یکشنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور انسانی
برنامه ریزی کنکور انسانی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور انسانی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پذیرش در رشته های تاپ و دانشگاه های برتر کشور آرزوی همه داوطلبان پشت کنکوری است اما خیلی از داوطلبان نمی دانند که برای رسیدن به موفقیت باید چه کارهایی انجام دهند و از روش های درست  برنامه ریزی کنکور اطلاعاتی ندارند، در این مطلب تلاش نموده ایم با ارائه راهکارهایی درست برای مطالعه شما را در مسیر موفقیت این ماراتن بسیار مهم همراهی کنیم. داوطلبان کنکوری رشته انسانی همواره استرس دارند که نتوانند تمام دروس خود را مطالعه کرده و آن را به خاطر بسپارند باید بگوییم که این داوطلبان باید در ابتدا هدف خود را مشخص کنند سپس با منابع مطالعاتی و ضرایب دروس آشنا شوند و بعد با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده برای پیشبرد برنامه خود تلاش کنند. در ادامه مطلب این اطلاعات اولیه مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهیم داد پیشنهای می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه نمود و اگر ابهاماتی برای شما ایجاد گردید با مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تمام دروس برای مطالعه ارزش و اهمیت یکسانی نخواهند داشت، شما باید در ابتدا رشته خود را انتخاب نموده و بر اساس ضریب دروس میزان ساعت مطالعه را تعیین کنید.

مشاوره کنکور انسانی

کنکور سراسری انسانی با 280 سوال در غالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی انجام می شود که داوطلب باید در 240 دقیقه به سوالات جواب دهند. دفترچه اختصاصی 180 سوال دارد و مدت زمان پاسخ دهی به آن 165 دقیقه و دفترچه عمومی شامل 100 سوال و مدت زمان پاسخ دهی به آن 75 دقیقه می باشد. لازم به ذکر است که داوطلبان رشته علوم و معارف اسلامی باید به 20 سوال اصول و عقاید اسلامی نیز در مدت 20 دقیقه جواب دهند.

ردیف عنوان دروس ( اختصاصی )  تعداد سوالات مدت زمان پاسخ دهی ( دقیقه )
1 ریاضی 20 25
2 اقتصاد 15 10
3 ادبیات فارسی 30 30
4 تاریخ و جغرافیا 30 25
5 عربی 20 20
6 فلسفه و منطق 25 25
7 علوم اجتماعی 20 15
8 روان شناسی 20 15
جمع 8 درس 180 165

معرفی زیرگروه های رشته انسانی 

زیرگروه 1: معارف اسلامی – زبان و ادبیات فارسی – علوم قضایی – فلسفه و…

زیرگروه 2: خبرنگاری ( گرایش فرهنگی و هنری – گرایش علوم اجتماعی ) – علوم اجتماعی و گرایش های آن 

زیرگروه 3: مدیریت و تمامی گرای هایش آن – علوم اقتصادی

زیرگروه 4: جغرافیا – تاریخ – دبیری جغرافیا – دبیری تاریخ – علوم سیاسی و کلیه گرایش های آن – باستان شناسی

زیرگروه 5: علوم تربیتی – روانشناسی – راهنمایی و مشاوره – علوم ورزشی و دبیری تربیت بدنی – علوم ورزشی و کاردانی تربیت بدنی – کتابداری

ضرایب دروس در هر زیرگروه

نام درس ریزگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4 زیرگروه 5
اقتصاد 1 2 3 2 2
ریاضی 2 4 4 3 3
عربی اختصاصی 4 1 1 1 1
ادبیات اختصاصی 4 2 2 2 2
علوم اجتماعی 1 3 2 2 3
تاریخ جغرافیا 1 1 1 3 1
روانشناسی 1 2 1 3 3
فلسفه و منطق 3 2 1 3 3

با توجه به توضیحات ارائه شده داوطلب در ابتدا باید مشخص کند که می خواهد در چه و دانشگاهی به تحصیل بپردازد سپس با توجه به ضرایب و اهمیت دروس به مطالعه آن بپردازد.

تعیین هدف و برنامه ریزی کنکور انسانی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراحل موفقیت در کنکور تعیین هدف و انگیزه است. داشتن هدف تلاش و اشتیاق شما را برای رسیدن به موفقیت دوچندان خواهد کرد. همانطور که می دانید میزان تلاش و پشتکار هر فرد بستگی ارزشمند بودن هدف می باشد پس همواره آن را ارزشمند بدانید که به تبع آن تلاش و انگیزه شما بیشتر خواهد شد. بسیاری از افراد پشت کنکوری نمی دانند که برای دور شدن از آشفتگی و سردرگمی باید یک برنامه اصولی و حساب شده برای مطالعه داشته باشند. توصیه می کنیم که حتما برای خود یک برنامه مسجم و یک جدول زمانبندی مطالعه داشته باشید. در ادامه مطلب به ویژگی های یک برنامه مناسب خواهیم پرداخت.

