خانه دانشگاه آزاد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان ۱۴۰۲

دانشگاه آزاد دو بار در سال، یکی در مهرماه و دیگری در بهمن‌ماه، داوطلبان واجد شرایط را بدون آزمون سراسری، صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی می‌پذیرد. بنابراین، علاقه‌مندان به ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد باید در تاریخ اعلام‌شده از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور دانش‌آموختگی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org، اقدامات لازم برای ثبت‌نام و انتخاب رشته را انجام دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام روش‌ های ثبت نام میزان شهریه‌ ها، رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و دیگر جزئیات مرتبط با فرآیند ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد دستورالعمل‌ های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را که در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد، مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. ضرورتاً توجه داشته باشید که فرآیند ثبت نام در همه واحدهای دانشگاه آزاد در سراسر کشور به یک شکل و یکپارچه اجرا می‌ شود.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان 1402

اشخاصی که شرایط لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ را دارند، باید در تاریخ‌ هایی که توسط دانشگاه اعلام می‌ شود، به وب‌ سایت این دانشگاه به آدرس azmoon.org مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. این دانشگاه دو بار در سال، یعنی در ماه مهر و بهمن فرآیند پذیرش بدون کنکور را برگزار می‌ کند.

فرآیند ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون نیاز به شرکت در کنکور در ماه مهر سال ۱۴۰۲ برای همه رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه به صورت همزمان و به طریقی بسیار راحت و آسان اجرا می‌ شود. به همین جهت داوطلبانی که تمایل دارند وارد این مسیر تحصیلی شوند، می‌ بایست به تاریخ اعلام شده در وب‌ سایت سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و با ورود به بخش مربوطه رشته یا رشته‌ های مورد نظر خود را انتخاب و ثبت نمایند. از تجربه سال‌ های گذشته نیز مشهود است که احتمالاً فرآیند ثبت نام در ماه مرداد سال ۱۴۰۲ اجرا خواهد شد. برای کسب اطلاعات به‌ روزتر در مورد تازه‌ ترین تغییرات و اخبار مربوط به فرصت ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه آزاد امکان عضویت در کانال تلگرام بدون آزمون  وجود دارد.

داوطلبین علاقمند به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه فرصت دارند تا اقدام به ثبت نام کنند. جهت دریافت زمانبندی و رشته های موجود، داوطلبان باید به سایت مختصری که برای این منظور فراهم شده است، مراجعه نمایند. طبق تجربه‌ های سال‌ های گذشته ثبت نام بدون آزمون کنکور دانشگاه آزاد برای ورود به دوره تحصیلی بهمن ماه سال ۱۴۰۲ احتمالاً از اواخر ماه آذر فعال خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان ۱۴۰۲

همان طور که گفته شد، داوطلبان واجد شرایط باید در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 به سایت این دانشگاه مراجعه کرده و اقدامات لازم را به انجام برسانند. سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد همان سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه است که در ادامه مراحل ورود و نام نویسی آن را ذکر کرده ایم.

 • ابتدا به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و در صفحه اصلی روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته دوره بدون آزمون مقطع کارشناسی/کاردانی (ناپیوسته وپیوسته) صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲” در نیمسال مورد نظر کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آژاد

 • در صفحه پیش رو گزینه “خرید کارت” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • جهت آغاز خرید مراحل کارت اعتباری، دکمه “ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل شوید.

نکته: به محض فرا رسیدن زمان ثبت نام مقاطع مختلف، لینک نام نویسی آن ها نیز به این لیست اضافه خواهد شد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • سپس با فشردن کلید “بلی” تمایل خود را جهت ادامه مراحل اعلام نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • در این صفحه اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و در ادامه گزینه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • اکنون مجددا با فشردن کلید “بلی” صحت اطلاعات خود را تایید کنید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • در نهایت برای واریز هزینه مورد مشخص شده، در صفجه پیش رو، پس از درج اطلاعات کارت بانکی خود، بر روی کلید “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • پس دریافت شناسه پرداخت، مجددا به مرحله دوم بازگشته و لینک “ثبت نام” را انتخاب نمایید.

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • با درج اطلاعات خواسته شده از جمله شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده و همچنین کلیک بر روی کلید “ورود به ثبت نام” می توانید مراحل نام نویسی خود را آغاز نمایید.

مرحله دهم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

بعد از ورود باید کد رشته محل های مورد نظر خود را وارد کنید که در ادامه مرحله به مرحله ذکر شده است.

