تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

جزئیات نام نویسی المپیادهای دانش آموزی 98 - 99
ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از آزمون هایی که در سطح دانش آموزی (دانش آموزان دوره متوسطه دوم) برای رشته های شیمی ، زیست ، فیزیک ، ریاضی ، جغرافیا ، ادبی ، کامپیوتر ، نجوم ، علوم زمین ، تفکر و کارآفرینی ، اقتصاد و مدیریت ، علوم و فناوری نانو و پژوهشی برگزار می شود ، المپیاد علمی دانش آموزی می باشد که هدف آن ارتقای سطح علمی داوطلبان و اعزام آن ها به المپیادهای جهانی می باشد. مجری این آزمون باشگاه دانش پژوهان جوان است که به عنوان یکی از زیر مجموعه های رسمی سازمان آموزش و پرورش شناخته شده و چندین سال است که بر فعالیت های علمی و پژوهشی دانش آموزان نظارت دارد. داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام خود در سایت oly.medu.ir اقدام نمایند.

داوطلبان واجد شرایط مجازند که در بیش از یک آزمون المپیاد علمی دانش آموزی شرکت نمایند.

زمان ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99

ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 98 – 99 از روز 30 آذر ماه 98 آغاز شده و تا روز 8 دی ماه 98 نیز ادامه دارد. پس از اتمام مهلت ثبت نام ممکن است بنا به درخواست های مکرر داوطلبان ، فرصت مجددی برای دانش آموزانی که بنا به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند ، فراهم گردد. لازم به ذکر است که ثبت نام فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت oly.medu.ir انجام خواهد شد.

رشته ای با عنوان ” پژوهشی “ در آزمون المپیاد سال جاری ارائه شده است که مهلت ثبت نام آن با سایر آزمون ها متفاوت می باشد. علاقه مندان به شرکت در آزمون المپیاد این رشته ، می بایست از روز 7 بهمن ماه 98 ، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

هم چنین المپیاد رشته دیگری با عنوان ” علوم و فناوری نانو “ برای یازدهمین بار ، برگزار می شود که مهلت ثبت نام آن از روز 2 دی ماه 98 لغایت 10 اردیبهشت ماه 99 می باشد.

راهنمای ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99

 1. در ابتدا وارد سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 98 – 99 به نشانی oly.medu.ir شوید.
 2. برای ورود به سامانه اصلی ثبت نام باید کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز وارد شود.
 3. پس از ورود به سامانه اصلی باید فرم مربوط به ثبت نام را تکمیل و عکس داوطلب را بارگذاری کنید.
 4. پس از انجام تمام مراحل فوق کد پیگیری برای شما صادر می شود که باید آن را جهت انجام مراحل بعدی آزمون نزد خود حفط نمایید.

راهنمای ثبت نام در آزمون المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در این آزمون را دارند ، می بایست وارد سایت ” باشگاه نانو “ به نشانی nanoclub.ir شوند و مطابق با مراحل زیر ، فرآیند ثبت نام را انجام دهند.

 • از منوی موجود در بالای صفحه ، گزینه ” المپیاد نانو “ را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام المپیاد نانو

 • از کادر موجود در سمت راست سایت که با عنوان المپیاد دانش آموزی نانو مشخص شده است ، گزینه ” ثبت نام المپیاد “ را انتخاب کنید و از منوی باز شده بر روی گزینه ” ثبت نام “ کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام المپیاد نانو

 • چنان چه از قبل عضو این سایت بوده اید ، در قسمت های خواسته شده ” شماره تلفن همراه ” و ” کلمه عبور “ را وارد نمایید و دکمه ورود را بفشارید تا وارد صفحه کاربری خود شده و روند ثبت نام را طی کنید. اما اگر فاقد پروفایل کاربری در این سامانه می باشید ، بر روی عبارت ” قبلا عضو باشگاه نبوده ام “ کلیک کنید و پس از تکمیل مراحل عضویت ، فرآیند ثبت نام را انجام دهید.

مرحله سوم ثبت نام المپیاد نانو

مراحل برگزاری المپیاد علمی دانش آموزی 98 – 99

المپیاد علمی دانش آموزی معمولا در 5 مرحله برگزار می شود که در ادامه تمام مراحل آن را ذکر خواهیم کرد.

مرحله اول : مرحله اول المپیاد از روز 3 الی 8 بهمن ماه برگزار می شود. سوالات این مرحله به صورت چهار گزینه ای و پاسخ کوتاه می باشند و اسامی برگزیدگان جهت شرکت در مرحله دوم آزمون المپیادهای داشن آموزی ، به صورت کتبی به اداره کل آموزش و پرورش استان و مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ، اعلام می شود.