برنامه ریزی مناسب با سطح فکری داوطلب:

با تفکر که شما بهترین هستید با طرز فکر و استعداد متفاوت با دیگران، پس سعی کنید برنامه ریزی خود را بر اساس هوش، استعداد و توانایی جسمی و روحی خود تنظیم کنید.

همواره اهداف خود را درنظر بگیرید: 

هدف خود را مشخص کرده و بر اساس آن برنامه ریزی خود را طراحی کنید، چرا که پذیرش در هر رشته و دانشگاهی نیازمند به رتبه و تراز متفاوتی دارد. بعد از تعین هدف باید مشخص کنید که برای رسیدن به آن به چقدر مطالعه نیازمند هستید مثلا برای قبولی در رشته دندانپزشکی قطعا با روزی 3 ساعت مطالعه کافی نیست.

انجام پذیری برنامه ریزی: 

برنامه خود را طوری طراحی کنید که توانایی انجام آن را داشته باشید زیرا بعد از مدتی ناامید شده و انگیزیتان را از دست خواهید داد و نمی توانید برنامه را پیش ببرید. بهتر است ساعت مطالعه خود را به تدریج افزایش دهید.

منعطف بودن برنامه ریزی:

برنامه خود را طوری طراحی کنید که اگر در یک روز اتفاق از پیش تعیین نشده ای رخ دهد ( مهمانی رفتن – مهمان آمدن ) زمانی را برای جبران ساعت های از دست رفته مطالعه قرار دهید تا از برنامه ریزی خود عقب نیفتید.

قابل بررسی بودن:

برنامه ریزی باید طوری باشد که بعد از چند ماه پیشرفت شما مشخص شود، در واقع باید متوجه شوید که در چه دروسی موفق و در چه دروسی ضعیف بوده اید. همین امر منجر می شود که تمام نقص هایی که در مطالعه دارید را برطرف کنید. مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره برای ارائه برنامه ریزی درسی  در خدمت شما هستند.

کلی خواند را فراموش کنید!!!

یکی از موارد مهمی که باید بدانید این است که کنکوری بخوانید. کنکوری خواندن بدین معناست که تمام جزئیات نیز مورد مطالعه قرار بگیرد و بعد مطالعه هر درس تست های مربوط به آن را انجام دهید تا به صورت کامل در ذهن شما ثبت شود. جدول زمان بندی خود را طوری طراحی کنید که بعد از مطالعه درس اختصاصی یک درس عمومی را برای خواندن انتخاب کنید. برای مثال:

روز شنبه 
اقتصاد

دو ساعت

دین و زندگی

یک ساعت و نیم

فلسفه و منطق

دو ساعت

زبان انگلیسی

یک ساعت و نیم

نکات مهم کنکوری 

  • بعد از هر یک الی یک و نیم ساعت مطالعه یک ربع استراحت کنید.( بهتر است چشم خود را ببندید و به چیزی فکر نکنید )
  • دو درس اختصاصی را پشت سر هم مطالعه نکنید.
  • اولویت مطالعه خود با درس هایی که به آن علاقمند هستید و شما را خسته نمیکند قرار دهید.
  • برای افزایش باز دهی مغزتان از مواد غذایی شیرین استفاده کنید.
  • خواب کافی برای افزایش کارایی شما و کسل نبودنتان در طول روز ضروری است.

منابع کمک آموزشی و شرکت در آزمون های آزمایشی

انتخاب منابع کمک آموزشی مناسب و با کیفیت برای رسیدن به موفقیت بسیار راهگشا می باشد. زیرا منابع کمک درسی به تکمیل شدن فرآیند مطالعه شما کمک بسیار زیادی می کند به همین دلیل انتخاب بهترین منبع یکی دیگر از مهم ترین مراحل موفقیت در کنکور است. شرکت در آزمون های آزمایشی نیز همانند استفاده از منابع کمک آموزشی می تواند به موفقیت داوطلب کمک زیادی کند. برای اطلاع از بهترین منابع کنکور انسانی کلیک کنید. منابع کمک آموزشی مناسب برای رشته انسانی:

  •  انتشارات نشر الگو
  • انتشارات خیلی سبز
  • انتشارات گاج
  • انتشارات مبتکران

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور انسانی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید