پنجشنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور انسانی 99
برنامه ریزی کنکور انسانی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور انسانی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پذیرش در رشته های تاپ و دانشگاه های برتر کشور آرزوی همه داوطلبان پشت کنکوری است اما خیلی از داوطلبان نمی دانند که برای رسیدن به موفقیت باید چه کارهایی انجام دهند و از روش های درست برنامه ریزی کنکور اطلاعاتی ندارند، در این مطلب تلاش نموده ایم با ارائه راهکارهایی برای مطالعه درست ، مسیر موفقیت شما را در این ماراتن بسیار مهم هموار کنیم. داوطلبان رشته انسانی همواره استرس دارند که نتوانند تمام دروس خود را مطالعه کرده و آن ها را به خاطر بسپارند باید بگوییم که این داوطلبان باید در ابتدا هدف خود را مشخص کنند و بعد با منابع مطالعاتی و ضرایب دروس آشنا شوند سپس با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده برای پیشبرد برنامه خود تلاش کنند. در ادامه مطلب این اطلاعات اولیه مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهیم داد ، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه نموده و اگر ابهاماتی برای شما ایجاد گردید با مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تمام دروس جهت مطالعه ارزش و اهمیت یکسانی نخواهند داشت ، شما باید در ابتدا رشته خود را انتخاب نموده و بر اساس ضریب دروس میزان ساعت مطالعه دروس اثر گذار را تعیین کنید.

مشاوره کنکور انسانی

کنکور سراسری انسانی با 280 سوال در قالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی انجام می شود که داوطلب باید در 240 دقیقه به سوالات جواب دهد. دفترچه اختصاصی 180 سوال دارد و مدت زمان پاسخ دهی به آن 165 دقیقه و دفترچه عمومی شامل 100 سوال و مدت زمان پاسخ دهی به آن 75 دقیقه می باشد. لازم به ذکر است که داوطلبان رشته علوم و معارف اسلامی باید به 20 سوال اصول و عقاید اسلامی نیز در مدت 20 دقیقه جواب دهند.

ردیفعنوان دروس ( اختصاصی ) تعداد سوالاتمدت زمان پاسخ دهی ( دقیقه )
1ریاضی2025
2اقتصاد1510
3ادبیات فارسی3030
4تاریخ و جغرافیا3025
5عربی2020
6فلسفه و منطق2525
7علوم اجتماعی2015
8روان شناسی2015
جمع8 درس180165

معرفی زیرگروه های رشته انسانی 

زیرگروه 1: معارف اسلامی – زبان و ادبیات فارسی – علوم قضایی – فلسفه و…

زیرگروه 2: خبرنگاری ( گرایش فرهنگی و هنری – گرایش علوم اجتماعی ) – علوم اجتماعی و گرایش های آن 

زیرگروه 3: مدیریت و تمامی گرایش های آن – علوم اقتصادی

زیرگروه 4: جغرافیا – تاریخ – دبیری جغرافیا – دبیری تاریخ – علوم سیاسی و کلیه گرایش های آن – باستان شناسی

زیرگروه 5: علوم تربیتی – روانشناسی – راهنمایی و مشاوره – علوم ورزشی و دبیری تربیت بدنی – علوم ورزشی و کاردانی تربیت بدنی – کتابداری

ضرایب دروس در هر زیرگروه

نام درسزیرگروه 1زیرگروه 2زیرگروه 3زیرگروه 4زیرگروه 5
اقتصاد12322
ریاضی24433
عربی اختصاصی41111
ادبیات اختصاصی42222
علوم اجتماعی13223
تاریخ جغرافیا11131
روانشناسی12133
فلسفه و منطق32133

با توجه به توضیحات ارائه شده داوطلب در ابتدا باید مشخص کند که می خواهد در چه رشته و دانشگاهی به تحصیل بپردازد سپس با توجه به ضرایب و اهمیت دروس به مطالعه آن بپردازد.

تعیین هدف و برنامه ریزی کنکور انسانی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراحل موفقیت در کنکور تعیین هدف و انگیزه است. داشتن هدف ، تلاش و اشتیاق شما را برای رسیدن به موفقیت دوچندان خواهد کرد. همانطور که می دانید میزان تلاش و پشتکار هر فرد بستگی به ارزشمند بودن هدف او دارد پس همواره هدف خود را ارزشمند بدانید که به تبع آن تلاش و انگیزه شما بیشتر خواهد شد. بسیاری از افراد پشت کنکوری نمی دانند که برای دور شدن از آشفتگی و سردرگمی باید یک برنامه اصولی و حساب شده برای مطالعه داشته باشند. توصیه می کنیم که حتما برای خود یک برنامه منسجم و یک جدول زمانبندی مطالعه داشته باشید. در ادامه مطلب به ویژگی های یک برنامه مناسب خواهیم پرداخت.

برنامه ریزی مناسب با سطح فکری داوطلب

همواره به خودتان بگویید که شما بهترین هستید و طرز فکر و استعدادتان با دیگران متفاوت است ، پس سعی کنید برنامه ریزی خود را بر اساس هوش ، استعداد و توانایی جسمی و روحی خود تنظیم کنید.

