تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1400
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

دانشگاه علمی کاربردی که تحت نظارت وزارت علوم فعالیت می کند، هر ساله در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام به جذب دانشجو می نماید. متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می بایست در موعد مقرر ضمن مشخص نمودن رشته و مرکز آموزشی مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک لازم و توجه به ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و اطلاعیه های منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اقدامات لازم را به انجام برسانند. شایان ذکر است طبق روال هر ساله فرصتی مجددی جهت تکمیل مراحل نام نویسی در اختیار داوطلبان بازمانده از این فرآیند قرار می گیرد.

در صورت تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، اخبار آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می گردد.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

ثبت نام داوطلبان پذیرش در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو دوره مهر و بهمن ماه انجام می شود. بنابراین تمامی علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 1400 می توانند در موعد مقرر فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. در ادامه مقاله قصد داریم شما را از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 و همچنین تمدید مهلت آن آگاه نماییم.

زمان ثبت نام نیمسال اول

هنوز تاریخ دقیقی برای ثبت نام متقاضیان در ترم مهر ماه سال جاری اعلام نشده است، اما با توجه به این که در سال گذشته این فرآیند در اواسط خرداد انجام گرفت و برای جاماندگان از ثبت نام مهلت مجددی در اواسط تیر ماه در نظر گرفته شد، می توان حدس زد که بازه زمانی مذکور برای انجام این عمل در سال 1400 تکرار شود.

زمان ثبت نام نیمسال دوم

همان طور که اشاره کردیم، ظرفیت های خالی مانده دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال تحصیلی اول توسط علاقه مندان واجد شرایط مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تکمیل می گردد. ثبت نام داوطلبان این مقاطع در سال 99 از 16 الی 23 دی ماه انجام گرفت و این محدوده زمانی در یک نوبت تا روز 25 دی ماه تمدید شد. از آن جایی که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 هنوز اعلام نشده است، احتمال می دهیم فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1400 و تمدید آن در فاصله زمانی مشابه دوره گذشته صورت گیرد.

شما می توانید به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بپیوندید تا در اسرع وقت از جدیدترین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

علاقه مندان تحصیل در نیمسال تحصیلی اول دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند با توجه به مقطع مورد نظر خود و براساس لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، نسبت به استخراج کد رشته محل های انتخابی خود اقدام نموده و مطابق با راهنمای زیر ثبت نام نمایند. فرآیند نام نویسی در ترم مهر ماه به صورت اینترنتی می باشد و داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به انجام اقدامات لازم بپردازند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست، گزینه “جامع علمی کاربردی” را انتخاب نمایید.
 • با توجه به مقطع مورد نظر خود، رو یکی از لینک های فعال ”ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای 1400″ یا ” ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی ناپیوسته حرفه ای (ناپیوسته) 1400″ کلیک کنید.
 • اکنون گزینه “خرید کارت“ را از منوی نمایان شده در سمت راست صفحه برگزینید.
 • از بخش دانشگاه جامع علمی کاربردی تیک سریال ثبت نام مربوط به مقطع مورد نظر خود را فعال نموده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.
 • اطلاعات خود را در کادرهای مربوطه وارد نموده و مجددا دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.
 • پس از دریافت و یادداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت، تیک متن موجود در پایین صفحه را فعال کرده و سپس روی عبارت ” ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.
 • با ورود به درگاه الکترونیکی پرداخت، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در بخش های مربوطه درج کرده و کلید “پرداخت” را بفشارید.
 • حال به مرحله پیش از خرید کارت باز می گردید و این بار گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید.
 • سریال ثبت نام 12 رقمی و عبارت امنیتی نمایان شده را در جایگاه های مربوطه را درج نموده و روی عبارت “تایید” کلیک کنید.
 • پس از ورود به پورتال خود اطلاعات فردی، تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
 • پس از تکمیل فرآیند ذکر شده، سامانه یک شماره پرونده 6 رقمی و یک کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی در اختیارتان قرار خواهد داد که ضروری است برای پیگیری مراحل بعدی آن ها را نزد خود نگه دارید.

افرادی که نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمودند، در انتظار زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 به سر می برند تا در صورت قبولی بتوانند با حضور در دانشگاه محل پذیرش، فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 و کلیه جزئیات مرتبط با آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول 

1- آیا مهلت ثبت نام مقطع بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 تمدید می گردد؟

بله، معمولا پس از اتمام بازه زمانی ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، این فرآیند تمدید می گردد.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه 1400 چگونه انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 به چه صورت است؟

پرداخت هزینه نام نویسی در این نیمسال به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود اما انجام فرآیند ثبت نام با مراجعه حضوری به مرکز آموزشی مورد نظر امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره