خانه کنکور بودجه بندی کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱

بودجه بندی کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱

بودجه بندی کنکور سراسری ریاضی دی ماه 1401
بودجه بندی کنکور سراسری دی ماه 1401

در حقیقت بودجه بندی کنکور به داوطلبان کمک می کند تا برای مطالعه سرفصل ها و مواد امتحانی برنامه ریزی درسی بهتری داشته باشند. چیزی که در بودجه بندی کنکور سراسری مشخص شده است، تعداد سوالات هر درس از سرفصل های امتحانی می باشد. متقاضیان با آگاهی و اطلاع دقیق از این بودجه بندی با جزییات طراحی سوالات و همچنین سلیقه و خط فکری طراحان سوال این آزمون آشنا می شوند. در واقع با اطلاع از این امر، متقاضیان درمی یابند که چه درسی را باید بیشتر مطالعه کنند و یا کدام مبحث را حذف نمایند.

بنا بر تغییرات کنکور ۱۴۰۲، بودجه بندی کنکور دی ماه 1401 شامل دروس عمومی نمی باشد.

اهمیت بودجه بندی کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱

بودجه بندی کنکور به این معناست که شما به طور دقیق آگاه می شوید از هر مبحث کتاب چند سوال طرح می شود. شناخت تعداد سوالات مطرح شده از مباحث کتب درسی بسیار مهم است زیرا به واسطه آن به اهمیت دروس و سرفصل های تست خیز پی خواهید برد. بنابراین می توانید با داشتن یک برنامه ریزی کنکور به طور دقیق و آگاهانه زمان بیشتری را برای موضوعات مهم صرف کنید.

می دانیم که برای همه داوطلبان کنکور زمان بسیار مهم است، از این رو با مطالعه و آگاهی از تعداد سوالات و بودجه بندی هر درس می توانید از این عامل پر اهمیت در مدیریت زمان خود استفاده کافی را ببرید.

بودجه بندی دروس عمومی کنکور سراسری دی ماه 1401

داوطلبانی که قصد شرکت در  کنکور سراسری 1402 را دارند، نیاز به یک برنامه ریزی منظم و دقیق خواهند داشت که بررسی بودجه بندی دروس و مباحث مطرح شده یکی از اقدامات لازم در این راستا به شمار می رود. از آن جایی که بنا به تغییرات کنکور دروس عمومی از دایره این رقابت چالش برانگیز حذف شده، لذا سهم آن به سوابق تحصیلی افراد افزوده می شود. بنابراین لازم است، دانش آموزان با توجه به قطعیت  تاثیر معدل در کنکور ، دروس عمومی را با دقت بیشتری مطالعه کرده و در طول دوران تحصیل خود نمرات خوبی از آن ها کسب نمایند.

همچنین داوطلبانی که در سال های گذشته مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند، اگر از سوابق تحصیلی خود از جمله نمرات دروس عمومی راضی نیستند، می توانند با رعایت شرایط ترمیم معدل در کنکور دی ماه اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند. با این تفاسیر، سوالات کنکور ۱۴۰۲ که متشکل از آزمون دی ماه 1401 و تیر ماه 1402 به بعد است، دروس اختصاصی هر گروه آزمایشی را تشکیل می دهد و داوطلبان باید برای موفقیت در این آزمون، تمرکز خود را روی این دروس رشته خود قرار دهند.

بودجه بندی کنکور سراسری ریاضی دی ماه ۱۴۰۱

برای شرکت در کنکور سراسری ریاضی باید یک برنامه ریزی قوی داشته باشید تا تمامی مباحث لازم را به خوبی مطالعه نمایید. دروس تخصصی این رشته شامل ریاضیات، شیمی و فیزیک است که البته درس ریاضیات خود از دروس هندسه، حسابان، آمار و احتمال و ریاضیات گسسته تشکیل می شود. پیشنهاد می کنیم بودجه بندی مربوط به این گروه آزمایشی را بررسی کرده و پس از طراحی یک برنامه ریزی کنکور ریاضی اصولی، بیشترین زمان خود را صرف آموختن مهارت تست زنی در دروس حل کردنی نمایید. شما می توانید با کلیک بر روی لینک تعبیه شده در جدول زیر، به بودجه بندی کنکور ریاضی دست یابید.

بودجه بندی کنکور سراسری ریاضی دی ماه ۱۴۰۱
بودجه بندی کنکور سراسری ریاضی دی ماه 1401

(جهت مشاهده بودجه بندی، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

بودجه بندی کنکور سراسری تجربی دی ماه 1401

امروزه کنکور سراسری تجربی یکی از گروه های آزمایشی بسیار پرطرفدار بین داوطلبان می باشد. برای قبولی در رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی و رسیدن به رویای پوشیدن روپوش سفید، باید سخت تلاش کنید. برای این که بتوانید به تلاش هایتان سمت و سو بدهید، در ابتدا هدف گذاری کرده و یک برنامه ریزی کنکور تجربی بی نقص طراحی نمایید. بررسی بودجه بندی سوالات این گروه آزمایشی می تواند در این مسیر به شما کمک کند که در ادامه، لینک مشاهده آن را قرار داده ایم.

بودجه بندی کنکور سراسری تجربی دی ماه ۱۴۰۱
بودجه بندی کنکور سراسری تجربی دی ماه 1401

(جهت مشاهده بودجه بندی، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

بودجه بندی کنکور سراسری انسانی دی ماه 1401

برخی از داوطلبان تصور می کنند که قبولی در رشته انسانی بسیار آسان بوده که البته این تفکر اشتباهی است. داوطلبان کنکور سراسری انسانی به خوبی می دانند که برای تحقق یافتن آرزوها و هدفشان باید به خوبی دروس و مواد امتحانی را مطالعه نمایند. همچنین در کنار مطالعه منابع، باید از یک برنامه ریزی کنکور انسانی عالی استفاده کنند که برای دست یابی به چنین برنامه ای، نیازمند توجه به فاکتورهایی مثل مدیریت زمان، مطالعه منابع مناسب و آگاهی از بودجه بندی ها می باشند. در ادامه متن، لینک مشاهده بودجه بندی رشته انسانی را قرار داده ایم.

بودجه بندی کنکور سراسری انسانی دی ماه 1401
بودجه بندی کنکور سراسری انسانی دی ماه 1401

(جهت مشاهده بودجه بندی، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

فهرست حذفیات کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱

هر ساله حذفیات کنکور سراسری از طریقسایت سازمان سنجش منتشر می شود تا داوطلبان از آن ها آگاه بوده و وقت خود را برای مطالعه دروس حذف شده تلف نکنند. فهرست حذفیات شامل مباحثی از کتب درسی است که در کنکور سراسری دی 1401 از آن ها سوالی طرح نمی شود. 

فهرست حذفیات کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱
دانلود فهرست حذفیات کنکور سراسری دی ماه 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

 

سوالات متداول

1- بودجه بندی کنکور سراسری چیست؟

بودجه بندی کنکور یک جدول اطلاعاتی است که به وسیله آن مباحث پراهمیت و کم اهمیت هر درس د آزمون سراسری مشخص می‌شود.

2- دسترسی به بودجه بندی کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱ چگونه امکان پذیر است؟

امکان دسترسی به بودجه بندی کنکور دی ماه ۱۴۰۱ تمامی گروه های آزمایشی از طریق این مقاله وجود دارد.

3- اهمیت اطلاع از بودجه بندی کنکور سراسری دی ماه چیست؟

با اطل

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کنکور پیج کنکور