس از تاریخ برگزاری هر مرحله از آزمون اعلام خواهد شد. با توجه به این که کمتر تغییری در زمان اعلام نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی ممکن است رخ دهد زمان اعلام نتیجه هر مرحله به صورت زیر پیش بینی می شود.

مرحله اول: نتایج مرحله اول آزمون اواسط اسفند ماه اعلام می شود.

مرحله دوم: اسامی برگزیدگان این مرحله اواخر خرداد در سامانه المپیادهای علمی دانش آموزی قرار می گیرد.

مرحله سوم: نتیجه این مرحله طبق دوره قبل در شهریور ماه می باشد.

لازم به ذکر است که این زمان ها با توجه به دوره قبل بیان شده است. داوطلبان می توانند برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شوند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون المپیاد جغرافیا

سامانه اعلام نتایج آزمون المپیاد جغرافیا همان سایت ثبت نامی المپیاد دانش آموزی است و تمام فرآیندهای مربوط به آزمون در این سامانه انجام می پذیرد. برای مشاهده نتایج می توانید مطابق زیر عمل نمایید.

اعتراض به نتیجه آزمون المپیاد جغرافیا

در همه المپیادها و در همه مراحل ، فرصت اعتراض برای تمام داوطلبان فراهم است. در المپیاد جغرافیا هم این امکان برای همگان وجود دارد اما در بازه ای که از سوی “مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان” تعیین می شود. معمولا این بازه با زمان اعلام نتایج یکسان است. به این شکل که داوطلب پس از اعلام نتیجه وارد صفحه کاربری خود شده و کارنامه را دریافت و بررسی می نماید. سپس می تواند نسبت به هر قسمتی که خلاف انتظارش بوده ، درخواست تجدید نظر داشته باشد.

اعتراضات شرکت کنندگان مورد بررسی قرار می گیرد و پس از یک بازه یک تا دو هفته ای نتیجه این درخواست ها اعلام می شود.

ظرفیت برگزیدگان هر مرحله از آزمون المپیاد جغرافیا

مرحله اول: در مرحله اول دوره قبل حدود 450 نفر انتخاب شده و به مرحله دوم راه پیدا کرده اند. به طور میانگین بین 500 تا 1000 نفر می توانند از این مرحله با موفقیت عبور کنند.

مرحله دوم: از بین تمامی برگزیدگان مرحله اول که به این مرحله راه پیدا کنند به طور متوسط 50 نفر انتخاب و مجاز به شرکت در دوره آموزشی تابستان می شوند. اما از میان برگزیدگان ، 4 نفر اول انتخاب و به منظور شرکت در المپیاد جهانی ، در مرداد ماه ، تحت یک دوره آموزشی فشرده تیم ملی قرار می گیرند.

مرحله سوم: دوره آموزشی تابستان بین تمام برگزیدگان مرحله دوم برگزار می‌ شود. در آزمون المپیاد جغرافیا برای 8 نفر برتر جوایز و امتیازات در نظر گرفته می شود اما از نحوه توزیع جوایز بین برگزیدگان هنوز اطلاعی در دست نیست. در این زمینه یک اطلاعیه جدا توسط “مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان” صادر خواهد شد.

با توجه به این که آزمون المپیاد جغرافیا نسبت به سایر المپیادها جدیدتر است داوطلبان باید هنگام ثبت نام آزمون المپیاد جغرافیا 98 – 99 به تمام شرایط و مفاد دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی دقت داشته باشند. هم چنین با کلیک بر روی لینک اعتراض به نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی 98 – 99 می توانید از جزئیات نحوه ثبت درخواست تجدید نظر و اطلاع از نتیجه آن باخبر شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون المپیاد جغرافیا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99