خانه علمی کاربردی تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

نحوه و راهنمای نام نویسی بدون کنکور علمی کاربردی 1401
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه علمی کاربردی که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند، هر ساله در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام به جذب دانشجو می نماید. متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می بایست در موعد مقرر ضمن مشخص نمودن رشته و مرکز آموزشی مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک لازم و توجه به ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اقدامات لازم را انجام دهند.

شایان ذکر است طبق روال هر ساله فرصت مجددی جهت تکمیل مراحل نام نویسی در اختیار داوطلبان بازمانده از این فرآیند قرار می گیرد. در نتیجه متقاضیانی که بنا به دلایلی از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی جا مانده اند، می توانند مطابق با اطلاعیه های منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، این امر را به انجام برسانند. در ادامه متن، ضمن اعلام تاریخ مجدد نام نویسی دانشگاه مذکور، چگونگی مراحل انجام آن را نیز شرح داده ایم.

فرصت مجددی از تاریخ 1 شهریور الی 4 شهریور ماه 1401 جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 به داوطلبان داده شده است.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

ثبت نام داوطلبان در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو دوره مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود. بنابراین تمامی علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 1401 می توانند در موعد مقرر فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. در ادامه مقاله قصد داریم شما را از تمدید زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 آگاه نماییم.

تمدید زمان ثبت نام مهر ماه

یکی از فرصت هایی که مجددا در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا بتوانند فرایند ثبت نام خود را به پایان برسانند در اطلاعیه ای توسط سازمان سنجش اعلام می شود. زمان نام نویسی این دانشگاه برای نیمسال اول و تمدید مهلت برای ثبت نام در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در نظر گرفته شده است که در جدول زیر مشاهده می نمایید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401
مقطعزمان ثبت نام (مهلت اولیه)تمدید مهلتمهلت مجدد
کاردانی31 خرداد الی7 تیر ماه7 تیر الی 14 تیرزمان اول: 1 شهریور الی 4 شهریور ماه
زمان دوم: تا 8 شهریور ماه
کارشناسی ناپیوسته14 تیر الی 21 تیرماه21 تیر الی 26 تیرماه

تمدید زمان ثبت نام بهمن ماه

در نام نویسی بهمن ماه، ظرفیت هایی که در نیمسال تحصیلی اول خالی مانده اند، توسط علاقه مندان واجد شرایط مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تکمیل می شوند.

همچنین باید اضافه کرد، زمان دقیق نام نویسی مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه نیز هنوز مشخص نمی باشد اما انتظار می رود از آن جهت که در سال پیش این فرآیند از نیمه آذر ماه آغاز و تا پایان آن نیز تمدید شده بود، می توان این محدوده زمانبندی را برای سال 1401 نیز متصور شد. البته به محض انتشار اخبار مرتبط در این زمینه، جزئیات از طریق این مقاله اعلام خواهد شد.

توجه داشته باشید متقاضیانی که قبلا انتخاب رشته کرده و کد رهگیری دریافت کرده اند نیز می توانند به مشاهده و ویرایش کد رشته های انتخابی و اطلاعات ثبت نامی خود بپردازند.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند با توجه به مقطع مورد نظر خود و براساس دفترچه ثبت نام، نسبت به استخراج کد رشته محل های انتخابی خود اقدام کرده و مطابق با راهنمای زیر نام نویسی نمایند. فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام در ترم مهر ماه به صورت اینترنتی می باشد و داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 به انجام اقدامات لازم بپردازند. لازم به ذکر است که نام نویسی در نیمسال دوم، معمولا به صورت حضوری انجام می شود و متقاضیان بایستی به مرکز آموزشی مورد نظر مراجعه کنند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست، گزینه “جامع علمی کاربردی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • انتخاب گزینه اول “ثبت نام پذیرش دوره های علمی کاربردی مهر ماه 1401” مقطع مورد نظر (کاردانی ناپیوسته / کارشناسی ناپیوسته)

مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • فعال نمودن تیک آبی (سریال ثبت نام پذیرش دوره مهندسی و کارشناسی حرفه ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی مهرماه سال 1401) و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”

مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • در این بخش اطلاعات خواسته شده را در فیلدهای موجود در صفحه وارد نموده و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را فعال نموده و سپس روی “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

 • اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب را در کادرهای مخصوص به خود درج نموده و پس از تکمیل آن، گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • پس از طی مراحل بالا  مجددا به صفحه نخست برگشته و کلید “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.

مرحلع هشتم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 • سریال ثبت نام خریداری شده را در کادر مشخص شده وارد کرده و پس از جمع نمودن اعداد و درج حاصل آن در فیلد مربوطه، گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.

مرحله نهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

در پایان، سامانه یک شماره پرونده 6 رقمی و یک کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی در اختیارتان قرار خواهد داد که ضروری است برای پیگیری مراحل بعدی آن ها را نزد خود نگه دارید.

افرادی که نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اقدام نموده اند، منتظر نتایج آن می باشند. زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 برای نیمسال مهر ماه معمولا دو ماه پس از نام نویسی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. پس از اعلام نتایج، داوطلبانی که پذیرفته شده اند، بایستی به مرکز آموزشی مورد نظر مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

سوالات متداول 

1- آیا مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1401 تمدید می گردد؟

بله، این فرآیند برای آن دسته از افرادی که موفق به انجام نام نویسی نشده اند از تاریخ تا 8 شهریور ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه چگونه انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا زمان ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه تمدید می گردد؟

بله، مطابق روند سال های گذشته انتظار می رود ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه نیز تمدید گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۸ نظر

 1. سلام من دانشگاه علمی کاربردی از سایت سنجش آذر ماه شرکت کردم ولی موقع ثبت نام پذیرفتگان که از ۵ بهمن تا سیزدهم بود مریض شدم ثبت نام نکردم نوزدهم که به دانشگاه مراجعه کردم گفتند ثبت نام پذیرفتگان تموم شده ایا ثبت نام پذیرفتگان نیم سال دوم علم کاربردی دو باره تمدید میشود خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کرده و در صورت موافقت، اقدام به ثبت نام کنید.

 2. سلام شبتون بخیر
  سایت برای تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی باز نمیشه؟
  من جا موندم وهمچنان منتظرم

  • با سلام، مهلت ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های علمی کاربردی به پایان رسیده است؛ شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و در صورت موافقت، اقدام به ثبت نام نمایید.

 3. سلام من موفق نشدم برای بهمن ماه ثبت نام کنم یعنی دیگه تمدید نمی شود ؟

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر، اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام، منتشر نشده است؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار، می توانید به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نمایید.

 4. سلام
  من بخاطر بیماری نتونستم ثبت نام کنم تا ۱۰ شهریور…
  خب حالا تکلیف چیه؟
  دوباره مهلت ثبت نام تمدید میکنن
  یا باید صبر کنم سال دیگه؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی برای نیمسال اول منتشر نشده است؛ می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده تا در صورت امکان ثبت نام نمایید.

دریافت مشاوره