مرحله دوم : این مرحله از آزمون المپیاد دانش آموزی ، در خرداد ماه 99 برگزار می شود و داوطلبانی که جزو پذیرفته شدگان مرحله اول بوده اند ، بدون نیاز به ثبت نام ، می توانند در این مرحله شرکت کنند.

سوالات مرحله دوم آزمون المپیاد دانش آموزی به صورت تستی ، تشریحی و یا ترکیبی از سوالات تستی – تشریحی می باشند.

مرحله سوم (عملی) : این مرحله ویژه دانش آموزانی است که در آزمون رشته های کامپیوتر و فیزیک شرکت کرده اند. آزمون عملی المپیاد کامپیوتر به مدت 2 روز و المپیاد فیزیک به مدت 1 روز بین پذیرفته شدگان دو برابر ظرفیت از مرحله دوم ، اجرا می شود.

از میان شرکت کنندگان این مرحله ، حداکثر 40 نفر بر اساس 25 درصد نمره آزمون عملی و 75 درصد نمره آزمون مرحله دوم انتخاب شده و به دوره آموزشی تابستان راه می یابند.

مرحله چهارم (دوره آموزشی تابستان) : تمامی پذیرفته شدگان مرحله دوم و سوم ، می توانند از دهه اول تیر ماه در این دوره حضور یابند ؛ اما لازم است پیش از آن ، ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام جهت شرکت در دوره آموزشی تابستان طی دو مرحله اینترنتی و حضوری انجام می شود. به این صورت که دانش آموزان در اوایل تیر ماه ثبت نام اینترنتی خود را انجام می دهند. سپس در تاریخ تعیین شده از سوی سازمان ملی استعدادهای درخشان به ثبت نام حضوری خود می پردازند.

دانش آموزان جهت ثبت نام حضوری این مرحله لازم است مدارکی همچون اصل کارنامه های تحصیلی پایه دهم و یازدهم ، کپی شناسنامه و کارت ملی ، اصل گواهی اشتغال به تحصیل دارای عکس و مهر مدرسه محل تحصیل را همراه خود داشته باشند.

دوره آموزشی تابستان کمی متفاوت از سایر مراحل است و تقریبا مشابه یک اردوی علمی می باشد. به این صورت که دانش آموزان در دوره های آموزشی و آزمایشی مختلف شرکت می کنند و مورد سنجش قرار می گیرند. بسته به امتیازی که در این دوره تقریبا یک ماهه کسب کنند ، رتبه بندی شده و از امتیازات و تسهیلات مربوطه بهره مند خواهند شد.

تعداد دانش آموزانی که می توانند در این مرحله به رقابت با یکدیگر بپردازند برای تمامی رشته ها حداکثر 40 نفر و برای رشته ریاضی 60 نفر در نظر گرفته شده است.

مرحله پنجم (دوره آموزشی طلای کشور) : دارندگان مدال طلای کشوری از دوره آموزشی تابستان در رشته های ریاضی ، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، کامپیوتر ، جغرافیا ، علوم زمین و نجوم و اخترفیزیک ، می توانند در این مرحله شرکت کنند که ثبت نام آن از روز اول آذر ماه 99 آغاز می شود.

هدف از برگزاری این دوره آموزشی ، تشکیل یک تیم ملی از برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی است که بتوانند در سطح جهانی به رقابت بپردازند.

مرحله ششم (دوره آمادگی تیم های ملی) : دانش آموزانی که پس از دوره آموزشی طلای کشور ، جزو تیم ملی المپیادی رشته های ریاضی ، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، کامپیوتر ، جغرافیا ، علوم زمین و نجوم و اخترفیزیک کشور قرار گیرند ، می بایست حدودا یک ماه پیش از اعزام به المپیادهای جهانی ، در دوره های آموزشی و آزمون های تمرینی که برای آن ها در نظر گرفته می شود ، شرکت کنند.

مراحل برگزاری آزمون المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو

آزمون المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو ، طی 3 مرحله انجام می شود.

مرحله اول ، در دهه اول اردیبهشت ماه 99 به صورت آزمون کتبی و دارای سوالات تستی برگزار می شود.

مرحله دوم ، در تیر ماه 99 به صورت آزمون کتبی و با سوالات تستی – تشریحی اجرا می گردد.

مرحله سوم ، در شهریور ماه 99 به صورت یک دوره علمی ، آموزشی و رقابتی برگزار خواهد شد.

فرآیند برگزاری آزمون المپیاد دانش آموزی پژوهشی

از آن جا که روند برگزاری آزمون المپیاد دانش آموزی با دیگر رشته ها متفاوت است ، زمان بندی مراحل مختلف آن را در قالب جدولی به شکل زیر تهیه کرده ایم.

جدول زمان بندی آزمون المپیاد دانش آموزی پژوهشی 98 – 99
مراحل تاریخ افراد واجد شرایط
شروع ثبت نام 7 بهمن ماه 98 همه دانش آموزان دارای شرایط
بارگذاری طرح پژوهشی تا 30 بهمن ماه 98 همه دانش آموزان دارای شرایط
اعلام نتایج داوری الکترونیکی 19 اسفند ماه 98 همه دانش آموزان دارای شرایط
بارگذاری اصلاحات تا 17 فروردین ماه 99 دانش آموزانی که طرح پژوهشی آن ها نیازمند اصلاح می باشد
اعلام نتایج داوری طرح های اصلاح شده 24 فروردین ماه 99 دانش آموزانی که طرح پژوهشی آن ها نیازمند اصلاح می باشد
معرفی مربی راهنما تا 22 اردیبهشت ماه 99 همه دانش آموزان برگزیده
تکمیل و بارگذاری طرح های پژوهشی تا 31 مرداد ماه 99 همه دانش آموزان برگزیده
ارائه حضوری، داوری و اعلام نتایج نهایی 9 و 10 شهریور ماه 99 همه دانش آموزان برگزیده
مراسم اختتامیه و اهدای تندیس 24 شهریور ماه 99 همه دانش آموزان برگزیده از مرحله ارائه حضوری

شرایط و نکات ثبت نام در المپیاد علمی دانش آموزی 98 – 99

ضوابط ثبت نام در المپیاد دانش آموزی 98 - 99
شرایط و نکات ثبت نام در المپیاد علمی دانش آموزی 98 – 99
 • تمامی دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم مجاز به شرکت در المپیادهای دانش آموزی هستند.
 • شرکت کردن دانش آموزان پایه دهم در المپیادهای ادبی و فیزیک ، به صورت آزمایشی می باشد و آن ها نمی توانند به دوره آموزشی تابستان راه یابند.
 • دانش آموزان پایه دهم که به موجب شرکت در آزمون المپیاد سال گذشته موفق به کسب مدال برنز در رشته کامپیوتر و یا مدال نقره و برنز سایر رشته ها در دوره آموزشی تابستان شده اند ، جهت حضور در آزمون المپیادهای سال جاری موظف به ثبت نام مجدد و شرکت در تمامی مراحل هستند. بدیهی است که تنها در صورت کسب موفقیت می توانند وارد مرحله بعد شوند.
 • دانش آموزان برگزیده آزمون المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و یا دارندگان مدال طلا ، نقره و برنز سایر رشته های المپیاد سال گذشته ، جهت شرکت و ثبت‌ نام المپیاد سلول‌ های بنیادی و پزشکی بازساختی 98 – 99 می بایست تمام مراحل را از ابتدا طی کنند و با کسب قبولی به مراحل بعدی راه یابند.
 • دانش آموزانی می توانند به ثبت نام المپیاد جغرافیا 98 – 99 بپردازند که رشته تحصیلی آن ها ادبیات و علوم انسانی باشد.
 • دانش آموزان پایه دهم می توانند ثبت نام آزمون المپیاد شیمی 98 – 99 را انجام داده و در مراحل اول و دوم آن شرکت کنند ؛ اما تنها یک بار اجازه حضور در دوره آموزشی تابستان و مراحل پس از آن را دارند.
 • دانش آموزان پایه دهم که جهت حضور در دوره آموزشی تابستان آزمون المپیاد شیمی ، مورد پذیرش قرار گیرند اما به هر دلیلی از شرکت در آن انصراف دهند ، باید بدانند که امتیاز آن ها برای سال بعد حفظ نخواهد شد و مجددا باید نسبت به ثبت نام و شرکت در مراحل مختلف آزمون ، اقدام کنند.
 • امکان شرکت در آزمون المپیاد علوم زمین ، تنها برای دانش آموزان رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی و فنی و حرفه ای وجود دارد.
 • دانش آموزانی که از قبل دارای مدال یا دیپلمی از آزمون المپیاد تفکر و کارآفرینی هستند ، می توانند مجددا در آزمون المپیاد این رشته شرکت کنند.
 • تمامی دانش آموزان پایه نهم تا دوازدهم می توانند در آزمون المپیاد علوم و فناوری نانو ، شرکت نمایند.
 • دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون المپیاد پژوهشی را دارند ، باید بدانند که هر دانش آموز تنها اجازه ارائه یک طرح پژوهشی را دارد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در المپیاد علمی دانش آموزی 98 – 99

ثبت نام در المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 98 – 99 از روز 30 آذر ماه آغاز شده و دانش آموزان می توانند با مراجعه به سایت یا سایت های مربوطه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. جهت کسب آگاهی از جزئیات ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک ، ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی ، ثبت نام آزمون المپیاد کامپیوتر ، ثبت‌ نام آزمون المپیاد زیست‌ شناسی ، ثبت‌ نام آزمون المپیاد ادبی و … می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99