تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

نحوه و راهنمای نام نویسی بدون کنکور علمی کاربردی 1400
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

دانشگاه علمی کاربردی که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند، هر ساله در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام به جذب دانشجو می نماید. متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می بایست در موعد مقرر ضمن مشخص نمودن رشته و مرکز آموزشی مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک لازم و توجه به ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اقدامات لازم را انجام دهند.

شایان ذکر است طبق روال هر ساله فرصت مجددی جهت تکمیل مراحل نام نویسی در اختیار داوطلبان بازمانده از این فرآیند قرار می گیرد. در نتیجه متقاضیانی که بنا به دلایلی از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی جا مانده اند، می توانند مطابق با اطلاعیه های منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، این امر را به انجام برسانند. در ادامه متن، ضمن اعلام تاریخ مجدد نام نویسی دانشگاه مذکور، چگونگی مراحل انجام آن را نیز شرح داده ایم.

در صورت تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، فرآیند نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

ثبت نام داوطلبان در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو دوره مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود. بنابراین تمامی علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 1400 می توانند در موعد مقرر فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. در ادامه مقاله قصد داریم شما را از تمدید زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 آگاه نماییم.

تمدید زمان ثبت نام مهر ماه

زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی از 24 مرداد ماه شروع شده و تا تاریخ 31 مرداد ماه 1400 ادامه داشت که این بازه زمانی تا 7 شهریور ماه سال جاری نیز تمدید شده است. افرادی که در مهلت نام نویسی اولیه موفق به ثبت کدرشته محل های مورد نظر نشده اند و یا قصد ویرایش اطلاعات خود را دارند، می توانند در مهلت مجدد تعیین شده، این امر را به انجام برسانند.

البته لازم به ذکر است که مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش، این مهلت برای دومین بار تمدید شد، بنابراین افراد واجد شرایط می توانند همچنان تا روز چهارشنبه مورخ 10 شهریور ماه 1400 نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

تمدید زمان ثبت نام بهمن ماه

در نام نویسی بهمن ماه، ظرفیت هایی که در نیمسال تحصیلی اول خالی مانده اند، توسط علاقه مندان واجد شرایط مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تکمیل می شوند. از آن جایی که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 هنوز اعلام نشده است، بنابراین تمدید مهلت آن نیز مشخص نیست. این فرآیند در سال گذشته از اواخر دی ماه شروه شده و در یک بازه زمانی 2 روزه تمدید شد. شما می توانید به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بپیوندید تا در اسرع وقت از جدیدترین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

علاقه مندان به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند با توجه به مقطع مورد نظر خود و براساس دفترچه ثبت نام، نسبت به استخراج کد رشته محل های انتخابی خود اقدام کرده و مطابق با راهنمای زیر نام نویسی نمایند. فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام در ترم مهر ماه به صورت اینترنتی می باشد و داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به انجام اقدامات لازم بپردازند. لازم به ذکر است که نام نویسی در نیمسال دوم، معمولا به صورت حضوری انجام می شود و متقاضیان بایستی به مرکز آموزشی مورد نظر مراجعه کنند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست، گزینه “جامع علمی کاربردی” را انتخاب نمایید.
 • با توجه به مقطع مورد نظر خود، بر رو یکی از لینک های فعال “ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای 1400” یا “ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی ناپیوسته حرفه ای (ناپیوسته) 1400” کلیک کنید.
 • اکنون گزینه “خرید کارت” را از منوی نمایان شده در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
 • از بخش دانشگاه جامع علمی کاربردی تیک سریال ثبت نام مربوط به مقطع مورد نظر خود را فعال نموده و با فشردن کلید “تایید و ادامه” به مرحله بعدی هدایت شوید.
 • اطلاعات خود را در کادرهای مربوطه وارد نموده و مجددا دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.
 • پس از دریافت و یادداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت، تیک متن “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و سپس روی عبارت “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.
 • با ورود به درگاه الکترونیکی پرداخت، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در بخش های مربوطه درج کرده و کلید “پرداخت” را بفشارید.
 • حال به مرحله پیش از خرید کارت باز می گردید و این بار گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.
 • سریال ثبت نام 12 رقمی و عبارت امنیتی نمایان شده را در جایگاه های مشخص شده درج نموده و روی عبارت “تایید” کلیک نمایید.
 • پس از ورود به پورتال خود اطلاعات فردی، تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید.
 • در پایان، سامانه یک شماره پرونده 6 رقمی و یک کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی در اختیارتان قرار خواهد داد که ضروری است برای پیگیری مراحل بعدی آن ها را نزد خود نگه دارید.

افرادی که نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اقدام نموده اند، منتظر نتایج آن می باشند. زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 برای نیمسال مهر ماه معمولا دو ماه پس از نام نویسی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. پس از اعلام نتایج، داوطلبانی که پذیرفته شده اند، بایستی به مرکز آموزشی مورد نظر مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

سوالات متداول 

1- آیا مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400 تمدید می گردد؟

بله، مهلت ثبت نام در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تا 10 شهریور ماه سال جاری تمدید شده است.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه 1400 چگونه انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400 ملزم به پرداخت هزینه می باشد؟

بله، پرداخت هزینه نام نویسی در این نیمسال از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود ولی برای تکمیل فرآیند ثبت نام باید به صورت حضوری به مرکز آموزشی مورد نظر مراجعه نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام
  من بخاطر بیماری نتونستم ثبت نام کنم تا ۱۰ شهریور…
  خب حالا تکلیف چیه؟
  دوباره مهلت ثبت نام تمدید میکنن
  یا باید صبر کنم سال دیگه؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی برای نیمسال اول منتشر نشده است؛ می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده تا در صورت امکان ثبت نام نمایید.

دریافت مشاوره