همواره اهداف خود را درنظر بگیرید

هدف خود را مشخص کرده و بر اساس آن برنامه ریزی خود را طراحی کنید ، چرا که پذیرش در هر رشته و دانشگاهی نیازمند به رتبه و تراز متفاوتی می باشد. بعد از تعیین هدف باید مشخص کنید که برای رسیدن به آن می بایست چقدر مطالعه کنید مثلا برای قبولی در رشته دندانپزشکی قطعا روزی 3 ساعت مطالعه کافی نیست.

انجام پذیری برنامه ریزی

برنامه خود را طوری طراحی کنید که توانایی انجام آن را داشته باشید زیرا بعد از مدتی ناامید شده و انگیزه تان را از دست خواهید داد و نمی توانید برنامه خود را پیش ببرید. بهتر است ساعت مطالعه خود را به تدریج افزایش دهید.

منعطف بودن برنامه ریزی

برنامه خود را طوری طراحی کنید که اگر در یک روز اتفاق از پیش تعیین نشده ای رخ دهد (مهمانی رفتن – مهمان آمدن) زمانی را برای جبران ساعت های از دست رفته مطالعه قرار دهید تا از برنامه ریزی خود عقب نیافتید.

قابل بررسی بودن

برنامه ریزی باید طوری باشد که بعد از چند ماه پیشرفت شما مشخص شود، در واقع باید متوجه شوید که در چه دروسی موفق و در چه دروسی ضعیف بوده اید. همین امر منجر می شود که تمام نقص هایی را که در مطالعه دارید ، برطرف کنید. مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره برای ارائه برنامه ریزی درسی در خدمت شما هستند.

کلی خواندن را فراموش کنید!!!

یکی از موارد مهمی که باید بدانید این است که دروس خود را کنکوری بخوانید ، کنکوری خواندن بدین معناست که تمام جزئیات نیز مورد مطالعه قرار بگیرد و بعد مطالعه هر درس تست های مربوط به آن را انجام دهید تا به صورت کامل در ذهن شما ثبت شود. جدول زمان بندی خود را طوری طراحی کنید که بعد از مطالعه درس اختصاصی یک درس عمومی را برای خواندن انتخاب کنید. برای مثال:

روز شنبه 
اقتصاد

دو ساعت

دین و زندگی

یک ساعت و نیم

فلسفه و منطق

دو ساعت

زبان انگلیسی

یک ساعت و نیم

نکات مهم کنکوری 

 • بعد از هر یک الی یک و نیم ساعت مطالعه یک ربع استراحت کنید. (بهتر است چشم خود را ببندید و به چیزی فکر نکنید)
 • دو درس اختصاصی را پشت سر هم مطالعه نکنید.
 • اولویت مطالعه خود را با درس هایی که به آن علاقمند هستید و شما را خسته نمیکند قرار دهید.
 • برای افزایش بازدهی مغزتان از مواد غذایی شیرین استفاده کنید.
 • خواب کافی برای افزایش کارایی شما و کسل نبودنتان در طول روز ضروری است.

منابع کمک آموزشی و شرکت در آزمون های آزمایشی

انتخاب منابع کمک آموزشی مناسب و با کیفیت برای رسیدن به موفقیت بسیار راه گشا می باشد. زیرا منابع کمک درسی به تکمیل شدن فرآیند مطالعه شما کمک بسیار زیادی می کند به همین دلیل انتخاب بهترین منبع یکی دیگر از مهم ترین مراحل موفقیت در کنکور است. شرکت در آزمون های آزمایشی نیز همانند استفاده از منابع کمک آموزشی می تواند به موفقیت داوطلب کمک زیادی کند. برای اطلاع از بهترین منابع کنکور انسانی کلیک کنید. منابع کمک آموزشی مناسب برای رشته انسانی:

 •  انتشارات نشر الگو
 • انتشارات خیلی سبز
 • انتشارات گاج
 • انتشارات مبتکران

بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری انسانی با نحوه درست مطالعه دروس و تست زدن آشنا نیستند و همواره استرس دارند که تا زمان برگزاری کنکور ، نتوانند تمام دروس خود را مطالعه کنند ، این دسته از افراد باید در ابتدا هدف خود را مشخص کنند و بعد با منابع مطالعاتی و ضرایب دروس آشنا شوند سپس با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده برای پیشبرد برنامه خود تلاش کنند. برای اطلاع از بهترین منابع کنکور انسانی کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور انسانی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر. من رشته انسانی نظام قدیمم. تازه شروع کردم به خوندن. تو این زمان‌ که‌ خیلیا برای جمع بندی برنامه‌ ریزی میکنن من استرس دارم نتونم تموم کنم مطالبو. برنامه‌ ای هست کمکم کنه؟؟ اصلا تو این مدت میشه رتبه خوب‌ آورد؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   سلام و درود. نوع مطالعه و زمان بندی، میزان و کیفیت مطالعه، بالا بردن توانایی تست زدن، تقویت کردن دروسی که نقاط قوت هستند، تمرکز بر صحیح تست زدن (منفی نزدن)، راهنمایی گرفتن از مشاوران باتجربه در زمینه تحصیلی، برای کسب رتبه مناسب؛ حائز اهمیت می باشد.

دریافت مشاوره تخمین رتبه 99