 1. پس از استخراج کد رشته و واحد مورد نظر خود از دفترچه، باید آن را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس کلید “جستجو” را برای یافتن دانشگاه و رشته انتخابی بفشارید.
 2. در صورت مورد تایید بودن این رشته و دانشگاه باید بر روی دکمه“تایید” کلیک نمایید. (برای ثبت باقی رشته ها باید مثل همین مراحل را طی کنید.)
 3. پس از اتمام ثبت کد رشته محل ها و نهایی شدن ثبت نام، کد رهگیری دریافت می کنید که لازم است تا پایان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 آن را حفظ نمایید.
 4. اکنون “تایید نهایی” را لمس نموده تا اطلاعات ذخیره شوند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان 1402

تمامی افرادی که قصد ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد را دارند، باید از شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای آن برخوردار باشند. شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ از دو بخش عمومی و اختصاصی تشکیل شده که شرایط عمومی آن برای هر 4 مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته یکسان است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان نام برده در قانون اساسی کشور
 • نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته مورد نظر
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قانون و مقررات کشور
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی پذیرش برای 4 مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته با هم متفاوت است که در ادامه مطلب، تمامی آن ها توضیح داده شده اند.

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

 • داوطلبان باید مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا فارغ التحصیلی در یکی از رشته های مذکور تا پایان شهریور ماه 1402 و دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهار ساله (نظام قدیم) را داشته باشند.
 • متقاضیانی که مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم را دارند، فقط مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود هستند.
 • افردی که قصد نام نویسی در رشته تربیت بدنی دارند، از شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی معاف اند.

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

 • متقاضیانی که موفق به اخذ مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی/ واحدی یا ترمی/ واحدی که تا تاریخ 31 شهریور ماه ۱۴۰۲ اخذ گردد.) شده اند، می توانند در این دوره شرکت کنند.
 • آن دسته از افراد دارای گواهی دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی اند، مجاز به ثبت نام نیستند.
 • داوطلبان فارغ التحصیل در دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی در صورت به اتمام رساندن طرح تعهد خدمت خود، می توانند در این مقطع انتخاب رشته کنند.
 • دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته که از لحاظ نظام وظیفه منعی ندارند، مجاز به ثبت نام هستند.
 • متقاضیانی که قصد انتخاب رشته های هنر های نمایشی – بازیگری و هنر های نمایشی – کارگردانی را دارند، باید شرط سلامت جسمانی، نداشتن بیماری های قلبی و تنفسی و همچنین معلولیت حاد که مانع از انجام فعالیت می شود، رعایت نمایند.

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

 • داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6) الزامیست.
 • دارندگان مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام قدیم نمی توانند ثبت نام کنند.
 • دانشجویان انصرافی و یا کسانی که اخراج شدند، چنانچه از لحاظ نظام وظیفه منعی ندارند، مجاز به انتخاب رشته هستند.
 • کسانی که مدرک کاردانی گروه پزشکی دارند، در صورتی که طرح تعهد خود را به اتمام رسانده اند، می توانند نام نویسی کنند. (ذکر این نکته ضروری است که در زمان ثبت نام حضوری باید مدرک پایان طرح خود را ارائه دهند.)
 • برای انتخاب رشته مهندسی دریا – دریانوردی رعایت شرط سلامت جسمانی بینایی و کور رنگی ضروری است.
 • مدارک حوزوی که معادل دیپلم اند، برای ثبت نام در این مقطع مورد قبول می باشند. به شرطی که این افراد علاوه بر نداشتن مشکل نظام وظیفه، قصد تحصیل همزمان در حوزه را نداشته باشند.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

 • برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد افراد باید مدرک کاردانی یکی از رشته های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش را داشته باشند.
 • شایان ذکر است که با مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم نیز می توان نام نویسی کرد.
 • دانشجویان انصرافی دارای مدرک کاردانی در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، مجاز به ثبت نام هستند. داوطلبانی که جزء این دسته اند، به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه موظف به گذراندن دروس جبرانی می باشند.
 • فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورت به اتمام رساندن طرح تعهد خدمت خود، حق نام نویسی دارند. این افراد زمانی که برای نام نویسی حضوری اقدام می کنند، باید مدرک پایان طرح خود را به دانشگاه محل قبولی تحویل دهند.
 • پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد برای دریافت مدرک خود باید دارای معدل کل 12 باشند. چنانچه این شرط را رعایت نکنند، تنها گواهی گذراندن دروس دوره تحصیلی به آن ها اعطا می گردد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان ۱۴۰۲

به منظور نام نویسی در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد، داوطلبان باید یک سری مدارک داشته باشند. مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1402 در دفترچه راهنمای آن و ادامه متن، درج شده است. البته در هنگام ثبت نام اینترنتی، به جز عکس پرسنلی داوطلب، نیازی به اسکن یا بارگذاری دیگر مدارک نیست اما در دسترس داشتن مدارک و اطلاعات ذکر شده در قسمت زیر، برای تکمیل فرم نام نویسی ضروری خواهد بود.

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • اصل دیپلم (درصورت نداشتن این مدرک ارائه گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی الزامی می باشد.)
 • ارائه مدارک گواهی معافیت تحصیلی نظام وظیفه برای آقایان
 • تکمیل فرم های دفترچه ثبت نام و درج اطلاعات خواسته شده
 • داشتن ریز نمرات و تاییدیه تحصیلی

شهریه دانشگاه آزاد واحد گرگان 1402

دانشگاه آزاد در دسته دانشگاه های شهریه پرداز قرار دارد و برای تحصیل در آن داوطلبان باید هزینه تعیین شده را بپردازند. این هزینه که شامل شهریه ثابت و متغیر است، در هر ترم باید پرداخت شود که البته شهریه ثابت از بدو ورود دانشجویان به دانشگاه محاسبه شده و تا پایان تحصیل آن ها بدون تغییر باقی می ماند.

شهریه متغیر نیز هر ترم با توجه به عواملی مثل تعداد واحدها و نوع آن ها (عملی، تئوری، تئوری – عملی) متفاوت می باشد. برای اطلاع از شهریه آزاد بر روی لینک شهریه دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

نکته: هر ساله با آغاز سال تحصیلی معمولا 10 تا 15 درصد شهریه ها افزایش می یابد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان ۱۴۰۲

در هر مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) رشته های بدون آزمون ارائه شده است. برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 داوطلبان باید دفترچه این فرآیند را مطالعه کرده و رشته های انتخابی خود را از آن استخراج نمایند که در ادامه مقاله، کد رشته های هر مقطع به تفکیک ذکر شده اند. لازم است بدانید که معمولا رشته ها در دو نیمسال مهر و بهمن ماه با هم تفاوتی نخواهند داشت.

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد واحد گرگان 1402
کاردانی پیوسته
فتوگرافیک گرافیکمربی بهداشت مدارس
معماریحسابداری
امور دامی – تکنولوژی پرورش طیورامور اداری
عمرانالکتروتکنیک
نقشه برداری
کاردانی ناپیوسته
کاردانی فنی عمران – منابع آب های سطحیکاردانی حرفه ای معماری – معماری داخلی
کاردانی فنی عمران – بتنتکنولوژی مرتع و آبخیزداری
کاردان فنی کارهای عمومی ساختمانمعماری
نقشه برداری – ژئودزیکاردانی فنی عمران – راهسازی
تربیت معلم آموزش علوم تجربیکاردانی فنی برق – برق صنعتی
کارشناسی پیوسته
زبان و ادبیات فارسیزبان و ادبیات عربی
فقه و مبانی حقوق اسلامیادیان و عرفان
حقوقروان شناسی
باستان شناسیاقتصاد
مدیریت بیمهمدیریت دولتی
مدیریت کسب و کارمدیریت صنعتی
حسابداریمدیریت مالی
شیمی کاربردیعلوم کامپیوتر
زیست شناسی سلولی و مولکولیمیکروبیولوژی
زیست شناسی گیاهیزیست شناسی جانوری
مهندسی نقشه برداریمهندسی صنایع
مهندسی عمرانمهندسی نفت
مهندسی مواد و متالورژیمهندسی معدن
مهندسی علوم دامیمهندسی مکانیک
علوم و مهندسی باغبانیمهندسی فضای سبز
علوم و مهندسی صنایع غذاییعلوم و مهندسی آب
ادبیات نمایشینقاشی
سینمامهندسی معماری
علوم قضائیمترجمی زبان انگلیسی
مدیریت امور بانکیجامعه شناسی
علوم ورزشیعلوم تربیتی
علم اطلاعات و دانش شناسیعلوم سیاسی
علوم مهندسیشیمی محض
مهندسی کامپیوترآمار
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیمهندسی برق
علوم و مهندسی خاکمهندسی شیمی
مهندسی گیاه پزشکیمهندسی شهرسازی
کارشناسی ناپیوسته
آموزش زبان انگلیسیآموزش و پرورش ابتدایی
تربیت بدنی و علوم ورزشی – مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنیحسابداری
مهندسی حرفه ای کامپیوتر نرم افزارمهندسی حرفه ای معماری
مهندسی تولیدات گیاهیمهندسی فناوری بهداشت مواد غذایی با منشا دامی
مهندسی اجرایی عمرانسخت افزار کامپیوتر
حقوق – حقوق ثبتیمدیریت دولتی
مهندسی منابع طبیعی – محیط زیستآموزش ریاضی

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد گرگان ۱۴۰۲

داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، علاوه بر اطلاع از رشته های ارائه شده بایستی با مطالعه دفترچه مربوطه با شرایط ثبت نام  آگاهی یابند. دفترچه ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه همزمان با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و از طریق سایت این دانشگاه به نشانی azmoon.org در اختیار عموم قرار می گیرد.

جهت مشاهده دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 به لینک دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد مراجعه نمایید.

 

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد گرگان ۱۴۰۲ در چه تاریخی انجام می گردد؟

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو بازه زمانی مهر و بهمن انجام می شود که ثبت نام نیمسال اول مرداد ماه ۱۴۰۲ بوده اما برای نیمسال دوم هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

2- متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد گرگان ۱۴۰۲ از چه طریق قادر به نام نویسی می باشند؟

علاقه مندان می توانند از طریق مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی الکترونیکی azmoon.org مطابق با مراحل مذکور در متن مقاله روند نام نویسی خود را طی نمایند.

3- داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد گرگان از طریق ثبت نام بدون کنکور، می بایست از چه شرایطی برخوردار باشند؟

این شرایط به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند که در متن مقاله به تفکیک هر مقطع و به صورت کامل ذکر شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره