خانه علمی کاربردی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فهرج 1401

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فهرج 1401

راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج 1401
ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج 1401

هر ساله دانشگاه های علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو جذب می کنند. تمام رشته های این دانشگاه بدون کنکور می باشد و تنها بر اساس علاقه خود می توانید در هر دو نیمسال تحصیلی اول و دوم در مهلت تعیین شده برای زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 نام نویسی کنید. در واقع، علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام علمی کاربردی بدون توجه به عنوان دیپلم خود می توانند بر اساس علاقه خود از لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی انتخاب رشته نمایند. از آنجایی که فرآیند ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در سال 1401 به شکل آنلاین انجام می شود، از این رو نام نویسی این دانشگاه با مراجعه به سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

داوطلبان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می بایست در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج 1401

همان گونه که قبلا به آن اشاره شد، دانشگاه علمی کاربردی در دو نیمسال مهر و بهمن ماه برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشجو می پذیرد. علاقه مندان ثبت نام در این دانشگاه بر اساس جدول زمان بندی که در ادامه آمده است، می توانند نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

زمان ثبت نام مهر ماه

داوطلبانی که تمایل به نام نویسی در رشته های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی ترم اول هستند، بر اساس معدل مقطع کاردانی یا مقطع متوسطه خویش می توانند در مهلت مشخص شده که در جدول زیر قابل مشاهده می باشد،به سایت مربوطه مراجعه و ثبت نام کنند.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج مهر ماه 1401
مقطعمهلت اولیه ثبت نامتمدید مهلتمهلت مجدد
کاردانی31 خرداد تا 7 تیر ماه7 تیر تا 14 تیر ماه1 تا 4 شهریور

و

4 تا 8 شهریور

کارشناسی ناپیوسته14 تیر تا 21 تیر ماه21 تیر تا 26 تیر ماه

زمان ثبت نام بهمن ماه

بر اساس توضیحات ذکر شده، این دسته از داوطلبان می توانند در نیمسال تحصیلی دوم این دانشگاه نیز نام نویسی کنند. هرچند زمان دقیق آن هنوز اعلام نشده است ولی سال پیش این پروسه اواخر دی ماه انجام گرفته است. علاوه بر این، متقاضیان برای اطلاع از مهلت تعیین شده ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، می توانند در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره، عضو شوند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج 1401

متقاضیان جهت نام نویسی در این دانشگاه باید مراحلی را طی کنند که در این قسمت جزئیات هر نیمسال تحصیلی به طور جداگانه توضیح داده می شود.

نحوه ثبت نام نیمسال اول

ثبت نام ترم مهرماه دانشگاه علمی کاربردی به شکل آنلاین و با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی امکان پذیر است. علاقه مندان می توانند با طی کردن مراحل گفته شده و با توجه به راهنمای تصویری زیر، پروسه نام نویسی خود را تکمیل کنند.

 • بعد از مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org از منوی سمت راست بر روی گزینه ” جامع علمی کاربردی” بفشارید.

مرحله اول ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • پس از آن در این بخش روی لینک فعال “ثبت نام پذیرش دوره (کاردانی ناپیوسته / کارشناسی ناپیوسته) فنی و حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال تحصیلی 1401 “ کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • حال می توانید با کلیک بر روی گزینه “خرید کارت اعتباری” هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.

مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • در این قسمت بایستی کلید عبارت “سریال ثبت نام پذیرش دوره مهندسی و کارشناسی حرفه ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال 1401” را فعال کرده و گزینه “تایید و ادامه” را بزنید.

مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • در کادرهای مربوطه اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و دوباره گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • بعد از فعال کردن تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

 • در این صفحه اطلاعات کارت بانکی خویش را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را بزنید.

مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • در ادامه باید دوباره به مرحله سوم برگشته و گزینه “تایید و ادامه _ گام بعدی” را انتخاب کرد.

