تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان همدان 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان همدان 1400 – 1401

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان همدان 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان همدان 1400 – 1401

مدارس نمونه دولتی از جمله مدارسی هستند که دانش آموزان زیادی علاقه مندند تا در آن به تحصیل بپردازند. همانطور که مستحضرید آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای پایه ششم به هفتم حذف شده است و دانش آموزان می بایست ثبت نام خود را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر خود در زمان ثبت نام به انجام برسانند اما داوطلبان ورود به پایه دهم نیز می بایست در آزمون ورودی شرکت نمایند.

با توجه به اطلاعیه اخیر وزارت آموزش و پرورش، ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت استانی انجام می گیرد که داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت آموزش و پرورش استان خود نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی، همچنین شرایط و مدارک موردنیاز در آزمون مدارس نمونه دولتی در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم استان همدان به صورت اینترنتی و از طریق سایت hamedan.natije.ir انجام می شود.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان همدان 1400 – 1401

همان طور که ذکر شد، فرآیند نام نویسی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هفتم و نهم به ترتیب به صورت حضوری و اینترنتی به انجام می رسد که در ادامه جزئیات لازم شرح داده شده است.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

تا سال 97 وزارت آموزش و پرورش کشور هر ساله با برگزاری آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم برای دانش آموزان دارای استعداد تحصیلی برتر امکانی فراهم می آورد که آن ها بتوانند ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 را انجام دهند ولی با توجه به استرس و رقابت سنگینی که بین دانش آموزان برای ورود به این مدارس وجود داشت، وزارت آموزش و پرورش کشور شیوه پذیرش دانش آموز در این پایه را تغییر داد.

بدین صورت که متقاضیان ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم، از این پس نیازی به شرکت در آزمون ندارند و می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد این مدارس شوند. بنابراین با توجه به عدم برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در سال گذشته، انتظار می رود که این آزمون در سال جاری نیز برگزار نگردد.

با توجه به حذف آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم، این سوال برای دانش آموزان و والدین آن ها ایجاد می شود که نحوه ثبت نام به چه صورت می باشد؟ طبق آخرین اطلاعیه ای که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور منتشر شده است، مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه به مدارس هیات امنایی تبدیل شده اند و دانش آموزان می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم، در نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام کنند. البته لازم به ذکر است که هر مدرسه بر اساس ظرفیت خود از بین دانش آموزانی که دارای معدل و سوابق تحصیلی بهتری باشند، ثبت نام به عمل می آورد و دانش آموزانی که دارای رتبه علمی فرهنگی ویژه ای باشند، شانس پذیرش بیشتری در ثبت نام مدارس هیئت امنایی 1400 – 1401 خواهند داشت.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 

در سال 1400 ثبت نام نمونه دولتی پایه نهم به دهم به روش استانی انجام می گیرد. دانش آموزانی که ساکن استان همدان هستند، جهت ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه دهم می بایست به “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” به نشانی hamedan.natije.ir مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند. دانش آموزان متقاضی ثبت نام در آزمون ورودی این مدارس، می توانند از تاریخ 21 الی 31 فروردین ماه 1400 با مراجعه به سایت مذکور، ثبت نام خود را انجام دهند.

سازمان آموزش و پرورش بعد از اتمام مهلت ثبت نام، اقدام به تمدید زمان نام نویسی نموده است تا داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند، بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند که این مهلت تا تاریخ 3 اردیبهشت ماه 1400 تعیین شده است. مراحل ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، پس از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی آن، به شرح زیر می باشد.

 1. وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام در قسمت های مربوطه (رمز ورود همگام باید از مدرسه دریافت شود.)
 2. واریز هزینه ثبت نام نمونه دولتی 1400 – 1401
 3. بارگذاری عکس دانش آموز (عکس داوطلبان باید یک سری ویژگی ها را داشته باشد که در قسمت های بعد شرح داده می شوند.)
 4. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات و مدارک خواسته شده
 5. کلیک بر روی گزینه تایید نهایی پس از تکمیل فرم نام نویسی و دریافت شماره پیگیری ثبت نام

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان همدان 1400 – 1401

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند، می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند.

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان همدان 1400 – 1401

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم 

دارا بودن تابعیت ایرانی
کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی
شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه نهم
داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم 
اشتغال به تحصیل در پایه نهم
دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401

با توجه به این که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت غیر حضوری انجام می شود، بنابراین مدارک خاصی برای ارائه نیاز نیست اما داوطلبان باید برخی از اطلاعات را از مدارک شناسایی و تحصیلی خود استخراج نمایند و در فرم ثبت نام اینترنتی این آزمون درج کنند. این اطلاعات عبارتند از:

 • کد ملی
 • تاریخ تولد
 • نام پدر
 • نشانی محل سکونت
 • معدل
 • و …

علاوه بر مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی فوق، دانش آموزان باید عکس پرسنلی خود را هنگام تکمیل فرم نام نویسی این آزمون بارگذاری نمایند. عکسی که دانش آموز آن را برای بارگذاری در مرحله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی انتخاب می کند، باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • ابعاد 3*4
 • دارای پس زمینه سفید
 • مربوط به سال جاری دانش آموز
 • حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل
 • حجمی کمتر از 70 کیلوبایت
 • فاقد حاشیه زائد و هرگونه اثر مهر، منگنه و …

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان همدان 1400 - 1401 ثبت نام کرد؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام وزارت آموزش و پرورش استان همدان انجام می گیرد.

2- فرآیند ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان همدان 1400 - 1401 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام در این آزمون از تاریخ 21 الی 31 فروردین ماه 1400 انجام می شود.

3- شرط معدل جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان همدان 1400 - 1401 به چه صورت می باشد؟

دانش آموزان جهت ثبت نام در این آزمون می بایست دارای حداقل معدل 17 باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. با عرض سلام و خسته نباشید، من میخواستم بدونم که مهلت ثبت نام مدرسه نمونه در استان همدان تمدید شده است یا نه ، یکی از اقوام مون میگفت تا ۲ خرداد تمدید شده ،میخواستم بدونم صحت داره یا نه ؟

  ممنون از شما ،خدانگهدار

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان همدان منتشر نشده است.

 2. با سلام اینجانب مهدی احمدی
  کدملی:۳۸۶۱۶۶۱۷۱۳
  نام پدر:حسین
  درخواست ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان همدان را دارم که به علت بیماری کرونا از ثبت نام جامانده ام لطفاً به تقاضا اینجانب رسیدگی کنید

  • با سلام و درود، در حال حاضر امکان ثبت نام در مدارس نمونه دولتی وجود ندارد. لازم به ذکر است شما میتوانید به صورت حضوری به مرکز آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

دریافت مشاوره