مرحلع هشتم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 • حال شماره سریال ثبت نام خریداری شده را در کادر مربوط به آن وارد کرده و بر روی عبارت “ورود به سیستم” را کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

در پایان می توانید فرم نام نویسی خود را با ورود اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های موردنظر کامل کنید. باید در پایان شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی صادر شده توسط سیستم را یادداشت کرده و نزد خود حفظ نمایید.

لازم به ذکر است که، ثبت نام هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول به شکل فوق انجام می گیرد و از لحاظ مراحل مختلف تفاوتی با هم ندارد.

نحوه ثبت نام نیمسال دوم

بر اساس ادوار گذشته امکان دارد نام نویسی ترم بهمن ماه این دانشگاه به شکل حضوری انجام گیرد، ولی اگر ثبت نام نیمسال دوم هم به صورت آنلاین صورت پذیرد، مراحل آن از طریق سایت سازمان سنجش و مشابه نیمسال اول خواهد بود با این تفاوت که ضروری است در مرحله دوم روی لینک مربوط به ثبت نام بهمن ماه کلیک گردد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی واحد فهرج 1401

همانگونه که اشاره شد، اگر متقاضیان دارای مدرک دیپلم در هر رشته ای باشند، می توانند در مقطع کاردانی این دانشگاه ثبت کنند. البته نام نویسی این دانشگاه ها هم نیازمند مستلزم رعایت شرایط عمومی و اختصاصی ذیل است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عمل به احکام اسلامی (اقلیت های دینی ملزم به اجرای این بند نیستند در صورتی که به شکل علنی به نقص آن نپردازند.)
 • نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم سابقه عضویت در ساواک، گروه های فراماسونری و عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در زمان تحصیل و در هنگام اشتغال

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی

 • داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
 • دارا بودن شرایط دیگر اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • داشتن شرایط نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته

 • داشتن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و یا معادل آن، از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش جهت شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته (مدرک داخلی تمامی مراکز و موسسه ها، قابل قبول نیست و مدرک معادل محسوب نمی شود. علاه بر این، تنها افرادی که تا پایان شهریور ماه سال پذیرش (برای ورودی مهر) و تا پایان بهمن ماه سال پذیرش (برای ورودی بهمن) مدرک تحصیلی خود را اخذ کنند، اجازه ثبت نام دارند.)
 • داوطلبان سهمیه آزاد می توانند بر اساس ضوابط، بی توجه به عنوان مدرک کاردانی خود و با توجه به رشته مورد علاقه خود، برای نام نویسی و انتخاب رشته اقدام کنند. (افرادی که در رشته متفاوتی از مدرک کاردانی خود نام نویسی می نمایند، ضروری است کلیه دروس پیشنیاز و یا جبرانی رشته ای که در آن مورد پذیرش قرار گرفته اند را با توجه به گروه آموزشی مربوط و بر اساس سر فصل مصوب بگذرانند.)
 • دانشجویان مقطع کاردانی باید در صورت پذیرش، در زمان نام نویسی، فارغ التحصیل شده باشند و مدرک مربوطه را به مراکز آموزشی مورد نظر ارائه کنند.
 • دارا بودن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر کدام از مراکز آموزشی زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • داشتن کارت معافیت یا پایان خدمت برای داوطلبان آقا

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج 1401

برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان لازم است مدارکی را به هنگام ثبت نام حضوری ارائه دهند. البته جهت نام نویسی در مرحله اینترنتی نیز وارد نمودن برخی از اطلاعات فردی و تحصیلی نیز لازم می باشد که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته ایم.

مدارک ثبت نام اینترنتی

در این مرحله نیازی به بارگذاری اسکن همه اطلاعات زیر نمی باشد، اما لازم است جزئیات خواسته شده را در سایت سازمان سنجش به هنگام ثبت نام اینترنتی درج نمایید.

 • اطلاعات شناسنامه ای شامل: نام و نام خانوادگی، شماره و سریال شناسنامه و تاریخ تولد
 • مشخصات فردی از قبیل: کد ملی، مذهب، ملیت، وضعیت جسمانی، شماره تلفن همراه و ثابت، اسکن عکس 4×3 و مشخص نمودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان
 • اطلاعات تحصیلی از جمله: عنوان مدرک، معدل کتبی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع دیپلم یا کاردانی

مدارک ثبت نام حضوری

متقاضیان در زمان مراجعه برای نام نویسی حضوری نیز می بایست مدارکی را به همراه داشته باشند که باید موارد لازم به دانشگاه تحویل داده شوند. البته در برخی از موارد برای مقاطع کاردانی با کارشناسی ناپیوسته متفاوت می باشد که در ادامه ذکر شده است.

 • 6 قطعه عکس 4×3 (تمام رخ مربوط به سال جاری)
 • اصل شناسنامه
 • اصل کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت مشمولان نظام وظیفه
 • اصل گواهی اشتغال به کار
 • اصل فرم تاییدیه معدل (برای فارغ‌التحصیلانی که گواهینامه پایان تحصیلات برای آن ها صادر نشده است.)
 • اصل مدرک دیپلم متوسطه نظری، فنی حرفه ای و کاردانش یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم (برای داوطلبان کارشناسی شامل اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی می باشد.)
 • پرینت صفحه اول دفترچه بیمه

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج 1401

یکی از موارد لازم پیش از اقدام جهت ثبت نام  بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی هر واحد، اطلاع از رشته های ارائه شده در آن ها می باشد. به همین دلیل در ادامه لیست رشته های این دانشگاه را به تفکیک مقاطع ذکر نموده ایم. بدیهی است به محض انتشار دفترچه بهمن ماه، رشته های نیمسال دوم نیز در این قسمت قرار داده خواهد شد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج مهر ماه 1401
مقطع کاردانی ناپیوسته
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتیکاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتیکاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کاردانی فنی لجستیک و تامین قطعات خودروکاردانی فنی انتقال خون – نگهداری و حمل فرآورده هاکاردانی فنی باغبانی – تولیدات باغی
کاردانی فنی باغبانی – تولیدات گلخانه ایکاردانی حرفه ای صنایع دستی – سفال و کاشی سنتی
کارشناسی ناپیوسته
مهندسی فناوری مکانیک خودروکارشناسی حرفه ای خدمات مدیریت پیشگیری و مراقبت بیماری هاکارشناسی حرفه ای مدیریت سلامت – خانواده و مشاور تغذیه مادر و کودک
کارشناسی حرفه ای مدیریت اماکن ورزشیمهندسی فناوری باغبانی – تولیدات گلخانه ایکارشناسی حرفه ای مدیریت عملیات امداد و نجات
کارشناسی حرفه ای میراث فرهنگی – امور موزهکارشناسی حرفه ای مدیریت سلامت – خانواده و مراقبت زنان

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج 1401

مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در هر دوره می توانند کمک های بسیاری برای اطلاع از جزئیات رشته های ارائه شده همچون ظرفیت پذیرش آن ها و همین طور اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط اختصاصی مراکز مختلف آموزشی نیز به داوطلبان ارائه دهد.

به همین دلیل در جداول زیر لینک دانلود این دفترچه ها قرار داده شده است. البته دفترچه بهمن ماه هنوز منتشر نشده است، اما لینک دانلود فایل پی دی اف آن به محض انتشار فعال خواهد شد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد فهرج 1401
 مهر ماه
دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل مورد نظر بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

آن دسته از متقاضیانی که در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام نموده باشند، می توانند به صورت اینترنتی در موعد مقرر پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش، نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 را مشاهده کرده و چنانچه اسامی آن ها در لیست پذیرفته ها نباشد، امکان ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1401، در صورت برگزاری، برای آن ها فراهم است.

 

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره